Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) #41635072 válasza Rick4 (#5900) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát mé nem? Havi 7K-val kevesebb marad a zsebükben... Egyébként nem ez volt a célom. Ők szúrtak ki magukkal.
Digi azonnal felvette...
Majd egész nap azért lesz mozgósítva a család, hogy rózsaszínék hajlandóak legyenek felvenni... Hát persze...
A "tré a király, és jobb mint a digi" marketingszöveggel meg el lehet menni... :DDD Volt szerencsém látni...

[ Szerkesztve ]

(#5902) #41635072


#41635072
törölt tag

Akkor itt is bejelentem az "örömhírt". T-sat-os lettem. Majd írok véleményeket/tapasztalatokat.

(#5903) Rick4 válasza #41635072 (#5902) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyeugye, tudtsm én, hogy ez lesz... Odalett a nagy büszkeség... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5904) #41635072 válasza Rick4 (#5903) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ez csakis azért van, mert itt isteníti mindenki... De ha csak egy hype volt, akkor lessz nemulass.
Ettől függetlenül egy utolsó sz@r cég. :P Ehhez tartom magam, szóval semmiféle büszkeség nincs oda.
Amúgy te Digis vagy még?

[ Szerkesztve ]

(#5905) Rick4 válasza #41635072 (#5904) üzenetére


Rick4
félisten

Végülis mondhatom, hogy digis, nem szűnt meg a szerződésem... :K Minden cég szar, semelyiknek sem lesz érdeke sok pénzért jól működő ügyfélszolgálatot tartani...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5906) #41635072 válasza Rick4 (#5905) üzenetére


#41635072
törölt tag

És te miért is nem vagy T-s? :D
Invitelnek,pannonnak és diginek pl kiváló ügyfélszolgálata van. :K

[ Szerkesztve ]

(#5907) Dízeles válasza #41635072 (#5906) üzenetére


Dízeles
aktív tag

A digis üfsz nagyon jó .Miután be lett szerelve rá 3 hónapra hívott egy antennás ,hogy jönne szerelni...

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5908) #41635072 válasza Dízeles (#5907) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nálam azzonnal megmondták hogy mikor jön. És másnap hívott a szerelő. Csak aztán már mondtam h nem érdekes. :D
Meg ez szerintem akkor lehetett, mikor még nagyon új volt, és nekünk is 2 hónapra rá kötötték be.

[ Szerkesztve ]

(#5909) Rick4 válasza #41635072 (#5906) üzenetére


Rick4
félisten

miért kellene T-snek lennem? nem is nézek tévét...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5910) #41635072 válasza Rick4 (#5909) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát csak hogy annyira majmolod.
Meg ha nem nézel akkor hogy van digi-d, vagy hogyisvanez?
Egyelatalán miért volt, miért érdekel a téma, ha nem nézel tv-t?

(#5911) Rick4 válasza #41635072 (#5910) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, a nem nézem az azt jelenti, hogy ágyban fekve kb 20 percet szánok tévézésre.. Mesélj már, mit is majmolok????????

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5912) #41635072 válasza Rick4 (#5911) üzenetére


#41635072
törölt tag

Miért ,szerinted én többet nézek? :D
Hát mondjuk a T-SAT-ot eléggé majmolod. Ha kiakadsz ha nem én ezt biza ennek nevezem. :))
Meg hát ha szerinted így jó meg úgy jobb, azaz majmolod, akkor nem értem, neked miért digis előfizetésed van... Az a 20 perc nem indok,m ert akkor ennyi erővel én is maradhadtam volna...

[ Szerkesztve ]

(#5913) Rick4 válasza #41635072 (#5912) üzenetére


Rick4
félisten

Hát mondjuk a T-SAT-ot eléggé majmolod...

légyszi idézz már tőlm olyan hozzászólásból, ahol ilyet csináltam...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5914) #41635072 válasza Rick4 (#5913) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az összes oylan hsz-ed, amiben arra utalsz, hogy a t-sat jobb, mint a digi, és őket válasszam.

