Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Köszöntök minden kedves diétázót, gyúróst és mindenkit, aki figyelmével megtisztelte e topciot. Az ötlet nem az enyém, én csak a kivitelező vagyok, az értelmi szerző tütüke volt, köszönet neki az ötletért :R Célunk az, hogy összegyűjtsünk minél több egészséges és finom ételreceptet és ötleteket, elkészítési fortélyokat osszunk meg egymással. Gondolom, nem csak nekem okozott gyakorta komoly fejtörést, hogy mit is egyek, hogy készítsem el, hogy minél egészségesebben étkezzek. Ez a topic erre is kiváló megoldás lesz. Akkor nem is szaporítom tovább a szót, a topicot ezennel (I_Am barátom moderátori jóváhagyásával, amiért külön köszönet illeti meg :R) megnyitom, receptekben gazdag, jó fórumozást kívánok mindenkinek :)

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2) attilam válasza Moddingfan (#1) üzenetére


attilam
őstag

Akkor legyen az első recept az enyém. :) Saját találmány. :D

Curry-csirkemell a'la Attila:

Hozzávalók:
0.5 kiló csirkemellfilé
fél zacskó kotányi currypor
negyed zacskó kotányi húspuhító
csemegehagyma zöld szára (5-6 darab)
1 darab paprika
fél fej karfiol
kevés olaj

Mindent összevágunk apróra. A csirkemellhez adunk egy kevés olajat, majd rászórjuk a húspuhítót és a curryport. Hűtőben fél óráig hagyjuk állni. Utána serpenyőben kevés olajon megpirítjuk a húst, nem kell sokáig, csak épp hogy kicsit fehér legyen, vagy ha nagyobb lángon csinálod akkor meg lehet egy kicsit barnítani is, úgy hogy a belseje még nyers marad. Ezután beleszórjuk a zöldségeket, majd felöntjük a serpenyőt vízzel úgy, hogy ellepje a hozzávalókat. Nekem nem volt fedőm, úgyhogy nem pároltam, egyszerűen csak vártam, hogy elfőljön a víz róla. A végén nekem a karfiol teljesen szétfőtt, ezért a végén már nem is pirítottam tovább a csirkét, hanem egyszerűen levettem a tűzről. Így szószos lett az egész.
Az íze nagyon finom, de lehet, hogy egy kis só még nem árt bele. Elvileg a húspuhító is sós, de nem annyira. :). A puhító miatt a hús omlós maradt. Természetesen zsírszalonnával tálaljuk. :DDD

(#3) Moddingfan válasza attilam (#2) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Jól hangzik, sok ilyet szeretnénk még látni errefelé :R

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#4) tütüke


tütüke
tag


Brokkolikrém leves:
Hozzávalók:
1 nagy sárgarépa
1 fej brokkoli
petrezselyemlevél
1 kanál kukoricacsira olaj (vagy ami van)
1 erőleveskocka,
2dl (vagy több) csökkentett zsirtartalmú tejföl
egy nagy kanál étkezési keményitő
delikát, só-érzéssel
kiskanál cukor

Elkészités: sárgarépát megmosom, karikára vágom, olajon megpiritom. Hozzáadom a rózsákra szedett brokkolit, összeforgatom, egy kicsit még piritom. Felengedem vizzel. Ha forr mehet bele a leveskocka, delikát, nagyon kevés só, összevágott petrezselyemlevél, és a cukor.
Ha megpuhult a zöldség a tejfölben elkeverem az étkezési keményítőt, ezt bele a rotyogó levesbe, még néhány percig lassú tűzön főzöm, és kész.
Nagyon hamar elkészül, és nagyon finom. Lehet kenyeret belemártogatni, persze kizárólag csak barnát,én kenyér nélkül eszem.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#5) tildy válasza tütüke (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

pfú de rosszul hangzik.:Y
Íme 2 tőlem:

MExikói Zöldségkeverékkel főzött csirkemell.
Hozzávalók 2 személyre:
-Negyed-fél csomag mirelt mexikói keverék (auchanosat használom, abban van zöldbab is)
-fél kiló csirke - vagy pulykamell
-csipet só
Én általában úgy fogyasztom, hogy a főzőlevet tálba öntöm, majd a főtt husit beleaprítom.
Páromnak pedig leszűrve adom: zöldségkeverék +pipihusi.
Nagyon finom!!!!

