Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) D4rkm4n válasza Olcsi (#543) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szinte biztos vagyok benne, hogy nem halt meg a Rita. Csak ezzel akarták elérni, hogy habzó szájjal várjuk az 5. évadot. Erről szól a fáma. Persze ez a céljuk sikerült is. Minden esetre bízom benne, hogy Rita él... Iszonyat nagy hiba volna őt "meghalasztani".

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#552) adequate_cou válasza D4rkm4n (#550) üzenetére


adequate_cou
senior tag

I agree :)

Végre egy igényes néző :D

[ Szerkesztve ]

(#553) koxx válasza D4rkm4n (#551) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na azért remélem nem lesz olyan mint anno a Dallasban Pamela vs Bobby mert akkor tuti nem nézem többet. Nagyon összeszedetlen, kapkodó volt a befejező rész.
Btw. kinek készült a koporsó?

(#554) kennystyle válasza koxx (#553) üzenetére


kennystyle
tag

szerintem magának készítette Arthur, meg akart halni az előző ciklus végén, ugye öngyilkos kísérlete is volt

(#555) niti válasza kennystyle (#554) üzenetére


niti
aktív tag

Igen, mondta is Dexternek valamelyik részben.

(#556) Szana


Szana
újonc

Az utolsó, évadzáró rész nagyon feldühített. :) Stílusát tekintve egyáltalán nem illet a korábbi részekhez és a történet nagyon sántított. Most visszanéztem a stáblistát, hátha kiadták valaki másnak a forgatókönyv írását, de nem. Ugyanaz a James Manos Jr jegyzi, mint az előzőeket, pedig meg mertem volna esküdni rá, hogy egy rosszul sikerült utánzatot látok. Pont azt szerettem eddig ebben a sorozatban, hogy mindennek meg volt az értelme, minden mindennel összefüggött, erre most benyomnak ilyen "filmes trükköket", hogy Dexter hirtelen ott terem a ködben, a visszapillantó tükrös pasi megtalálja őt Miami utcáin, vagy hogy Rita visszamegy az útlevélért, stb. Bugyuta!
Ha Rita tényleg meghal és nem tudják valami logikus módon megmagyarázni az utolsó fürdőkádas jelenetet, akkor én már nem vagyok kíváncsi az 5. évadra. És ez most nem női szolidaritás! :-) De ha csak elképzelem, hogy Trinity megöli őt Harrison szeme láttára, miközben elmondja, hogy Dexter miatt teszi ezt vele, hát elmegy a kedvem az egésztől.
Arról nem is beszélve, hogy eddig általában csak a "rosszak" lettek kivégezve, illetve a nem túl szimpatikus szereplők haltak meg (Doakes, Christina). Rita brutális meggyilkolásával a sorozat készítői megsértették a Kódex-et. :)

(#557) Olcsi


Olcsi
senior tag

Hétfő van! Jöhet az új rész!!! :C

(#558) BalaNce87 válasza Szana (#556) üzenetére


BalaNce87
addikt

Véleményem szerint az utsó rész nagyon összecsapott lett, voltak benne bakik, pont azt beszéltem haverral hogy a trinityt hogy kapta el, mert reggel ment a kocsijáért és este kapta el, és elég sokáig kocsikázott, szóval követte több óráig és várta hogy lerobbanjon?:D

Spolier: Haver azt mondta hogy Rita szerinte öngyilkos lett, mert kiderítette hogy dexter mi is valójában, mert ugye kiderült hogy ki volt a testvére hogy hogyan halt meg az anyja, és Debra lehet beszámolt Ritának is Dexteren kivül, szerintem egész jó megállapítás, valósnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#559) adequate_cou válasza BalaNce87 (#558) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Spolier: Haver azt mondta hogy Rita szerinte öngyilkos lett, mert kiderítette hogy dexter mi is valójában, mert ugye kiderült hogy ki volt a testvére hogy hogyan halt meg az anyja, és Debra lehet beszámolt Ritának is Dexteren kivül, szerintem egész jó megállapítás, valósnak tartom.

