Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) The DJ


The DJ
addikt

Hát ez az utolsó pár perc... :Y :(

Érdekesen fog alakulni így a következő évad.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#502) Tomics válasza The DJ (#501) üzenetére


Tomics
addikt

szerintem innen lejtőre kerül a sorozat :(
logikátlan volt szerintem, de biztos kitalálnak valami magyarázatot 9 hónap múlva. kezd PB-s lenni...

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#503) The DJ válasza Tomics (#502) üzenetére


The DJ
addikt

Azért én még nem temetném a következő évadot, de az biztos, hogy elég nagy változások lesznek és szerintem előtérbe fog kerülni a kicsi Dexter is. A lezárásban pedig tényleg maradtak nyitott kérdések, de ha mindent megmagyaráztak volna, akkor senki nem várná ilyen izgatottan a folytatást.

Mindenesetre ütött, nem is kicsit.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#504) kem


kem
addikt

R.I.P

Köszi!

(#505) adalbert1


adalbert1
veterán

Hmmm, tegnap én is megnéztem az utolsó 2 részt egyben... Mit is mondjak, eléggé ütős lett... :K

(#506) Kornel213 válasza lorcsi (#500) üzenetére


Kornel213
tag

Igen tényleg elég durva lett, még most sem nagyon értem :(
Mikor lesz már jövő szeptember? :D

[ Szerkesztve ]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#507) Olcsi


Olcsi
senior tag

Ma vegre mi is megneztük,es azt kell mondjam,nem csalodtam ebben az evadban. Hihetetlenül jol csavartak a sztorit, és a vége ultrabrutál. Igazabol még mindig a hatása alatt vagyok. Voltak érthetetlen megoldások, ezt holnap részletezni is fogom, kíváncsi vagyok, hogy nektek is eszetekbe jutottak-e ezek.
Kíváncsian várjuk a köv. évadot. Esetleg van mar róla valami hír,mikorra várható,stb?

(#508) niti


niti
aktív tag

Vàààà :'(
Tényleg sok volt a megmagyarázhatatlan jelenet, de ettől eltekintve hihetetlen jó rész volt. És az egész évad, bámulatos. :Y

(#509) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Ez durva volt....
Messze még az 5dik évad :O

(#510) fokukac


fokukac
nagyúr

bazzeg, ez kész...
hogy lehet így abbahagyni valamit?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#511) fokukac válasza fokukac (#510) üzenetére


fokukac
nagyúr

(spoiler)

Van már petíció is

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#512) Olcsi válasza Olcsi (#507) üzenetére


Olcsi
senior tag

SPOILER
Furcsaságok az utolsó részben:
- Hogyan került Dexter a Hármas által készített koporsóba, miközben a kommandósok rájuk törték az ajtót? :F
- Honnan tudta Dexter, merre tart Trinity?
- Hogyan nem lett véres Dexter keze a végén? :Y

Persze ezek mind-mind a filmvilág részei, ettől film egy film. De azért mégis az első két kérdés igencsak megmagyarázhatatlannak tűnt nekem.
Ettől függetlenül ez az évad volt a legjobb eddig, attól félek ezt már tényleg nem lehet felülmúlni. (Bár az elsőnél is ezt mondtam, és lám...részemről a negyedik sokkal-sokkal ütősebb lett!)

Létezik még hasonlóan jó sorozat, hasonlóan jó rendezéssel? Nem szeretem az egy epizód - egy történet sorozatokat, inkább azokat kedvelem, amelyikben az összes rész tesz teljessé egy történetet. Tudtok mondani még ilyen sorozatot? :R

[ Szerkesztve ]

(#513) adequate_cou válasza Olcsi (#512) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Nem teljesen ez a koncepció, vannak külön sztorik de egy erős háttértörténet is: Mentalist. Szigorúan felirattal, szerintem a pilot meggyőz róla, hogy jó lesz :) Ne tévesszen meg a címe, nem ilyen varázslós humbug :)

Megint más stílus, de 24 első évad nálam ott van az első helyen Dexter első évad mellett :)

(#514) koxx válasza Olcsi (#512) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

- Amikor meglátta a kommandósokat elrohant hátra és volt ideje elbújni.
- Jó kérdés, erre kíváncsi lennék én is

