Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Na mivel most a mélyhűtő zöldség tartományát szépen megcsappantottam (brokkoli, zöldbab), amit ma láttam még a spájzban az bab :)
Na babos kaják (én diétám szerint lehet enni 35ös indexxel)

Tört bab hagymával
Hozzávalók 2 személyre:
# 20 dkg fehérbab
# 1 babérlevél
# 2-3 gerezd fokhagyma
# 1 nagy vagy 2 kisebb vöröshagyma
# só
# bors

Elkészítés: A beáztatott babot felteszem főni a babérlevéllel és a fokhyagymával, sózom. Ha nehezen fő puhára, mokkáskanálnyi szódabikarbónával megsürgetem. Összeturmixolom, kevés borssal fűszerezem. A hagymát karikára vágom, minimális olajon megpirítom, ez rajta a feltét. Laktató, kiadós.

Káposztás babsaláta
Hozzávalók:
# 25 dkg nagyszemű bab
# 1/2 kg savanyú káposzta
# 1 nagy fej vöröshagyma
# 2-3 evőkanál olívaolaj
# fokhagyma
# bors
# só

Elkészítés: A babot áztatás után sós, fokhagymás vízben puhára főzöm. A hagymát összevágom, és sózom, hogy levet eresszen. A savanyú káposztát összevágom, hogy ne legyenek benne olyan hosszú szálak. Ha kihűlt a bab, összekeverem a savanyú káposztával, és hagymával, borsozom, és meglocsolom olívaolajjal. Hűtőben kicsit állni hagyom, hogy összeérjen. Csmell mellé lehet enni.

Megjegyzés:
A káposzta és bab arányán lehet változtatni, kinek-kinek ízlése szerint.

Babos rizs
Hozzávalók:
# bab
# 3-4 paradicsom
# 1 póréhagyma
# 1 fej hagyma
# és persze rizs
# fűszerek ízlés szerint
# pici olaj
# só

Elkészítés: Megfőzzük a rizst, megpároljuk a babot. A maradékot kevés olajon megdinszteljük. Az egészet összekeverjük, és ízlés szerint fűszerezzük.

Zöldségkocsonya, vegetáriánusoknak
Hozzávalók
# 25 dkg zöldhüvelyű bab
# 3 db sárgarépa
# 2 db cukkíni
# 1 db kaliforniai vörös paprika
# 1l teljesen zsírtalan erőleves
# 3 evőkanál zselatin
# só

Elkészítés: A zöldbabot és a sárgarépát megtisztítjuk, a répát felkarikázzuk, a babot leszálkázzuk, de egészben hagyjuk. Ezután külön-külön lobogó sós vízben 3 percig előfőzzük. A cukkinit héjastól hosszú csíkokra vágjuk, a paprikát kimagozzuk, és körömnyi darabokra metéljük. A felforrósított erőlevesben feloldjuk a zselatint, egy szép formájú edény aljába merünk belőle néhány kanálnyit. A zöldségeket elrendezzük benne, és a maradék levest ráöntjük. Hűtőszekrényben hagyjuk megdermedni.

Megjegyzés:
Elkészítési idő: 30 perc + hűtés
Egy adag: 1200 kJ/287 kcal

Paradicsomos bab
40 dkg fehér bab,
# 1 doboz (40 dkg) hámozott paradicsom,
# 2 fej hagyma,
# 3 gerezd fokhagyma,
# olaj,
# só,
# bors

A fehér babot egy éjszakán át hideg vízben áztatjuk. Másnap friss, sós vízben megfőzzük. Közben megforrósított olajon üvegesre pároljuk a kockára vágott hagymát és a zúzott fokhagymát. Hozzáadjuk a konzerv paradicsomot a levével együtt, sóval, borssal ízesítjük és összeforraljuk. Beletesszük a leszűrt babot és addig főzzük, amíg a paradicsom pépesre nem fő. Hidegen és melegen egyaránt fogyasztható.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#152) R3ĐßuŁŁ válasza Kaoru (#151) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ez az 1. recept ez nem rossz! :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#153) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ezen az oldalon jó kis diétás kaják vannak![link]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#154) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Na új keresés eredményei

Kefires saláta
Hozzávalók:
# kefir
# saláta
# retek
# paprika
# uborka
# lilahagyma
# paradicsom
# pár csepp olívaolaj

Elkészítés: A salátát áztatás után megmossuk, a többit apróra vágva lesózzuk. Amikor összeért, salátával elkeverjük, leöntjük kefirrel, összekeverjük, és kevés olajjal meglocsoljuk.

