Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Digit kép előhívás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

HI

Ha van egy 2048*1536-as felbontású digitális képem az 4:3-as képaránynak felel meg.
Mi történik ha elviszem előhivatni ezt a képet, és csináltatok belőle egy hagyományos 9x13cm-es papírképet?

Torzulni fog a képarány, vagy levág az előhívás végző gép a képből?

(#2) Ploszi


Ploszi
senior tag

megkérdezik, hogy a szélén legyen fehér csík, vagy a tetejéből, aljából legyen levágva :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#3) Panther válasza Ploszi (#2) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én tuti azt mondanám hogy 9*12-t kérek.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

én meg azt, hogy magamnak kinyomtatom otthon A5-ben :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) Panther válasza Ploszi (#4) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Lehet hogy nálam ez nem eredményezne semmi szépet 7 tűs mátrixnyomtatón :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#6) Ploszi


Ploszi
senior tag

a canon i550es megfelelő papiron korrekt minőséget nyomtat :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#7) Bash válasza Panther (#5) üzenetére


Bash
őstag

A nálunk állomásozó két napos HP 7350-es is megfelelő minőségű nyomatokat készít, bár még tesztelés alatt van.

http://bashtravel.com/

(#8) pojakcs válasza Flashcash (#1) üzenetére


pojakcs
senior tag

A digit képeket jobb helyeken eredeti arányban hívják elő, a megfelelő arányú papírt használva.

Üdv: Csaba

(#9) joghurt válasza pojakcs (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Jaja. Filmről hivatva pl. 10*15-ös papírra, digitálisból 10*13-asra.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Azóta kipróbáltam két fajta digit. kép előhívást:

-Mediamarkt automata 69FT/kép:

-csak 10*15cm-es képet lehet csinálni
-a képarány miatt vágni kell a képből magasságban, de egy keretet tologathatsz minden egyes képnél, így be tudod állítani hogy mi legyen az előhivandó képen és hogy ne maradjon le a lényeg.
-pár perc alatt kész van

-Netes előhívás: 59FT/kép +200FT egyszeri díj (www.rossmann.hu)
-itt is csak 10*15cm-es kép van
-nem tudod beállítani a képet alul-felül vágnak ha nem jó a képarány, ezért itt érdemes előre otthon kivágni a képet, vagy változtatni a képarányon
-3 napon belül van kész
-Agfa prestige papírra dolgoznak, a minőség is egész jó.

(#11) joghurt


joghurt
addikt

Ajánlom, hogy nézz még egy kicsit jobban körül, mert ezek sem árban, sem szolgáltatásban nem a legjobbak. Normális helyen választhatsz megfelelő oldalarányú papírt is.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Flashcash válasza joghurt (#11) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

hol?
mert én nem nagyon találtam, pedig jobb lenne eredeti méretben előhívni

(#13) marcee válasza Flashcash (#10) üzenetére


marcee
addikt

Az automatánál hogyan lehet fizetni?
Leírhatnád a tapasztalataidat, egyszer indítottam neki egy topicot, de ne nagyon volt reakció.

\m/

(#14) marcee válasza marcee (#13) üzenetére


marcee
addikt

A téma ismét aktuálissá vált számomra!
V.A.Lacky?

\m/

(#15) detri válasza marcee (#14) üzenetére


detri
aktív tag

A fotomarketen szoktam rendelni (ringfoto nyomtatja), én nagyon elégedett vagyok vele.
[L]http://www.fotomarket.hu/digifoto.php[/L]
Igaz, itt is levágnak a képből, vagy csík van. Érdemes feladás előtt megvágni a képet, hogy inkább Te döntsd el mi maradjon le.
Szerintem nagyon korrekt feladó programjuk van, jól használható.
De ez csak egy vélemény, vannak negatív tapasztalatok is velük, itt olvastam párat: ''Hol érdemes digitális fotókat előhivatni''
[L]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9087917&tl=200&dr=0[/L]

(#16) somitomi


somitomi
tag

[L]http://www.fotomax.hu[/L] gyakorlatilag az eBolt csinalja (ugyanaz a ceg)
Hivnak mattra, fenyesre, digitalis meretre es kerettel is...Konica geppel Konica papirra.
Jo a feltoltes is, de le lehet tolteni egy szoftvert, amivel elo lehet kesziteni a kepeket, es elkuldod postan vagy beviszed nekik (11. ker, Fehérvári út 83.) van kint az utcan egy fotomaxos postalada is, ahova be lehet dobni...masnapra altalaban kesz vannak a kepek...vagy ertuk lehet menni, vagy kikuldik....
Ha fill elohivast valasztasz digitalis helyett, akkor odafigyelnek arra, hogy a szerintuk megfelelo reszletek maradjanak a kepen.