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#515) kennystyle válasza Olcsi (#512) üzenetére


kennystyle
tag

SPOILER

- Hogyan került Dexter a Hármas által készített koporsóba, miközben a kommandósok rájuk törték az ajtót?
Ez olyan filmes dolog ahogy írtad, de gondolom nyílik ajtó a házból a garázsba és ha nem a garázsajtó betörésével kezdenek hanem a bejáraton mennek be a többi oldalról csak biztosítanak a kommandósok akkor annyira nem nagy "baki"
- Honnan tudta Dexter, merre tart Trinity?
Megtalálta a munkafelvételi lapot, miszerint 2 napja adta be javításra a Mustangot Arthur, gondolom a szerelő előtt várt rá és követte.
- Hogyan nem lett véres Dexter keze a végén?
na hát ezt nem tudom, de ez nem túl lényeges :))

Nekem inkább 1 igazán necces kérdésem van. Ha már annyira "rákattant" a család dologra Dex, akkor hogy lehet, hogy egész nap nem hívta Ritát, hogy nem tud utána menni a délutáni géppel.

[ Szerkesztve ]

(#516) adequate_cou válasza kennystyle (#515) üzenetére


adequate_cou
senior tag

SPOILER

Honnan tudta trinity hol lakik Dexter?
Hogyan ment oda ha a szerelőtől követte őt?

(#517) deicide válasza adequate_cou (#516) üzenetére


deicide
veterán

SPOILER

Az is érdekes kérdés, hogy hogyan került oda a lerobbant autóhoz Dexter 5-6 mp-el azután, hogy Trinity egyáltalán kiszállt az autóból?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#518) adequate_cou válasza deicide (#517) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Amilyen jó volt az előző 11 rész, úgy eltolták az utolsót, mondom, lassan átmegyünk SciFi-be.

(#519) kennystyle válasza adequate_cou (#516) üzenetére


kennystyle
tag

SPOILER

Honnan tudta trinity hol lakik Dexter?
Az apartmanhoz ugye eljutott, ott meg akár Debra cuccai közt, vagy bármi papíron megtalálhatta az új címet.

Hogyan ment oda ha a szerelőtől követte őt?
Valószínű még reggel járt ott mielőtt a szerelőhöz ment volna, és mehetett pl. Taxival...

(#520) dokar válasza deicide (#517) üzenetére


dokar
addikt

Az autóból bújt elő, valszeg hátsóülés vagy csomitartó.

extra - SEXRay

(#521) kennystyle válasza deicide (#517) üzenetére


kennystyle
tag

SPOILER

Ha követte őt Dexter akkor mért ne érhetett volna oda ?

Nekem inkább ez a nem hívta Ritát dolog zavaros, illetve hogy már annyi apró de árulkodó dolog derült ki Dexterről, és annyiszor lógtak a nyakán a zsaruk hogy lassan ki kéne derülnie ki is ő valójában
Persze gondolom erről is szól majd az 5. évad...

(#522) adequate_cou válasza kennystyle (#519) üzenetére


adequate_cou
senior tag

És aztán jött a lágy tavasz szellő és becsukta a mesekönyvet...

Ez egy Dextertől elfogadhatatlan, szánalmas és megengedhetetlen, hogy ekkora hibákat vétsenek a sztori vonalában egy UTOLSÓ RÉSZBEN.

Ugye te sem gondolod, hogy egy elvileg olyan magas színvonalú sorozattól mint a Dexter elfogadható az, hogy kétségeket hagyjon ilyen témákban az emberekben...?

dokar: a csomitartóban nem lehetett mivel azon lepel volt a szerelőnél amit ő belülről nem tudott rárakni, valamint nem is mutatták, hogy bemászott tehát...

Hátsó ülés meg nonszensz.

[ Szerkesztve ]

(#523) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

SPOILER

Ja és a legfontosabb és legkiábrándítóbb:

Egy olyan szokásaihoz mereven ragaszkodó ember mint Arthur miért rakta a vértócsa közepébe a kis Dextert? Valahogy pont olyan feelingben mint ahogy Dexter volt kiskorában... Honnan tudott erről?

Véletlen ezt álmodta meg, jah.