(#5915) Rick4 válasza #41635072 (#5914) üzenetére


Rick4
félisten

Jó, akkor megtennéd, hogy megszámolod, mennyi ilyen volt? Amit neked írva a T-sat-ot javasoltam. Légyszíves, számold már össze...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5916) #41635072 válasza Rick4 (#5915) üzenetére


#41635072
törölt tag

Te is tudsz számolni. Én az összes nekem idézett hsz-edet annak vélem.
Bár ezen felesleges itt vitatkozni. Ha ennyire hajt a téma, akkor pü szvsz.
Pl: #5877 Rohadtul nem kapok több csatit. Diginél az alapcsomagban benne van az, ami Trénél a Globe csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#5917) Rick4 válasza #41635072 (#5916) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem bőven megfelel, ha válaszolsz a kérdésemre, ezzel választ adva mások számára is, hogy miért beszélsz itt össze vissza hülyeséget..... Olvass vissza, miket írtál...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5918) Nemgéza


Nemgéza
csendes tag

Üdv!

Tudna valaki segíteni?

Műholdvevők és parabolák terén teljesen kezdő vagyok, ezt mentegetőzésként jobb ha leírom.

Pár munkatársammal Románia olyan részén fogunk dolgozni, ahol nincs semmi magyar adás a helyi szolgáltatónál. Vettünk egy beltérit fejet és parabolát itthon, de indulás előtt ki akartuk próbálni.
Feltettem a tetőre, összeraktam a legjobb tudásom szerint, de nem működik.

A tünetek: A beltéri install üzemmódban 30% jelerősség és 5% képminőséget jelezett még mielőtt összekötöttem az antennával. Ez elgondolkodtatott kicsit, hogy mi a fenétől van 30% antenna nélkül is.
Amikor az antennára csatlakoztattam a jelerősség nőt olyan 40%-ra, a minőség nem változott.
Bárhogy állítottam az antennát (iránytűvel, szomszéd alapján, le és fel) nem volt változás. Még ha teljesen lefelé is fordítottam, akkor sem. Nem talált a beltéri egy csatornát sem.

Több műhold felé beállítottam, de totál semmi, pedig elég sokat próbálkoztam vele. Megpróbáltam a DIGI-t sugárzó műholdat is megtalálni, de persze semmi eredmény.

A parabola 85 cm-es alumínium Click-Clack (már ha ez a gyártóra utal), a fej SMART 4 csatlakozóval 0,1 dB-es. (a 0,1 dB jó minőségűnek számít?)
A beltéri típusát sajnos nem tudom megadni, mert a munkatársam elvitte magával egy ismerőséhez kipróbálni, de ez is zsákutca, mert nincs itthon a srác aki segített volna.

Nem értek pár dolgot: Azt hittem a beltéri azokat a holdakat írja ki amiket észlel. Gyanítom, hogy a beltériknél más a logika, mert az enyém a menüjében vagy 30 műhold neve előre be van állítva, mert még a kábel csatlakozása előtt felhozza ezeket, de többet akkor sem ír ki ha rajta van az antenna. Ez normális így? Hogy lehet új műholdat beállítani ha pl. lesz egy új fent? Valami prücök van itt.

Pl a DIGI-re azt találtam, hogy az Intelsat 1002-es műholdon kell keresni. Ez nincs is a beltéri által felkínáltak között. Olvastam, hogy sugározzák még (ha jól írom) Thor műholdon is, ez benne volt a listában, de ott sem sikerült semmit fogni.

A felszereléssel kapcsolatban is van kérdésem. A fej "nyaki" része kb 3 cm-vel szélesebb, mint az azt befogó kengyel, vagyis a fejet ennyit lehet előre hátra pozicionálni. Hol van jó helyen? Pont középen vagy valamelyik szélső helyzetében?

Az antenna rögzítő elemein is van több furat, gondolom a különböző szögben vehető műholdak miatt. Itt honnan lehet tudni, hogy melyik a jó pozíció?

Ha van ötlet írjátok már meg. Én most arra gondolok, hogy a beltéri rossz, de túl ismeretlen nekem ez a terület.

(#5919) #41635072 válasza Rick4 (#5917) üzenetére


#41635072
törölt tag

Választ adtam minden kérdésedre. :))
Olvass vissza és rájössz...
Mindig a trét ajánlottad minden áron, de persze neked is digi van...
Szerintem ez majmolás.