Tudni kell, hogy a gyari papirok mindig 1-2 mm-rel kisebbek a szabvanynal.
Szep kepeket lehet csinalni feher kerettel is, es akkor tuti, hogy minden reszlet rajta lesz.

Nagyon segitokeszek amugy....

Project AvP -= http://www.users.broadband.hu/somitomi =-

(#17) 1.Kid válasza Flashcash (#1) üzenetére


1.Kid
csendes tag

Szerencséd van!Konica photo express!Innen írok.Vidd be a legközelebbi üzletünkbe.Simán megvan.Max egy hét,de néhol megan egy vagy fél óra alatt.:))

''Az élet olyan mint a motor:jól be kell rugni,és megy magától!''

(#18) Jam-Master J


Jam-Master J
aktív tag

Székesfehéváriaknak:

www.megapixelfoto.hu

Korrektek, nálunk szoktam elöhivatni a képeim, a Plázában lehet átvenni utána.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#19) bitfarkas válasza Flashcash (#10) üzenetére


bitfarkas
őstag

Milyen a MM automatánál készült kép minősége? Választható -e papírminőség (fényes, karton, stb)?

(#20) marcee válasza bitfarkas (#19) üzenetére


marcee
addikt

Most voltam ott nyomtatni: tökéletesen elégedett vagyok.
Papír fényes kodak, választani nem lehet.

\m/

(#21) bitfarkas válasza marcee (#20) üzenetére


bitfarkas
őstag

köszi

(#22) horatio


horatio
tag

Én mindig a Fuji-nál intézem a digitális képek nyomtatását. Ajánlom.

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#23) Vagyok


Vagyok
senior tag

Ha jól néztem a különböző oldalakat és az eddigi hozzászólásokat akkor a DigiLabor a legolcsóbb. Kellene nekem vagy 50 db. digikép nagyítás 10*15-ben az esküvőmről. Szerintetek itt hivassam elő? Később jövök vissza, de várom a véleményeteket.

(#24) I_Am válasza Vagyok (#23) üzenetére


I_Am
veterán

Mennyiért dolgoznak?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) Vagyok válasza I_Am (#24) üzenetére


Vagyok
senior tag

10*15=40pénz

(#26) Vagyok válasza I_Am (#24) üzenetére


Vagyok
senior tag

[L]http://www.digilabor.net/index.php?option=content&task=view&id=9&Itemid=26[/L]


[Szerkesztve]

(#27) I_Am válasza Vagyok (#26) üzenetére


I_Am
veterán

Köszönöm szépen.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#28) Vagyok


Vagyok
senior tag

Nos senki nem tudja hol az igazi minőség és hol olcsó?
Ma viszek 200 képet előhivatni. Van köztük életlen, sötét és piros szemű is. Tudtok olyan helyet ahol egy kicsit ezeket is kijavítják?

(#29) tomcs


tomcs
őstag

digilabort ki akartam probalni de nem mukodott a feltoltoprogija, szal inkabb hagytam a fenebe

fotomarkettel en is elegedett vagyok, mar van onnan vagy 300 kepem papiron.

amugy en 10x15 mellett vagyok, osszes normalis fotoalbumba olyat le7 betenni. a lenyeg ugyse a kep szelen van akkor meg mar inkabb nagyobb legyen mint kisebb.