Másik:
Kefíres tojássaláta
Én danone kefírrel csinálom, egy pohár kefír, 2 keményre főtt tojás szeletelve, összekeverve. Jó étvágyat.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) tütüke válasza tildy (#5) üzenetére


tütüke
tag

pedig tényleg nagyon fini, és még nem is beszéltem a kelbimbólevesről...:)
de jöjjön valami szilárdabb:

Kakukkfüves-lilahagymás krumpli:
Hozzávalók:
5 közepes lilahagyma
3-4 szál friss, vagy 2 kk száritott kakukkfű
1 kg krumpli
3-4 evőkanál kukoricacsira olaj
só, bors

A hagymákat kettévágom, félkarikákra vágom.A krumplit meghámozom, karcsú hasábokra-gerezdekre vágom.Teflonos edényben az olajat felmelegitem, beleforgatom a krumplit és a hagymát. Erős tűzön vagy 5 percig piritom, ráteszem a kakukkfüvet, azután mérsékelt tűzön fedő nélkül gyakran megkeverve pirosra-puhára sütöm (kb fél óra) Csak a végén kell rárakni a sót, borsot, és azonnal, melegen fogyasztható. Ha kihül már nem az igazi.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#7) tildy válasza tütüke (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ilyenről előttem ne is beszélj:)

Ez a krumplis kaja viszont fini lehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) God Vazzeg válasza attilam (#2) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Hm, zsírszalonna, nyami :D

(#9) attilam válasza God Vazzeg (#8) üzenetére


attilam
őstag

Tudom én mitől döglik a légy. :DDD

(#10) tütüke válasza tildy (#7) üzenetére


tütüke
tag

krumlis tényleg nagyon fini
leveseket majd később, ha elfordulsz. De ha már a zöldbabot emlitetted:

Zöldbabsaláta:
hozzávalók:
fél kg zöldbab (lehet mirelit is, az hamarabb megfő)
1-2 fej hagyma
1 kanál olivaolaj
só, bors
A zöldbabot sós vizben megfőzöm, hogy puha legyen, de ne menjen szét. A hagymát nagyon apróra vágom. Ha már csak langyos a bab összekeverem az olajjal, hagymával. Sózom, borsozom izlés szerint.
A hagyma mennyiségét szintén izlés szerint lehet növelni, csökkenteni.
Aki szereti a zöldbabot annak ez nagyon fog izleni.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#11) attilam válasza tütüke (#10) üzenetére


attilam
őstag

Én is ma zöldbabot akartam venni, de nem volt sehol. :( De ez nagyon finom lehet a rizs és a hús mellé. :)

(#12) tütüke


tütüke
tag

Na akkor mégegy finomság, saját recept ez is:
sütőben sült brokkoli

Hozzávalók:
egy szép nagy brokkoli, esetleg kettő
zsemlemorzsa
1-2 kanál kukoricacsira olaj a zsemlemorzsához, és még egy az edény olajozásához.
fél liter csökkentett zsirtartalmú tejföl
1-2 tojássárgája
sok trappista sajt

A brokkolit megfőzöm. Az olajon megpiritom a zsemlemorzsát, pici vizet szoktam mindig hozzáönteni, hogy jobban puhuljon, de nem sokat, mert akkor összetapad. A langyos brokkolit beleforgatom a piritott zsemlemorzsába. Tűzálló edényt olajjal kikenem, belerakom a zsemlemorzsás brokkolit. A tejfölt összekeverem a tojássárgájával és a sajttal, ráöntöm a brokkolira, berakom a sütőbe, és szép pirosra sütöm.
Ez is nagyon fini. Lehet ugyanezt csinálni karfiollal is, de én brokkolival jobban szeretem.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#13) Woodslave válasza tütüke (#12) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem akarok belerondítani a topicba, de ez a kaja sztem se nem fogyókúrás, se nem gyúrós.
Irok én is. CSmell felvág, estére vmi fűszerrel bepácol, reggel a pácolajban kisüt. Vizet forral, esetleg sóval, bele a rizs, színtől függően előbb utóbb megfő, összekever eszik. Esetleg kukorica mellé, vagy cékla...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#14) God Vazzeg válasza Woodslave (#13) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezt a receptet én is szoktam alkalmazni :D

(#15) fLeSs válasza tütüke (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

trappista sajt

ez mióta diétás? ;]
a zsemlemorzsát már nem is emlitem... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) tütüke válasza fLeSs (#15) üzenetére


tütüke
tag

igaz: elfelejtettem :(
recept módositása:
Sok-sok sajt nélkül. Úgy is biztos fini...

