Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Detonator 52.20 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) FreeM


FreeM
aktív tag

Mit lehet várni tőle?

- további DX9.x fejlesztések
- OpenGL támogatás továbbfejlesztése (pl. Doom3-hoz, különös tekintettel az árnyékokra)
- további képminőség javulás
- nagyobb mértékű tújhajthatóság (?)
- és még néhány meglepetés! :D

Hogy mikor?

Coming soon...

(#2) engusz válasza FreeM (#1) üzenetére


engusz
veterán

Honnan ez a sok okosság? Egyébként muszály minden nVidia szösszenetnek új topic-ot nyitni? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) anaqer válasza engusz (#2) üzenetére


anaqer
veterán

Ezt én is szeretném, ha hanyagolnád a dolgot, FreeM. :U

Hidd el, legtöbben itt azért tudunk annyit, hogy időnként keressünk friss drivert a kártyánkhoz... teljesen felesleges reklámozni, ATisok nem fognak új kártyát venni emiatt...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) rudi válasza FreeM (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát 3dcenter.de szeint [L]http://www.3dcenter.de/artikel/detonator_52.14/[/L]
Nem olyan szép a világ. Ha minden marad úgy mint az 52.14ben, akkor erre számíthatunk:
- hamis triple buffering
- önkényesen állítgatott aniso filtering, gyakran még lehetőség sincs valós értékek beállításának.
- jobb PS2.0 teljesítmény amivel csökken a szakadék az ati és nv termékek között.

Bárcsak ne lenne igazuk de úgy érzem ők közelebb vannak a valósághoz mint mondjuk az anandos teszt...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) rudi válasza anaqer (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Hanyagoljuk ezt az ati vs nv témát. Mindenki a piacon megtalálható legjobb ár/értékű cuccot akarja. Az meg tökmindegy hogy most éppen az ATinak áll (egy kicsit mert azért csalnak ők is) a zászló.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) anaqer válasza rudi (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Hanyagoljuk, egyetértek.
Éppen azért szóltam hozzá, mert nem tudtam elképzelni, hogy térítésen kívül mi egyéb értelme lehet minden egyes kijövő Detonatornak új topicot nyitni... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) Bandit21 válasza anaqer (#6) üzenetére


Bandit21
addikt

Igazad van, sorry rudi, nem ellened szólok, de miért nem lehet 1 ''új detonator driverek''-et nyitni v új ''det driverek+tapasztalatok''-at és kész. Lassan úgy néz ki a ph! videókártya forum mint vmi nV hírdetőtábla nyissak minet ATI-s hírnek 1 újat? Vagy halahányszor úgyérzem h az űberbrutál megakártyám olyat hasított mint más kárty soha írjam le (MAY PAYNE 2-ztem 1600*1200-ban 6*AA 8AF-fel szakadás nélkül VÁÁÁÚÚÚÚ...) Szóval sztem a forum nem erre való de ez csak az én, + anaqer véleménye.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#8) JaniS válasza engusz (#2) üzenetére


JaniS
senior tag

OFF

Amikor ezt a szót kell írnod, jusson eszedbe, hogy a boci szája egy múú-száj, ezért írják pontos j-vel a szót: muszáj. :)

ON

(#9) anaqer válasza JaniS (#8) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
Te nem Dr. Grétsy vagy a szanalmas.hu-ról?
Neki mániálya ez a fojton-fojvást muszályozás... :DDD
ON

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) JaniS válasza anaqer (#9) üzenetére


JaniS
senior tag

OFF

Bocs előre is mindenkitől, többet nem OFFolok.

Szerintem ennél finomabban nem lehet megfogalmazni.
Ha nem érdekel, vagy nem érdekli az illetőt, hát nem.
Nem szokásom szólni érte, csak ezt mások is mindig hmm. elkúrják. :)

ON

(#11) anaqer válasza JaniS (#10) üzenetére


anaqer
veterán

OFF
Semmi gond, engem pl. nem zavar, ha kijavítják a hejesírási hibáimat, és a megfogalmazással sem volt problémám.
Csak offolkodtam egyet én is. Amit most be is fejezek!
ON

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) MUŁĐER válasza JaniS (#8) üzenetére


