Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Mivel rendszeresen(most is) szana szét OFFolunk szakmai topicocat ezért ezt elkerülendő gondoltam nyitok egy ilyen gyüjtő OFFtopicot.

pl.:Ha ugyérezzük nem oda tartozik és nemkell a témánk külön topic akkor lehet idejönni...

Az topic 5lete hirtelen felindulásból jött össze, nemtudo jó 5let e de sztem egyértelműen szükség/igény van rá.
Kiderül.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) _seth_ válasza Dare2Live (#1) üzenetére


_seth_
veterán

A szuper compact fotós topikba lazán elfért volna már... kb 80hsz abból 5 ami odaillő :D A többi dollár milliókról, kínálatról keresletről, árrésről, haszonról és egyéb témábavágó dolgokról szól ;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3) mr.geeZ válasza Dare2Live (#1) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Jó5let, bár lehet, a Fáradt Gőzbe át kellene tenni, esetleg a közösségiek közé.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#4) Dare2Live válasza mr.geeZ (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Semmiképp sem a fáradt gőzbe szeretném. ''Ez a fotósok ''fáradt gőz'' topicja''.

seth: és rendszeresen van ilyen és már multkor is gondolkotam, hogy elküdöm az OFFolokat a ****ra vagy kéne csinálni nekik egy ilyet. Hát megvan innen ha valaki tényleg offol küdöm(jük) ide mintállat.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) róland válasza Dare2Live (#1) üzenetére


róland
veterán

Jó kezdeményezés.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6) csiga997 válasza Dare2Live (#1) üzenetére


csiga997
őstag

Jó, akkor elmagyarázom neked itt.

Tehát, azt állítod, hogy egy vállalat eredményességét nem a haszonkulcs [gross margin GM%=100*(revenue-cost)/(revenue)] jellemzi, hanem a minél nagyobb abszolut értelemben vett profit [P=revenue-cost]. Erre hoztam neked egy hevenyészett példát itt [link] (amit szemlátomást nem olvastál el :) ) amiben leírtam, hogy ha az egyik vállalat 50 szeres költséggel ér el negyedannyival több profitot az nem nevezhető egyben sikeresebbnek is.

De lássunk akkor egy további példát, ugyanezen vállalatok történetével:

Tfh. te egy gonosz kapitalista vagy, és van 100 millió dollárod amit be szeretnél fektetni. Két lehetőség kínálkozik, az előbbi példában elmített A és B vállalat részvényei. (Az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy mindkét vállalat ezt a példában szereplő egyetlen terméket gyártja, a könyv szerinti értékük megegyezik az éves forgalmukkal (10B és 280M rendre), az éves nyereséget teljes egészében osztalék formájában kifizetik valamint mindkét cég a Nobikumu korallzátonyon üzemel és az éves adózást üveggyöngyök és kagylóhéjak formájában rója le.)

Tehát, ekkor a 100M dollároddal A vállalat esetében évente hozzájuthatsz 1.000.000 dollár nyereséghez, valamint a vállalat részvényeinek 1%-ához, (viszont találniuk kell még melléd 99 másik balekot.)

B vállalat esetében hozzájutsz 40.000.000 dollár nyereséghez és a vállalat részvényeinek 35%-ához, (amellyel mellesleg bekerülsz az igazgatótanácsba, kapsz egy szép, tengerre néző irodát Nobikumun és egy csinos titkárnőt.)

Te melyiket választanád? A céget, aminek 20M-val több a profitja, vagy B céget, aminek kisebb a profitja, viszont 40x annyit fizet neked?

Kevésbé távoli téma: melyik bankba rakod szivesebben a pénzedet? Amelyik 1% kamatot fizet vagy amelyik 10%-ot?