Már ne haragudj, de ha ezt lehetségesenek tartjátok lehet nem kéne ilyen bonyolult sorozatot néznetek. :U

(#560) BalaNce87 válasza adequate_cou (#559) üzenetére


BalaNce87
addikt

Miért ez is egy szempont valaki azt írta hogy csak halucinálta, amit ugyancsak nem vmi valós megállapítás ha már ez se, ilyet minek mutatnának hogy behaluzza hogy meghalt, az is értelmetlen. Szóval miért is ne? ez is megtörténhetne, lehet hogy nemtudta feldolgozni és kész, de ha valós dolgoknál akarunk maradni akkor trinity megölte, csak bosszúból, már úgy is alíg bírt élni azzal a tudattal hogy miket tett mag amik történtek, öngyilkos is akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#561) kem


kem
addikt

spoiler

...olvasom itt amiket irogattok, csak nincs idom belefolyni. Ezek szerint ti valami egesz mas sorozatot neztek. Szamomra telljesen vilagos volt,h Rita meg fog halni, amikor Arthur azt mondta,h "It`s already over...". Ezt a homalyos efektet meg nem csak akkor hasznaljak amikor almodik vagy halottakkal beszel. Sot. Az almai altalaban tokra valosnak tunnek. pl: amikor az irodaba behuzta Jimenez hullajat, vagy amikor orjongve kodioobott egy szeket az irodaja ablakan... Rita pedig azert halt meg, mert Dexter beleavatkozott nyiltan Arthur csaladjanak az eletebe, es mert elvette az osszes megtakaritott penzet. Persze,h akkor nem a megszokott modon gyilkol ha eppen busszut all.. Kyle-t is megolte. Azt viszont tenyleg eleg kemeny elkepzelni, amit Rita elhetett at. Belepett a hazba es elindult a csobogas fele, hogy odamenjen a ferjehez koszonni. Ami viszont ott varta azt inkabb mindenkinek a fantaziajara bizom, de el tudjuk kepzelni...

Köszi!

(#562) niti válasza BalaNce87 (#560) üzenetére


niti
aktív tag

Rita, a háromgyerekes anyuka (anyatigris) soha nem lenne öngyilkos...
Az lehet, hogyha rájönne, kicsoda Dexter, összeszedné a gyerekeket és elhúzna valahova nagyon messzire, de nem ölné meg magát, sorsára hagyva ezzel a gyerkeit. Pláne, hogy nyilván féltené őket Dexteről... Ez egyszerűen ki van zárva.
Sajnos valószínűleg az összes többi verzió is... De azért jó egy kicsit reménykedni. :(

(#563) Petya25


Petya25
addikt

Én is ledöbbentem az utolsó részen és nekem eléggé összeszedetlennek is tűnt. :F
A tükrös karambolos nehogymá megtalálja fél várossal odébb, Artúr ne hogy má ne vegye észre, hogy Dex követi a rendőrségről kimenet, amikor Artúr visszatér az autóhoz nem számít rá, hogy ott fogja, na persze, pont a nyugalom álca mögött gubbasztó Dex áll neki dulakodni, szerintem a rendőrségről pár óra alatt nem szokás elengedni a gyanúsítottat és mindezek után a szerelőnél Dex még azelőtt megpiszkálja a kocsit és bújik el a csomagtartóban, hogy Artúr odamenne érte... Hát így elég kapkodva jöttek-mentek az események.
Ha Rita valóban meghalt - amit nagyon sajnálnék - akkor őt nem ölhette meg Artúr, ez nagyon finoman kidolgozott munkát igényelt, nem a menekülő Artúr tette. Remélem ez csak egy rémálom, mert itt valami nem az igazi. Az is elég gáz, hogy a víz nagyon sötét lett a vértől, Ritából szívesen láttam volna többet is, úgyis régen mutatott már valamit. :)

Nagyon várom a folytatást, de most 3/4 év szünet. :O

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#564) niti válasza Petya25 (#563) üzenetére


niti
aktív tag

"Ritából szívesen láttam volna többet is, úgyis régen mutatott már valamit."

