Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) kali válasza Brutális eb (#5449) üzenetére


kali
legenda

lehet az finomhangolási probléma - csak nem az előfizetői oldalon...

(#5452) uspadora válasza kali (#5451) üzenetére


uspadora
csendes tag

És mit lehetne tenni ez ellen?

(#5453) kali válasza uspadora (#5452) üzenetére


kali
legenda

hát, gondolom csesztetni a szolgáltatót, illetve annak az ügyfélszolgálatát...

(#5454) uspadora válasza kali (#5453) üzenetére


uspadora
csendes tag

Ahogy leírtam felhívtam őket, azt mondták nem jelzett más ilyen problémát, biztos finomhangolás, hangoljam be a tévém! Közbe tuneren is egyszerre jelentkezik:D
A pasas azt mondta felveszi, de ha az én hibámból van akkor kő keményen fizetnem kell:S:S

(#5455) frisco válasza TeeJay (#5448) üzenetére


frisco
aktív tag

Szerintem sem tudom semmire sem használni, beltériket hirdetnek a Vaterán ott sem kell senkinek.
Hmmm.... még alszok rá egyet, nincs kedvem kidobni az ablakon 21ezer ft-ot.

(#5456) TeeJay válasza frisco (#5455) üzenetére


TeeJay
félisten

ha váltasz T-SAT-ra a jobb minőség és a kedvezőbb ár egy idő után visszahozza ezt :K
annyit nem ér meg neked? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5457) Rick4 válasza frisco (#5455) üzenetére


Rick4
félisten

nincs kedvem kidobni az ablakon 21ezer ft-ot....ne aggódj, azt már akkor kidobtad, mikor aláírtad a szerződést, és megnyomtad rajta a bekapcs gombot.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5458) Dízeles válasza uspadora (#5450) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Nos nekem az a véleményem, hogy ne azt nézzétek Budapest XVII. és veszprémiek :D :D
+rákérdeznék arra mért is nézed a story tv-t? ;] ;]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5459) frisco válasza TeeJay (#5456) üzenetére


frisco
aktív tag

Talán. Még alszom rá.

Rick4. 2006 februárjában még nem volt számomra más opció.
Illetve volt, a UPC, de az akkor még 4000-4500.- Ft-ot kért a szolgáltatásért.
Kábeltévé pedig a város ezen részén nem szolgáltatott.

(#5466) Rick4 válasza Dízeles (#5458) üzenetére


Rick4
félisten

Ma este indul a klinika c. sorozat, biztosan arra gyúr.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5467) Dízeles válasza Rick4 (#5466) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Oldjuk a feszültséget:

- Gyerekek, milyen madarakat ismertek?
Anna:
- A sirály.
- Nagyszerű.
Zoli:
- A veréb.
- Nagyszerű.
Pistike:
- A kerekes bagoly.
- Pistike, Pistike! Ilyen madár nincs is!- csodálkozik a vonzó, fiatal tanítónő.
- De igenis van, tessék csak eljönni hozzánk, majd mutatok egyet.
A tanítónéni kíváncsi lesz, elmegy Pistikéhez. Aznap még rövidebb szoknyát húzott fel, még vonzóbban néz ki. Pistike bekiabál a szobába:
- Nagypapa, nagypapa, itt van az a csaj, akit ígértem neked! Képzeld el, még bugyi sincs rajta!
A nagypapa kiront a tolókocsival:
- Huuuu! Huuuu!

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#5468) m0rd0k válasza Dízeles (#5467) üzenetére


m0rd0k
senior tag

feszültésgoldást off topic hozzászólásként ird legközelebb,amugy jó poén :D

Minden szinten,szinte minden.

(#5469) Andie


Andie
őstag

Segítségeteket kérném!
Apám 2 hét múlva 60 éves lesz, és a család úgy döntött, valami nagyszabású ajándékot veszünk neki. Felmerült néhány ötlet, eddig talán a TV állja meg a helyét leginkább, bár vannak ellenvetések (pl általam), de most ez nem lényeg. Fater rokkantnyögdijas, és napi kb 10 órát punnyad a tv előtt, a mostani 72 centis képcsöves grundig meg kezdi megadni magát.
A lényeg, hogy egy LCD tv-vel akarnánk meglepni. A költségvetési keret 200ezer ft.