Ha pedig a múlt héten voltál közgáz órán utoljára, akkor ideje belehúznod, mert közeleg a vizsgaidőszak és rettentő nagy bukta néz ki neked... ;]

(#7) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Ez annyira OFF, hogy még itt is abba teszem...
A kérdésem a következő: Nincs köztetek valaki esztergomi? Ha van, nem tudna nekem és a páromnak ajánlani valami elfogadható árú szálláshelyet? Hosszúhétvégét tervezünk (amolyan nászútféle), de abszolút ismeretlenek vagyunk arrafelé... Jöhet panzió, hotel stb.
Előre is köszönöm!
:R

[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#8) Dare2Live válasza csiga997 (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

erre már válaszoltam ugye anno, hogy mennyire ide és hülyeség?

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

pontosan ezt írja:
2.) No more tripod! VR obsoletes tripods. Now I only bother with a tripod for night photography.

speciel nekem válaszoltál D40/6500 témában így ne csodálkozz szerintem ha magamra veszem.
ja és annak ellenére, hogy rendszeresen ajánlgatom attol még megegyezika véleményem a 2uriemberével [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) csiga997 válasza Dare2Live (#8) üzenetére


csiga997
őstag

Nem, érdemben nem válaszoltál, és amit érdeminek hittél valójában annak se volt értelme. ;) :P

(#11) drkbl válasza Dare2Live (#9) üzenetére


drkbl
őstag

1) A No more tripod!-ban a tripod egy link, ami a következő szöveghez visz: Only use a tripod for still subjects either at night or when you need long shutter speeds of about 1/60 or slower., továbbá Long shutter speeds only happen at night, or if you are at f/22 for a lot of depth of field., de a többi is elgondolkodtató ;)
Amúgy a stabilizáció itt tart ipari méretben, mennyit fizetnél a leskálázott verzióért :DDD :
Accuracy of stabilisation of this version is 0.4 mrads for both traverse and elevation. Max Acceleration is 0.8 rad/sec2 for traverse and elevation. Max speed is 0.7 rad/sec for both and min speed is 0.3 mrad/sec for both, traverse and elevation. Power consumption is <1.5 kW. The equipment is built by Matra Défense Equipements & Systèmes Electric Pointing Systems.
The milliradian (0.001 rad, or 1 mrad) is used in gunnery and general targeting, because it corresponds to 1 m at a range of 1000 m

2) Továbbra is fenntartom, hogy ajánlom != ajánljuk.

[Szerkesztve]

(#12) Dare2Live válasza csiga997 (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egy profitorientált cég célja a profit. Igen vannak nem profitoriántált is pl Vöröskereszt.
A célja, hogy minnél több profitot termeljen meg idén jövőre és.... és nem a haszonkulcs mérete.

De legutoljára abban maradtunk, hogyha továbbra is állítod/játok a hülyeséget akkor majd kiscannelem a prof könyvéböl pár definiciót aztán vitatkozzatok avval.

Tudod azért mert kitartóan mondod még hülyeség. :C

sött mostmár tuti jön a scan :)

Addigis egy kérdés szerited mért 2fajta cég létezik:
profit orientált és non profit és hogyhogy, nincs az általatok velvázolt haszonkulcs orientált?
Talán mert egy közgáz nonszensz amit mondtok?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) drkbl válasza Dare2Live (#12) üzenetére


drkbl
őstag

Itt veled értek egyet, a haszonkulcsban nincs új elem a haszon képletéhez képest. A haszonkulcs a befektetőnek olyan szinten érdekes, hogy ha magasabb, mint az iparági átlag, akkor ott lehet faragni, tehát növelni a profitot.
A példában A és B alma és körte... A cégnek fontos a haszonkulcs, a befektetőnek nem.

(#14) Dare2Live válasza drkbl (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ááá szoval irunk egy nagy hülyeséget aztán egy másik linken meg cáfoljuk azt. Mindha magyar politika lenne

rocwell vitát én ezennel lezárom mert semmi értelme, majd pár év múlva lehet, hogy te is úgy fogsz gondoodni mint én, vagy mint csiga vagymint...