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#17) tütüke válasza God Vazzeg (#14) üzenetére


tütüke
tag

''Ezt a receptet én is szoktam alkalmazni'' -ejha, akkor többé nem irom, hogy saját recept...de tényleg nem hallottam még sehol....

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#18) Markgx10 válasza tütüke (#17) üzenetére


Markgx10
őstag

:D Ő a Wood féle csirkemellre gondolt ;]

(#19) fLeSs


fLeSs
nagyúr

8 tojást feltör, abból 6 sárgáját kidob a wc-be, 1 kanál olivaolajon megsüt (rántotta), mellé pufirizs és sok zöldség. :D

fél kiló csirkemell feldarabol, olivaolajat a serpenyőben felmelegit, amikor már serceg az olaj, akkor a csirkemellet rádobni, besózni, várni, hogy a húsból kifőtt lében megfőjön a hús, majd amikor ez a lé elfogyott alóla, akkor a húst megpirit. :D lehet rá tenni majorannát/borsot/paprikát.

Mellé több zacskó rizst kifőzni.
A mirelit zöldséget mikróban 5 perc alatt felolvaszt, közben egy edény aljára kevés vizet rakunk, ezt rárakjuk egy tuzhelyre, ahol a viz elkezd párologni. A felolvaszott zöldséget ráöntjük, és fedő alatt pároljuk 15-20 percet. A végén a rizs és a zöldség összekeverhető.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) attilam


attilam
őstag

Valaki mondott nekem olyat, hogy a túrót összekeveri a tonhallal. Azt mondta, hogy nagyon finom. Hát nem tudom. Én még nem próbáltam. :)

(#21) tütüke válasza Markgx10 (#18) üzenetére


tütüke
tag

ajajj megtanulhatnék olvasni... :(((

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#22) I_Am válasza fLeSs (#15) üzenetére


I_Am
veterán

Ha nem diétás akkor gyúrós-tömegelős. :D Szerintem.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#23) attilam válasza I_Am (#22) üzenetére


attilam
őstag

Ilyen szempontból minden beleférne ide. Tömegeléshez mondjuk elmegy néhanapján. :)

(#24) I_Am válasza attilam (#23) üzenetére


I_Am
veterán

Figyi, én trappista sajtal tömegeltem és nekem bejött. Esténként a túró helyett az ment 25-30 dkg meg mellé gyümölcs. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#25) Woodslave válasza fLeSs (#19) üzenetére


Woodslave
nagyúr

rántotta: a zöldségig hasonló, bár én nem xarozok olivával. Zöldség helyett egy doboz tonhalkonzerv (saját és v. vizes) :DDD
Két kaja maradt ki: shakerbe víz, 1-2 adag fehérje, összeráz, zabpehely bele, kicsit puhul, eszik.
Túrósdoboz felbont a bal alsó sarkánál, kanállal eszik :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#26) Slayer Valor válasza Woodslave (#13) üzenetére


Slayer Valor
őstag

Nembaj, de tütüke iszonyat finom recepteket ír ide:D Már a gondolatából is megőrülök, annyira akarok ilyet enni, csak sajnos nicns itthon brokkoli:D Hasonlót érgen mi is csináltunk, egy két cucc nem volt benne, de úgy is nagyon finom.

Na akkor egy receptet:

Tonhalsaláta:
Hozzávalók:
- pár konzerv tonhal
- sok petrezselyemzöldje minél apróbb darabokban
- darabokba vágott salátalevelek
- sok sok főtt kukorica+borsó
- főtt tojás, ezt beletrancsírozzuk
Elkészítés:
- Mindent egybedobunk, azt jól megkavarjuk, nyersen, kenyérrel, rizzsel, bármilyen gabonával finoman fogyasztható:D

ui.: Nem biztos hogy diétás, az se biztos h gyúrós:D Jah, és a mennyiségt mindenki maga dönti el, miből mennyit pakol bele:D

[Szerkesztve]