Megjegyzés:
Nagyon finom, köret helyett is fogyasztható. Főtt tojás is adható
hozzá.

Joghurtos uborka
Hozzávalók:
# 1 nagy kígyóuborka
# 1-2 gerezd reszelt fokhagyma
# citromlé
# só
# 2 doboz joghurt
# olívaolaj

Elkészítés: Az uborkát apró (2-3 mm) kockára vágjuk, sózzuk, meglocsoljuk a citromlével, hozzáadjuk a fokhagymát és a joghurtot. Jól összekeverjük, a tetejét meglocsoljuk olívaolajjal. Aki szereti, mentával is megszórhatja, jót tesz neki.

Túrósaláta
Hozzávalók:
# 25 dkg túró
# 1 kis pohár tejföl
# só
# zöldségek: pl. paradicsom, uborka, hagyma, paprika

Elkészítés: Az egésznek az alapja a sós tejfölös túró. Ebbe teszem bele az apró kockákra vágott zöldségeket. Mindig azt, ami éppen van itthon. A paradicsom, uborka és a hagyma a legfontosabb. Az összes többi már csak *hab a tortán*.

Kakukkfüves-gyömbéres cukkini krémleves
Hozzávalók:
# cukkini
# kakukkfű
# friss gyömbér
# tengeri só
# olívaolaj
# fehérbors
# nyers uborka

Elkészítés: A cukkinit lereszelem, egy lábosban felforrósítok egy kis olajat, és ráöntöm a cukkinit. Addig főzöm, amíg megpuhul, sózom, borsozom, hozzáadom a kakukkfüvet, és a fokhagymanyomón áttört friss gyömbért (erős az íze, ezért kb. csak 1-2 cm-t). Felöntöm annyi vízzel, hogy ellepje, felforralom, végül botmixerrel pépesítem. Friss uborkakarikákkal tálalom.

Cantoni saláta


Hozzávalók 4 személyre:
# 30 dkg főtt csirkemell
# 10 dkg sárgarépa
# 10 dkg zellergumó
# 10 dkg kaliforniai paprika
# 10 dkg kígyó uborka
# 10 dkg lilahagyma
# ízlés szerint: üvegtészta, petrezselyem zöldje, chili paprika, szójaszósz

Elkészítés: A zöldségeket vékony csíkokra daraboljuk, és összekeverjük. Mellé apróra vágott csirkemellet adunk, ízlés szerint megszórjuk chili paprikával és szójaszósszal meglocsoljuk.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#155) R3ĐßuŁŁ válasza Kaoru (#154) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Kefíres saláta? Ez nem hangzik rosszul! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#156) szöSsZI


szöSsZI
tag

Diétás recept:

Saját elnevezés - Tejfölös csirkemell -
- 1db kifillézet csirkemell
- olivaolaj
- tejföl
- tengeri só
- őrölt rozmaring
- mustár