A kérdésem hozzátok az lenne, hogy próbálta-e valaki a digiTV-t (ilyen van faternek is)
1. HD -ready
2. Full HD
tévével?
Milyen a kép? Érdemes -e a fullHD-sat megvenni?
Sajnos még nem volt alkalmam látni digiTV-s adást LCD tévén, ezért kérdem. Félek, hogy a fullhd-s kiadáson (1920x1080?) már ugye majd 3x-os nagyitás lesz (a PAL szabvány asszem valami 720x576).
Talán még a hd ready jobban elmegy, hisz ott "csak" 2x-es lesz a feszítés.
Mennyire zavaró ez digiTV esetén? (nem néz sport müsorokat, ott már emléxem, hogy panaszkodtatok, főleg rtlklub, tv2, filmek, fishing&hunting, és persze DVD-k, amiből most karácsonyra olyat kapott, ami képes felkonvertálni fullHDra, direkt (+10ezret adtam érte emiatt))
Esetleg ha 1-1 fotót is tudnátok mutatni, ami szemléltetné a dolgot, külön nagy köszönettel venném! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5470) TeeJay válasza Andie (#5469) üzenetére


TeeJay
félisten

megmondom őszintén a DIGITV kb 21-26colos CRT TV-re van kitalálva.
LCD-n gázabb lesz a képe szóval én a helyetekben inkább néznék egy vadiúj 72-82centis CRT tévét mert azzal még elfogadható lesz.
felesleges bármiféle HD-t venni mert a DIGITV tömörített és még a 720x576-os felbontást sem éri el...
szerintem LCD TV-ből is lehet még venni sima SD felbontásút igaz azok csak 21-26col között fognak járni de tévézésre bőven elegendőek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5471) m0rd0k válasza Andie (#5469) üzenetére


m0rd0k
senior tag

igen,ebben eggyet értek teejay vel viszont,lehet jobblenne venni egy fullhdt vagy hdready s lcdt aztán mellé köttetni a t-sat ot,ha van telefonotok meg netetek a "matávnál" akkor csak 2000 ft és kapsz 1 beltérit + még 2tőt kérhetsz,összesen tehát 3 lehet,és darabonként +390ft/hó,ha 3 beltérit kérsz akkor értelemszerüen 2000+2x390,viszont ha nincs neted meg telód náluk akkor 2500 ft,és ugyanigy beltéri szitu :) minőségre sokkal jobb,eleve hd beltérit adnak hozzá,és tuti hogy nemsokára hd csatik is lesznek a kínálatban.most kb ugyanaz a kinálat mint diginél sztem jobb is kicsit.Ja és egy tanács tudom hogy nemirtad,de plazma tvt véletlenül se vegyetek,nemvéletlen olyan olcsó :D,hirtelen visszajönne 2 nek az ára a villanyszámlán

Minden szinten,szinte minden.

(#5472) Locutus


Locutus
veterán

A natgeo ce nálatok is akadozik? Kb másodpercenként jön 1 képkocka. A hang meg jó közben...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#5473) pojakcs válasza m0rd0k (#5471) üzenetére


pojakcs
senior tag

Pár saját vélemény. :) A plazmáknak nem sokkal nagyobb a fogyasztása azonos képméret mellett mint az lcd-ké. Karácsony előtt végigjártam a témát, s bár a gyártók gondosan titkolják eme adatokat, nehezen de rá lehet bukkanni. Konkrétan a 97cm-es kategóriát nézegettem, és végül egy Panasonic plazma mellett döntöttem. A fogyasztása 255W, ami alig több az azonos méretű lcd-k 200-225W-jánál. Tény, hogy minkét technológia kajálja a villanyt rendesen. Egy 72-es crt megelégyszik 100W körüli teljesítménnyel.

Volt szerencsém az ünnepek környékén pár újonnan vásárolt "lapos tv"-t beállítani digivel ,vagy nélküle. Amit megállapítottam, hogy az olcsó húsnak itt is híg a leve. A tecsó gazdaságos 82-es lcd-k konkrétan igen rossz képet produkáltak. Ráadásul nem korrigálják automatikusan a méretarányokat, ami igen kellemetlen, mert minden csatornaváltáskor ezt manuálisan kellene megtenned, avagy nézed a torzított képet.

Végezetül pár fénykép, digi tv, 97-es plazmám, most. Szerintem jó.

[L:/dl/upc/2009-01/07/4756_ohcsorhkrpkbmg6g_p1010648.jpg][IMG:/dl/upc/2009-01/07/4756_ohcsorhkrpkbmg6g_p1010648.thumb.jpg][/IMG][/L]

Üdv: Csaba

(#5474) Andie válasza pojakcs (#5473) üzenetére


Andie
őstag

Köszönöm szépen a véleményed és a képeket különösen!!! Nagyon sokat segített.
Még annyit irj meg kérlek, hogy ez hdready, vagy fullHD?

A többieknek is nagyon köszönöm az infókat, véleményeket!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5475) pojakcs válasza Andie (#5474) üzenetére


pojakcs
senior tag

Simán csak ready.