(#27) Woodslave válasza Slayer Valor (#26) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ez viszont sztem faja.
Ha már ez a topic címe, akkor azért tartani kéne a dolgot, mert sima receptes topc van..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28) tildy


tildy
nagyúr

Na ezt enm tudom emnnyire diétás, szerintem az és finom:)
Mexikói zöldséges csirkemájas rizottó
Kevés olivaolajon kevés hagyma megpirít, csirkemáj rádob , kicsit megpirít mirelit zöldésgek és víz rá . Kevés só, bors, delikát.
Közepes tűzön főzzük. Mellé párolt rizs dukál:)
Én nagyon szeretem a szaftját, természetesen a zöldésgek itt is párom tányérjára mennek, szóval az övé a rizottó:)
Nagyon Finom:)
Kéthetente 1szer mindig csinálok. Mondjuk szerintem enm szabad este enni, de csak a rizs miatt:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) tütüke


tütüke
tag

ha már a rántottát szobahoztátok :

Padlizsános tojás:
a padlizsánt felvágom kis kockákra, besózom, állni hagyom fél óráig. Utána leöntöm a levet, amit eresztett, belerakom egy teflonos edénybe. Mindenféle zsiradék nélkül elkezdem sütni. Majdnem kész állapotban öntök alá egy kis olajat, befűszerezem különleges fűszerkeverékkel (ez a neve, Lidl-ben kapható), tovább sütöm (szép pirosnak kell lennie) ráboritom a felvert tojásokat (kettőnknek 4-et) és megsütöm.
Rántotta-variációra nagyon finom. Ajánlom reggelire, vagy vacsira. Persze rengeteg zöldságet mellé

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#30) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Látom gyűlnek szépen a receptek :D Lenne egy ötletem: sztem mindenki írja oda a hsz-e elejére, hogy a receptje diétás, gyúrós,esetleg mindkettő, így jobban ki lehet majd igazodni és nem lesznek félreértések, pl.: nehogy egy tömegelős gyúrós receptet nyomasson, aki fogyni akar, mert akkor itt palotaforradalom lesz.

1 gyúrós/diétás recept:

Hozzávalók:

-paradicsom
-0.2%-os túró
-kakukkfű
-pirospaprika
-főtt tojásfehérje
-szeletelt pulyka-, csikemellsonka

A paradicsomokat félbe vágjuk, a belsejükett kikanalazzuk és mehet a szemétbe. A túrót összekeverjük a kakukkfűvel (ízlés szerint, ki, mennyit szeret) és az egészen apróra feldarabolt tojássárgájával, majd ezt beletöltjük a tojások belsejébe és kiskanállal jó belenyomodjuk. Ha ez megvan megszórjuk finoman piros paprikával és már kész is az egyik fele. A szeletelt sonkát megkenjük ugyan ezzel a töltelékkel, hengert formálunk belőle és áttűzzük egy fogpiszkálóval. Ez az étel mind a mellett, hogy nagyon egészséges, nagyon finom is, igen korrekt fehérje tartalma van és nagyon ízlésesen is lehet tálalni, ami szintén nem mellékes. Mennyiségeket direkt nem írtam, ezt mindenire rábízom, én pl.: 4 paradicsomot szoktam enni és 4 töltött tekercset, de lehet többet is, kevesebbet is, hisz nem hízlal. Gyúrósónak pedig sztem kifejezetten ideáis (sok fehérje, szinte nulla zsír):D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#31) tütüke válasza Moddingfan (#30) üzenetére


tütüke
tag

ez nagyon szimpatikus recept, és biztos, hogy finom is :C
Kár, hogy ilyenkor már nincsen finom paradicsom.. :O

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#32) Moddingfan válasza tütüke (#31) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Örülök, hogy elnyerte a tetszésedet :) Hát igen, nehéz ilyenkor szép és finom paradicsomot találni, de ha az ember kitartó, akkor azért fellelhető egy-egy a boltokban ;)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#33) attilam válasza Moddingfan (#32) üzenetére


attilam
őstag

Csak a paradicsom belsejét kár eldobni. Azt meg kell enni inkább.

