Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Diamondmax plus9 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sefter


Sefter
veterán

Mannyire megbízható ez az ''új'' maxtor típús?
Régebben nem egy maxtoron égett szét chip és azt bizony nem cserélték ki, fizikai sérülésre hivatkozva.....
Nem szeretnék bukni már megint, viszont ezek a legolcsóbb vinyók.........

Psn ID: sefter_hun

(#2) slug


slug
senior tag

Nekem is ilyen van. Eddig nem volt semmi bajom. Attól függ mire használnád, ha poháralátétnek, akkor nem megbizható, mert kicsit nem sima a felülete.

(#3) Balage77


Balage77
csendes tag

Ezekkel már nincs annyi baj, mint az előd szériákkal.
A chip égés inkább az LCT szériás quantum-okra volt jellemző
Ami maxtor-baj, az a logikai bad sector. Ez elég gyakori, de a powermax-szal teljes mértékben javítható, csak mondjuk akár már egy 80gb-osnál is fél óra, míg végigmegy.
Ha megbízhatóság kell, vegyél inkább Seagate Barracudát, az sokkal beváltabb, és nem is igazán drágább...

(#4) wipes válasza Sefter (#1) üzenetére


wipes
senior tag

Nem tudom mennyire újra gondolsz, nemkem 6O gigás volt
2 mega cache, de lecseréltem, mert
- nagyon melegedett
- hangos volt
De más gondom nem volt vele, igaz csak pár hónapig volt meg.

Most seagate vinyóm van igaz régebbi típus (u6 ata 1OO/54OO, igaz a gépem is ''visszafejlődött'' ahhoz képest, amibe a maxtort vettem.)

(#5) Santses


Santses
aktív tag

naja..pl 1 barátomnak maxtora van 40gigás 1 éves lassan és semmi baja vele..tökéletes....pedig énse csípem a maxtort és énse vennék azt nekem is seagate barracudám van és csak ajánlani tudom az a +3-4 e ft megéri

(#6) Viktor77


Viktor77
titán

SEAGATE RULEZ!!!!! (HANGTALAN!!!)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Uff!

2 ilyenem is van, 1 60 Gb-s és egy 80-as és kitűnően muzsikálnak :))

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8) MLaca


MLaca
őstag

Két 120asom van; azon kívül hogy melegszenek semmi bajuk. Szal amire oda kell figyelni: legyenek megfelelő légáramlatban és elmennek évekig.

http://mlzphoto.hu/

(#9) Sefter


Sefter
veterán

köszi mindenkinek !
Tudnék venni 2db 120 Gigást 40000-ért ezért töprengtem rajta.........
Nekem évek óta Seagate-em van, abban megbízok.
Régebben volt maxtorom is 1-et eladtam, 2 szétégett és ''dobhattam ki''......

Psn ID: sefter_hun

(#10) biga válasza Balage77 (#3) üzenetére


biga
senior tag

Pontosítok: a chip égés a Philips chippel szerelt Quantum lct sorozatra volt jellemző (mindig az égett el)! A nem Philips chipesek nagyon megbízhatók voltak. Nekem egymás után két ilyen Maxtor ment el, tipikus maxtoros kattogás kiséretében (persze tudom, lehet, hogy pechem volt!!). Megbízhatóbbak, mint a ''lapos'' Maxtorok, én még sem bízom már bennük. + munkahelyem révén jó sok rossz Maxtort látok, bár az is igaz, hogy abból visznek a legtöbbet. (Szerintem akkor is több jön vissza - arányaiban -, mint más típusokból)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#11) biga válasza MLaca (#8) üzenetére


biga
senior tag

Nekem mind a kettőnek saját hűtése volt egy jól szellőző házban. Hmmm.... Talán megfagytak? :DD

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#12) Break válasza Balage77 (#3) üzenetére


Break
aktív tag

powermax??
ez egy progi ?
ha igen akkor hol lelhető fel ?
thx

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#13) Sefter válasza biga (#10) üzenetére


Sefter
veterán

Nekem is a melóhelyemen ment el végképp a kedvem tőle, de egy 120 gigás vinyóért 20 ropi barátinak mondható....
25 a Seagate de asszem megadom a +5 ropit...

Psn ID: sefter_hun

(#14) biga válasza Break (#12) üzenetére


biga
senior tag

pl.: www.maxtor.com

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#15) biga válasza Sefter (#13) üzenetére


biga
senior tag

mondjuk az biztos, hogy azok a legolcsóbbak. (Lehet, hogy a minőséget meg kell fizetni? ;] )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#16) Sefter válasza biga (#15) üzenetére


Sefter
veterán

nem tudod ki a hivatalos disztri-je a Seagate-nek?

Psn ID: sefter_hun

(#17) P34k


P34k
tag

...ismét csak azt tudom mondani, mint annyi más béna usernak...:
''Ne csinálj negativ reklámot valaminek, ha nem értesz hozzá!!!''

Maxtor vinyóhoz AMSET.EXE hangtalanitó progit ajánlom, ha bekapcsolod lelassul olyanra, mint egy SeaGate, de ugyan olyan halk lesz! :)

Melegedés? Ember! Milyen házat veszel a gépedhez? Gondolom olyat, amelyiken nincs furatolás, nincs ventillátor a légkeringetéshez, és amúgy nagyon értesz hozzá...:)

Kivagyok a sok ''szakember''-től...