(#30) atus


atus
senior tag

Nem tudtok véletlenül Pécsett valami jó helyet? Vagy online rendelős mókát, ami olcsó, és gyors? Vérlázító árak van itt... :((( [L]http://www.fotoplus.hu/digitalis_fotokidolgozas.php[/L]
Majdnem felrobbantam a dühtől, amikor megtudtam, hogy 200Ft-os alapdíjat vezetnek be az amúgy is drága digitális képkidolgozásukra. Megkérdeztem, hogy miért, azt mondták a negatív hívás helyett. A mocskok. Azért fizettem egy valag pénzt a gépemért, hogy soha ilyenre ne legyen gondom. Negatívhívás. Beszarás... :((
Arról nem is beszélve, hogy ami általában rendelek, a 13×18-as nagyítás 1 naposra 140Ft! Tegnap hoztam el 7db képet 1180Ft-ért! :(:(((

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#31) Vagyok válasza tomcs (#29) üzenetére


Vagyok
senior tag

Fotomarket viszont 45/db. Ott foglalkoznak minőség javítással?

(#32) tomcs válasza Vagyok (#31) üzenetére


tomcs
őstag

ize.. ami eletlen az szerintem az is marad, vorosszemeket meg picit sotet kepeket inkabb javitsd magadnak.

van 1024 fele progi ami pillanatok alatt kiszedi a vorosszemeket, es a brightness-contrast allitas se tul nagy varazslat

elesseggel az a baj hogy az eletlen kep altalaban nem tartalmazza azokat a reszleteket amiket latni akarsz, es nem is fogja amig kezzel bele nem rajzolgatod. zajos kep jobban korrigalhato. (btw.. fokuszalas nem sikerult vagy bemozdult? bar nem ertek grafikahoz szal csak kivancsisagbol kerdezem)

(#33) Vagyok válasza tomcs (#32) üzenetére


Vagyok
senior tag

fokuszálás nem volt tökéletes.
Oké köszi csak én nem igazán értek hozzá és most kikisérletezni amikor szétszednek a rokonok a képekért (esküvő) tudod nem az igazi, ezért gondoltam, hogy inkább kifizetem, de csinálják ezt is meg az előhívás helyén. Na mindegy azért mégegyszer köszi.

(#34) Lidi


Lidi
aktív tag

A MM -os automata cd-ről is tud képeket nyomtatni ?

(#35) Lidi


Lidi
aktív tag

UP! mert megérdemlem !

(#36) Vagyok


Vagyok
senior tag

Ez aztán a csalódás. Elmentem a Digilaborba. Megnéztem egy képet, hogy milyen papírra, milyen minőségben dolgoznak. Mint egy jó minőségű reklám képeslap, a felülete rasztás és nem elég fényes. Képeslapnak igen jó, de fényképnek már kicsit izé. Kérdezem, hogy hagyományos fénykép papírra nem lehetne-e mivel ezek mégiscsak esküvői képek vagy mifene, mire jött a válasz, hogy ez más eljárás és nem lehet. A kiszolgálás udvariasságáról se jót se rosszat, az ügyintéző hozzáértéséről inkább nem mondok véleményt, de két kérdésből két nem tom volt a válasz, a vállalási idejük is három nap lett volna.) Na ennyi, irány a Fotomarket (Lurdiház). A kiszolgálás nem valami extra (mint az előző helyen) a hozzáértés hiányosságokat itt is szenvedett, de a vállalási idő MÁSNAP, az ár csak csak 5Ft-tal több (mint már előzőekben taglaltam) és a minőség az igen. A papír mint ha filmről hívták volna elő, teljesen jó. Igaz drágább, de ez az álltalam rendelt ~180db-nál -ami nem kevés- (össz.: 8,1K) ''csak'' 900Ft többletet jelent. Ma megyek a képekért és beszámolok a végeredményről.
Egy kicsit hosszúra sikerült, de csak azért mertem ilyen részletes lenni, hogy másnak ne kelljen ugyanezt az utat végigjárni.

(#37) Vagyok válasza tomcs (#29) üzenetére


Vagyok
senior tag

Úgyhogy köszi a segítséget.

