Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-22 09:27:37

LOGOUT.hu

Destiny 2
(Xbox One, PS4, PC)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Destiny 1-ben 2 hónap alatt mennyire lehetett kimaxolni a karaktert?

Csupán azért érdekel, mert ugye PC-n ~2 hónapot csúszik a megjelenés, kíváncsi vagyok, előző rész alapján mennyire leszünk lemaradva.

(#252) BladePocok válasza Balazs_ (#251) üzenetére


BladePocok
tag

Bocsi rosszul gondolkoztam >.<

[ Szerkesztve ]

(#253) #38167040 válasza .LnB (#25) üzenetére


#38167040
törölt tag

bocs

[ Szerkesztve ]

(#254) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lesz azért valaki aki PC-n kipróbálja? :D

Live-Die-Respawn

(#255) saen válasza oriic (#254) üzenetére


saen
veterán

Én tutira.

(#256) jugeen válasza oriic (#254) üzenetére


jugeen
addikt

Még jó hogy!

(#257) i@lex válasza oriic (#250) üzenetére


i@lex
őstag

Persze, nyomjuk. :)

(#258) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Amit eddig láttam a játékból (hangsúlyozom eddig) az alapján erős kétségeim lettek a első napos megvásárlással. Mivel az első résszel nem játszottam, de egy jó mmofps után sóvárgok már egy ideje ezért, amikor megtudtam, hogy a 2 jön pc-re egyből felültem a hype vonatra.
Amit nem tudok hová tenni az a pvp...most akkor a játék nagy része a pvp-re ment rá a pve helyett? Mert 80%-ban csak a 4v4-es pvp partikat közvetítik, ami rém unalmas...illetve ilyenből van 1000 másik, amelyek jobbak. Pve tartalom idáig nagyon szegényes.

Lenne pár kérdésem, amelyekre, aki játszott az első résszel talán tud válaszolni:
- Milyen lesz a játék lootrendszere? Szökő évente esik 1-1 tárgy vagy gyűjtögetni kell és craftolni vagy esetleg arpg játékokhoz hasonlóan ömlik a loot és nem győzzük majd cserélgetni a rajtunk lévő dolgokat? Mert pl. a béta alapján ebből nem láttam semmit...ugyan az a felszerelés, fegyver mindenkinél...

- Lehet a tárgyakat fegyvereket extrákkal ellátni? Slot-ok, amelyekbe kövek, rúnak mennek, amelyekkel erősebbé és egyedibbekké lehet tenni őket?

- Van dungeon/raid rendszer a questek mellett?

-Mennyi a max szint és mennyi idő alatt érheti el, egy átlag játékos napi 1-2 órával? Azért fontos ez sztem, mert ha napi 1-2 óra játékkal 2 hét alatt ott virít egy kimaxolt kari, akkor valamit nagyon elbaxtak a fejlődési rendszerrel (lásd Diablo 3 az induláskor) és oda a kihívás...

- Skillek. Mennyire lehet változatos képességekkel felruházni karaktereinket? Mennyire sokoldalú a skillrendszer?

Most így hirtelen ennyi, ami érdekelne :DDD

(#259) BladePocok válasza basaharc502 (#258) üzenetére


BladePocok
tag

-Lootrendszer: questek adnak rewardokat, illetve maguktól is esnek elszórva, de jellemzően ENGRAM-okat gyüjtögetünk,amik mindig egy adott slot-ra szólnak (pl. primary weapon engram, head engram, chest armor engram, leg engram stb stb). Ezek végülis ilyen kódolt itemek, elvisszük egy NPC-hez a social area-ba (jelen esetbe a The Farm-hoz), ahol ő felfedi (decipher) annak a tartalmát és így kapjuk meg a tényleges itemet belőlük. 4 fajta van: uncommon zöld, rare kék, legendary lila és exotic sárga. Mindig van rá esély (kis %), hogy egy nagyobb szintű item jöjjön ki egy gyengébből (értsd= rare-ből legendary item esik)

-Extrák ha jól tudom nincsenek, viszont vannak különféle weapon type-ok és weapon slotok (hogy milyen fajta dmg-et tolnak).

