Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo Immortal

Hozzászólások

(#801) sto1911 válasza gergo5991 (#797) üzenetére


sto1911
veterán

Diablo 2? :D

(#802) D1Rect


D1Rect
félisten

Mondom megyek már egy PvP-t, mert kell az egyik guide sorozatban.
Arra számítottam, hogy majd jól lealáznak a bálnák, de csak MVP lettem.
Szerintem itt be is fejezem a PvP karrieremet. :DDD

(#803) Deck válasza D1Rect (#802) üzenetére


Deck
titán

1x-er mentem hasonlóan végeztem :DDD

PS5

(#804) jonnyjoker01 válasza Deck (#772) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Figyelj, én mobil és PC játékos vagyok egyszerre és nekem az tűnik egyértelműnek hogy szoktatják az embereket ezekhez a modellekhez, de hála istennek csak a AAA szférában. Most fog jönni az igazi változás az elkövetkezendő pár évben, ahogy mobilra elkezdik majd kitolni a nagy kiadók a franchise-ukat teljesítmény jelentős fejlődése miatt, esetleg cross platform megcsinálni hogy átcsalogassanak "hardcore PC/konzol" játékosokat is ebbe a modellbe. Mobilon megcsinálják a korlátlan költést, aztán a "következő" PC+konzol "exkluzív" címben moderáltabban is beleraknak egy-két funkciót és a játékosok ajnározni fogják őket, hogy hú, ez nem olyan rossz mint [insert mobile title here]. Figyeld meg, majd a Diablo 4 is ilyen lesz és a játékosok isteníteni fogják a Blizzardot amiért nem olyan rossz mint a Diablo Immortal.

Láttam sokat pörgött itt az ingyenesség kérdése is, hogy mennyire "kell" költeni: én nem azért hagytam abba mert úgy éreztem költeni "kell" feltételnül, hanem azért mert látom mennyire mű az egész. A játék a farmoláson, grindoláson alapul, de ha ezt csinálod akkor hátrányos helyzetbe kerülsz, lásd napi/heti limitek és szerver paragon szint. Limitek vannak felállítva mindenhol, amiket nem nehéz elérni és utána nagyon nagy mértékben esik a játékélmény. F2P-ként pedig csak úgy tudod átlépni a felhúzott falakat, hogy exceptional gear-t gyűjtesz, de mivel napi limit van ezért mesterségesen ki van húzva ez mennyi időbe fog telni. De persze ha fizetsz, ott van a magic find P2W stat, ami az egészet nagyon durván meggyorsítja ;)

A másik hogy itt nagyon mondtam hogyan kell platinumot farmolni és hogy 1-2 csillagos gemeket kell a F2P-nek fejleszteni és akkor "rendben van" a legendary gem rendszer, de sajnos kiszámoltam mennyi idő ha legoptimálisabban csinálod és szerencsés vagy, kifarmolod a heti fading ember limitet és minden héten eladsz 2 darab skill stone-t 2500 platinumért. Havonta 65 gem power-t tudsz így kb szerezni, ami azt jelenti hogy 1 db 1 csillagos 3-4 hónap. 2 csillagos esetén bonyolultabb, 3x rank1 másolat, 7x rank3 másolat, 10x rank5 másolat és 45 gem power kell gemenként, a másolatok legyártásához 635 gem power. Szóval 10 hónapnak tűnik de nagyon nem garantált hogy össze tudod szedni a 20x 2 csillagos gemet ugyanabból a fajtából. Teljes szett 2/6 év :U

TLDR: nem kell költeni, persze, de a játék minden porcikája azon dolgozik, hogy minél szarabbul érezd magad grindolós F2P-ként és menjél bele a vásárlásba, ezzel pedig az a probléma van, hogy ha keveset költesz nem leszel semennyivel sem előrébb. És itt a kevés alatt 100 dollárt értek ami (lassan... :((( ) 40 ezer forint. És akkor a maximum amit ki tudsz belőle hozni (ranglista szempontjából) hogy bálnaeledel vagy.