MUŁĐER
addikt

OFF




ON

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#13) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Olvastam egy külföldi fórumban hogy egy most megjelent benchmarkban a csaávó FX-el 44.xx detonator-al 36 Fps-t kapott, az új 52.20 - al meg 76 Fps-t! De hozzátette hogy a képminőség nagyon sokat romlott. Egy másik meg azt mondta hogy nem látott különbséget a képminőségben. :F

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#14) engusz válasza JaniS (#8) üzenetére


engusz
veterán

Most már muszáj lesz jobban figyelnem? :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) HiperG


HiperG
addikt

Mi a francnak mindenér topicot nyitni? :(( :U :F

(#16) HiperG


HiperG
addikt

Arról nemis szólva, hogy az állandó detonátorozás helyett az nvidia figyelhetne már az nforce driverekre is ...

(#17) HiperG


HiperG
addikt

Az nForce3-mat neis emlitsük...
[L]http://www20.tomshardware.com/cpu/20031021/athlon_cooler-04.html[/L]

Ez alapján nagyon úgytűnik, hogy szar lett..
és akkor még ott vannak, a bugok (pl sata bug)
[L]http://www20.tomshardware.com/cpu/20030923/athlon_64-06.html#nvidia_nforce3_bug[/L]


Úghogy ezekkel kéne foglalkozni..

(#18) anaqer


anaqer
veterán

''During the technical presentation, there was a surprise of sorts. NVIDIA, along with the assistance of Mark Rein from Epic Games, pointed out a rendering flaw in ATI's R300. The ATI hardware did not seem to render all of the detail textures. This was a huge surprise to the audience, as none of us had seen the flaw in ATI hardware before. ''

[L]http://www.guru3d.com/article/article/91/2[/L]

Kockáztatva, hogy szőrszálhasogatónak tűnök: csak nekem tűnik úgy, hogy a második képen az egész kivetített kép elmosódottabb ( szöveg is! ) ?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19) AngelH válasza anaqer (#18) üzenetére


AngelH
aktív tag

Igen az, es nem veletlenul, a fenyekepezo magas zarideje miatt, amivel csinaltak a kepeket... Miven ugye ezek nem screenshotok

(#20) anaqer válasza AngelH (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Azt láttam én is, hogy ezek vetített képről készült fotók. Ezért kezdtem el hangosan gondolkozni, hogy _vajon_ eredetiben mennyire különbözhet a két kép egymástól.
Ez alapján ugyanis nemigen tudom megmondani... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) rudi válasza Bandit21 (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem most veszett fontos MINDEN újabb detonator verzió mert csak az hozhat teljesítménykiegyenlítődést.

Nekem az a fő nyűgöm hogy semelyik topicban sincs semmi konkrétum, mert NVék elég szűkmarkúak info téren. Kíváncsi vagyok mit tud az NV35 és CinFXII de sehol nem találok használható forrást, mindenki kénytelen találgatásokra hagyatkozni. Az r300 és r350ről meg hegyekben áll az info mindenhol.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza anaqer (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

ATInak is van sara bőven! Nézzetek szét a 3dcenter.de oldalán, ők megfelelő mélységgel érintik a témát, ott is van egy nagy halom tényleg használható egynásra ''vetítés'' eredeti screenshot-okról.

A képminőség egy NAGYON szubjektív dolog. Van az AF aminek még nincs rögzített szabálya hogy milyen formák milyen elfordulásnál, de pl. trilinear filteringnél van és ha abban valami eltér a REFERENCIÁTÓL akkor ott nem támogatandó sumákolás van (nv asszem úgy védi ezt ki hogy a trilinear helyett valami más nevű filter van az új hivatalos driverben - cáfoljatok tényekkel ha nincs igazam). AF minőség tesztelésére inkább a spéci AF teszterek vannak.

Itt van pár link amit érdemes tudni AFel kapcsolatban:

[L]http://www.digit-life.com/articles2/behind-intellisample/index.html[/L] - régebbi cikk az AF minőségének piszkálásáról még OpenGL driverben, szerintem ez van az új DX driverben is.

[L]http://www.3dcenter.de/artikel/detonator_52.14/[/L] - ''A'' detonátorteszt igaz még 52.14es bétával - olvassátok el az ati csalásra vonatkozó linket is. Messzemenően egyetértek a cikk konklúziójával, hogy az ''optimalizálás'' lehetetlené terszi a reális teljesítmény összehasonlítást.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Detonator 52.20 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.