Üdv: Csaba

(#5476) TeeJay válasza m0rd0k (#5471) üzenetére


TeeJay
félisten

hétfő óta SAT TV-m van és már most is van 4darab HD csatorna rajta
HBO HD, History HD, Eurosport HD meg National G. HD
az SD csatornák képe is hihetetlen jó, bár ez egyértelmű az mpeg4 előnye :R

ha van T-home telefon akkor máris 2500lesz havonta a SAT TV (ha 1 számlára van íratva)
ha meg még internet is van akkor 2000
a beltéri +390 és max kettőt lehet pluszban kérni (tehát 3lehet összesen egy lakásban)
viszont január 16-tól emelkedni fog az ára és a 2. beltéri 490 a 3. pedig 750lesz úgy tudom.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5477) pojakcs válasza TeeJay (#5476) üzenetére


pojakcs
senior tag

Sat HD

Csúcsminőségű, akár ötször részletgazdagabb kép, 5.1-es hangzás a valódi otthoni moziélményért!
3 különböző csatorna (Eurosport, National Geographic, History Channel)

1 990 Ft/hó

Hűségidő nélkül

A három csatorna +2000Ft havonta!
Nem szívbajosak.

Üdv: Csaba

(#5478) Andie válasza pojakcs (#5477) üzenetére


Andie
őstag

Ja, hogy a 2000 az PLUSZ 2000??!!
Én meg aszittem itt felvették a digivel a versenyt, és alámentek.
Akkor mennyi is az annyi cuzammen / hó?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5479) pojakcs válasza Andie (#5478) üzenetére


pojakcs
senior tag

A T(ré)-csoport nem igazán a jótékonykodásról híres. :)
Elég érdekes a csatornakínalat, minicsomagokkal bővíthető, stb..

Bővebb információ [itt].

Üdv: Csaba

(#5480) TeeJay válasza pojakcs (#5477) üzenetére


TeeJay
félisten

ha látnád a minőségét lehet nem tartanád drágának azt a plusz 2000 pénzt
én csak 21colos CRT-n néztem meg de az állam majdnem leesett így is.
ugye első héten ingyen lehet látni az összes csatornát SAT TV-n
és hát tényleg üt ez a HD

később meg ha bővül a csatornák száma akkor pláne megér majd 2ezret

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5481) Rick4 válasza TeeJay (#5476) üzenetére


Rick4
félisten

az SD csatornák képe is hihetetlen jó, bár ez egyértelmű az mpeg4 előnye
Miért, szerinted egy ugyanolyan minőségű képből mitől csinálna jobb képet az, ha mpeg4-ben van kódolva, mintha mpeg2-ben? Egészen másról szól a dolog, a szávszélesség megegyezik, de mpeg4-ben sokkal több adat fér át, igaz cserébe a "kikódoló hardver" erősebb kell, hogy legyen. Az meg ugye megintcsak más kérdés, hogy a kép meg a hang jobb, nem volt nehéz megcsinálni, hogy jobb legyen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5482) TeeJay válasza Rick4 (#5481) üzenetére


TeeJay
félisten

ez egyértelmű hogy a HD csatornák képe már a forrás miatt is hibátlan lesz és mpeg4-en szépen vissza lehet adni, de én arra írtam hogy az SD csatornák képe is szebb mint DIGITV-n mert pl az RTL Klub-ot gondolom mindkét cég ugyanolyan minőségben kapja csak éppen mpeg4-en sokkal szebb lesz az eredmény az előfizetőnél mint ha mpeg2-vel menne.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5483) Rick4 válasza TeeJay (#5482) üzenetére


Rick4
félisten

nem az mpeg4 miatt lett szebb a végeredmény, hanem mert ők úgy akarták. Ismétlem, ennek semmi köze ahhoz, hogy mpeg2 vagy mpeg4-ben jön, ez annak a 8-10-12 csatornának az egy TP-na való továbbítási módszere, ami után a beltérinek ki kell csomagolni, és külön csatornává tenni őket. Ha 720X576 a felbontás, akkor ugyanaz a képméret, onnan meg már csak a bitráta számít, meg persze ott van mellette a hang kódolás, ez a diginél általában 96kbps, ami nem mondható jónak. Ha az egyiknél nagyobb a bitráta, az számodrta kb annyit jelent, hogy jobb lesz a kép. Persze ez így le lett egyszerűsítve, hogy érthető legyen, de felejtsd el ezt a butaságot, mpeg2-ben is van HD adás ,semmivel sem rosszabb, mint az mpeg4-es, Te két nagyon különböző szolgáltatót hasonlítasz össze, és a minőségkülönbséget a képtömörítési eljárásra fogod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5485) Andie


Andie
őstag

A DVB-T Tuner-t mondtátok, hogy fontos, hogy legyen?
Kinéztem már régen ezt a modellt: Sony KDL 40w4000
Elég pöpecnek tünik, és Sony hivő vagyok amúgy is.
Van benne ez a fajta tuner. Most elég jó áron van.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5486) pojakcs válasza Andie (#5485) üzenetére


pojakcs
senior tag

Akkor fontos a dvb-t tuner ,ha nézni szeretnétek az ezen sugárzott csatornákat. Amennyiben valami kábel vagy műholdas szolgáltatót választatok, akkor nem szükséges.