[ Szerkesztve ]

(#5920) Rick4 válasza #41635072 (#5919) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem meg a szánalmas hozzáállásod téged minősít, így nyilván az, hogy engem minősítesz, igazából téged minősít. Nem kell válaszolnod, csak látni akartam, tényleg vagy-e annyira pöcs, hogy nem vagy képes válaszolni. Persze vagdalkózni könnyű, de mikor válaszolni kellene talán egy két tényt is mögétéve, szétszaladnak a gondolatok, és csak a támadás marad...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5921) m0rd0k válasza Nemgéza (#5918) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Szia!

Szerintem a gondod az lessz hogy a fej rosszul van beállitva + 0,1 db s a fej az kevés lessz sztem,0,2 db set vegyél. Ilyen tökéletes. Szerelés

Idézet:A rögzítés végeztével ne felejtsük el a mûholdvevõ fejet elforgatni, ezzel még jobb vétel érhetõ el. A fejet a tartójában az óramutató járásával ellentétesen (az antennával szemben állva) fordítsuk el 16 fokot. Eközben is nézzük a beltéri jelerõsségét és a legjobb érték elérése után húzzuk meg a fejet rögzítõ csavarokat is.

Szerintem ez lesz a gondod.

A beltéri a belé táplált műholdakat írja,nem azt amit lát.

Minden szinten,szinte minden.

(#5922) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Srácok, ennek nincs itt hely.

Minden szinten,szinte minden.

(#5923) #41635072 válasza Rick4 (#5920) üzenetére


#41635072
törölt tag

Úgy vélem a te hozzáállásod a szánalmas, mert nem vagy képes ezt pü-ben lerendezni. Választ adtam minden kérdésedre, arról nem tehetek, hogy lusta vagy visszaolvasni.
Gratulálok a személyeskedéshez. Szerintem ez is rólad ad ki szegénységi bizonyítványt.
Mégegyszer írom, hogy válaszoltam, arról nem tehetek, hogy képtelen vagy értelmezni, menj el orvoshoz.
A kis kifakadásodhoz is külön gratulálok. :C
Többet nem vagyok hajlandó reagálni itt rád, hiszen ennek nem itt a helye. Te persze nem vagy hajlandó pü-ben írni. Erről meg inkább nem is írok, miért nem vagy hajlandó elfogadni, mert még sírnál is egyet...
Én itt befejeztem, ha szeretnél még valamit beszólni, azt pü-ben tedd.
Még annyit, hogy tényt is írtam, csak te elterelted a szót felőle, kitértél. :C
PH! kedvence ranggal már tudhatnád, hogy ezeket legalább off-ba kéne tenni...
Arról nem is beszélve, hogy az aláírásod is sérti az alapelveket...

[ Szerkesztve ]

(#5924) Rick4 válasza #41635072 (#5923) üzenetére


Rick4
félisten

Az amit te csinálsz, lehet, hogy off. Ott gondolkodj el, hogy hazudozol össze vissza. Nem adtál választ a feltett kérdésre. Innentől meg pocskondiázhatsz nyugodtan, a szavad egy lyukas garast sem ér...ha itt minősítesz, miért is kellene pü-t írnom emiatt? Írjon neked pü-t a tudod kid...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5925) mikró!


mikró!
csendes tag

Sziasztok! Az igaz, hogy a diginél nem megy a steam? És a steamon játékok se?

(#5926) Dízeles válasza mikró! (#5925) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Ez lavóros digi totyik.Itt biztos nincs "steam" .

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5927) mikró! válasza Dízeles (#5926) üzenetére


mikró!
csendes tag

Óh, akkor bocs.

(#5928) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!
Nektek van már Digi Sport?
Ha igen, csak simán "előjött magától"?
Vagy rá kell keresni?
Vagy hogy fog műxeni a dolog?
Köszi a segitséget

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5929) mogyesz válasza Henker2 (#5928) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Intelsat1002
12607 GHZ
Vízszintes-18V
27500 MSPS

GSP2 helyén.

Jelenleg még zárva.

