Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Digitális fogyasztásmérő nem más mint egy a "villanyóraszekrényből" ismert analóg mérőnek a digitális alapokon nyugvó kiegészített pontatlanabb változata. Ez konnektorba dugható (többnyire). Egy vagy több (T dugóval - hosszabbítóval) elektromos készülék fogyasztását méri. Pontossága nagyban eltérhet az analóg változatétól. Az analog többnyire hitelesített ezért is használható számlázási célokra. Én személy szerint digitálisban nem láttam még csak elvétve hitelesítettet. Hitelesítés hiányában pedig nem alkalmas számlázási célokra. Általános képalkotást tesz lehetővé. Több hibával is rendelkeznek ezt tudomásul kell venni és számolni kell velük. Példa: Mérési pontosságban való eltérések a megadott üzemi hőmérséklet felett. Több típus létezik, egyes típusok egyben mérnek semmiféle napi lebontásra nem képesek, mások pedig akár 6 hónapra visszamenőleg is mindent megjegyeznek, azon túl, hogy számítógépre átvihetők a mentett adatok. Tehát elég vegyes a felhozatal. Én 3 különböző árkategóriás mérőt mutatnék be röviden.

1.

Rövid leírás: "A" fogyasztásmérő! Nagyon okos és pontos. Megjeleníti a teljesítménytényezőt (Cos fi), pillanatnyi hatásos (W) fogyasztást, a mérőn átfolyó áramot (A), hálózati feszültséget (V) és a frekvenciát (Hz), 6 hónapra visszamenőleg menti a mért értékeket, alacsony fogyasztásnál is pontos mérés, stb.... Ára: 13990 ft (2010-es adat) Voltcraft ® Energy Logger 4000 teszt

2.

Rövid leírás: A klasszikus olcsó digitális fogyasztásmérő. Megjeleníti a teljesítménytényezőt (Cos fi), pillanatnyi hatásos (W) fogyasztást, a mérőn átfolyó áramot (A), hálózati feszültséget (V) és a frekvenciát (Hz). Jegyzi az beüzemelés óta elfogyasztott villamos energiát (KWh), energiaköltséget is be lehet állítani, elmenti a csúcs fogyasztást stb... Érdemes megnézni ezen mérők hátlapján a műszaki adatokat. Ennek pl egy olyan érdekességet emelnék ki, hogy 0.2-es teljesítménytényezőTŐL mér rendesen, ebben benne van az ez alatti értékeknél fennálló hibás mérés. Tized wattokat nem mutat és alacsony fogyasztásnál hibásan mérhetnek, ezt tetézheti még az alacsony teljesítménytényező, így ezt csak akkor ajánlom, ha izmos fogyasztókat mérünk vele és valóban csak képet akarunk alkotni. Pl: Számítógép, mosógép, mosogatógép, TV...
Ára: 2500 - 3500 Ft (2010-es adat)

3.

Rövid leírás: Félig analóg félig digitális. Az adatokat digitálisan gyűjti, de analóg módon jeleníti meg őket. C sínre pattintható fel villanyóra utáni elosztószekrénybe-egyéb erre kialakított helyeken. Nekem kicsit fel is van díszítve mint látható. Fázishelyes bekötést igényel. Ő sem hitelesített (bár létezik belőle olyan típus is), de nagy pontossággal mér. Csak a már elfogyasztott villamos energiát méri (KWh) ezt fontos tudni. Ára 10-20 ezer körül mozog (2010-es adat)

By SymbianOS

A topicot eredetileg Oliverda indította el, köszönjük neki!

[ Módosította: Thrawn ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.