Üdv: Csaba

(#5487) Andie válasza pojakcs (#5486) üzenetére


Andie
őstag

Igen, csak emlitettétek, hogy ha pl áttérek a T-társaság adásaira, akkor ott valami mpeg4es tömörités van, viszont ahhoz kell valami tuner. Ez volna az?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#5488) TeeJay válasza Andie (#5487) üzenetére


TeeJay
félisten

T-home-nál mpeg4-ben megy az IPTV és a SAT TV is
de azokhoz amúgy is ad a szolgáltató beltérit mert másképp nem megy :B
a DVB-T tuner ami a tévékben van az csak földfelszíni digitális adás vételére szolgál
a MindigTV lesz az nálunk amiről olvashatsz bővebben ha rákeresel :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5489) Rick4 válasza cigam (#5484) üzenetére


Rick4
félisten

elég tömör mondanivaló lett... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5490) Bandus99 válasza Rick4 (#5489) üzenetére


Bandus99
őstag

Ez az igazi off hozzaszolas :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#5491) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

hyundai beltérinél hogy lehet a csatornák listázását váltani?
Véletlenül elnyomódott, aztán most betűrendben mutatja a csatornákat.

(#5492) Rick4 válasza Andie (#5487) üzenetére


Rick4
félisten

Válaszd ketté a dolgot. A tévében van analóg tuner, amivel normál analóg adásokat, analóg kábeltévé műsorait lehet fogni. Ez ugye kilőve, mert digid, vagy T-sat-od lesz, és ott a beltéri a tuner, a tévének csak videojel kell. Ez lenne a második rész. Megvan a beltéri, rákötöd a tévére valamilyen video kábellel, bekapcsolod, és nézed. Minden meló a beltérié, a tévé csak megjelenítőként vesz részt a dologban. A DVB-T tunerre sincs igazán szükség, hacsak nem az M1 és az M2 műsorait szeretnéd nézni, ez annak ellenére, hogy elindult, perpill használhatatlan, és ezért most vásárolni, netán többet adni értelmetlen. Ráadásul a digit földi vételhez is mpeg4-es tuner kell, így ha a tévébe beépített DVB-T tunert keresel, nézz jól körül a piacon, mert a tunerek 80%-a a pár hónapja forgalmazott digit tuneres tévéknél még alkalmatlan volt az mpeg4-es műsor vételére (ha jól rémlik, ez a tévé is ilyen), tehát abban az esetben itthon használhatatlan, de egyébként sem ér sokat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5493) hucsikoi válasza (Kolombusz) (#5491) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Úgy tudom, hogy a sárga színű gombbal tudod visszaállítani.
Nézem azonnal. :R

(#5494) (Kolombusz) válasza hucsikoi (#5493) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Köszi! Ez volt az!

(#5495) hucsikoi válasza (Kolombusz) (#5494) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A kék gombot nyomtad meg véletlenül és azzal váltottad betűrendes listára. :R

(#5496) Borosz


Borosz
senior tag

Tegnap felmondtam a DIGI TV-t. Van egy Humax DIGI+ beltérim és hozzá távirányító. Akinek szüksége van rá jelezze privátban.

(#5497) sirdani


sirdani
tag

Tyű, én is olvastam a topicot.
Digink van HBO maxpackal. Fizetünk 4400Ft-ot.
Ezeket nézzük: Natgeo wild,Animal pl,D science,Vh1, + Viasat3,hbok,rtl,tv2,m1,hiradók,zene.
Ez a T-home Satnál mennyiből jönne ki? Csak telefont kérünk hozzá max...

www.profitalouzlet.com

(#5498) sirdani válasza sirdani (#5497) üzenetére


sirdani
tag

Ja és a tányér hovanéz?

www.profitalouzlet.com

(#5499) pojakcs válasza sirdani (#5497) üzenetére


pojakcs
senior tag

Családi csomag telefon mellé 1 év hűséggel :2490
HBO max pak: 1990
Sat Globe minicsomag ,Discovery-k :990
Esetleges második beltéri: 390

Ha ezt összeadod, az pont 5860Ft.

Egyébként az Amosról jön.

Üdv: Csaba

(#5500) Egzee


Egzee
őstag

sziasztok! mien minőségű és mennyire igaz ez a 20/10-es digi net?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.