Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Szóval ő lenne a másik Core 2 alá szánt Lanparty nyalánkság. Jövő Januárra ígérik, a lap már eljutott a vr-zone-hoz is, de az NDA miatt még semmi tesztet nem mutathattak róla, viszont már elérhetőek egy ideje más gyártók NF680i lapjai, így kb lehet tudni mire is számítsunk. A tesztek szerint a 680i 3D-ben (1-2 fps-el / 30-40 3dmarkkal) és tömörítésben lassabb mint az RD600 de Super Pi alatt gyorsabb, max fsb-ről még nincs info.

[kép]

Képek: [link]

LGA s775
NF680i chipset
supports all s775 Core 2
2 Pci-e x16
1 Pci-e x8
1 Pci-e x4
3 Pci

(az előző topic a modik javaslatára törölve lett, ezért nyitottam újat)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2) Vigneau válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Vigneau
félisten

No, látom sikerült megszülni egy igényes és kimerítő 1. postot, ahogy Tőled megszokott. :C
Sajnálom Hack3er topikját, összeesküvések áldozata lett... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3) Hack3er válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Hack3er
őstag

gratulálok :(

[Szerkesztve]

(#4) Achill3uS válasza Vigneau (#2) üzenetére


Achill3uS
veterán

;) késöbb bővíttetni fogom ha Tony majd új infókkal szolgál..

Hack3er: sajnálom, de tényleg nem szabad a topic nyitogatást elnagyolni, erre sokan allergiásak..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5) Speed


Speed
őstag

Kiváncsi leszek dfi mit tud kihozni a 680i-ből :U

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#6) Vigneau válasza Achill3uS (#4) üzenetére


Vigneau
félisten

Őszintén, Te a két MoBo közül melyiket találod életképesebbnek? Az ATi-st, vagy ezt? És melyiket vennéd meg?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#7) Achill3uS válasza Vigneau (#6) üzenetére


Achill3uS
veterán

Tony szerint az RD600 jobban tweak-elhető, kisebb az energiafelvétele->kevésbé melegszik (csodálkozom, hogy a 680i-re nem valami hp-s hűtő került, de ez változhat, mivel ezis ES lap még), gyorsabb sávszélben és 3D-ben. FSB-re sztem kb ugyanott lesz vége mind a 2 lapnak (valahol ~500 fölött).

Ja igen, én az RD600-ast fogom megvenni, hacsak nem húzzák el nagyon a megjelenést, mert akkor valami 975x lesz belőle..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8) Speed válasza Achill3uS (#7) üzenetére


Speed
őstag

no ezt akaratam látni :DDD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#9) Vigneau válasza Achill3uS (#7) üzenetére


Vigneau
félisten

Azt mindig is fájlaltam, hogy a DFI nem képes heatpipe hűtést alkalmazni a lapjain.
Ezek szerint a 680i nem lesz képes olyan finom RAM hangolásra, mint az ICFX3200?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10) dbius válasza Vigneau (#9) üzenetére


dbius
veterán

A jelenlegi infók alapján - ami Tony-tól származik - a válasz NEM :(

Örülök, hogy ez a lap is kapott saját topicot! Bár személy szerint én kevesebbet várok tőle, mint az rd600-tól.

(#11) Speed válasza Vigneau (#9) üzenetére


Speed
őstag

heatpipe óhhh isten őrizz attól dfi meg a heatpipe nagyon nem lenne jó :( :DDD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#12) Vigneau válasza dbius (#10) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor annyira nem is érdekel már ez a lap... :DDD
Az a RAM hangolás nagyon megfogta a fantáziámat. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#13) Muton válasza Speed (#5) üzenetére


Muton
addikt

a chipset bugjait a dfi is kihozza a lapból :DD

szerintem így hasra közel azonos lesz, mint az rd600, tehát az ati funok azt, míg az nv funok ezt fogják venni (a pár %-os eltérést pedig nyugodtan beválalja mindenki, aki márkafüggő). szerintem itt tulajdonképpen az a fő kérdés, h a 680 hibáit lehet-e szoftveresen korrigálni, mert ha igen (és az ára rendben lesz a teljesítményéhez képest), akkor lehet rá kereslet :U

én titokban az atinak szurkolok :B



Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#14) Speed válasza Muton (#13) üzenetére


Speed
őstag

Azt igérte az nv hogy lesz szoftveres javítás csak en hazudoznak tán :DDD Én eléggé Ati fan lennék így én az rd600 melett teszem le a voksom mondjuk 3-szor is meggondolom hogy bevételezzem e a 975-ös lapom helyére :B ;)

