Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morbid


Morbid
tag

Üdv. mindenkienk!

Igyekeztem elolvasni a témában a hasonlókat, de összetetten nem találtam sehol azt, ami engem érdekelne.

Adott kb. 30-40e HUF, ehhez kellene kiválasztani a legmegfelelőbb, ár/teljesítmény arányt is figyelembe vevő masinát.

A fenti ''probléma'' megoldásában várnám válaszaitokat.

[Szerkesztve]

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#2) Den válasza Morbid (#1) üzenetére


Den
veterán

nikon coolpix 2200

www.simson4t.hu

(#3) Morbid válasza Den (#2) üzenetére


Morbid
tag

Remélem nem vagyok tolakodó, ha megkérdezem, hogy miért?

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#4) Den válasza Morbid (#3) üzenetére


Den
veterán

nem vagy csak most nincs időm válaszolni, de mások bizrtos leírják :)

www.simson4t.hu

(#5) Surviver


Surviver
csendes tag

A kérdés engem is érdekelne... 30-40k környékén milyen gépbe érdemes beleugrani?

(Az ár predesztinálja a képek ''csak'' elektronikus formában történő hasznosítását, ha jól sejtem... :)))


Surviver

Hát igen, a gépem... Valami lapos izé itt az asztalon, vagy mi... :-)))

(#6) Loopus válasza Morbid (#1) üzenetére


Loopus
tag

Ha esetleg hozzá tudsz még tenni 2-3 ezret, akkor vedd számításba a Canon Powershot A60-at.

(#7) ubbconfig válasza Morbid (#1) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

(#8) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Canon PS A60, most bruttó 41.000 HUF körül megkapod.
Hogy miért ez? Sorolhatnám sokáig..és tapasztalatból mondom, ez van nekem is egy ideje :)

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#9) Smogus


Smogus
őstag

A belinkelt topicot ha végig olvasod akkor biztos rájössz hogy mi a legjobb vétel véleményem szerint Canon A60, ebben a kategóriában ez a legjobb vétel ára is elfogadható amint hallotad 41k körüli

És hogy miért jó gép, kérdezz meg néhány felhasználót aki ilyet használ én is nyomtam már vele képeket nagyon faxa kis masina szép kép és a macroja is a legszebb a kategóriában

A lényeg hogy ebben a kategoriában csak Hp-t ne vegyél mert az nagy bukta lenne szerintem, nem túl szép kép nem is éles elemzabáló és így tovább

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#10) ponti_ak válasza Morbid (#1) üzenetére


ponti_ak
addikt

+ 1 pont a Canon A60 -nak :)

A 40k-s keretet párezerrel túllépi ugyan (pláne, ha nincs 4db tölthető akksid, mert az még plusz 5k körüli pénz), de szvsz kezdő gépnek tökéletes, ár/teljesítmény arányban is az egyik legjobb. (Itt nem a megapixelek számára gondolok, hanem arra a rengeteg beállítási lehetőségre, ami leginkább még csak a profi gépekre jellemző... :))

(#11) Protoss


Protoss
senior tag

Hi!

Cannonra szavazok én is! Fujival és Nikonnal össze tudtam hasonlítani, de a Canon A60-as közülük a legjobb.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#12) GEIL


GEIL
addikt

Szia !!!
Vegyél Fujifilm Finepix Axxx-t, megbízható cucc...
nekem A203-as van....otthoni használatra bőven elég.
(1600x1200, 3xoptikai + 3xdigitális zoom, xd kártya,.....stb)

Gyönyörű képeket lehet vele csinálni...:D


[Szerkesztve]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#13) tildy


tildy
nagyúr

Újabb szavazat a canon a60ra!!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) gabesz82


gabesz82
senior tag

Szerintem a HP 735 nyerő lehet, mert most akciózták le 39990Ft-ra a Photo Hall-ban, ez 3,2 mpixeles, 3x optikai 5x digitális zoomos, nekem is ilyen van és nagyon jó képeket lehet vele csinálni, 10x15 cm képeket teljesen fotóminőségben lehet vele csinálni, és kategóriájában ennek van a legszebb képe, ja és tud még korlátlan videót is felvenni hanggal (320x240-es felbontásban)

PSN: Morfologus82

(#15) Jam-Master J válasza gabesz82 (#14) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

> kategóriájában ennek van a legszebb képe

Nem vagy Te egy kicsit elfogult? (Én speciel az vagyok :D) Egyáltalán: Láttál már más géppel készített képeket? :))

[Szerkesztve]

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#16) simonzé válasza gabesz82 (#14) üzenetére


simonzé
addikt

Ne vedd zokon, de a HP735 a Canon A60-hoz képest a fasorban sincs. Nincs baj a képével, de a Canon gyakorlatilag ugyanannyiba kerül, és vagy öt nagyságrenddel több dologra alkalmas. A képminőség a HP-nél nem rossz, de a Canon ott is jobb. Elég, ha annyit mondok, hogy az egykori HP-m helyett most két Canonom van, és boldog hármasban élünk. :)

I don't fit in. I fit out.