Még azt mondom nem lenne semmi baj ha fun lenne a játék, de az egyedüli fun amit ez a játék ad az a hentelés élménye és a loot szerzés, mivel nem skill-based (teljesen mindegy mennyire vagy jó játékos, akkor is a nagyon szigorú korlátokon belül játszol amit Blizzard felállított). Loot limitálva van és a hentelés repetitívvé fog válni, mert nincs semmi jelentősége a build optimalizációnak, csak a combat rating számít teljesítmény szempontjából.

Rohadt hosszú lett és ez az utolsó komment tőlem, elnézést. Békében távozom a topikból :R

Üdv. Johnny

(#805) Deck válasza jonnyjoker01 (#804) üzenetére


Deck
titán

Játszani kell addig amíg szórakoztat és amikor már nem, hagyni kell a játékot. Hamar eljön ez a pont a sztori után :D

Igazad van de remélem változtatnak a rendszeren. Ezen a f2p baromságos modellen, inkább lenne előfizetési díj minden féle limit nélkül. Én már csak melóban veszem elő mikor nagyon ráérek :K

[ Szerkesztve ]

PS5

(#806) Lajtorja válasza jonnyjoker01 (#804) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Amit írsz az elképesztően magas valóságtartalmú ugyan, de 100%-osnak azért nem mondanám.

Miért kerülnél hátrányba ha grindolsz? Az összes cap vonatkozik a fizető emberekre is a gemeken kívűl. Sem paragonban, sem itemekben/setekben semmiben nem előz meg az aki kevsebbet játszik és/vagy fizet.

A magic find stat egyrészt könnyen elérhető 1star gemeken, másrészt kb semmi hatása nincs, észre sem veszed, simán tudsz menni 20% mf-el úgy 10-15 dungeönt hogy sárga cuccot nem látsz nemhogy setet vagy legendást. RNG

A gem számolás jó, csak kihagytad hogy pl shadow war/immortalság is ad. Nekem a múltheti war crest rewardjából esett 5star gem. Így lett rank5-ig húzva 1 star.

--- ---

(#807) D1Rect válasza jonnyjoker01 (#804) üzenetére


D1Rect
félisten

Hiába fizetsz bármennyit, pontosan ugyanazok a küldetések/dungeonok lesznek.
Semmiben nem változik a játék, csak nagyobb szám van kiírva valahova.

(#808) hajsza válasza Deck (#805) üzenetére


hajsza
aktív tag

"Igazad van de remélem változtatnak a rendszeren."

Azért ne tartsd vissza a lélegzeted, amíg nem változtatnak :). Ezt a mostani Blizzardot már csak a bármilyen módszerrel kicsikarható pénz érdekli, ez nyilvánvalóan látszik ennek a játéknak az üzleti modelljéből is. Magasról tesznek a közösség felháborodására, "bégessenek csak a birkák, amíg hagyják megkopasztani magukat" - nagyjából ez az ars poetikájuk. Amíg azt látják, hogy csorog bőven befelé a pénz (és nézd csak meg Quin esetét, aki már túl van a $10.000-on, ez több, mint amit 150 darab 60 dolláros játékból beszednének és ez csak 1 balek a sok közül), addig eszük ágában sem lesz enyhíteni ezen a gusztustalan mechanizmuson. Utána is csak lassan, fokozatosan engednek majd belőle, éppen csak annyit, hogy újabb fejősteheneket találjanak. Ha meg már senki sem lesz hajlandó fizetni, akkor inkább törlik a teljes projectet és leállítják a szervereket, mint hogy valami játékosbarátabb rendszerre álljanak át. Ez a cég döntéshozói szinten van már teljesen elrohadva, ilyenektől már nem fogsz látni semmilyen önzetlen gesztust.

