Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41) Kovatis


Kovatis
csendes tag

Helllo

Tudnátok mutatni olyan set-top-box-ot ami alkalmas a digitális vételre? Kb mennyibe kerül? Digi kábelem van, de a TV csak MPEG 2-t tud.

Még arra is kíváncsi lennék, hogyha veszek egy TV-tunert a PC-be, akkor azzal digitális adást tudom-e fogni rajta? Ha igen akkor ez milyen tunerrel oldható meg?

[ Szerkesztve ]

(#42) peet beat válasza Kovatis (#41) üzenetére


peet beat
csendes tag

Akkor a TV-d alkalmas digitális vételre. Annyi, hogy a HD ben sugárzott adókat (m1, m2, dunaHD) nem fogja megtalálni. A többi digit adás mpeg2-ben jön a digi kábelen. Ha külső STB-t akarsz, akkor az nem lesz olcsó. Keress rá: DVB-C tuner. Van pc-hez is.

(#43) Grifid


Grifid
aktív tag

Aki új tv-t akar venni az ne hallgasson a magyarországi forgalmazók által kiadott készülék információkra.
Mindig keressétek meg a gyártó oldalán a tv-hez tartozó pdf-et.
PL:
LG tévéknél aki panelben lakik NE vegyen LGxxLGxxxx jelzésű tv-t mert csak a DVB-T tuner van benne. LGxxLH/LFxxxx jelzésűeket érdemes venni ezekben DVB-T és DVB-C tuner is van, de még magyarországi forgalmazónál nem láttam kiírva csak a DVB-T-t.

(ennek olvastam utánna mert LG tv-t vettem)

(#44) puszpant válasza Grifid (#43) üzenetére


puszpant
csendes tag

Valóban. LG 37lf2510 tv-m van és a specifikációk szerint DVB-T/MPEG2/MPEG4 tuner van benne, szó sem esik DVB-C-ről. Megnéztem egy LG kiadványt ami összehasonlítja az összes tévéjüket és egyiknél sem említ DVB-C tunert.
Digi TV van nálunk, ezek szerint akkor keresztet vethetek a digitális adásokra?

(#45) Kuter válasza puszpant (#44) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi. Azért egy teljes freki keresést megprobálnák a helyedben.Várjuk az infót hogy mi lett az eredménye.
Üdv:Kuter

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#46) puszpant válasza Kuter (#45) üzenetére


puszpant
csendes tag

Kézi kereséssel semmilyen digitális csatornát nem talált.
Magyarország volt beállítva alapértelmezettként, úgyhogy megpróbáltam a feljebb leírt módszert, miszerint átállítottam Hollandiára és automatikus keresést indítottam. Végigfutott, de a végeredmény szerint 0 digitális csatornát talált. :(

(#47) Drizzt válasza Grifid (#43) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Milyet vettél amúgy pontosan?

I am having fun staying poor.

(#48) Grifid válasza puszpant (#44) üzenetére


Grifid
aktív tag

When selecting Cable (DVB cable mode) if Finland or Sweden is chosen

Tehát a beállításoknál állítsd át a tv-t finn vagy svéd országra a nyelv marad magyar.(NE HOLLANDIÁRA)
Manuálisan keresd az adókat. Az automata csak a fent említett 2 országban müxik.
support/#
Televisions Manual
English

Le tudod tölteni a pdf-et minden tv-re vonatkozik amire nem ott, ott virít az exept.
Szépen le van írva minden.

Drizzt!

LG - 32LH3000-et vettem.

[ Szerkesztve ]

(#49) Grifid


Grifid
aktív tag

JA a csatorna frekiket megtalálod.
ITT a 7. számú mellékletben városonkénti bontásban.
A kódolatlanok MPEG-2 a HD MPEG-4-ben mennek.

Jó szórakozást. ;)

(#50) attesz_32


attesz_32
tag

sziasztok!
én találtam egy ilyen csatorna kiosztást is. Rálehet keresni városok szerint is, és jelzi hogy melyik csatorna fogható digitálisan is
http://www.digikabel.hu/images/stories/csatornakiosztas/csatornakiosztas_miskolc.gif

(#51) puszpant válasza Grifid (#49) üzenetére


puszpant
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Este megpróbálom.

Tegnap eléggé elszomorodtam, mikor a szépen sorba rendezett és elnevezett adóimat a próbálkozás miatt szétbarmoltam.
Ezek szerint akkor nem számít, hogy nálunk nincs feltüntetve a DVB-C tuner?