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#18) rog válasza P34k (#17) üzenetére


rog
addikt

te viszont nagyon :DD

(#19) Den válasza P34k (#17) üzenetére


Den
veterán

ez kinek szólt?

www.simson4t.hu

(#20) rog válasza Den (#19) üzenetére


rog
addikt

hogyhogy kinek?!
hat mindenkinek!!
''..azt majd utana kivalogatjuk'' :)

(#21) Sefter válasza Den (#19) üzenetére


Sefter
veterán

gondolom Wipes-nek (4. hozzászólás...)

Psn ID: sefter_hun

(#22) Den válasza Sefter (#21) üzenetére


Den
veterán

csak azért, mert látom a srác minden topicban megmondja a frankót. jó hogy jött végre kiderült mekkora lámák vagyunk.

www.simson4t.hu

(#23) P34k válasza Den (#22) üzenetére


P34k
tag

..nem ti vagytok a lámák, hanem azok akik - mint egy fürdős k...a - hisztiznek, ha nem ugyan annyit mutat a stuff értékben, mint a szomszéd Pistikének...
És ekkor gondol egyet, és nyit egy új fórumtémát...mert most Ő nagyon kivan...és de szar ez a világ...és különben is...:)

Ennyi.

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#24) rog válasza P34k (#23) üzenetére


rog
addikt

ez egyre zavarosabb..

(#25) P34k


P34k
tag

...például lehet olyat irni, hogy...''van egy ilyen és ilyen hardverem és ilyen és ilyen értékeket kapok itt és itt...mért van ez? Ötletek?''
És akkor nem fejelem be a monitort, hogy már megint valaki elcseszi az ember kenyérkeresetét, hanem végre valahára érdeklődik és nem flémel...

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#26) P34k


P34k
tag

Mea Culpa...másik fórumba való!!! :))))
A ''Sandra csak 20000'' topikba való! :))))
...agyamra ment a hőség és a PH...

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#27) engusz válasza Sefter (#1) üzenetére


engusz
veterán

Van egy 40-es Maxtorom kb másfél éves és nincs vele gond. Azon kívűl, hogy hangos és kicsit más lassúcska is 7200 RPM-es fordulata ellenére.

Ami viszont gáz, hogy a 3-4 hónapos 120-as (Diamondmax Plus 9-es) Maxtorom pedig elhaló félben van... :O

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#28) Den válasza P34k (#25) üzenetére


Den
veterán

ja, de ez nem változtat a tényen hogy wipes-nak túl meleg és hangos volt a vinyó. ő a lehetséges megoldások közül azt választotta hogy lecseréli.

www.simson4t.hu

(#29) Den válasza P34k (#26) üzenetére


Den
veterán

ja, oké

www.simson4t.hu

(#30) P34k válasza Den (#29) üzenetére


P34k
tag

...este lerendezem asszonyt, hátha nem leszek ilyen frusztrált...:))

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#31) Sefter válasza P34k (#30) üzenetére


Sefter
veterán

;]

Psn ID: sefter_hun

(#32) P34k válasza Sefter (#31) üzenetére


P34k
tag

...lerendeztem...:))

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#33) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Nekem is tetszetnek a ''Maxtor szar'' beszólások :)

Televan a fórum Seagate hibás topikokkal :) Maxtorosnál bizto több van :) + olcsó, inkább többet ad a Seagate-ért, mert a minőséget meg kell fizetni ... amik mellesleg OLCSÓBBAK mint az új Maxtorok (vagy ugyanolyan árban vannak) :) Ráadásul lassabbak is :)

Ide is elmesélem, de már másik topicban írtam ...

Havernak 3-4 havonta szálltak el a Maxtor vinyói, megmondta nem is vesz olyat többet, én éppen akkor kezdtem fórumokat olvasni (Akkor találtam ide először)!

Olvastam valahol hogy a MBM ki tudja írni az újabb vinyók hőmérsékletét!

Megnéztem az enyémet 32 fok, megnézettem vele az övét ... 50 ... Ez volt az a pont ahol rájöttem hogy miért olyan halk a gépe :) Mert csak a Silent Breeze keveri benne az Airt .. nekem meg 4 házhűtő is van ... ő sem nevetett ezen többet ... gyors vinyóhűtő + házhűtő vásárlás, és azóta nem ment tönkre neki a vincsesztere!

Life is shor...

(#34) biga válasza DummyBoy (#33) üzenetére


biga
senior tag

Korábban már írtam...

Nekem már több Maxtor vinyó szállt el különféle gépekben. Mind hűtve volt és mind jól szellőző házban volt. A vinyók NEM voltak melegek. Mind heves kattogás kiséretében szállt el, rajta minden adattal! Ja, megvan rájöttem!!! Megvan a baj! Túlhűtöttem őket, és lehet, hogy nem is kattogott, hanem vacogott mind! :DD :DD
Persze ez alapján nem lehet egy márkát elitélni, de pl. az én bizalmam elszállt a Maxtorok mai tipusaival kapcsolatban. Persze remélem, később ez változik, mert az áruk és a sebességük elég jó. (Csak az a fránya 1 év gar:( )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#35) biga válasza biga (#34) üzenetére


biga
senior tag

Még azt hozzátenném: miért jó az az alkatrész, amire többet kell figyelni, mint bármilyen más márkájú hasonló alkatrészre? Akkor inkább veszek olyat, amire nem kell figyelni, vagy legalábbis kevesebbet. Nem azt mondom, hogy szar a Maxtor, csak engem meggyőzött, hogy egy darabig nem tárolok Maxtoron fontos cuccokat! (Hiszen ki is foghattam!)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#36) Flashcash válasza biga (#34) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

bizony nem szabad túl hűteni a vinyót, mert a legtöbb gyártó csak +5 fokig garantálja a hibátlan működést :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Diamondmax plus9 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.