Ez egy kicsit morbid ebben a helyzetben :Y

(#565) D4rkm4n válasza kem (#561) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Összetört a lelkem mert én akartam Dexteres avatart. :O

Őszintén szólva kb. 1% esélye lett volna megölni Ritát Arthurnak. Gondolj bele: Rita reggel elmegy, kb. 30-60 perc múlva tér vissza a cuccáért (már az is gagyi, hogy otthon hagyta a cókmókját --> egyáltalán kell az USA-n belül útlevél?!) és mi rá az esély, hogy Arthur ekkor már ott vár rá? Semmi... Mellesleg ha Rita visszamegy a házhoz, akkor azt taxival tette volna (mivel azzal ment a repülőtérre is). A Taxis pedig odakint várt volna, aztán ha nem jön a csajszi kb. biztos, hogy bemegy érte. Taxis hullát pedig nem láttunk.

Kyle-t azért ölte meg, mert kötekedett vele és rendőrrel fenyegette. Tekintve azt az aprócska tényt, hogy éppen őt körözi Miami összes zsaruja, ezt nem nagyon hagyhatta. Ezért tette el láb alól.

Dexter címét nem is tudhatta Arthur, nem véletlenül ment először a régi legénylakására amelyet most Debra használ.

Egyszerűen az egész össze lett csapva. Nem akart a rendező egy túlságosan "happy end"-et a végére, mivel ez kisebb érdeklődést korbácsolt volna az 5. évadhoz. Jobb ötlete viszont nem volt.

Arthur pedig nem állna bosszút a családi életének megzavarásáért, hiszen eddig sem érdekelte a családja, ez látszik abból ahogy elbánt Christine-nel.

De tételezzük fel, hogy Rita valóban meghal. Dexter akkor otthagyja a vérnyomelemzős munkáját és felcsap főállású apának? Irreális nem? Akkor aztán tényleg nem maradna ideje sorozatgyilkososat játszani. Az egész befejezés úgy rossz ahogy van. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#566) niti válasza D4rkm4n (#565) üzenetére


niti
aktív tag

"Arthur pedig nem állna bosszút a családi életének megzavarásáért, hiszen eddig sem érdekelte a családja, ez látszik abból ahogy elbánt Christine-nel."

Nem konkrétan a családja érdekelte, hanem a tény, hogy Dexter az életébe avatkozott, meg összezavarta, felbujtotta az alibicsaládját.
Én el tudom képzelni, hogy emiatt végzett Ritával... De az egész attól még összecsapott. :(

(#567) niti válasza D4rkm4n (#565) üzenetére


niti
aktív tag

Meg még most jutott eszembe, hogy: Rita azt mondta Dexter üzenetrögzítőjére, hogy megvárja, és este együtt elmennek egy fapados géppel.
Tehát a taxisnak nem kellett odakint várnia rá, szóval ideje volt Arthurnak rendesen.
A kivitelezés ettől még persze erősen kérdőjeles.

(#568) D4rkm4n válasza niti (#567) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ez is csak azt mutatja, hogy a rendezőnek az utolsó percben jutott eszébe ez a megoldás... Nagyon össze lett csapva. SzVsz. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#569) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Ezek szerint tényleg nem lesz már Rita...