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#15) Vigneau válasza Speed (#14) üzenetére


Vigneau
félisten

Höm... most is ATi lapom van, bár ki tudja, meddig... :B ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#16) Speed válasza Vigneau (#15) üzenetére


Speed
őstag

Nekem is az volt és meg voltam vekle elégedve jó az a ati-s dfi csak c2d miatt meg kelett vűálnom tőle :O De most lehet feléled a full ATI szellem a gépben :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#17) Vigneau válasza Speed (#16) üzenetére


Vigneau
félisten

Én meg intelesedek - chip terén is? Ki tudja, mit hoz a sors. :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#18) Speed válasza Vigneau (#17) üzenetére


Speed
őstag

Igen még nem tudni meg kell nézni azé az intel chippeket is egy jó 975-ös lap sem gyenge ám sőtt bár aki az újdonságokra éhezik vagy éppen DFI párti :DDD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#19) Vigneau válasza Speed (#18) üzenetére


Vigneau
félisten

Ó, én intel chipseteknél egyelőre a 965-össel barátkozom. Talán Abitom lesz ismét, ha megválok a DFI-től.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#20) Achill3uS válasza Vigneau (#19) üzenetére


Achill3uS
veterán

965 mellé viszont akkor csakis E6300/6400-ban gondolkozz, igazi Conroe mellé kéretik a 975x :) amúgy egy kis off még, 965-ben inkább kerüld el az Abit-ot, DFI után megviselne :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#21) tts válasza Vigneau (#2) üzenetére


tts
addikt

:D

(#22) Speed válasza Vigneau (#19) üzenetére


Speed
őstag

Huh 965 és abit na neeeee 975 és abit úgy má igen vagy 965 és asus vagy giga ;)

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#23) Vigneau válasza Achill3uS (#20) üzenetére


Vigneau
félisten

Mi az, hogy igazi Conroe? Az E6300 talán nem az? :DDD
Mi baj van a 965-ös Abitokkal? És mitől jobb a 975? Nem hullik a plafonról a pénz nálam, törni kell az agyam a jó és egyben költséghatékony megoldásokon. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#24) Achill3uS válasza Vigneau (#23) üzenetére


Achill3uS
veterán

nah, gyere át privibe, vagy msn, vagy Core 2 topic :D
Igazi Conroe akatt a 4M L2-eseket értem..
965ös Abitok siralmas tuning képességekkel rendelkeznek az Asus/Giga lapokkal szemben..
a 975x sávszélben, valós alkalmazásokban gyorsabb chipset, de 500-as fsb-ket nem lehet vele elérni, (max vmoddal, extrém hütve) ezért is veszik Conroe-hoz mert minnél magasabb a szorzó ugye annál kisebb fsb kell a kihajtáshoz. Költséghatékony megoldásként E6400+DS4/P5B Deluxe-ot ajánlom :) (ez hülye szó, olyan mintha vmi sz*rt raknál össze :D )

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#25) Vigneau válasza Achill3uS (#24) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi a kimerítő és alapos tájékoztatást! :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#26) Hack3er


Hack3er
őstag

Lehet már tudni hogy mikor jelenik meg :F

(#27) Vigneau


Vigneau
félisten

No, van valami hír már a lapról?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28) Hack3er válasza Vigneau (#27) üzenetére


Hack3er
őstag

Én is kíváncsi lennék az infókra de nincsen :(

(#29) Vigneau


Vigneau
félisten

No, eltelt egy hónap. Újabb infó van-e a lapról?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#30) Achill3uS válasza Vigneau (#29) üzenetére


Achill3uS
veterán

nah, most néztem csak utána, de végre vannak róla ujabb info-k, képek, és közeledik a megjelenés is.. (végülis csak jan. 2. felét emlegették az első info-k megjelenése után :) )
[link]

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#31) M3kk


M3kk
őstag

Megvan a vegleges kinezet, es megjelent a dfi oldalan is, ami azt jelenti, hogy 1-2 nap es lehet kapni, de talan mar kaphato is, megkerdem. ( Taiwan/China ).

[link]
[link]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#32) Ottoka


Ottoka
őstag

Jó néz ki ez a lap. Tervezi valaki a vételét?

Mezőhegyes

(#33) M3kk válasza Ottoka (#32) üzenetére


M3kk
őstag

Egyre jobbak kezdtek lenni a 680i -s lapok. Nagyon jol lehet tweakelni a ramokat bennuk :).