(#17) ponti_ak


ponti_ak
addikt

A T*sco kínál mostanság A60-ast 48.xxx Ft-ért.

Én is ilyet vettem tavaly még 80k-ért .. de nem sírok, mert naon jó. :C

A HP is szép képeket csinál, de nem tud annyi beállítást, mint ez.
Lelkes amatőröknek szvsz ezért a Canon a legideálisabb... :)


MOD: lásd Simonzé előző hsz-ét is ... én nem vagyok ennyire ...ööö...határozott.... :D :B

[Szerkesztve]

(#18) Jam-Master J válasza simonzé (#16) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Buhh..ne is említsd az ''egykori'' HPket...buoáááá...:D :D :D
Én 2 és fél évig nyúztam egyet, de legalább 5 évet öregedtem közben...

Egy csomó boltban az A60 most 41.250 HUF bruttó és 2 év garival adják.

[Szerkesztve]

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#19) gabesz82 válasza simonzé (#16) üzenetére


gabesz82
senior tag

Azért szerintem az elég nyomós indok, hogy a Canon A60 2 megapixeles, míg a HP 735 3.2 megapixeles, ez szerintem elég nyomós érv a képminőség javára, persze ha nem akar a képekből kinyomtatni akkor jó a Canon, mert a 2 megapixel szerintem kicsit kevés a fotóminőséghez, de ízlések és pofonok

PSN: Morfologus82

(#20) gabesz82 válasza Jam-Master J (#15) üzenetére


gabesz82
senior tag

Persze, hogy láttam, a kategóriát az árkategóriára is értem... nem vagyok elfogult, pontosan tudom, hogy egy Canon PS A70 nagyon szép képet csinál talán még szebbet is mint egy HP 735, de az 60-70e körül van ha jól tudom, és annyi szól még a Canon mellett, hogy saját lencsével dolgozik, míg a HP Pentaxszal (nem mintha ez gyengébb márka lenne, mármint a Pentax), meg asszem a Canonnak több funkciója is van szóval nehéz választani, én az árat választottam :)

PSN: Morfologus82

(#21) Jam-Master J válasza gabesz82 (#20) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Gabesz,
Elöször is bocsi, nem akartam leszólni a géped!!! Remélem nem ez jött elö a hozzászólásomból.
Csak annyit füznék hozzá, hogy a 2 megapixellel tökéletes 10x15ös képeket tudsz elöhivatni..ez bizonyíték, nem igéret :D
Igaz, ennél nagyobb fotók elöhivatása valóban kompromisszumokkal jár(na).
Peace!

PS:
> HP 735 3.2 megapixeles, ez szerintem elég nyomós érv a képminőség javára
A képminöség nem a megapixeleknél kezdödik...

[Szerkesztve]

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#22) xuldar válasza gabesz82 (#20) üzenetére


xuldar
őstag

Tudtommal a HP-nek csak az erősebb gépei készülnek Pentax optikával, a belépő gépei noname lencsések. Ezért olcsók. Nyomtatásnál pedig 10x15-ös képhez pontosan elég a 2MP. Én inkább választanám a kevesebb megapixelt jó minőséggel, mint a több megapixelt silány minőséggel.
Ami még fontos, hogy a HP-hez egy zsák ceruzaaksit kellene vennie, mert ezek egyszerűen zabálják az energiát. A Canon jóval takarékosabb.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23) gabesz82 válasza xuldar (#22) üzenetére


gabesz82
senior tag

Már a 635-ös HP is Pentax optikás, az meg elég belépőszintű gép, mondjuk a 435ösről nem tudok nyilatkozni az lehet hogy nem Pentaxos...

Hát szerintem meg a képminőséget eléggé meghatározza a megapixel, mivel az határozza meg hogy milyen felbontású képet tudsz készíteni vele, és egy kisebb felbontású kép kevésbé nagyítható, mert nagyobb pixelekből áll, tehát csak számít a megapixel (mint a telefonoknál, 0.8 megapixeles géppel próbálj meg jó minőséget csinálni:)), ja egyébként nem vettem sértésnek, mindenkinek más a véleménye, mindenkinek más válik be.

