Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) e`404|aNgeL válasza rien (#31) üzenetére


e`404|aNgeL
csendes tag

Igazából nem csak akkor kell félned, ha van a családodban cukorbeteg, mert keresztapámnak nem volt a családban cukorbeteg, és egy elég komoly tüdőgyulladással jött neki a cukorbetegség, 7 éves korában. Az óta Ő is kezd tönkremenni, főleg a szeme, mert nem járt el orvoshoz. Én nem olyan rég óta vagyok I-es típusú cukorbeteg, de nekem már évente kell járnom mindenféle vizsgálatokra. (Szem, láb)

II-es típusú cukorbetegség a gyakoribb. Meg az annyira talán nem kötött.
Édesapám is II-es típusú cukorbeteg, Ő is ivott ilyen teákat is, még néha iszik is, és szedi mellé a gyógyszert. Én a kezelő orvosomtól kérdeztem, és azt mondta hogy mivel én I-es típusú (inzulinos) cukorbeteg vagyok, ezért nem szabad ilyen teákat innom. Azért kell az inzulint adni, mert azzal van szabályozva a cukrom. Erre esetleg érdemes rákérdezni cellpetinek is (bocsi, nem tudom a rendes neved, de gondolom Péter :) ), hátha nem egyezik meg a két orvos véleménye :)

szerk.: ha valamilyen gyulladás van a szervezetedben, miután meggyógyultál, érdemes megnézetni a cukrot. a gyulladások eléggé felviszik a cukrot, és elég komoly szerepet játszhatnak egy cukorbetegség kialakulásában.
elég sok mindenre kell figyelnem nekem is. megfázás, hasmenés...azt mondták kórházba, ha bármelyik van, és 1 nap alatt nem múlik, akkor mennem kell a kórházba, és ott kezelik :S

alattomos egy betegség ez...tényleg nagyon oda kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.