Weapon types:

Kinetic/elemental sebzést okozó fegyverek:

Auto Rifles
Scout Rifles
Pulse Rifles
Hand Cannons
Sidearms
SMGs

Power fegyverek

Rocket Launchers
Grenade Launchers
Shotguns
Sniper Rifles
Fusion Rifles
Swords

-Itt a dungeon-öket Strike-nak nevezik (3 emberes) a raidek pedig itt is raidek. (jellemzően minden dlc-hez jön 2-3 strike és 1 raid)

-A bétába 20-as lvl és 200-as light lvl volt megadva, elképzelhető hogy a 20-as szint marad (ez dlc-vel fog nőni valszeg mint az 1. rész idején), viszont a light lvl (ami az itemek defense (pl chesten) és attack (akármelyik fegyveren) átlagából jön ki) valószínűleg nagyobb lesz.Nem rég volt egy EDGE interjú, ahol a srácok végigvitték a játékot közel 55 óra alatt (ezt vedd egy casual szintnek), ezután lassult be nekik a dolog (ekkor vált inkább farmolósabbá a játék).

-3 alap class van (Titan, Warlock, Hunter) és azoknak is 2-2-2 (később 3-3-3, lehet hogy az alapjátékba benne lesznek, de pl. az 1. rész esetében DLCként jöttek be) sub-classja. Mindegyiket külön kell fejleszteni, itt van egy szép leírás róluk, illetve még itt van ez is, ahol konkrétan belemennek a részletekbe, hogy sub-classon belül is lehet más opciókat választani. Az első linken vannak képek, hogy hogyan néz ki a class-tree, ahogy egy adott sub-classal fejlődsz úgy lehet újabb pontokat unlockolni.

Azt tudni kell még, hogy a Bungie erősen hajlik a PVP felé, így a balance-t sokszor az határozza meg,a PVE kárára (ebből sok balhé volt a fórumokon anno az 1. rész kapcsán), ezt jó ha tudod.

[ Szerkesztve ]

(#260) basaharc502 válasza BladePocok (#259) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Köszönöm a részletes infót! Így azért bizakodóbb vagyok :)

(#261) duvi válasza BladePocok (#259) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is köszi a választ! Lenne még pár kérdésem, mert nem teljesen tiszta a kép.
Jól értem, hogy casual szinten kb. 50 óra a storyt végigvinni és onnantól csak insta, raid illetve PvP játéklehetőség marad? Mennyire open world a világ? Teljes szabadság van, vagy inkább terel a pálya az előre kijelölt irányba (csőbe)? Vissza lehet menni a megcsinált pályákra?

(#262) BladePocok válasza duvi (#261) üzenetére


BladePocok
tag

Kicsit benéztem előbb bocsi, van rá lehetőség hogy fejlessz itemeket, konkrétan item upgrade címszó alatt minden tárgynál/fegyvernél (vagy azt hiszem legalább rare minőségűnél) ha xp-t gyüjtesz (avagy csinálod a küldiket, ölsz stb) akkor egy egy idő után nyersanyag fejében lehet fejleszteni a tárgyakat (fegyvert, armort, kiegészítőket). Ezek sokat tudnak számítani adott esetben, a játék figyelmezet is ha van mód upgradelni.

Ha kész a story, akkor maradnak a strike-ok, az erősített strike-ok, a raidek (heti 1x ugye mint minden más MMO-nál jellemzően), a PVP és a napi dolgok. Az első részben (99% hogy itt is) ha befejeztél egy bolygót story-ügyileg, akkor megjelent a Patrol mission, ami ilyen open world féleség, lehet ide oda menni az előzőleg bejárt területeken, ezen kívül különféle feladatok vannak amiket te veszel fel kedvet szerint: ölj meg x ellenséget, gyüjts össze 20 itemet a halott ellenségből, scannelj be egy területet stb amikért szintén jártak rewardok, reputation pontok a frakciókhoz, nyersanyagokat. Ezenkívül itt (is) lehetett gyüjtögetni ládákat,különféle növényeket amik bolygó-specifikusak voltak, és kelletek item-upgradeléshez pl.

Küldetések során jellemzőbb inkább a cső-mozgás, le lehet térni de ugye minek :) Később van mód rá hogy térj vissza ide vagy oda , sőt quest is van arra, hogy csináld meg újra a küldetést ,de nehezebb fokozaton. Max szinten ha végeztél a sztorival is sokszor visszaküldött 1-1 NPC hogy csekkold le ezt a helyet, öld meg az új főmuftit aki át akarja venni az előző helyét stb.