[ Szerkesztve ]

(#524) kennystyle válasza adequate_cou (#523) üzenetére


kennystyle
tag

SPOILER

Megint csak azt mondom, hogy Debránál bőven találhatott erről anyagot...
Nem azt mondom, hogy minden szálat tökéletesen elvarrtak, de szerintem egy évad zárónak nem csak arról kell szólnia, hogy elvarr minden szálat, hanem arról is, hogy felvesse a kérdéseket aminek a nyomán tovább lehet haladni.
Ezek amiket említesz szerintem nem klasszikus bakik, nem olyan részletek amik borítanak mindent, nem logikai bukfencek, csak olyan részek, amiknek a megmagyarázása nem tett volna hozzá semmit a cselekményhez, ezért nem volt érdemes kibontani a dolgokat. Mindent meg lehet magyarázni, az hogy ezek közül így sok a nézőre marad, az nem baj, legalább beszélünk róla. :)

(#525) adequate_cou válasza kennystyle (#524) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Ezek pontosan olyan kérdések, bakik és részletek amik borítanak mindent, logikai bukfencek amelyek megléte nem adja meg a cselekmény magját és egy NYOMOZÓS sorozatnál ez az alap, egy sztárwarsznál meg szupermennél elmegy, de itt?

És igen, találhatott, meg is álmodhatta DE nem tette :)

És nem, nem szeretem ha az évadzáró elvarrja a szálakat, de ezek nem szálak amik kihatással vannak a következő epizódokra, ezeknek ott lenne jelentősége.

(#526) kennystyle válasza adequate_cou (#525) üzenetére


kennystyle
tag

SPOILER

Nem értem miért nem adja meg a választ. Láttuk, hogy ott van Debra lakásában és kutat nála, muszáj mindent szájbarágósan elénk tolni ? Abból hogy ott kutat nem következik logikusan hogy megtalálja Dexter új címét ? Ha a képünkbe tolták volna, hogy Trinity haver talál egy levelet amin rajta van Dex új címe, akkor meglepődtünk volna a végkifejleten ennyire ? Szerintem épp elég infot kaptunk ahhoz hogy kb. mindenre meglegyen a magyarázat, épp eleget ahhoz hogy dinamikus lehessen a befejezés de nem túl sokat ahhoz, hogy ne gondolkodhassunk el dolgokon és a hogyan továbbról. ;)

(#527) deicide válasza kennystyle (#521) üzenetére


deicide
veterán

SPOILER

Azért 5-6mp alatt megállni egy kocsi mögött csendben, kiszállni, odamenni, úgy, hogy Trinity nem hallja meg, az elég necces, Dokar verziója már hihetőbb, de a csomagtartóba meg hogy került bele... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#528) kennystyle válasza deicide (#527) üzenetére


kennystyle
tag

kukacoskodtok itt minden apróságon :D
OK, értem én hogy nem minden tökéletes, de nekem sokkal jobb volt ez így 1 epizódba besűrítve, intenzíven, mint ha mondjuk 2 epizódra nyújtották volna és minden apró kérdést kidolgoztak volna részleteiben.

De most hogy ezt így írtam van egy olyan érzésem, hogy kevés ez a 12. epizódos évad. Remélem jövőre több részre szerződnek.

(#529) deicide válasza kennystyle (#528) üzenetére


deicide
veterán

Igen, számomra is olyan hirtelen lett vége, ha lett volna még egy rész, akkor több mindent jobban ki lehetett volna dolgozni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#530) koxx válasza deicide (#527) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megnéztem megint a végét, kizárt, hogy autóval tudta követni, teljesen üres volt az út és néma csend, biztos, hogy feltűnt volna neki. Az a verzió marad, hogy elbújt, pl alul megkapaszkodott az alvázon :DDD

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#531) adequate_cou válasza koxx (#530) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Teleportált, Trinity meg gondolatot olvasott, ennyi, most már elég az elégedlenkedőkből :))
;]

(#532) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

SPOLIER

Miért gyilkolta meg Ritát Arthur pont olyan módon mint ahogy Dextert találta meg Harry? Honnan tudott róla?

Nem is illik bele Arthur "kódexébe" Rita, hiszen neki már 3 gyereke van:) Meg különben is: Ő volt a legszebb és legüdítőbb jelenség a sorozatban, szinessé tette bájos karakterével. Sajnálom. :(
Vajon csak illúzió vagy valóság volt az utolsó pár perc?

Nagyot ütött az utolsó rész, engem csak ez a kérdés foglalkoztat..a többi nem:) csak az, hogy mikor lesz már 2010. szept... :O

(#533) adequate_cou válasza Bernardo20 (#532) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Én egy bizonyos ponttól úgy éreztem álmodik Dexter, szóval nekem van egy ilyen gyanúm.