Elkészítés: a csirkemellett kockákra vágjuk, megsózzuk, a tengeri sóbol egy kicsit több kell mint a rendes konyha sóbol, legjobb kikisérletezni :D ,majd megszórjuk őrölt rozmaringgal, én kb. 20 percig szoktam így hagyni, miellőt elkezdem sütni. Sütéshez olivaolaj, mikor megsült a husi hozzákeverjük a tejfölt, legalább 1dl-t(szerintem minnél több, annál finomabb), meg egy kiskanál mustárt.
Általában barna tésztát főzök mellé, v. rizi-bizit kukoricával :D .
Nos, a rizi- ... - barna rizst,(fagyasztott)borsót olivaolajjal megdinszteljük és utánna felöntjük vizzel, a barna rizs dupla olyan ideig fől mint a fehér rizs, és mielőtt teljessen elforna a viz hozzáadjauk a fagyasztott édes kukoricát. A lényeg,h teljessen elfőzzük a levet.
De lehet mellé fagyasztott zöldségkeveréket főzni, v. vlmilyen gyümölcs,stb.
Kül. én mindent olivaolajjal készítek, még a borsólevest is.
Jó étvágyat !

(#157) attilam


attilam
őstag

Csokis csirkemell a'la Janesz:

Hozzávalók:
Csirkemell
Egy adag csokis Whey Pro

Elkészítés:
A Whey Pro-t elkészítjük, a csirkemellet megfőzzük, és beledobáljuk a turmixba. :D
Amúgy meglepő, de nincs rossz íze. :)

(#158) Moddingfan válasza attilam (#157) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Janesz nagy klasszikust alkotott :DDD És tényleg nem volt rossz íze :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#159) R3ĐßuŁŁ válasza attilam (#157) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Háttttt.....Nem hangzik valami jól! :) De lehet kipróbálom! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#160) R3ĐßuŁŁ válasza szöSsZI (#156) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Na ezt bisztos kipróbálom! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#162) Bubee82 válasza Kalandor (#161) üzenetére


Bubee82
őstag

A tonhalat kinyomkodjuk, hogy semmi olaj ne maradjon benne

Szűrőbe beletesz és csap alatt átmos ala DrugsBunny :D Ez jobb sztem :D

(#163) Kaoru válasza Bubee82 (#162) üzenetére


Kaoru
aktív tag

uh bár ez mindenkinek az egyéni preferenciája emg minden, de a színtiszta halolaj az egészséges (omega3 zsírsav), attól nem kell félni (persze normális mennyiségben).

''A haolajak tisztítják a véredényeket, védenek vérrögképződéstől, erősítik az idegeket és polják a bőrt. Az omega3 zsírsavak elsősorban krónikus betegségtől védenek.''

Persze ha az valami pácolaj (ie nem halból származik), akkor passzír.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#164) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Én most kicsit bekeményítettem, mert nagyon laza volt a múlthét.

Saláta (tg jégsaláta zacsi) minden mennyiségben (kefíres grillfűszeres öntettel bele 1 tojás feldarabolva, salátát ezzel leönt).

Amit reggelire/vacsorára szoktam:
Zabpehely+ zab korpa + zsírszegény tej + só/vagy gyömülcs (ezt inkább reggel).
Előítéletet félretérve borzasztó laktató és a sós verzió is isteni.

Fehérje, vitaminok, rostanyagok, egyik legjobb méregtelenítő.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#165) tütüke válasza Kaoru (#151) üzenetére


tütüke
tag

Egy kis kiegészités a tört babhoz:
Egy nagy krumplit is bele szoktam főzni, akkor nem terheli meg annyira a gyomrot. Amikor már teljesen puhára megfőtt, akkor én is összeturmixolom, de utána még át is paszirozom, igy a babnak a héja nem lesz benne, és ettől sokkal finomabb lesz.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#167) szöSsZI


szöSsZI
tag

_Diétás_

Megint csak saját elnevezés: Sajtos pizza
(inkább lepényre hasonlít, de döntse el mindenki maga) :D

Hozzávalók a tésztához: 0,25kg teljes kiörlésű lisz
1 evőkanál étolaj (én olivát haszn.)
tengeri só kb. 1 kiskanál
fél zacsi sütőpor
Az alapanyagokat (csap)vizzel gyúrjuk össze, tejfölt is tehetünk bele, h puhább legyen a tészta. Kb. 4-5 darabra szedjük szét, és szépen :DDD nyújtófával simitjuk ki kb. fél centi vastagságura(1 centi már sok, mivel 'eléggé' száraz a tészta a barna liszt miatt), helyezzük el őket a tepsziben, elvileg belefér egybe.