Régen a Blizzard azért adott ki egy játékot, mert ők maguk is örömüket lelték a végeredményben, szívesen játszottak a saját művükkel (a retro.land oldalon van cikk mind a Warcarft, mind a Diablo készüléséről, ajánlom figyelmébe mindenkinek, akit érdekel a játéktörténelem). Azért tudtak nagy céggé válni, mert a játékos társadalom értékelte a kiváló munkájukat, végső soron pedig a játékaik megvásárlásával pozitív visszacsatolást adva újabb ötletek megvalósításához. Ma viszont már nem jó játékot akarnak írni, hanem elsősorban pénzt keresni. Mindent alárendelnek ennek és ez a játékélmény rovására is megy.

[ Szerkesztve ]

(#809) Deck válasza hajsza (#808) üzenetére


Deck
titán

Pénz és a nők zaklatása... ;]

PS5

(#810) jonnyjoker01 válasza Lajtorja (#806) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A hátrány alatt azt értem, hogy minél nagyobb időbefektetéssel egyre kevesebbet haladsz előre, konkrétan felborítva a grindolós játékok alapkövét, hogy minél több időt teszel bele annál gyorsabban fejlődsz a többiekhez képest. A whale-ek amúgy igenis meg fognak előzni set itemekben és gearben is játékidőtől függeltenül, mert előre tudják farmolni őket, neki tudnak állni a magasabb nehézségű tartalmaknak előtted. Mire te elkezded farmolni az adott dolgokat, nekik már exceptionallal lesz belőlük tele a stash-jük.

Magic findnak van hatása, egyrészt az amit odaír, másrészt pedig a minőséget is befolyásolja a droppolt itemeknek, nem csak az esélyét hogy kiesik, azért hajtanak rá nagyon a whale-ek. Könnyebb exceptional szettet összerakni vele, ennyi. Online nem találok róla semmi infót és ezért nem fogom újra letölteni a játékot, de én úgy tudom hogy nem mindegyik gem ad magic find-ot és a nagyobb ritkaságúak többet adnak, javíts ki persze ha tévedek. Ettől függetlenül viszont kétlem hogy F2P játékosok könnyen hozzájutnának mint ahogy írod (mert akkor nekem is ki lett volna már húzva a magic find...).

Nem írtam le az összes tényezőt amit belevettem a számolásba, de a shadow war és immortalságot direkt nem vettem bele mert nem mindenkinek elérhető az általa kapott "nyeremény" (bár sokat nem oszt, nem szoroz). Az meg tök jó hogy nálad beütött a szerencse és megnyerted a lottót, de ez semmit nem jelent nagyobb tekintetben, binomiális tétellel számoltam ki olyan kimenetelt, ami a játékosok nagy részével megeshet úgy hogy közben megsaccoltam egy gem inflációt a marketen, de a legnagyobb platinum forrásra a legjobb kimenetelt számoltam, hogy minden egyes skillstone-t sikerül max áron eladni. Tehát még így is nagyon nagyon optimista az általam számolt eredmény.

Üdv. Johnny

(#811) jonnyjoker01 válasza D1Rect (#807) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A fejlődés maga a fő játékélmény a diablo játékokban, úgyhogy ezt nem nagyon tudom hova tenni. Teljesen igaz amit mondasz, de nem a gameplay miatt játszanak az emberek az ilyen játékokkal.

Üdv. Johnny

(#812) Lajtorja válasza jonnyjoker01 (#810) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

A jövőbe nem látok, de ez jelenleg nem igaz. Se több, se jobb setjük nincs, se hamarabb nem tudták elkezdeni farmolni.