2 nesze Márs is ajánlgatja [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Dare2Live válasza drkbl (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én ezt 15poston keresztül nemvoltam képes nekik elmagyarázni....

haszonkulcs egy rendkívül fontos indikátor... de amire minden cég elsősorban hajt ami a célja az a minnél nagyobb profit.
Nekem is van cégem és lese szarom mekkora haszonkulcsal dolgozok a lényeg, hogy hó/év... végén minnél nagyobb legyen a zsebembe maradt pénz a profit.


don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) #27070592


#27070592
törölt tag

Ez szörnyen nagyon offtopik lesz de nagyon, hogyaszongya: minek vegyek videokamerát??
Minek??

:F

[link]

(#17) Mercutio_ válasza #27070592 (#16) üzenetére


Mercutio_
félisten

100%-os hatásfoknövelés az nem kis cél, különösen úgy, hogy feltehetően a rendelkezésre álló legjobb anyagokkal dolgoztak, kereskedelmi méretekben pedig erről szó sem lehet, mivel valszeg nagyon megdrágítaná az eljárást.

csiga997: #6-ban 2 külön dologról beszélsz/-tek, illetve téged befektetői oldalról érdekel a dolog, a vállalatot viszont dare2live szempontja érdeklik. A te szempontjaid legfeljebb akkor kerülnek előtérbe, amikor részvényt akar piacradobni a cég, és a haszonkulcs mint ''reklámtényező'' felveri az árakat, a másik eset amikor egy induló cég akar alaptőkét szerezni/emelni, ilyenkor lényeges, de egy már működő és nem (túlzottan) eladósodott cégnél ezek másodlagos dolgok...szerintem :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Illetve ennél kicsit bonyolultabb a dolog, valszeg közrejátszanak ilyen dolgok is, mint pl. az adott termék piacának minél nagyobb lefedése, ezzel a konkurensek ki/visszaszorítása ami megér bizonyos egy termékre vetített haszoncsökkenést.
Az okosak feltehetően figyelembeveszik az olyan dolgokat is mint a minélnagyobb piaci jelenlét - ismertség - miatt megspórolt reklámköltség, az optimális termékméretből eredő egyéb költségek csökkenése (szervízhálózat, raktárak, stb.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19) #27070592 válasza Mercutio_ (#17) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hát ,én csak annyit tudok, hogy a spenótot soha, semmilyen körülmények között nem lett volna szabad kitalálni.

;)

(#20) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Zozzantnak válaszolok a DF topicban írt hsz-ére ([link]):
Akinek nem inge, ne vegye magára :) a képeimmel meg sosem nagyképűsködtem és nem is fogok amíg látok jobbakat :) És ez bizony eltarthat életem végéig is
Hidd el, egy idő után marha idegesítő és fárasztó ugyanazokra a hülye kérdésekre megpróbálni válaszolni mikor már eleve a kérdésnek sincs értelme. Márpedig aki köztudottan sokat foglalkozik a fotózással azt az összes ismerős, rokon, a rokon ismerőse és az ismerős rokona valamit a rokon ismerősének a rokona stb. megtalálja mindig ugyanazokkal a kérdésekkel. Legutóbb a húgom osztálytársa hívott fel akivel életemben nem találkoztam de a családom megadta neki a mobil számomat és szokás szerint ő is csak annyit tudott mondani, hogy mennyit szán rá. De hogy ezért mit vár azt már nem, és már előre mondta, hogy ''csak röviden mondd el, hogy kb. mit érdemes''. Ez olyan, mint az a kérdés a laikus user részéről, hogy ''miért csinálja a windóz ezt vagy azt?'' de azt se tudja elmondani, hogy milyen verzió van a gépén, mit csinált vele és pontosan mi a hibajelenség de találjam ki a megoldást mert én ''értek hozzá'' és persze gondolatolvasó is vagyok.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#21) Zozzant válasza Hydra SR (#20) üzenetére