Nos, először kenjük le tejföllel, majd pizza mozzarella sajtot reszeljünk a tetejére,(ha valaki hozzátud jutni házi füstölt sajthoz, azt is tehet rá).
Nos, tehetünk a tetejére egy kevés felvágodtat(szalámi, sonka:)), az íz miatt. De nélküle is finom, jó diétás! Meg lehet paradicsomot, paprikát rá szeletelni.
A ''tonhal imádók'' :D tehetnek rá azt is.Bár nekem nem igazán jött be.
Meg ugye ki mit szeret, a lényeg a jó diétás tésztában van!
A sütőbe 200fokon, kb. 20-30 percig sütjük.
Ne lepődjön meg senki, a tészta jó ropogós és szárazra sül.
Lehet inni mellé joghurtot is.
Ja, ha már piroslik a széle, akkor tuti megsült, mert a barna színe miatt, nem sok változás érzékelhető külsőleg!
_Én képes voltam este 9-kor neki állni sütni, mikor ráéheztem_ :))

Igazán jó kis diétás ''falat'' !
Jó étvágyat!

(#168) Kaoru válasza szöSsZI (#167) üzenetére


Kaoru
aktív tag

ez így nem jó, a feltéttel meg a mennyiséggel szinte nem is maradt diétás, főleg ha este 9kor eszed...

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#169) szöSsZI


szöSsZI
tag

Koaru:
Nem szerettem volna senkit sem félrevezetni! Egy ötletnek szántam, amiből mindenki felhasználhatja a kedvére való dolgokat!
Szóval... :(
Meg az egészet sem kell egyszerre megenni!!
Meg mi a gond a tonhallal?
Nem lehet mindég brokkolit enni!

(#170) szöSsZI


szöSsZI
tag

Ezt jól megírtam!
Bocsi a neved miatt! - Kaoru- :B

(#172) Szőkeamazon


Szőkeamazon
csendes tag

egyszerű DIETÁS DESSZERT!
''MADÁRTEJ˝

hozzávalok:

Light tej 2l
Tojás 8db
édesítőszer: glukonon, candarel 6+1evőkanál
vanillia: aroma v.rúd

Elkészítése: A tojást felütjük szétválasztjuk a sárgáját a fehérjétöl.A fehérjét felverjük kemény habbá és közbe a tejet felrakjuk forrni. ha a tej eléggé felforrosodott beleszagatjuk a keményre felvert fehérjehabot és kisebb lángon főzzük,még fő elkészítjük a tojássárgájából a masszát :sárgájába belekavarjuk a vanilliaaromát +6k édesítőszert és habosra keverjük (robotgép) míg sűrűmaszát kapunk kb4-5perc.Közbe egy kanál segítségével megforgatjuk a fehérjehabot. (Párperc alatt megfő 2-3p) Utánna a megfőt habot kiszedjük egy nagy jénaitálba,megszorjuk az 1kanál édesitőszerrel és a sárgájából készült masszát az ép forró tejbe belekavarjuk ez 1-2perc közbe sűrűn kevergetjük. Ha kész a jénaitálba öntjük a hab mellett és tálaljuk. Díszitésnek mandulával megszorjuk(elkészítési idő:max.20p.) :C Jó étvágyat hozzá!!!! :DD

(#173) Szőkeamazon


Szőkeamazon
csendes tag

HAWAI CSIRKESALÁTA
+ ZÖLDSÉGALAPPAL

hozzávalók:
fejessaláta: 1db
kigyóuborka :1db
lilahagyyma:félfej
paradicsom:4db
paprika:2db
káposzta:negyedfej
csirkemell:1db
ananász:1konzerv
lightsajt:10-15dkg
szószhozvalók:egy kispohár tejföl (light)
petrezselyemzöld v. zöldségzöldje,csipetsó és csipet bors.