[link]

hát nem tudom :F

(#570) eastsider


eastsider
nagyúr

most végeztem a sorozattal... voltam olyan hülye és az első 3 évadot magyarul néztem (úgy volt freebe :D ) eszméletlen szar a szinkron (háttérzajok, miegymás nuku...)
3-4 hét alatt letoltam a 4 évadot és vááá :Y "hol a következő rész?"
bár egyáltalán nem lepődtem meg, h Ritát megölte, de azért sajnáltam.... bár Debrára is lehetett volna gondolni,amikor betört hozzájuk,bár meg sem fordult a fejemben...
de ez így elég valószínű, hogy Dexter fia hasonló legyen, mint ő maga...esetleg Harry helyébe lép, és őt is "Kineveli", ha szükséges...

(#571) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Ja még valami ami valószerűtlenül szánalom kategória de úgysem fognak vele foglalkozni a következő évadban:

Egy 190 centis nagydarab hajlott korú ember aki eleve egy feltűnő jelenség besétált a gyilkosságiak emeletének közepébe és Dexterrel egy jó perces csevejt ejtett meg ugyanott miközben Dexter összes kollégája keresztül-kasul járkált, majd ugyanaz nap kiderül, hogy Arthur a valódi Trinity és a képe még aznap minden gyilkosságis keze közt megfordul, senkinek nem fog eszébe jutni, hogy egy személyleírásra tökéletesen megegyező személy beszélt Dexszel akinek a pofája ugyanaz? Arthur feltűnő a méretei alapján, az utcán is megnézne az ember egy ilyen jó kondiban lévő öregembert, hát még egy helyen ahol vagy 25-en dolgoznak, pont egy ilyen alkatú fickót keresnek és pár óra múlva mindegyikük kezébe kapja a képét, mivel otthon nem találják. Ja persze akkor már ne beszéljünk arról, útban a gyilkosságiak felé mennyi emberrel találkozott és ha csak egynek is eszébe jut Dexnek annyi.

Nos valszeg ez az ami nem fog kiderülni a következő évadban. :(

Ja és azok akik szerint Debnél találtam meg Dex címét Arthur: Arthur totálisan nem vághatta, hogy Deb Dex testvére, neki csak kidobta a D. Morgan nevet a gép ami kiderült, hogy egy Debra nevű nőé, ennyi, semmi oka nem lehetett ott kutakodni neki. Jó tudom biztos meglátott egy fotót amin Dexszel van Deb és a fiók aljában talált egy cetlit, hogy Dex új címe Álmodj Királylány utca 13. :W

[ Szerkesztve ]

(#572) Integra


Integra
titán

jeeeeeeeeeeee
megvan majdnem a teljes 4 szezon hd-ben!!! most állok végre neki:))
csak a s03e02 hiányzik.. hd-ben

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#573) kem válasza adequate_cou (#571) üzenetére


kem
addikt

A normalis embernek valo tetetesbe beletartozik a publikus cim is, amit megtalalhatott ha egy kicsit tovabb netezett...
A tobbivel egyetertek.

Köszi!

(#574) eastsider válasza adequate_cou (#571) üzenetére


eastsider
nagyúr

az is durva, hogy Dexterrel azért eléggé partyban volt erő ügyileg Arthur, holott Dex "lenyomta" Doakest is, aki, hát egy hústorony...nem tudom elképzelni, hogy annyira jó kondiban legyen Arthur, hogy lenyomjon egy eléggé jó kondiban levő fiatalabb egyént...
ok, h magasabb, meg minden, de azért....
hát igen abszurd volt az is, amikor bement arthur a rendőrségre...
talán az Untouhablesben volt ez, vagy valameik Halálos közellenségben, hogy a gyanúsított bement oda, ahol nyomoztak utána... de ott ütött is, itt annyira nem jött be

[ Szerkesztve ]

(#575) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ajjaj :( [link]

(#576) Olcsi válasza koxx (#575) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hö...nem is tudtam, hogy Debra a felesége.
Egyébként tényleg ajjajj... :(

(#577) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Michael C. Hall feleségével Jennifer Carpenter-rel