Zozzant
addikt

én már itt is off leszek:) az életed végéighez nincs hozzáfűznivalóm:) a többihez meg annyi hogy ez mindennapos ha nem is fotós dolgokban de általában a hozzá nemértők mindig keresnek valakit aki szerintük majd megvilágosodást hoz a fejükbe (hogy ők is hozzáértők legyenek, de az nem ettől lesz), nálad a fotós téma csapódott le, egy idő után majd immunis leszel és lerázó dumákat válaszolsz és nem veszed fel mások hülyeségét, ahogy ez pl egy rendszergazdánál végbemegy 12 év user support-al a háta mögött, tapasztalat:) nehéz ügy egy hivatást jól űzni, kitűnsz valamivel a szürkeségből és ez vonzza a figyelmet és a piócákat.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#22) Hydra SR válasza Zozzant (#21) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én nagyon szívesen segítek bárkinek aki meg akar tanulni fotózni és/vagy ehhez akar felszerelést vásárolni. De aki családi masinát akar venni olcsóé' ahhoz lövésem sincs aztán meg hülyének néznek, hogy fotózóm de mégse tudom, hogy a Kodak vagy a Samsung ultrakompakt szappantartója ''jó gép-e'', arról már nem is beszélve, hogy elég nehéz megítélni, kinek mi a jó. Nekem a legfontosabb, hogy az optika és a szenzor a maximumot hozza. Ezért vettem EOS 400D-t noha elég köztudott, hogy a szenzor minőségén és az objektívpark hazai elláltottságán kívül a Canon beugrószintje gyakorlatilag mindenben elmarad a konkurenciától, ez a két dolog viszont olyan fontos volt nekem, hogy erre tettem le a voksomat. Aki viszont ''általános fotózásra'' vesz gépet annak lehet, hogy fontosabb a nagy LCD - amitől én pl hülyét kapok, hogy egy számomra másodlagos funkció zabálja meg az akksit - vagy hogy kicsi legyen és elférjen zsebben, vagy a képstabilizátor vagy a hatalmas zoomátfogás meg ilyenek. Magyarul: ezeknek az embereknek nem tudok segíteni még akkor sem, amikor véletlenül tényleg sikerül korrektül elmondaniuk, hogy mit szeretnének mert egyszerűen nem követem ezt a kategóriát már jó ideje. Ha kiderül, hogy nem tudok segíteni akkor húzzák a szájukat meg lekicsinylően néznek rám amit nem jó nézni, pláne rendszeresen. Ha meg lerázom akkor meg jön a sértődés, ráadásul a család részéről is, hogy nem vagyok hajlandó segíteni az ő kollégájuknak, osztálytársuknak.
Ezek a dolgok nem csak engem zavarnak, ebből indult a beszélgetés a DF topicban.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#23) Zozzant válasza Hydra SR (#22) üzenetére


Zozzant
addikt

akarsz még róla beszélni? :DDD

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#24) Hydra SR válasza Zozzant (#23) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem muszáj ám mindent elolvasni ami nem érdekel :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#25) Zozzant válasza Hydra SR (#24) üzenetére


Zozzant
addikt

most meglepődtem, nem azért írtam mert nem érdekelt lásd #21, eleve bele sem megyek a témába ha nem érdekel, na sebaj, szóval a helyzetet vágom és csak úgy sikerülhet túllépni rajta ha nem veszed fel ennyire (hogy hú minek gondolnak mert nem segítettem), de a további okosságaimat hiába mondanám, ez egy más szakma már, ezért volt a kérdésem.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#26) Hydra SR válasza Zozzant (#25) üzenetére