Elkészítése10p:

Egy tálba beleteszük a már megmosot fejessalit és erre a saliágyra rá tesszük a kockára vágott zöldségeket, rá a csíkozottan összevágott csirkemellet és rá az ananászt
Szószelkészítése: tejfölbe belekeverjük a csipett sót , borsot, zöldségzödjét és ráöntjük a salira ,sajtal és egy pici zöldel megszórjuk. Jóétvágyat :C

(#174) Szőkeamazon


Szőkeamazon
csendes tag

Bocsi, a csirkemellet meg kell párolni! :Y :B

(#175) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Diétás hagymakrémleves

csomó hagyma, megpucol, felaprít, picit kevés olajon megpirit, majd kevés viízzel megpárol.
Felöntnei vízzel, bele 1 leveskocka, felforral.
Naygrészét szedjük ki, lével együtt, turmixba be, 1 kispohár tejföl, só, bors, szerecsendió (aki kicsit krémesebbre akarja rakjon bele 1 tojássárgáját is), leturmixol, visszaönt, felforral, piritott, v kiszárított (fél szelet) rozskenyér kockával lehet enni.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#176) Moddingfan válasza Szőkeamazon (#173) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ez Istenien hangzik :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#177) CriticalHit válasza Bubee82 (#162) üzenetére


CriticalHit
őstag

Tonhaldarabok sós lében sokkal egészségesebb mint az olajos.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#178) ronaldo


ronaldo
őstag

Sziasztok! Nem igazán van kedvem végigolvasni a topicot(egy időben követtem, de az már nem ma volt...) de kellene pár recept-tipp. Azért nem könyvekben keresgélek elsősorban, mert ha a könyvben találok valamit, neki nem tudok kérdést feltenni :) Szóval nagyonsok szénhidráttal és fehérjével teli kaja érdekelne. Reggelire, ebédre, vacsira egyaránt. Köszönöm az esetleges tippeket :)

(#179) tütüke válasza ronaldo (#178) üzenetére


tütüke
tag

csak nem hizókúrán vagy?
amit javaslok: fehérjében gazdag kaják: csirkemell, pulykamell, hal, lencse, hajdina, bab, szója (bár ebből sokat nem ajánlatos a férfiaknak fogyasztani.). Ezeket rengetegféleképpen el lehet késziteni, és nagyon egészségesek is.
Ami szénhidrátban gazdag: rizs, burgonya, tésztafélék, kenyér, különböző főzelékek
tejtermékek mind fehérjében, mind szénhidrátban gazdagok, de a zsirtartalmuk is magas.

Nem tudom mi a célod, valszeg hizni szeretnél, de az ételek zsirtartalmára figyelj oda, mert áteshetsz a ló tuloldalára.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#180) ronaldo válasza tütüke (#179) üzenetére


ronaldo
őstag

Én vasszeget is ehetek :) Akkor csirkemell burgonyával. Hal rizzsel. Bab. Meg kurvasok joghurt? (egyébként félig-meddig helyes volt a sejtésed :) )

(#181) R3ĐßuŁŁ válasza ronaldo (#180) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

A pároltzöldséget is ajánlom száraz csirkemellel:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#182) atus válasza attilam (#2) üzenetére


atus
senior tag

Köszi az ötletet, épp most próbáltam ki ezt a currys csirkét, nem rossz! :D
A karfiollal mondjuk elég sokáig küzdöttem, mire szétfőtt rendesen. Egy kis mazsolát, meg habarásnak egy kis natúr joghurtot még érdemes hozzácsapni. Finom lett nagyon!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#183) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Karfiol-krém-leves

Azt hiszem tegnap életem legfinomabb levesét csináltam, ezért a receptet muszáj megörökítenem az utókornak ;)

Végy 1 nagy fej karfiolt, szedd szét kis rózsákra, majd fogj apríts fel egy fej hagymát, s karikázz fel egy nagyobb méretű répát. Kevés olajon pirítsd meg a hagymát, add hozzá a répát, majd engedd fel 1,5-2l vízzel. Most mehet bele a karfiol, erőleves kocka (2db), kis só. Ha felforrt és/vagy megpuhult benne a karfiol, merjük ki a karfiol nagyját (én általában 70%-át kimerem) egy kis lével egy turmixgépbe. Adjunk hozzá tejfölt (egy kisdoboznyit kb), borst, s mehet a turmixolás. Ha megvan öntsük vissza a levesbe, jól keverjük el, s sózzuk meg, majd forraljuk fel mégegyszer.