Megkérdezhetem, hogy meddig jutottál a játékban, illetve naponta mennyi időt öltél bele?

szerk: "másrészt pedig a minőséget is befolyásolja a droppolt itemeknek, nem csak az esélyét hogy kiesik" - erről valami forrást megköszönnék

[ Szerkesztve ]

--- ---

(#813) jonnyjoker01 válasza Lajtorja (#812) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Öhm, de? Magasabb Hell szintbe bármikor mehetsz, csak ki fognak szopatni a szörnyek ha nincs elegendő CR. Ha megvan a megfelelő CR a tartalomhoz akkor farmolhatod a geart, csak nem tudod felrakni amíg a Paragon követelmény teljesül. Ezért írtam az 'előfarmolást' (meg ugye különböző secondary gear slotokba set itemet csak magasabb Hell szinten tudsz farmolni). A party finderben láttam már Hell 3 partykat is, Lassal ellen is voltak 3-mas difficulty raid party-k pedig az tényleg CR mögé van zárva szigorúan. De amúgy mivel hatékonyabban lehet farmolni magasabb CR-al ezért technikailag kevesebb idő alatt több XP-t tudnak is összeszedni egy f2p-hez képest, XP penalty ide vagy oda...

Én Paragon 29-nél hagytam abba, kb paragon 20 voltam amikor csatlakoztam a klántársaimhoz farmolni Hell 2-ben. Top klánban voltam ezért volt egy pár whale is, ők vezették szervezetten a farmolós partikat hogy gyorsabban menjen az egész és az egész klán tudjon erősödni általuk. Nem csak úgy kitalálom ezeket. Nem tudom naponta mennyi időt öltem bele, de túl sokat :D Mindig elértem a napi limiteket, Paragon szintem is szerver fölött volt annak ellenére hogy később kezdtem a játékot (a pc-s megjelenésekor töltöttem le), bár nem olyan keményen mint pár társamnak (már a hét elején 30 felett voltak sokan). Én is összeszedtem pár geart előre mielőtt abbahagytam, de erős csapat nélkül nem ment volna. Hasonló erejűekkel mint én pedig mindig nagyon nyögvenyelős és lassú volt a farmolás a sok halál és alacsony sebzés miatt (kb 100-150 CR-el voltunk a Hell 2 alatt), pont ezért vezették fizetősök a csapatokat.

Forrás: link

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#814) Deck válasza jonnyjoker01 (#810) üzenetére


Deck
titán

Mindegyik gem ad magic find-ot. Én úgy tudom, és amiket húztam mindegyik adott.

Challange Rift toplista. Csakis 5csillagos gemesek vannak persze 5-6os szintre felhúzva. Nekem az 1-2 csillagosak se tartanak ott :DDD

A napi/heti limitek és a sok baromság miatt már én is kevesebbet játszok. Kár érte :O

[ Szerkesztve ]

PS5

(#815) jonnyjoker01 válasza Deck (#814) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszi, közben megtaláltam hogy rank 5-ön mindegyik ad csillagoktól függően 5-15% között.

Üdv. Johnny

(#816) Deck válasza jonnyjoker01 (#815) üzenetére


Deck
titán

Aztán, hogy ez kinél mennyit ér... (ha érted) :DDD

PS5

(#817) zotyi8 válasza D1Rect (#802) üzenetére


zotyi8
tag

Én is így jártam. 2 meccs egy győztes egy vesztes, de mindkétszer mvp. 😉

(#818) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Ez a Shadows-hoz csatlakozás mit takar? Lvl 43nal kinyilt westmarchban a quest, mind a 3 szintet megcsináltam. Az egyedül a fura, hogy ennyire rákérdez a játék hogy biztos hogy akarok csatlakozni? Mintha ez valami radikális döntés lenne?! :DDD Köszi!

Samsung Galaxy A55 5G

(#819) Deck


Deck
titán

Challenge Rift 30 solo pipa. Nem volt könnyű, de lenyomtam a Hell2-s loot buff miatt :D :P

PS5

(#820) Roland861010 válasza Deck (#819) üzenetére


Roland861010
addikt

Mennyi a Powered meg a GS-ed?