(#534) kennystyle válasza adequate_cou (#533) üzenetére


kennystyle
tag

SPOILER

azért egy Dallasos Bobby visszatérés Ritának... na arra már azt mondanám nem igazán illik a képbe :DDD

(#535) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

Azt olvastam, hogy a köv. évadban majd úgy jelenik meg Rita, mint Harry..:) hát nem tudom ezt hová tenni. jobb lesz elfelejtenem egy darabig a sorozatot.. :((

(#536) Kareszovics


Kareszovics
addikt

A qrv anyját... ez azért már sok... :U

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#537) adequate_cou válasza Kareszovics (#536) üzenetére


adequate_cou
senior tag

SPOILER

Megnéztem mégegyszer:

Semmi apróság nem utal arra, hogy Trinity tudná, hol lakik dexter.
Semmi apróság nem utal arra, hogy Trinity megölte volna Ritát:
- Miután a kocsit felvette kifelé hajt a városból nevetve, mint aki örül, hogy elmegy, semmiképpen sem gyilkosságra készülve.
Trinity nem öl meg így családos nőket.
Trinity nem tudhatja, hogy Dex 'vérben született' és nincs rá magyarázat a kis Dexit miért hagyta volna úgy.
A nagy dialógusban mielőtt Dexter megöli még célozni sem céloz Ritára, vagy arra, hogy mit tett vele stb.
Debra nyomozó létére még nem is gyanakszik Dexre, hogy valamit titkol?
Dex miért bújt bele a koporsóba mikor mielőtt bejönnek direkt kijön?
Akinek letörte a csávó tükrét hogy találta meg, mikor Dex nem is a főúton folytatta az útját, de pár perc múlva már ott volt ahol Dex ás már rendőrt is hívott.
Megkérdezik Dexter hol a golyóálló mellény mikor nem is jött velük a bevetésre?
Dexter még mondja is neki, hogy van családja akik szeretik őt, és Trinity csak röhög, hogy hisz a mennyországban, magyarul hisz a mesékben. Semmi apró célzás.

A Dexter eddigi összes részében nem találnék ennyi kérdést, és ezek nem azok a kérdések amik egy következő évadban általában csak úgy kiderülnek.

Szóval: Dexter álmodik vagy valaki más ölte meg Ritát, minden más szánalom :U

[ Szerkesztve ]

(#538) kennystyle válasza Bernardo20 (#535) üzenetére


kennystyle
tag

azért erre még ne vegyünk mérget ;)

(#539) Kareszovics válasza adequate_cou (#537) üzenetére


Kareszovics
addikt

Nagyon szép levezetés. :R Minden esetre ezzel a befejezéssel olyan összeesküvés-elmélet gyártás fog megindulni, hogy ihaj. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#540) adequate_cou válasza Kareszovics (#539) üzenetére


adequate_cou
senior tag

Sajna én biztos vagyok benne, hogy minden úgy folytatódik ahogy a látottak alapján kell a maga szánalmas igénytelenségében amelybe a Dextert taszították a forgatókönyvírók ezzel az összecsapott utolsó résszel :(

(#541) koxx válasza adequate_cou (#537) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Semmi apróság nem utal arra, hogy Trinity tudná, hol lakik dexter."
Könnyen kideríthette

"Trinity nem öl meg így családos nőket."
Az egyik muksónak is beverte a fejét, szal bármi kitelhet tőle

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#542) Kornel213 válasza adequate_cou (#537) üzenetére


Kornel213
tag

Tényleg jó levezetés :R Nem hinném hogy Trinity ölte volna meg Ritát! ahogy elmondtad semmi nem utalt erre! Megpróbálok abban bízni hogy csak álmodta és várni jövő szeptembert :)) de nem valószínű hogy álom volt :(((

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#543) Olcsi válasza adequate_cou (#537) üzenetére


Olcsi
senior tag

SPOILER
Részemről:

"Semmi apróság nem utal arra, hogy Trinity tudná, hol lakik dexter.
Semmi apróság nem utal arra, hogy Trinity megölte volna Ritát:
- Miután a kocsit felvette kifelé hajt a városból nevetve, mint aki örül, hogy elmegy, semmiképpen sem gyilkosságra készülve.
"
Filmes trükk, miért is lőtték volna le a poént, ha így a vége sokkal-sokkal ütősebb lett?

"Trinity nem tudhatja, hogy Dex 'vérben született' és nincs rá magyarázat a kis Dexit miért hagyta volna úgy."
Kicsi Dexi utólag is odamászhatott, szintén egy hatásvadász trükk, hogy beleépítették ezt a párhuzamot.