Eredmény = igen krémes, sűrű, ám igen egészséges leveske maximális zöldségtartalommal. Téli időszakra ugyanezzel az eljárással ajánlatos elkészíteni brokkoliból, mert az tele van vassal.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#184) tütüke


tütüke
tag

Nagyon finomat készítettem az előbb, ugyhogy megosztom veletek is

Padlizsános sült hal fokhagymával (saját recept)

Tengeri halfilét kiolvasztottam, beszórtam kevéske kotányi halfűszerrel, ráraktam pár cikk félbevágott fokhagymagerezdet, kukoricacsíraolajat alá, és be a sütőbe. Már rotyogott, mikor egy másik kajcsiból megmaradt pár szelet vékonyra felvágott, besózott padlizsán. Beszórtam ezt is a halas fűszerrel, és ráraktam a halszeletekre. Pirosra-ropogósra megsütöttem.

Fűszeres- kukoricás rizzsel tálaltam. Kukorica nélkül igazi diétás kaja. A padlizsántól nagyon finom, különleges ize lett a halnak. Ajánlom kipróbálni. Hamar elkészül.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#185) R3ĐßuŁŁ válasza tütüke (#184) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Én is szeretem a kukoricás rizst! Én padlizsánt úgyis csinálnák,hogy a padlizsán belsejét kiveszem ,pírítok párolt zöldségeket(mindegy,hogy milyeneket csak zöldség legyen:D),kisütök valamilyen húst(csirke,hal stb...) És belerakom a padlizsánba a párolt zöldséget a hallal együtt! mikor párolom a zöldséget akkor egy kis tejszínnel néha meglocsolom a színe miatt és egy kis bor se árt akkor neki... :D Jó ízt ad a zöldségnek. :) Talán egy kis petrezselyem is mehet bele,de az nem szükséges... :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#186) atus


atus
senior tag

Épp tatárbifszteket majszolok vajas piritós helyett puffasztott rizzsel, és eszembe jutott ez a topik. Bélszín helyett lehet fehérpecsenyéből is készíteni, így kicsit kevésbé költséges, de majdnem ugyanolyan finom. De csak frissen bontott puffasztott rizzsel, mert ha már megkeményedett akkor elég kiábrándító lesz.

Csak marhahús, olívaolaj, hagyma, fűszerek, tojássárgája, meg ugye a rizs. Tápláló, egészséges és finom. :K

szerk: ja és mindez persze nyersen, úgyhogy nem sérül a fehérje. hurrá! :D

[ Szerkesztve ]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#187) Gabis


Gabis
őstag

Ha van kedved és időd, esetleg van olyan recepted amit szeretnél mással megosztani vagy csak véleményeznéd egy jó vagy éppen rossz élményt nyújtó vendéglátóhelyet akkor látogass el a Gasztrokalandorra :R

(#189) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sziasztok, hol találok olyan listát, ahol olyan ételek vannak, amiben nincs egyátalán rost?

(#190) CheaterBandi


CheaterBandi
tag

Hello novemberbe múltam 16 éves. Májusba lesz 2éve hogy konditerembe járok! elöször 66kg voltam most 83kg és 178cm magas. Csirkemellet eszek, és egy tömegnövelőt a kezdetek óta. A kezem 40cm lett a kezdeti 33-ról . Arra gondoltam leszálkásitok de nem tudom hogyan kezdjek hozzá nem igen van olyan aki tudna konditerembe segiteni és nem akarok az edzőnek ezreket kifizetni minden ötletért..... Amira kiváncsi vagyok a diéta most miben nyilvánul meg no cukor , üditő stb ? És a kardio heti mennyi legyen és milyen gépen futógép,bicikli,eliptikus tréner stb... És az edzésterven mit érdemes változtatni ? (ha kell)

Mindenkinek nagyon köszönöm előre is a segitséget !!!