Van úgynevezett bounty rendszer, aminek a lényege, hogy egy NPC-től kell felvenni ilyen bounty missionöket, amik különféle mini-feladatok formájában vannak jelen: ölj meg 50 x típusú ellenséget, kinetic fegyverrel ölj, gyüjts egy adott bolygón lévő patrol mission-ön belül pontokat, öljél 20-szor gránáttal stb. Ezek a PVE bountyk. Vannak PVP bountyk is, amik picit eltérnek: csinálj egy first killt, teljesíts egy kört 10 killel és kevesebb mint 7 halállal, ölj meg 3 enemyt precision shottal (ilyen headshot féleség, de pve-ben ellenségektől függ ,valamelyiknél a hasát kell lőni hogy beadja).

Található a játékban klán- és matchmaking rendszer is, viszont ha jól tudom a 2. részben is kötelezően kell előre invelni embereket (max 6-ot) hogy tudj raidelni.

[ Szerkesztve ]

(#263) duvi válasza BladePocok (#262) üzenetére


duvi
nagyúr

Ismét köszönet az infókért! :R Most már egy kicsit pozitívabb lett az összkép :K

(#264) BladePocok válasza duvi (#263) üzenetére


BladePocok
tag

Szívesen, találkozunk az open bétában Aug 29-én :D

(#265) duvi válasza BladePocok (#264) üzenetére


duvi
nagyúr

Egye fenyő! Eddig még a bétát se akartam kipróbálni, de most adok egy esélyt neki :)

(#266) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Destiny 2 launch trailer

Ok ez így eléggé felcsigázott, szóval jöhet teljes játék.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#267) i@lex válasza oriic (#266) üzenetére


i@lex
őstag

Ha jól vettem ki, lehet lőni a sparrow-ról?!
A Speaker él, mindenki megnyugodhat. :)

(#268) #45997568 válasza oriic (#266) üzenetére


#45997568
törölt tag

Remek, majd csinalhatnank jatekos listat, PC-re keresek jatekostarsakat, behuztam a deluxe-ot :DDD

(#269) duvi válasza #45997568 (#268) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem bírtad kivárni a bétát? :DDD Most én is húzzam be? ;]

(#270) #45997568 válasza duvi (#269) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem kell, csak ha tetszik, vagyunk itt elegen, nem lesz gond csapatot talalni :N

(#271) BladePocok válasza oriic (#266) üzenetére


BladePocok
tag

Jöjjön-jöjjön! Bár remélem nem cabal-túlsúlyú lesz a kieg, ott vannak ám a többi fajok is.

[ Szerkesztve ]

(#272) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

5 Ft-os kérdésem van...

Hogy a bánatba fogom kibírni október 24-ig, amikor van egy PS4 Pro is a szobámban? :W

PC-n szeretném tolni, de bakker, az még két hónap... :O

(#273) BladePocok válasza ForRedGlory (#272) üzenetére


BladePocok
tag

Fogd úgy fel hogy a konzolosok az élő tesztelők, akik a Pc-sek dolgát könnyítik meg ezáltal :D Mire kijön 24-én, már minden kritikus bugot kifixelnek+ egy jókora balance-t is fog kapni a játék.

Am láttam neten 126k-ért ps4 pro 1TB+ Destiny 2+ expansion passt... erősen gondolkozok rajta,mert ennyiért kb a hülyének is megéri (ha úgy nézzük hogy egy alap ps4 pro kerül 115-120-ba). Bár én is erősebben hajlok a PC-s változat felé.. az évek meg a rutin.

[ Szerkesztve ]

(#274) Mukih válasza ForRedGlory (#272) üzenetére


Mukih
tag

Én erősen gondolkodom rajta, hogy megveszem az alap kiadást PS4-re és majd casualba tolni fogom konzolon, viszont ha megjelenik PC-re és hozza a futár a limited editiont, akkor eladom a konzolos játékot és elkezdem elölről PC-n :D

Jó lenne ha csinálnának olyat, hogy ha a cuccokat nem is, de legalább a repukat át lehessen vinni konzolról pc-re, bár szinte biztos, hogy nem lesz ilyen lehetőség. :(

[ Szerkesztve ]

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#275) BladePocok


BladePocok
tag

Hm jó ötlet :D Más téma: PC-sek kapnak chatet a játékba!

(#276) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#277) #45997568 válasza oriic (#276) üzenetére


#45997568
törölt tag

Kivancsi leszek mennyire lesz porgos a jatek, a teruletek valtozatossagara es a csapatjatekra, remelem nem lesz bonyolult tarsakat talalni barmikor :K

Amit eddig lattam meggyozo, nalam ez a jatek GOTY gyanus :K

(#278) Ellia


Ellia
addikt

Srácok, valahol olvastam, h nem lesz lfg része a játéknak, ez igaz?