:C

(#5930) kano válasza m0rd0k (#5921) üzenetére


kano
nagyúr

No de a 0,1dB-es fej helyett miért is kellene egy 0,2 dB-eset vennie? :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5931) m0rd0k válasza kano (#5930) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Mert az fasza :) olyat adnak digihez,és haveromnak 0,1 db s fejjel nem ment a digis beltéri,feltette a 0,2 est és ment.

Minden szinten,szinte minden.

(#5932) Henker2 válasza mogyesz (#5929) üzenetére


Henker2
addikt

Ez igen!
Nekem ez kinai volt... :B de biztos igy van

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5933) Rick4 válasza m0rd0k (#5921) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem a gondod az lessz hogy a fej rosszul van beállitva + 0,1 db s a fej az kevés lessz sztem,0,2 db set vegyél.... :Y :Y :Y

Sokadszor mondom, hogy nem kell neked elsőre megszólalnod, főleg nem akkor, ha végképp fogalmad sincsen a dolgokról. Tényleg kár hülyeségeket beszélni, mert ha valaki csak ennyit olvas bele, és elmegy egy 0.2-esre lecserélni a 0.1-es fejet, kiröhögi a boltban az eladó...Az a 0.1, 0.2 Db az a fej zajtényezője, és egy 0.1-es sokkal jobb, mint egy 0.1-es... Az LNB rövidítés is a Low Moise Block szóból jön, vagyis kis zajú blokk (egység), minél kisebb ,annál jobb. De egyébként semmi gond, a 0.5-ös is már bőven jó, a boltban egy sharp, meg globo fej kb 1500Ft, tehát nem tétel....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5934) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Már 3 éve vagyok előfizető a diginél,de nemrég 2 hónapja T-Sat ot megrendeltük,mert jobban jártunk anyagilag,de a digit nem mondtuk le.
A beltérit meg levittük a mamához,mert nekünk nem kell.Az antennát a ház tetejére próbáltuk felszerelni,de 4,5 óra alatt sem sikerült beállítani :Y PEdig már 3x szereltem és 1,5 óránál sose tartott tovább,mindenfajta eszköz nélkül.
A hyundaj vagy mi beltérivel próbáltuk beállítani,de csak 1x ment fel 80%-ra előtte és utána egyszer sem talált jelet.A beltéri lehet ennyire sz@r?vagy miért nem sikerült.
2 Kábellel is próbáltuk,twin fej és mindkét kimenetét használtuk.

Ötletem sincs mi lehet a baj.Valakinek tippje?
MOst próbálok szerválni analóg műszert az antenna beállításához talán gyorsabban mér a beltérinél és ez lehetett a baj.

(#5935) pojakcs válasza Rick4 (#5933) üzenetére


pojakcs
senior tag

Az LNB rövidítés is a Low Moise Block szóból.........

Gondolom elírás, de low noise block.
A többi stimmel.
Azonkívül hogy 0.1 avagy 0.2dB, nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani. Leginkább marketing paraméter. :)

Üdv: Csaba

(#5936) mogyesz válasza Henker2 (#5932) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Pedig 1xű:

Intelsat1002 - műhold neve
12607 GHZ - frekvencia*
Vízszintes-18V - polaritás*
27500 MSPS - sebesség*

GSP2 helyén. - régi csati neve

Jelenleg még zárva. - nincs nyitva :-))))

A *.-al jelölt adatú TP-t kell lekerestetni újra.- TP - Transponder. Ma már ha minden igaz ki van küldve a csatik közzé, nem kell kerestetni, de még zárva van.

(#5937) m0rd0k válasza Rick4 (#5933) üzenetére


m0rd0k
senior tag

igazad van,ezt nem tudtam,viszont az tényleg ígyvolt amit irtam,0,1 db fejjel nem ment a digis beltéri ismerősnél,0,2es el igen.

Minden szinten,szinte minden.

(#5938) Henker2 válasza mogyesz (#5936) üzenetére


Henker2
addikt

Köszi a segitséget! :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#5939) mogyesz válasza Henker2 (#5938) üzenetére


mogyesz
aktív tag

:) Szívesen!