(#191) benedekco


benedekco
addikt

Kérlek ne haragudjatok, hogy itt szemetelek. Amiért mégis teszem, az az, hogy sok itt az olyan emberke aki az egészséges táplálkozás híve. Szerintem a frissen sajtolt olajnál nehezen találni jobb kiegészítő az egészséges étrendhez. Én pl ha tehetem mindenre öntögetem a finomabbnál finomabb 100%os oliva olajakat.
Van egy klassz olajprés amit kinéztem a neten, mindenféle magból lehet házilag olajot sajtolni. Ha valaki szeretne ilyet otthonra, az itt olvashat bővebben a dologról!

Még egyszer elnézést az OFF-ért, de tényleg nincs jobb ötletem a népszerűsítéshez.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#192) FatalEror


FatalEror
addikt

Sziasztok!
Próbálok-szeretnék fogyni!Tudom,hogy az étkezés nem elég,rendszeresen szoktam futni is.Igaz ezt csak nyáron,amikor itt a jó idő,de akkor nincs megállás,mindennap több kilóméter.
Szóval étkezés.Jelenleg ott tartok,hogy néha reggel szoktam enni gabona pelyhet,ez nem jellemző,ebédig semmi,de van,hogy ez ebéd is 4 óra tájékára esik,általában húst szoktam enni valami körettel a hús pedig panírozott csirkemell,egy szelet,sütőben sütve olaj nélkül.Van,hogy kukoricást rizst,van,hogy krumplipürét eszek hozzá,de van,hogy csak 1 félbevágott szelet kenyér közé csapom.Vacsorára semmi kenyér,megint csak pehely.Szóval nagyjából ennyi lenne,hétvégén vannak kivételek,de nem sűrűn.Másik probléma,hogy szenvedélyesen szeretem az ízeket,és főzni is,szóval a többi dolog pedig magától értetődő.Szóval szívesen fogadnék tanácsokat az étrendváltozással kapcsolatban. :R

HardCore is my LifeStyle

(#193) szasanyi válasza FatalEror (#192) üzenetére


szasanyi
félisten

2 dolgot felejts el mindjárt az elején:

- ha nem eszel akkor lefogysz, és
- minden ételt amiben normál liszt és/vagy telített zsír van

Nem tudom mekkora súlyfelesleget akarsz leadni, sem azt hány éves vagy és a legfontosabbat azaz mit vagy hajlandó megtenni érte. NEM arra gondolok, hogy sok pénzért vegyél meg bármit is ami fogyást ígér, hanem a "szenvedésre és a nélkülözésre" ami ezzel jár.
Táplálékkiegészítő hasznos segítség lehet, de nem akármi és csak módjával mert egyrészt nem olcsóak, másrészt csodaszer nem létezik (akkor nem lennének kövér emberek). :N

Sajnos ez a probléma, hogy szenvedélyesen szeretem az ízeket nem fog könnyíteni az tuti.

MOD - egyébként van-e már előrelépés? Mivel közel 2 hónap eltelt ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#194) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Sajnos nem találtam megfelelőbb topicot ehhez a kérdéshez, ha van akkor bocsánat és kérném szépen az elérhetőséget (Káros étel, ital topicba írtam már, de az a topic kihaltabb mint ez :W :DDD ) :R

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek manapság a konzerves halakban (főleg tonhal) mennyire akkumulálódhatott a nehézfém? Milyen halkonzervet lenne érdemes venni, amiben nagyobb valószínűséggel kevesebb nehézfém van?
A válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm :R :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#195) Pintim....


Pintim....
tag

Sziasztok. Dietas colat lehet inni? Attol nem hizunk ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.