(#821) Roland861010


Roland861010
addikt

Pipa ez is...

(#822) Deck válasza Roland861010 (#821) üzenetére


Deck
titán

GG! Ugyanezek a statjaim. :K
Ugyanezt a buildet használjuk azért :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#823) mephi666


mephi666
nagyúr

...reggel megléptem a para30at, na mondom nézzük meg milyen ez a hell2 :) 10percen belül inkább visszaraktam hell1re... már csak az a kérdés, honnan fogom összelapátolni a hiányzó 150-200cp-t? +20paragon meg egy tucat item upgrade után kb szólózható lesz?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#824) Deck válasza mephi666 (#823) üzenetére


Deck
titán

Hell 2-n ha jó csapat van akkor ugyanolyan gyors mint Hell1-en, de ha valaki nem megfelelő szintű akkor szopás lesz... Na meg kevesen játszanak Hell 2-n így nehéz találni meccset, főleg napközben.
Na meg vannak olyan hitbox problémák stb amitől fogom a fejem... :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#825) Roland861010 válasza mephi666 (#823) üzenetére


Roland861010
addikt

Nem kell a +20 paragon mert az nem javít semmit.
CP a lényeg és a magas damage .
Hiába vagy 1299cp-n ha a damage kevés mert ugyan úgy szenvedés.

Látod nekem sincs meg mégis lement a c rift.
Farmolni is bőven tudok de nem olyan tempóval mint h1-en mert jobban oda kell figyelni.

(#826) Deck válasza Roland861010 (#825) üzenetére


Deck
titán

1 pillanat alatt meglehet halni :DDD

PS5

(#827) Roland861010 válasza Deck (#826) üzenetére


Roland861010
addikt

Hát kell az ice shild és folyamatosan mozogni kell.
H1-en pedig ott állsz és semmi nem történik...

Amúgy tuti nem működik megfelelően a szintek közötti váltás mert van amikor h1-en is hirtelen eltűnik a HP-m 80%-a egy légy sebzésétől is.

[ Szerkesztve ]

(#828) mephi666 válasza Roland861010 (#827) üzenetére


mephi666
nagyúr

Vannak egyes mobok, amiknek túl van tolva nagyon a damja a többihez képest... a dh elég papír, de hell1et büszkén állja... nem gond: induláskor hozzászoktam d3hoz, amikor még inferno fokozat volt... ott volt ilyen, hogy a1 már röhögve ment, a2-re átmenve pedig jött sewers-ben a bukfencverseny waypoint-tól waypont-ig :D kovács meg a sok repair árából megvehette volna már az egész várost

Damot tolom amúgy ezerrel mindenből: paragon, gemek, stb... de még van hova fejlődni... nem siettet senki, időnként rápróbálok majd újra :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#829) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Diablo Immortal Rift Simulator

itt ingyen játszható az endgame

/s

(#830) kraven54 válasza wjbhbdux (#829) üzenetére


kraven54
aktív tag

Naa nem is rossz 16k dollárnál esett 1db 5*-os :DDD

(#831) Roland861010


Roland861010
addikt

De szép!

(#832) D1Rect válasza Roland861010 (#831) üzenetére


D1Rect
félisten

Hogy van neked -300 Orbod? :F

(#833) mephi666 válasza D1Rect (#832) üzenetére


mephi666
nagyúr

hitelt kapott a bótban :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#834) Roland861010 válasza D1Rect (#832) üzenetére


Roland861010
addikt

Volt egy kisebb félre vásárlás majd helyre jött már.

(#835) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Solo Hell I XP farmolásra mi a leginkább időhatékony módszer? Azt látom, hogy a Battle Bass XP-k gyűjtögetése dobja meg leginkább a karakter XP-jét, a bounty-kat egész gyorsan lehet tolni, amik négyesével 32 pontot adnak (ha éppen van duplázásra lehetőség, akkor 64-et), rifteknek kábé semmi értelme, ahogy nézem és dungeon-öket pedig egyedül már ugye nem enged a játék indítani. 60(11) vagyok per pillanat.