Hydra SR
addikt

Akkor lehet félreértettelek de nekem cinikus megjegyzésnek tűnt, mint ha zavarna, hogy ilyeneket írok.
Egyébként nem, nem hiszem, hogy van még mit mondani erről a témáról :) részemről legalábbis.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#27) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Új találmány az Artwork Photo-nál:
Nikon EOS fényképező.... :Y :C

(#28) drkbl


drkbl
őstag

2007 természetfotója: [link] Nehéz lesz díjazni a készítőt :P

(#29) Szten Márs válasza drkbl (#28) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Itt van nagyobban:
[link]

De megfontolandó az egyik hozzászólás:
"meg nemcsak a kamerához, hanem a távolságokhoz képest is túl éles, ha olyan közelre lenne állítva a fokuszpont egy viszonylag széleslátó optikán,hogy a madár éles legyen, akkor a háttér(a város) tiszta homály lenne , de azért van rá esély, hogy én vagyok a hulye, és tényleg megtörtént. azért jókép"

(#30) drkbl válasza Szten Márs (#29) üzenetére


drkbl
őstag

Olvasd tovább, próbáld ki a saját webkameráddal ;) (-> hiperfokális távolság)

(#31) Szten Márs válasza drkbl (#30) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudom mi az a hiperfokális távolság ;)
És azt is, hogy mitől függ a DOF. Csak nem gondolnám, hogy akár egy webkameránál itt már szó lehetne ilyesmiről... persze kipróbálni nem tudom.

(#32) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

(#33) Mercutio_ válasza Szten Márs (#32) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én találtam egy másik forrást is :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34) Hydra SR


Hydra SR
addikt

werttzuinak válasz: Szerintem is a tanár a hibás, hogy nem buktatta meg azt aki nem tanulta meg, mindaddig amíg meg nem tanulja :) Ezzel mindig a buták takaróznak (már bocs), hogy a tanár a hibás. A tanár dolga, hogy mindent megtegyen érted reális kereteken belül de ez nem mindenkinek elég. Azért mindenről a tanár sem tehet, aki buta az buta. De a bukott diák, vagy az akinek meg kellett volna buknia, az ne diktálja a nyelvtant mert akkor mindenki surmó lesz. Előre meg ne döntsük el, hogy mit fog elfogadni a nyelvtan. Te új szavakat hoztál példának, én meg a régiekről beszélek amiknek már VAN helyes formája. A "dejóóóó" meg most is belefér a helyesírásba, az érzelmek erőteljes kifejezése megengedett, csak a hivatalos nyelvben nem de a fórumon igen. A "nabazz" sem helyesírási hiba hanem szleng. Ne keverjük a szezont a fazonnal. A "tavaj" az se nem indulatszó, se nem szleng, egyszerűen egy vérbunkó helyesírási hiba ami az értelmi fogyatékosság határát súrolja, főleg ha 3 mondaton belül 6 ilyen hiba van. Akár ismerem az illetőt, akár nem, annyit megtudtam belőle, hogy erősen tanulatlan, és bizony ennek megfelelően fogok hozzáállni. Ez nem lenézés, ez reális hozzáállás. Ettől még akár haverok is lehetünk de a haverjaimat sem egyformán kezelem, vannak köztük különbségek.
A nyelvtan, helyesírás szükségességére egy példa amibe épp most futottam bele: az előbb kerestem a keresővel, hogy hol is lehet ez a topic amiben válaszolni akarok és amibe most végülis írok. Csakhogy én így írtam a keresőbe: gyűjtőhelye. Mert így kell írni, csak el lett írva. Nem gondoltam, hogy nem így lesz írva, a kereső meg persze így nem találja meg. Szóval negyed órája böngészem a topiclistát, hogy ráleljek erre a helyre. Most akkor töröljük el a hosszú ű-t, hogy nehogy valakinek túlterhelje a pici agyacskáját a magyar nyelv egyik betűje és annak helyes használata? Vagy legyek én is műveletlen, hogy megtaláljam? Na neeee....