Egy probat meger ez a lap is.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#34) Hack3er


Hack3er
őstag

''Az nForce 680i LT SLI lapkakészletet az NVIDIA az nForce 680i SLI és az nForce 650i SLI közé pozícionálja mind tudásban, mind árban. A csúcsmodellre épülő alaplapoknál mintegy 100 dollárral alacsonyabb árral kalkulálhatunk, viszont ezért cserébe néhány olyan funkcióról, szolgáltatásról le kell mondanunk, ami egyes vásárlók esetében döntő tényező lehet.''

Ez eddig jól hangzik.

Szerintem lesz ennek nem butitott változata is.


Több oldalt is megnéztem de árat még nem találtam.


[Szerkesztve]

(#35) Vigneau válasza Hack3er (#34) üzenetére


Vigneau
félisten

55-60k előfordulhat. Nekem egyelőre nincs is rá ingerenciám...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#36) Ottoka válasza Hack3er (#34) üzenetére


Ottoka
őstag

Mivel tud kevesebbet, mint egy 680i lap? Lassab is?

Mezőhegyes

(#37) M3kk


M3kk
őstag

[First Look] DFI 680i LT NF-680i LT SLI (56K Warning~~~) [link]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#38) Hack3er


Hack3er
őstag

Én kb 50K-ra gondoltam, hát akkor nem sokat tévedtem.
Ahozképest hogy kicsit butítás lehetne olcssobbis, de ha hozzáveszem hogy DFI akkor már megértem az árát.

Tök mütatós a chipszet hütése.

(#39) Ottoka


Ottoka
őstag

Nem szerzett még senki ilyet?

Mezőhegyes

(#40) Hack3er válasza Ottoka (#39) üzenetére


Hack3er
őstag

Szerintem mostanába nem is fog ilyet szerezni seni, a magas ára végett,
De lehet hogy itt-ott felbukkan majd pár teszt.

(#41) Ottoka válasza Hack3er (#40) üzenetére


Ottoka
őstag

Mennyi lesz az ára? Striker extreme lap se olcsó, ez a kategória sztem ilyen. Én e két lapban gondolkodom.

Mezőhegyes

(#42) Hack3er válasza Ottoka (#41) üzenetére


Hack3er
őstag

Csak tudod hogy az Strike Extrem az nem butitott chipsettü de ez a DFI lap igen, és ezért sokaljukérte ezt a közel 60K-s árat. [link]

Végul is a DFI LanParty-s alaplapok mind nagyon jól sikerűlt, szerintem ezzel a lappal se lesz máshogy.

Én a tehelyedbe lehet hogy ezt az alaplapot választanám. ;)
Lehet hogy olcsóbb lesz mint a Strike.

[Szerkesztve]

(#43) Ottoka


Ottoka
őstag

Senki nem próbálta még ki?

Mezőhegyes

(#44) Hack3er válasza Ottoka (#43) üzenetére


Hack3er
őstag

:(

Próbálj meg google val keresgetni róla teszteket haát ha találsz valami érdemlegeset.

(#45) t_ferenc


t_ferenc
őstag

külföldön dolgozom jelenleg és a család - ahol melózok - most vett egy ilyen lapot. kíváncsi volnék a tapasztalatokra.

az itteni konfig:

q6600 cpu
2x1gb ocz ddr2 800 ram - érkezik bele még egyszer ugyanennyi és ugyanilyen memo -
2x asus 8800gtx
750gb + 500gb sata2 hddk
cooler master azt hiszem 600w táp
az egész alphacool vízhűtéssel szerelve, 3x12 radi
meg egyebek

első dolgunk volt, hogy a gyári sb hűtőt lekaptuk és feltettünk helyette egy vizes blokkot. az nb hűtő helyére viszont nem sikerült vizet fabrikálnunk mivel nincsenek lyukak a felfogatáshoz.

szerintem vagy nincs elegendő paszta az nb bordája alatt vagy a dfi utilja mér félre de magasnak találom a 60c körüli értékeket. a procival is hasonló lehet a helyzet mert az meg 55 körül stagnál.

még valami, a ventiszabályzó nem igen akar működni. közel nincs olyan jó mint mondjuk az abit lapokon az ugurus megoldás. lehet majd egy bios frissítés segít rajtunk.

szóval, tapasztalatok?

if you fall seven times, stand up eight

(#46) V.L.


V.L.
aktív tag

Én találtam egy ilyet. Jó volna érteni mi van oda írva! :DDD :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.