PSN: Morfologus82

(#24) Davevagyok válasza gabesz82 (#19) üzenetére


Davevagyok
tag

A minőséget nem megapixelben mérik. Az az optika dolga. A megapixel csak a felbontás. HP 945nek is életlen, zajos képe van. Felejtős. A60, nekem is ez van...

Dave

(#25) dooh válasza Morbid (#1) üzenetére


dooh
csendes tag

Talán akkor jársz a legjobban, ha elmész egy-két esetleg több fotós szaküzletbe és kikérdezed az eladókat. Az, hogy milyen felbontása van egy kamerának csak egy szempont - ez alapján nehéz is lenne különbséget tenni köztük. Optika, programok, automata és manuális üzemmód(ok), mozgó felvétel hanggal vagy anélkül, kezelt média típusa, akku típusa - ha van -, kapható kiegészítők, ár, stb.

Más. Én nem biztos, hogy merném a Nikon és a Canon márkákkal egylapon említeni a HP gépeket...

(#26) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

> Hát szerintem meg a képminőséget eléggé meghatározza a megapixel

A HP735 is 3 megapixel, Canon PS S1 IS is 3 megapixel és a Sigma SD9 is 3 megapixel :D
De valahogy mégsem ugyanaz a 3 masina...nem hiszem, hogy pl. az A4es nyomataik egyformák lennének.

Sőt, még az is előfordulhat, hogy a CanonA60 10x15ös képei szebbek, mint a HP735-ösé.

[Szerkesztve]

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#27) gabesz82


gabesz82
senior tag

Én nem mondtam egy szóval sem, hogy a HP gépek csúcsminőségűek, de szerintem a kedvező áruk miatt, valamint az ehhez képest tényleg jó minőségük miatt lehet nyerő. Egyébként nekem nagyon bejött a HP, eddig még semmi bajom nem volt vele, és én láttam már Canon, Nikon, Fuji, Sony, Pentax digitális fényképezőgépeket ugyanebben a kategóriában, de a HP nem marad el tőlük, sem képminőségben sem szolgáltatásokban (persze szolgáltatásokban nem a legnyerőbb, de hobbi célra kiváló és olcsóbb 10%-kal bármelyik hasonló kategóriás készüléknél), például nekem nem ér meg plussz 10 ezer fotintot olyan extra amit soha az életben nem használok, márpedig a HP funkció szerintem kielégítik az egyszerű hobbifotós, meg ''családieseménymegörökítős'' dolgot, én is ezekbe a kategóriákba tartozok.

Az egy lapon említésről meg annyit, hogy én sem említeném egy lapon a Mercedes E320ast meg egy Peugeot 607est, mert a Peugeot igaz hogy feleannyi mint a Mercedes, de legalább olyan jó autó, de a Mercedes mégis Mercedes (tradicionálisabb gyártó). Talán ez az összehasonlítás a HPk esetében is helytálló lehet.

PSN: Morfologus82

(#28) Davevagyok válasza Jam-Master J (#26) üzenetére


Davevagyok
tag

A kép részletessége, élmentessége a megapixeltől függ, de az, h zajos-e a kép, menyire szépek a színek az optika dolga. HP-k mind szarok.

Dave

(#29) gabesz82 válasza Jam-Master J (#26) üzenetére


gabesz82
senior tag

Hát azt a 10x15ös képet amit A60assal csinálsz megnézném azért a HP 735-é mellett. Szerintem nem sok különbség lenne, legalábbis laikus szemmel, de azért biztos lenne minőségbeli eltérés.

PSN: Morfologus82

(#30) dooh válasza gabesz82 (#27) üzenetére


dooh
csendes tag

Persze egy outsidernek minden autó csak egy autó marad - négy kerék, forgatható kormány, vízálló szélvédő, elsősegélydoboz, stb.

(#31) gabesz82 válasza Davevagyok (#28) üzenetére


gabesz82
senior tag

Hát hogy szarok-e azért ezzel vitatkoznék, egyáltalán láttál te már HP géppel készült képet???