(#836) Peace válasza Alvin_ti4200 (#835) üzenetére


Peace
nagyúr

Elder rift a leggyorsabb szerintem. Nagy mennyiségű mob rövid idő alatt.

(#837) Deck válasza Alvin_ti4200 (#835) üzenetére


Deck
titán

Battle Pass XP-k igen.
Farmolj a buildedhez lévő gear-t a megfelelő dungeon-ba és akkor az egészet egybe csinálod.

PS5

(#838) Peace válasza Deck (#837) üzenetére


Peace
nagyúr

Paragon szinttel úgyis ki lehet venni a set darabokat. ER viszont gyors és nem rossz xp. Csak mocskos unalmas. :DDD

(#839) Deck válasza Peace (#838) üzenetére


Deck
titán

(#840) Peace válasza Deck (#839) üzenetére


Peace
nagyúr

Én le is tettem így paragon 28-on, kicsit elég volt. Max melóban előkapom, ha úgy vagyok.

(#841) Alvin_ti4200 válasza Deck (#839) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Érdemes lesz nézni a következő negyedéves pénzügyi jelentés (augusztus eleje) egyik utolsó oldalát, ahol, ha nem is játékra, de cégre lebontva lehet majd látni a QoQ és YoY bevétel növekedést. A 13-dik oldalon látszik, hogy néz ki az ilyesmi (ez 2021Q3).

(#842) mephi666 válasza Peace (#838) üzenetére


mephi666
nagyúr

shadow-ba belépve este 6kor 8perc alatt 1milla xp... ez is ér valamit :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#843) Alvin_ti4200 válasza mephi666 (#842) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tudom, hogy én vagyok béna és vak, de hol lehet látni, mennyi XP-m van és mennyi kell a következő szinthez? Mivel mobil játékról van szó, ezért hiába húzom az egér kurzort a lenti csíkra, nem mutat semmit. Ha megnyitom a statjaimat, ott se látok semmit.

(#844) savior válasza Alvin_ti4200 (#843) üzenetére


savior
őstag

Inventory, majd bal oldalt katt a portred alatti csikra.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#845) Deck válasza Peace (#840) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#846) mephi666 válasza Alvin_ti4200 (#843) üzenetére


mephi666
nagyúr

közben megválaszolták :) telefonon nem tudom egyébként, pc-n nyomom

elkezdtem gyűjteni a kulcsokat, hogy majd valamikor egyben akarom az összes ládát végignyitni a sanctumban... van perpill 81db... kell elvileg 377, ha azóta nem variáltak :C

berakom ide a leosztást, hátha másnak is eszébe jut és ne kelljen guglizni: iben fahd sanctum összes láda (csak hogy könnyebb legyen a keresés is)

ROOM 1
Chest 1: Free
Chest 2: 1
Chest 3: 2
Chest 4: 4
Chest 5: 8

ROOM 2
Chest 1: 10
Chest 2: 12
Chest 3: 14
Chest 4: 16
Chest 5: 18

ROOM 3
Chest 1: 20
Chest 2: 22
Chest 3: 24
Chest 4: 26
Chest 5: 28

ROOM 4
Chest 1: 30
Chest 2: 32
Chest 3: 34
Chest 4: 36
Chest 5: 40

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#847) Deck válasza mephi666 (#846) üzenetére


Deck
titán

Köszi az infót :D

PS5

(#848) Alvin_ti4200 válasza Deck (#837) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Van esetleg valami térkép vagy lista, hogy melyik típusú geart hol érdemes farmolni?

(#849) Deck válasza Alvin_ti4200 (#848) üzenetére


Deck
titán

A játékba kiírja a build részen.

PS5

(#850) Alvin_ti4200 válasza Deck (#849) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

köszi :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo Immortal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.