(#34) Moddingfan válasza attilam (#33) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ez a része fakultatív :D. Én magában nem szeretem a belsejét, sőt, magában a paradicsomot sem szeretem, csak valami mással együtt.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#35) _az


_az
senior tag

joghurt+keksz? :DDD

az

(#36) God Vazzeg válasza Moddingfan (#34) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ötemberes topik :D :R

(#37) tütüke


tütüke
tag

Bazsalikomos hajdinalepény

Hozzávalók:
15 dkg egész hajdina
15 dkg liszt
1 dl tej
1 tojás,
fél dl kukoricaolaj,
só, bazsalikom

A hajdinát megmosom, beáztatom pár órára. Sós vizben megfőzöm, majd hagyom kihűlni.
Ha már lehült hozzákeverem a lisztet, tejet, tojást, olajat. Fűszerezem sóval, bazsalikommal. Ha ez megvan 15 percet pihentetem. Sűrű palacsintatészta-szerű lesz az állaga.
Serpenyő aljára kevés olajat öntök, épp, hogy mindenhol legyen olaj (mint a palacsintasütésnél), kanállal kis lepényeket formálok belőle, és mindkét oldalát pirosra sütöm. Párolt zöldséggel tálalom.
Elég sok van belőle, hűtőben több napig is eláll.

Diétás kajának ajánlom:
A hajdina nagyon gazdag rutinumban, ami az erek falát tömiti, igy pl visszérbetegségeknél kiváló hatása van. Többszörösen telitetlen zsirsavat tartalmaz. A magasvérnyomásúak viszont ne fogyasszák nap mint nap, mert a hajdina szűkiti az ereket, igy a vérnyomás növekedhet.
Ami biztos: nekem nagyon izlik :D

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#38) tildy


tildy
nagyúr

Na eddig van 2 olyan recept, amit tenyleg megeszek. Egyik attilam currys csirkeje(ez ki is lesz probalva), masik fless olivaolajon sutott csirkehusija.
tutuke krumplis kajaja is meg belefer reggelre.
A tobbiben tul sok a nem inyemre valo zold.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) attilam válasza tütüke (#37) üzenetére


attilam
őstag

A liszt nagyon gáz. Ez így nemdiétás. :D Ettől függetlenül finom lehet. A tej szintén gázos, bár 1 deci mehet még talán, főleg ha 0,1%-os. :)

(#40) Moddingfan válasza _az (#35) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Megtalállak [kép] :DDD

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#41) tütüke válasza attilam (#39) üzenetére


tütüke
tag

lehet teljeskiörlésű liszttel. És akkor már egy fokkal jobb. Viszont szerintem ebédre simán mehet, nem?

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#42) csirkemano


csirkemano
csendes tag

De jó, hogy nyitottatok egy ilyet!

Aja, kéjsz teját? Akkoj hozz magadnak...

(#43) attilam válasza tütüke (#41) üzenetére


attilam
őstag

Attól függ, hogy ki mennyire komolyan veszi a diétát. Én nem eszek most semmi liszteset.

(#44) tütüke válasza csirkemano (#42) üzenetére


tütüke
tag

jöhetnek a diétás receptjeid :D szivesen látjuk mindenkiét.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#45) Moddingfan válasza tütüke (#41) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Sztem teljeskiörlésű liszttel simán mehet. Ha nem diétázol fanatikusan, akkor meg pláne.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#46) tütüke válasza Moddingfan (#45) üzenetére


tütüke
tag

na ez már valami! Kezdek én is jó lenni :D
Nem elfelejteni, hogy ez a topik nemcsak fanatikusoknak készült... :DDD

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#47) attilam


attilam
őstag

Mai menü:
500 gramm csirkemell + fél fej brokkoli + egy kevés laskagomba + egy apró kaliforniai paprika + 1 lila hagyma + 1 kevés karfiol
A használt fűszer: fél zacskó borsos-rostélyos + húspuhító. Elkészítés lsd. #2. :) Kicsit csipős a bors és a mustármag miatt. :)

Mod.: Most hogy eszem baromi fűszeres lett. Már abban sem lehet megbízni amit a zsacskóra írnak. Gyorsan veszek is 1 natúr joghurtot oszt belekeverem. :)

[Szerkesztve]

(#48) attilam válasza attilam (#47) üzenetére


attilam
őstag

Na beleraktam a joghurtot. Csodát tett vele. Isteni finom lett, úgyhogy meg is van az új recept. Csak még nevet kell adni a kajának. :DDD

(#49) tildy válasza attilam (#47) üzenetére


tildy
nagyúr

Na akkor ebből vegyük ki azt a a ronda brokkolit meg karfiolt, es kesz is a vacsoram:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) tütüke válasza attilam (#47) üzenetére


tütüke
tag

nekem tetszik. Hús helyett mehet bele szójaszelet, ezt igy ki fogom probálni. Valószinű, hogy a fél zacsko borsos-rostélyos, helyett valami mást teszek bele, mert a csipőset nem igazán birom.
Mindenesetre biztos fini.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.