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#35) Hydra SR válasza Hydra SR (#34) üzenetére


Hydra SR
addikt

Na és persze akik tudják a helyesírást azok is folyton le vannak szólva, hogy szóvá teszik. Ez nem lenézés? Éppen csak az alapjában kételkedem, hogy mennyire jogos azt lenézni aki tud, azzal szemben aki nem. De mindezektől függetlenül: a legtöbb fórumozó hozzászokott már annyira a durva helyesírási hibákhoz, hogy nem sűrűn teszi szóvá. Én úgy átlagban soronként 1-ig tűrök, mondjuk 2-3 mondat erejéig. De azért az, hogy minden második szóban olyan hiba van amiért másodikban meg kellett volna buknia, ezen kívül vesszőhibák tömkelege, stilisztikai hibák és primitív szóhasználat, szóval mintha egy bányásszal kéne vitatkoznom a fényképezésről és annak technikai hátteréről, marketingjéről, trendekről. Egy szint után besokallok én is.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#36) werttzui válasza Hydra SR (#34) üzenetére


werttzui
őstag

Én haverjaimat ugyan úgy kezelem mindenkit elfogadok hibáival együtt és én csak azért írtam,hogy megmondjam ahelyett,hogy a kérdésre válaszolnátok kioktattok valakit tehát ha valaki megkérdezi pl "mijjen videjókártya kell a gépembe "akkor ahelyett,hogy válaszolnátok lebasszátok,hogy tanuljon meg írni pedig lehet,hogy csak ezért regisztrált és ti szerintetek aki nem tud helyesen írni az ne is fórumozzon na szerintem ez diszkrimináció . Lehet az is,hogy gyári munkás 60 ezerért de ha nem lennének gyári munkások akkor gyár sem és igazgató sem :) Szerintem a lényeg nem a helyesírás hanem,hogy megértesse magát az ember ettől még nem fog elbutulni .Ja és a másik kérdés ha így van ahogy mondod akkor mindenkinek 5-ös nek kéne lennie mire jó a 2-es 3-as 4-es Ezek szerint a 4-es tanuló sem tud mindent lehet,hogy pont ezt keveri a pontos j-t és az ly-ost .

PENTAX

(#37) werttzui válasza Hydra SR (#35) üzenetére


werttzui
őstag

Ja főleg ha a bányász jobb képeket csinál mint te :D :D / mellesleg láttál már bányászt én nem vitatkoznék vele/ :DDD

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#38) Hydra SR válasza werttzui (#36) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az, hogy nem egyformán kezelem őket az nem jelenti azt, hogy nem kedvelem őket egyformán. Egyformán emberek, egyformán a haverjaim de nem egyformák.
De azt sem értem, hogy te minek folytál egyáltalán ebbe bele. Senki nem bántott, önszántadból kapcsolódtál bele és gyakorlatilag ellenem beszéltél. Sőt, azt az illetőt sem igazán akartam bántani, sem kizárni akinek a hozzászólásából kiindult az egész. Csak az oktatást bíráltam, hogy így ki lehet kerülni az iskolapadból. Te meg erre sértetten reagáltál. Szóval: wtf? :F Tanár vagy, vagy oktatási miniszter? :F
tudom, a te helyesírásod sem áll a topon de sosem szóltalak meg érte, mert azért össze tudsz hozni épkézláb mondatokat. Épp a minap futottam bele olyan hozzászólásba amiben annyi volt a nyelvtani hiba, hogy azt sem tudtam, mit akar. Kérdezett vagy állított? Kér vagy ajánl? Vagy csak örül? Vagy panaszkodik? El sem olvasta amit írt, mielőtt entert nyomott. Ez meg csak simán igénytelen hozzáállás, ehhez még suli sem kell, hogy kinőjük. Csak ép elme.