(#52) Target78hu válasza Grifid (#49) üzenetére


Target78hu
aktív tag

Egy isten vagy :R :R :R !
Már majdnem péppé zúztam a tv-nk ,mert nem talált egy digitális adót sem ,de beírtam a frekiket + finn -re raktam és müxik!
Hálás köszönet érte!
(A google ide vezetett ;) )

hkv.hu

(#53) puszpant válasza Target78hu (#52) üzenetére


puszpant
csendes tag

Na most tartok ott, ahol te. Lassan szétverem a tv-t.
1. Finnországra állítottam
2. Kábel és az antenna közül kiválasztottam a kábelt
3. Megnéztem a digi ÁSZF mellékletében a frekvenciákat
4. Hogy a pitlába írom be, mikor azok XXX,XX formátumban vannak, de a menüben hat számjegyet tudok csak beírni.

Bocs, ha fárasztó vagyok, de sajnos a tv leírása is elintézi egy fél mondattal.
"DVB-kábel módban a csatorna megfelelő hozzáadásához meg kell adnia a frekvencia, jelsebesség és a moduláció beállítás értékét" - hát kösz a nagy semmit.

(#54) puszpant


puszpant
csendes tag

Bocs a pánikért, sikerült.
Grifid! Köszönöm szépen a segítséget!
m1 HD 1080i KIRÁLY!

(#55) Kovatis


Kovatis
csendes tag

[link]

Ezzel a TV-vel szívunk. Normális leírást, specifikációt sehol nem találtam hozzá, a Samsung oldalán sem. Itt azt írja, hogy a tuner analóg, támogatott szabvány DVB-C. Akkor ezzel be sem lehet fogni a digitális adókat vagy csak mi vagyunk bénák? A TV a lakótársamé, azt mondja amikor vette a médiában, az volt melléírva hogy mpeg2-t tud.

(#56) Grifid válasza Kovatis (#55) üzenetére


Grifid
aktív tag

Sajna a samsung eléggé leamortizálja a MO-i infókat, most találtam olyan angol nyelvű pdf-et ami teljes egészében kimaradt a magyarból.
A te tévédhez speckó csak egy full lengyel manual van a samsung oldalán. globális keresést használd azután keresd ki a tv tipusát a listából.

Amit ki bogarásztam belőle, Lépj be a plug&play menübe állítsd át az országot te is finnre, nyelv marad magyar. A hangolásnál a samsung tévéken a C jelzés a sima antenna, az S pedig a kábeles hangolás. Megadod a frekiket és elméletileg jó lesz. :B

(#57) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Érdekes, Várpalota csatornakiosztásában nem szerepel az adók mellett a "D" betű. Írtam egy emailt a Digi ügyfélszolgálatára, ahol érdeklődtem, hogy tervezik-e itt beindítani a digitális adásokat. Erre azt a választ kaptam, hogy Várpalotai rendszerükön elérhetőek a digitális adások.
Na holnap asszem teszek egy kitérőt az ügyfélszolgálat felé, hogy mi is az igazság.

http://www.diesel.com

(#58) McLaca válasza Laca19 (a) (#57) üzenetére


McLaca
őstag

Miért nem keresed meg a tv-den a digit csatornákat?
Ha vannak, megtalálod...
És miért ne lennének?
Lásd ÁSZF...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#59) Laca19 (a) válasza McLaca (#58) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Az ÁSZF-ben már elég régóta benne van, hogy vannak digitális adók. Namost ennek ellenére amikor benn voltam kb. fél éve az ügyfélszolgálaton, akkor azt mondták, hogy Várpalotán nincsenek digitális adók, még nem indult el.
És itt a csatornakiosztásban még most sincs jelezve hogy lennének (pedig friss a lista), mint például Veszprémben, vagy Székesfehérváron.
Amúgy nekem 225MW-m van, ami elsődlegesen monitornak van tervezve, ugyan van benne TV tuner, de az szerintem csak analóg adást fog. Úgyhogy ha valóban van digitális adás, akkor valami külön számítógéphez vásárolt tunerral fogom megoldani. De mindenképpen megszeretném, mert bizony az analóg Tv ezen az LCD-n nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#60) Grifid válasza Laca19 (a) (#59) üzenetére


Grifid
aktív tag

A 225MW-n csak akkor nézel HD adást ha veszel a számítógépedhez egy USB-s DVB-C/-T tunert (kb 6K) és HDMI kábelen keresztül tolod neki, mert csak sima analog tuner van benne.

(kb 3 perc volt megkeresni a samsung oldalán)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.