Meglepő nem? :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#578) lorcsi válasza D4rkm4n (#577) üzenetére


lorcsi
veterán

azt hittem Debra sokkal magasabb

túlcsavarták a 4. évad végét :(

[ Szerkesztve ]

(#579) D4rkm4n válasza lorcsi (#578) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem egy kicsit anorexiás a csaj. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#580) glutamin válasza D4rkm4n (#579) üzenetére


glutamin
őstag

Szerintem meg sunáznám. Nagyon rendben van ez a nő.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#581) D4rkm4n válasza glutamin (#580) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Persze én sem azt mondtam, hogy puskával kellene fenyegetni hogy megreszeljem. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#582) BobChemistry


BobChemistry
őstag

nem tudja vki, hogy honnan lehet letölteni Dexterhez angol feliratokat?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#583) koxx válasza BobChemistry (#582) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

pl innen [link]

(#584) niti válasza D4rkm4n (#581) üzenetére


niti
aktív tag

Még jó, hogy én nem vagyok jó csaj... Mondjuk így is biztos mondanak dolgokat a hátam mögött, de legalább nem ilyeneket, amit itt írtok Debrára:(((

(#585) glutamin


glutamin
őstag

Én most nézem a negyedik évadot. 10. részt fejeztem be tegnap. A harmadikhoz képest üdítően jó ez a mostani történetvezetés, bár látszik, hogy így ívégére nagyon sok minden összejön.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#586) glutamin


glutamin
őstag

Nem akármi csavar van a végén. Tűkön ülve várom a következő évadot.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#587) Janoo_07 válasza glutamin (#586) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Én is ma fejeztem be a sorozatott kb 20 perce és áhh nagyon komoly a vége. Az 5. évad állatólag csak ősztől lesz ha jól tudom sajnos :(((

(#588) Integra


Integra
titán

első szezon kivégezve.
jó volt nagyon, állat :)
viszont az elején a debil rendőrség... helyenként arckaparóan buták voltak, de ez a sztori miatt volt valszeg.
jöhet a második szezon:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#589) glutamin válasza Integra (#588) üzenetére


glutamin
őstag

Jó filmezést! Majd várjuk a teóriádat a 4. évad befejezéséhez:D

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#590) Integra válasza glutamin (#589) üzenetére


Integra
titán

nemtom, hogy hétfőre lefogom e tudni darálni a második szezont, de igyekszem:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#591) glutamin válasza Integra (#590) üzenetére


glutamin
őstag

a 3. sorozat kicsit laposabb mint a többi, de így is elég addiktív.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#592) Integra válasza glutamin (#591) üzenetére


Integra
titán

megvolt a season 2, gyorsabban, mint terveztem.. :)
sztoriból jobb volt mint az első szezon, kicsit kevesebb belezéssel.
jöhet a harmadik szezon:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#593) adalbert1 válasza Integra (#592) üzenetére


adalbert1
veterán

A harmadik laposabb lesz, de a negyedik ismét ütni fog! :)

(#594) Integra válasza adalbert1 (#593) üzenetére


Integra
titán

mások meg pont azt mondják, hogy jobb lesz, lineárisan javul tovább. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#595) adalbert1 válasza Integra (#594) üzenetére


adalbert1
veterán

Ebből is látszik hogy csak szubjektíven lehet megitélni. :)

(#596) brownus


brownus
veterán

(#597) glutamin válasza brownus (#596) üzenetére


glutamin
őstag

Nagyon jók a képaláírások. :R

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#598) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Is Rita really dead?
CLYDE PHILLIPS: Yes.

Is Trinity really dead?
PHILLIPS: Yes. Cut up and drifting in the Gulf Stream.

Did Trinity kill Rita?
PHILLIPS: Yes he did. That’s partly what he meant when he said: “It’s already over.”

(#599) kem


kem
addikt

Köszi!

(#600) Eagle16 válasza kem (#599) üzenetére


Eagle16
addikt

:D

Lesz 5. évad?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.