(#38) tomcs válasza Vagyok (#36) üzenetére


tomcs
őstag

a digilabornal irtak is hogy nem kemiai papirra dolgoznak hanem ipari cuccal nyontatnak es azt foliazzak. ezek szerint tenyleg nem vmi jo, en i csak ~5db kepet akartam csinalni probanak. a netes feltoltozejukon viszont annyi se ment at

fotomarketben azt szeretem hogy semmi pocsoles, ftp-n megcsinalom a megfelelo konyvtarat (a megadott formatumban tartalmaznia kell a meretet meg hogy fenyes vagy matt papirra kell) feltoltom bele a kepeket (100-nal nem mind1 hogy egyesevel kell hozzaadogatni, varni amig felmennek vagy helyben elore osszerakni az egeszet, elinditani es elmenni a dolgomra)

elado hozzaertese, kedvesseg, mosolygos hostess: ezek mind olyan dolgok amiket meg kell fizetni. nekem eleg ha az ert hozza aki a gepet kezeli. 45ft-ert nem lehet elvarni szerintem hogy kepek minosegen javitgassanak, meg ezek annyira egyszeru muveletek (minden rajzprogiban van auto red-eye meg brightness/contrast) hogy erdemesebb magamnak megcsinalni, ugyis csak a kepek 5-10%anal kell. lenyegeben en annyit vartam el hogy a megadott aron a kezembe adjak a megrendelt dolgaimat.

btw mik voltak a kerdesek amikre ''nem tom'' volt a valasz?

(#39) Vagyok válasza tomcs (#38) üzenetére


Vagyok
senior tag

Szerintem is.
1: hol lesz a fehét csík a képen 10*15-nél?
2: Ha nem lesz fehér csík akkor kb mennyi kerül levágásra a széléből.

(#40) tomcs válasza Vagyok (#39) üzenetére


tomcs
őstag

csik a bal-jobb szelen lenne ha fit eljarast kersz, kulonben aljabol-tetejebol hianyzik picit tobb mint 5-5%. a digi gepek altalaban 4:3 (monitor) aranyban dolgoznak, mig a papirkepek hagyomanyos aranya 3:2. persze vannak gepek amik 3:2-be dolgoznak de viszonylag ritkabbak, 15x11-es kep mint mondtam nem megy semmi normalis fenykepalbumba 13x10 meg kisebb. szal szvsz legjobb kompromisszum 10x15 fill eljarassal, feher csikot roszul viselnem

ez inkabb hirtelen kepeknel baj, ahol orulsz, hogy a tema egyaltalan a kepen van, ha van par masodperced tisztessegesen beallni akkor egyaltalan nem zavaro


szerk: opsz... most esett le... ezek voltak a ''nem tom'' kerdesek???

[Szerkesztve]

(#41) Vagyok válasza tomcs (#40) üzenetére


Vagyok
senior tag

Ja-ja.
Szóval 5-5%. Az 10*15-nél (15-5%-a) 7-7mm. Tehát összességében 1,5cm. Én pont ezt kérdeztem az eladótó és ezt nem tudta megerősíteni persze cáfolni sem.
Mostmár mindent tudok köszi.

(#42) I_Am válasza Vagyok (#41) üzenetére


I_Am
veterán

de ott van a 11x15 ami pont a digitképekhez van.:U

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#43) Lidi


Lidi
aktív tag

A Mediamarktos ótómatát senki nem ismeri közelebbről ?
( cd-n lehet e bevinni képeket ? )

(#44) Vagyok válasza I_Am (#42) üzenetére


Vagyok
senior tag

Album???

(#45) Vagyok válasza Lidi (#43) üzenetére


Vagyok
senior tag

Sajna nem, de javaslom a Lurdiban a Fotomarket-et.

(#46) Vagyok válasza Lidi (#43) üzenetére


Vagyok
senior tag

Ja lehet, hogy nem publikusak a képek. :))

(#47) Lidi válasza Vagyok (#46) üzenetére


Lidi
aktív tag

Neeem, nem gázosak a képek :) , csak szerkesztés után nem enged a gépem visszatölteni a mem. kártyára.....

(#48) Vagyok válasza Lidi (#47) üzenetére


Vagyok
senior tag

Akkor tényleg fotomarket Lurdiház. CD-n is beviheted.

(#49) tomcs válasza Lidi (#47) üzenetére


tomcs
őstag

akkor szvsz probald meg ftp-n vagy a webes megrendelon. 1x kevesebbszer kell atmaszkalni a varoson.

amugy emlekeim szerint tudnak cdrol dolgozni de dragabb a mm-automata

(#50) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

fuji-t tudom ajánlani a 10*15-os 49 forint, a minőség király! :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Digit kép előhívás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.