Attól, hogy jobb fotókat készít valaki nálam, még lehet hülye a technikához. Akkor abban nem kell szakérteni. Ennyi. Mellesleg nem láttam még bányászt aki jobb fotókat készítene nálam :D

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#39) werttzui válasza Hydra SR (#38) üzenetére


werttzui
őstag

Semmi én amolyan Robin Hood féle lélek vagyok védelmezem a szegényeket :DDD Bár én csak a diszkriminációt nem szeretem és mellesleg csiga kolléga is megmondta nyelvújító vagyok :DD :DD a lényeg nem szeretem ha a topickban a nyelvtanra térünk ki és kész :)
Ja és felhívás: Keressük a tehetségesen fotózni tudó bányász kollégát ide a topicba! :DD

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#40) bLaCkDoGoNe válasza werttzui (#39) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én már egyszer voltam bányában - vagyis bányász múzeumban, de az majdnem ugyanaz. :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#41) werttzui válasza bLaCkDoGoNe (#40) üzenetére


werttzui
őstag

Csak összejön egy jól fotózó bányász :DD :DD

PENTAX

(#42) Hydra SR válasza werttzui (#39) üzenetére


Hydra SR
addikt

Azért a Robin Hood-jellegű védelmezésed mellett néha érdemben is hozzászólhatnál ehhez a szakmai fórumhoz mert 20 hozzászólásodból 19 off-topic, és nem vagy moderátor :U Biztos vagyok benne, hogy sokaknak ez is szúrja a szemét. Néha az enyémet is. Ez nem játszótér vagy közösségi elfoglaltság, még ha néha viccelődünk is (én is szoktam néha). Élőben szívesen sörözök veled, beszélgetünk jókat de a fórumot elég furán kezeled. Aki meg komolyan venné azt ez zavarja, szerintem teljesen jogosan. Aztán beszól olyanért is ami meg nem jogos, te meg nem is tudod, hogy már régóta telik nála a pohár. Ezt most haverként is mondom, és azért nem privátban mert nem csak neked szól. Akinek nem inge... :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#43) werttzui válasza Hydra SR (#42) üzenetére


werttzui
őstag

Nem veszem föl ez egy fórum ahol segítünk és viccelődünk mert viccelődés nélkül nem ér semmit az egész és nem kell ezt olyan komolyan venni ahogy azt gondolod :)

PENTAX

(#44) bLaCkDoGoNe válasza werttzui (#41) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Meglátszik a kevés alvás: elfelejtettem befejezni a mondatot: "...csak olyan sötét volt, hogy egyetlen értékelhető képem sem született."

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45) Hydra SR válasza werttzui (#43) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem meg komolyabban kéne venni mint ahogy te gondolod. Fórum, fórum, de szakmai fórum, nem chat. ;)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#46) Hydra SR válasza bLaCkDoGoNe (#44) üzenetére


Hydra SR
addikt

LOL :DD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#47) werttzui válasza Hydra SR (#45) üzenetére


werttzui
őstag

Attól komollyabb is :((( valamivel :D

PENTAX

(#48) Mercutio_ válasza werttzui (#39) üzenetére


Mercutio_
félisten

Közelyííccsük meg má siránybó a kérddést!?
Ha ö enyire figyjel ara hogy mitt írr, akór én mértt figyjeljekk ara hogy haznállhattó válazt kapjón a gérdéssérre? :D :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49) werttzui válasza Mercutio_ (#48) üzenetére


werttzui
őstag

Csak :K Kit érdekel,hogy ki,hogy ír :) Attól még lehet jó ember és nem kell egyből kiközösíteni.

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#50) Mercutio_ válasza werttzui (#49) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyből nem, de ha kiderül, hogy nonstop-hülye? :D

A Hydra által felvetett témában szvsz lényegtelen, hogy az illető jó ember-e, ha nincs időnk 5X átolvasni minden egyes hsz-t, hogy megtudjuk mit is akar a kérdező, akkor egy idő után qrva idegesítő lesz a dolog.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.