PSN: Morfologus82

(#32) gabesz82 válasza dooh (#30) üzenetére


gabesz82
senior tag

Hát barátom szerintem meg lennél Te elégedve egy Peugeot 607essel maximálisan, de ha neked ez az autó csak egy forgatható kormány meg néhány extra sallang, akkor nem vitatkozom...:C

PSN: Morfologus82

(#33) bLaCkDoGoNe válasza gabesz82 (#19) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem minden a megapixel... Hiába van sok megapixeles CCD egy gépben, ha a gyenge optika miatt nem tud ''kibontakozni''... Ez a megapixel olyanná vált, mint a megawatt. Példa: SONY DSC-F828. 8 megapixeles gép, Carl Zeiss objektívvel, és mégis: a képek nem kiváló minőségűek. Lehet, hogy ez a véleményem nem megalapozott, de az eddig látott képek alapján alakult ki. Pl. az Index Digicam-on az olvasói értékeléseknél a legrosszab értéket a képminőségre kapta (4.5). Persze ez a rossz relatív, de árához mérten reális lehet.
Bővebben: link

Tudom, hogy ez nem ugyanaz az árkategória, de lefele szerintem az ilyenek hatványozottan nőhetnek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#34) xuldar válasza gabesz82 (#31) üzenetére


xuldar
őstag

Szomszédomnak HP635-ös gépe van, nekem Olympus C740. Közös megegyezéssel jutottunk arra, hogy a HP képe nem hasonlítható az Olympuséhoz. Pedig 2MP-es képeket készítettem. Ja, és a 16MB-os kártyát nem tudja 2x telefényképezni tartós elemekkel. Nekem többször betelik a 128-asom.

Szerk: Én a Peugeot-t választanám, mert jobban szeretem, mint a Mercit.

[Szerkesztve]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#35) dooh


dooh
csendes tag

Na ennyit a 607-ről

(#36) gabesz82 válasza xuldar (#34) üzenetére


gabesz82
senior tag

Hát az már az ő bajam ha tartós elemmel használja a digitgépet, mert szerintem nagyon nem érdemes elmmel használni ezeket a masinákat, én aksival használom, és a 256 Mb-os kártyát simán telefényképezem anélkül hogy cserélni kellene az aksit, főleg ha valami Tesco tartós elemt használ :DD

PSN: Morfologus82

(#37) Jam-Master J válasza gabesz82 (#29) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Rengeteg képet hivattam elö. A színek gyönyörüek, a képek zajmentesek, részletesek. Mi kell még? :D
A régi HP-m színei sehol nem voltak a Canon mellett. A magas zajról nem is beszélve......igaz, hogy nem mai csirke volt a cucc.
Egy HP 635 képeit soxor látom, ilyen van a kollégámnak, én szoktam letölteni a cuccot a gépre. Hát...Sajnos a zaj megmaradt, ahogy láttam.
És ez NEM tradíció kérdése, mint az autós példádban.

Egyébként felesleges vitatkoznunk, sosem fogjuk egymást meggyözni...Ezzel be is fejezem. :)

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#38) Szeni válasza bLaCkDoGoNe (#33) üzenetére


Szeni
aktív tag

Egy másik példa erre:
A Panasonic DMC-FZ10-ese ugyan ''csak'' 4 Mpixeles, de a fantasztikus Leica objektív miatt jobb a képe, mint a legtöbb 5-6 Mpixeles egyéb kompakt gépé.

Egyébként meg szerintem is kritikán aluli a HP-k (kép)minősége.

(#39) gabesz82 válasza Szeni (#38) üzenetére


gabesz82
senior tag

szerintem meg nem :P Szóval ez a HP szidás nem tudom miért van, mert nem érdemli meg a gép... Az én 735ösöm tökéletesen muzsikál, jó éles, színgazdag, jó fényerejű képeket csinál, szóval a kritikán aluliság nem igazán illeti meg szeintem

a másik meg az, hogy ne hasonlítgass már egy 4 megapixeles 120000es gépet egy 40000-eshez, mert nem egészen korrekt a dolog...

Az eredeti ''ajánljunk egy fényképezőgépet'' dologtól eléggé eltértünk, szerintem térjünk vissza arra, és én nem ajánlok semmit, mindenki azt vesz ami neki tetszik és ami bejön (meg leginkább amire pénze van).

[Szerkesztve]

PSN: Morfologus82

(#40) dooh


dooh
csendes tag

Talán vissza kellene terelni ezt a topicot az eredeti medrébe, mert ezzel sok segítséget nem nyújtunk az arra rászorulónak...

(#41) Szeni válasza gabesz82 (#39) üzenetére


Szeni
aktív tag

Az én tapasztalatom ez. Ha te máshogy gondolod és meg vagy elégedve a géppel, akkor neked minden OK és jó fényképezést! (Ezt kéretik nem ironikusan értelmezni!)