(#5940) Rick4 válasza pojakcs (#5935) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, az M pont az N mellett van.. :U :DDD Nyilván nincs lényege, ha jól tudom 0.5 alatt már csak elvi dolog, hogy mekkora a zaj, de ezzel már nem akartam belekeverni a hozzá nem értőknek, legyen elég, hogy mindegy melyik..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5941) kano válasza m0rd0k (#5931) üzenetére


kano
nagyúr

Rick4-nél van az igazság. A 0,1 dB-es fej az jobb mint a 0,2 dB-es (jel/zaj viszonyt jelöli ez az érték).
Pojakcs
Na jó, de azért ekkora hülyeséget nem mondjon már, hogy a 0,1dB-es cserélje le 0,2 dB-esre. :W Megvetetett volna potyára egy másik fejet ami egy fikarcnyit sem lett volna jobb, sőt. :U

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5942) eszterlennék


eszterlennék
csendes tag

Egy kicsit irritál, hogy szombat délután kikapcsolják előlem a kedvenc filmem közepén :Y :Y :Y

(#5943) Koczka


Koczka
tag

sziasztok

mi kell pontosan a digi tv vételéhez? (gondolom parabola és beltéri)
de pontos tipusokat is írjatok le :R

(#5944) pojakcs válasza Koczka (#5943) üzenetére


pojakcs
senior tag

Elsősorban türelem kell.

Megrendeled az ügyfélszolgálaton, vagy a közeledben lévő digi szerelőnél és vársz.

Üdv: Csaba

(#5945) darkarthur


darkarthur
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, volt e már szó róla, de nekem olyan kérdésem volna, hogy hogyan tudnám a digi tv-t egy szgépre nyomni?! tehát kéne egy video bemenet. miylen kártya kell nekem ehhez? megoldható a dolog?

Samsung S23 Ultra 5G

(#5946) Dízeles válasza pojakcs (#5944) üzenetére


Dízeles
aktív tag

:DD

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5947) Moon70


Moon70
tag

Még nem jártam ebben a fórumban, de mivel lenne egy sürgős kérdésem, megkérnélek benneteket, segítsetek, ha tudtok.
Szeretnék egy DIGI TV előfizetést megrendelni, de csak vevőegységgel és kártyával, szerelés nélkül. Lehetséges-e ez náluk?
Szüleimnek vinném le Vajdaságba, mivel a szerbiai DIGITV magyar csomagját megnyirbálták, az eddigi 15 műsor helyett mindössze 7-8 fogható már csak.
Az előfizetést persze innen fizetném, és lényeg hogy minél több magyar adó legyen elérhető.

Próbáltam ma elérni az ügyfélszolgálatot telefonon, de sikertelenül. Gondolom itt a hozzáértőktől hamarabb kapok választ :)

(#5948) Rick4 válasza Moon70 (#5947) üzenetére


Rick4
félisten

Biztos jó neked ez a megoldás?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5949) Dízeles válasza Moon70 (#5947) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Ha Bács-Kiskun megyében találsz egy szerelőt aki ezeket a cucokat oda adja ,szerintem megoldható.
Powa Szabadka
Más:
Mostanában diavetítéshez tudnám hasonlítani a minőséget.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5950) AtHoS válasza darkarthur (#5945) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hello!

Elég egyszerű a megoldás:

1. Szerzel egy Tuner kártyát, amibe belenyomod a beltéri Coax kábelét, azon beállítod a csatornaszámot (Digi menüjében a Preferencia részben az RF mellett található szám) és onnantól már nézheted is a műsorokat. Természetesen a csatornákat a beltérin kell váltani.

2. Szerzel egy új Video bemenetes videokártyát vagy újfent egy tuner kártyát (én inkább a tunerkártyát javasolnám), majd az RCA video bemenetére kötöd a digis beltéri video jelét pl. scart átalakítóról.

Én az egyes pontot teszteltem nemrégiben. A másodikat nem volt lehetőségem tesztelni, bár elgondolásom szerint ott talán a tunerkártya minőségétől független képet lehet kapni. Aztán lehet ebben tévedek.

Mod: ja igen. A kettes pont igénybevételekor a hangoskodást is meg kell külön oldani. De ennek megvalósítását már kreativitásodra bízom ;)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.