"A nagy dialógusban mielőtt Dexter megöli még célozni sem céloz Ritára, vagy arra, hogy mit tett vele stb."
Miért is célozna? Jól mutatja Trinity személyiségét. Így kvázi bátran vállalta a halált tudván, hogy "ő nyert" (vagy legalábbis így nem vesztett).

Én biztos vagyok benne, hogy Rita már nem tér vissza élő formában. És ha nem Trinity ölte meg, akkor ki? :F

(#544) koxx válasza Olcsi (#543) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"És ha nem Trinity ölte meg, akkor ki?"
Esetleg egy újabb sorozatgyilkos aki Trinityt utánozza?

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#545) Olcsi válasza koxx (#544) üzenetére


Olcsi
senior tag

Áh...utánozás, majomszokás. :DDD Spoiler
Na de tényleg. Komolyan el tudja valaki képzelni, hogy egy hasonló gyilkosságsorozatot vezetnek végig az 5. évadban? Nem hinném, hogy ilyen szinten "felvezetnék" a köv. évadot. Az eddigieket ismerve, ha jól emlékszem, minden évad végén el lettek varrva az aktuális főgonosz szálai (persze apróbb kérdések mindig maradtak, de a történet szempontjából kvázi lényegtelenek).
Szerintem ez nem is lehet kérdés, hogy ki ölte meg a Ritát, elég egyértelmű, és tulajdonképpen ezzel teljes a történet.

(#546) dokar válasza koxx (#544) üzenetére


dokar
addikt

Debra :DDD

extra - SEXRay

(#547) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

És mit csinál Dexterünk 3 gyerekkel? Bedilizik és legyilkol mindenkit?:)

de komolyan..ezt nem tudom elképzelni. :))

(#548) Kornel213 válasza Bernardo20 (#547) üzenetére


Kornel213
tag

Igen ez elgondolkodtató kérdés :U hogy fogják így folytatni? Hát de biztos tudják. :D
Biztos Debra fog neki segíteni...

[ Szerkesztve ]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#549) niti


niti
aktív tag

Szerintem is valószínűtlen, hogy
SPOILER
Trinity ölte meg Ritát (ha egyáltalán tényleg meghalt). Egyrészt, Rita idősebb, mint a fürdőkádas nők. Másrészt, nem sikerült megölnie az elrabolt kisfiút, így a sorozatába sem passzol bele. Persze lehet, hogy most eltért a rítusától, és csak azért így végzett Ritával, hogy ezzel otthagyja úgymond a kéznyomát.
Viszont, az tényleg érdekes, hogy Dexter keze nem lett véres a végén. Ennyire primitív hibát nem követnének el, lehet, hogy ennek még lesz jelentősége.
Az, hogy Harrison a vértócsában ücsörgött, simán lehet egy hatásvadász jelenet, szerintem egyáltalán nem utal arra, hogy Trinity bármit is tudna Dexter múltjáról.
De az egész olyan álomkép- szerű volt. Hátha nem is valóság... Bármennyire is azt írtam ez évad elején, hogy legszívesebben feldarabolnám Ritát, azért ezt nem gondoltam komolyan, és nagyon sajnálom, hogy így járt szegény. És én is azt érzem, hogyha a halála valós, akkor az ötödik évad igen siralmas lesz. Pláne, ha Harryhez hasonlatosan fel- feltűnik tanácsadóként. Már Harry is nagyon idegesített.

De ne így legyen.

Ja és...
A kissrácot miért nem hallgatták ki előbb??

[ Szerkesztve ]

(#550) D4rkm4n válasza niti (#549) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nagyon-nagyon bízom benne, hogy ezt nem gondolták komolyan.

Ekkora baklövést nem követhet el egyetlen rendező sem... Rita volt az egyetlen olyan Dexter életében ami miatt az álcáját mindvégig fenntartotta. Rita nélkül nincs több eszmei mondanivaló, hiszen ezek után Dexter se nagyon erőltetné a "normálissá" válást.

Ez úgy hülyeség ahogy van. Biztos vagyok benne, hogy ez csak amolyan "flashforward" volt. A fények is ezt mutatták... Amikor Harry dumál hozzá akkor is ilyenek a fények.

Szerintem is csak hatásvadászat volt az egész. Ha nem, akkor elvesztettek egy rajongót.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.