Én azért nem is ruháztam be eddig semmilyen digit gépbe, mert az analógok után gyatra (volt) a teljesítményük.

(#42) Jam-Master J válasza gabesz82 (#39) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

> HP szidás nem tudom miért van

1 szó: Diszkóexpressz! :D
Izé: Tapasztalat.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#43) gabesz82 válasza dooh (#40) üzenetére


gabesz82
senior tag

Egyetértek :)

PSN: Morfologus82

(#44) dooh válasza gabesz82 (#43) üzenetére


dooh
csendes tag

Akkor kezdjük újra. Talán akkor jársz a legjobban, ha elmész egy-két esetleg több fotós szaküzletbe és kikérdezed az eladókat.
Az, hogy milyen felbontása van egy kamerának csak egy szempont. Fontos az optika, a beépített programok, automata és manuális üzemmód(ok), mozgó felvétel hanggal vagy anélkül, kezelt média típusa, akku típusa - ha van -, kapható kiegészítők, ár, stb.
És ha már kellő mértékben tájékozott vagy, kérd meg őket, hogy adják a kezedbe és próbáld is ki őket.

(#45) gabesz82 válasza dooh (#44) üzenetére


gabesz82
senior tag

Ez igaz, szerintem is, ha teheted próbálgasd ki az összes gépet, nézd meg melyiknek a legjobb képe (na meg az ára) és azt kell megvenni...

PSN: Morfologus82

(#46) Jam-Master J válasza dooh (#44) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Esetleg megnézel jónéhány digitális fényképezéssel foglalkozó _független_ oldalt, ott az olvasói véleményeket (én ezek alapján választottam ki a gépem) elolvasod plusz megnézed, összehasonlítod a tesztképeket (ezekböl is rengeteg dolgot le lehet szürni), majd a vásárlásból szánt keretnek +felelöen kiválasztod a neked legjobbat.

Pl.:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/CDISPLAY.HTM
http://www.dcresource.com/
http://www.dpreview.com/
http://www.steves-digicams.com/
http://index.hu/tech/digicam/

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#47) simonzé


simonzé
addikt

Ha a HP735 = Peugeot 607, akkor az A60=minimum 2107 :D
Poén volt. A HP képminősége annyiban marad el a Canontól, hogy nem túl élénkek a színei. A képminőség általában véve jó, ezen nincs mit vitatni. Az energiaéhségéről legendákat hallok, amit csak részben tudok alátámasztani. Az én HP-mmal (HP 230) kb 120 képet tudtam csinálni egy készlet 2100 mAh-s Energizerrel. Ugyanezekkel az akksikkal az A60-nal már volt, hogy 360 képet készítettem, ami ma is megvan, minden képet megnéztem elkészítés után, és egyszer végignéztem az LCD-n az elkészült képeket. Két TV-n végigvetítettem a fotkat, majd letöltöttem. Ezután egy 16MB-s kártyát még félig fel tudtam tölteni fotókkal (kb 20 kép), mikor aztán lemerültek az akksik.
Tehát tapasztalatom szerint nem ''zabálja'' az akksit a HP (azt meg nem hiszem el, hogy ''félig tolta ki az objektívet'' egy elemkészlettel), de nem is spórol vele. Ha valóban annyira ennék, hogy 10-21 képet bír egy elemmel, akkor ott nem a gép a hibás.

I don't fit in. I fit out.

(#48) simonzé


simonzé
addikt

Ja, a zajossággal, meg a rossz ár/érték aránnyal kapcsolatban nekem egyből a Fuji S5000/S7000 ugrott be. Nagytudású gépek, de a (kép)minőségük erősen hullámzó, nem éppen jó szívvel ajánlható gépek.

I don't fit in. I fit out.

(#49) androsz


androsz
csendes tag

Helló mindenkinek
Canon Power Shot A80 vagy Sony DSC V1
Melyik legyen?

(#50) simonzé válasza androsz (#49) üzenetére


simonzé
addikt

A V1-gyel Atus nagyon komoly képeket lőtt! ([l]foto.coolness.hu[/l]) A június végéig készült fotókat azzal csinálta, szerintem csodaszépek lettek.
Az én szívem a Canonhoz húz, viszont a Sonyt nem ismerem. Azt tudom, hogy a Sony drágább gép, nagyon magasról indult az ára, sokkal magasabbról, mint az A80-é. Ha ez nem csak a Sony jel miatt van (nem valószínű, hogy csak amiatt lenne), akkor valószínúleg az a jobb gép. De az már kicsit kilóg a kompakt kategóriából, amibe az A80 is tartozik.

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.