(#279) pzstm válasza Ellia (#278) üzenetére


pzstm
titán

Az elso reszben a heti strike (nightfall) es a raid sem tudott lfg-t sajnos....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#280) Mukih válasza Ellia (#278) üzenetére


Mukih
tag

PC-n elvileg lesz chat. Remélem a közös helyen lesz valami közös csoportos chat ahol esetleg a party keresés könnyebb lesz. Konzolon nem hiszem, hogy lesz bármi is. A klán fogja kicsit jobbá tenni a dolgokat.

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#281) saen válasza Mukih (#280) üzenetére


saen
veterán

PC-n a battle.net kliens integrációja miatt lesz chat, abban meg nincs lfg feature.

(#282) Ellia válasza pzstm (#279) üzenetére


Ellia
addikt

Szóval mint a régi szép időkben, álljunk ki a tér (Farm) közepére és ordibáljuk, hogy LFG 3m xy raid 200+ power vagy milyen...stb? Ez nagyon el tudja venni a kedvem.

(#283) saen válasza Ellia (#282) üzenetére


saen
veterán

Vagy ez, vagy használsz mondjuk discordot és ott keresel magadnak csapatot.

(#284) Mukih válasza saen (#281) üzenetére


Mukih
tag

Csak arra lehet használni majd a chatet, hogy a bnet ismerőseiddel beszélj? Nem lesz /s vagy /[csoportnév] lehetőség és úgy keresni party-t mint pl. régen wow-ban ( LFG xy strike /w stb)? Kicsit furcsa lenne ha nem lenne ilyen, de majd jövőhéten úgyis kiderül.

Ellia: Nekem pont ez a módszer jött be régen is. Kicsit retardált szűrő is ha te inveled össze a csapatot. Sőt ha lenne vmi achievement rendszer is akkor még jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Xbox One Gamertag: Daltos96 , PSN: Daltos_96, Battletag: Daltos#2323

(#285) saen válasza Mukih (#284) üzenetére


saen
veterán

Wow-ot én sose játszottam, de sok más blizzard játékot igen. Végülis van general chat, oda irogathatsz másoknak is, gondolom erre gondoltál. Én nemhiszem, hogy ez lesz a legjobb módja a csapatkeresésnek.

(#286) duvi válasza pzstm (#279) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez komoly? Egy multira kihegyezett játékhoz nem csináltak(nak?) lfg. funkciót? :Y

(#287) BladePocok válasza duvi (#286) üzenetére


BladePocok
tag

Csak a legnehezebb contentnek (nightfallok (ilyen ultra-mega nehéz strike) és raidek) lesz régimódi rendszere, ala te szedd össze a csapatot, minden más aktivitáshoz ott a matchmaking. Ha azt nézzük a World of Warcrafthoz se volt LFG (mármint maga a feature, chat volt) egészen 2009. dec 08-ig, akkor is csak a dungeonökhöz, magukhoz a raidekhez pedig egészen 2011. nov 29-ig kellett várni, addig maradt a sima csapat-összeszedős módszer :) Mind a mai napig ott is azonban van pár content, amihez nincs LFG.

[ Szerkesztve ]

(#288) duvi válasza BladePocok (#287) üzenetére


duvi
nagyúr

Értem én, de most 2017-et írunk és egy vadi új multi játékról beszélünk.

(#289) BladePocok válasza duvi (#288) üzenetére


BladePocok
tag

Én azt mondom, hogy várjuk meg ezt a bétát meg a közel másfél hónapot míg kijön PC-re, aztán addigra csak elsimulnak a dolgok hogy s mint :)

(#290) #45997568 válasza BladePocok (#289) üzenetére


#45997568
törölt tag

Szerintem meg mindenki vegye meg a jatekot akit erdekel es jatszunk egy hatalmasat :K

(#291) duvi válasza BladePocok (#289) üzenetére


duvi
nagyúr

Úgy legyen :K Szeretném ha jól sikerülne ez a játék! Eddig még nem győztek meg.

(#292) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#293) Mr Bond 007 válasza oriic (#292) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Már törölték is :(

(#294) #45997568 válasza oriic (#292) üzenetére


#45997568
törölt tag

Igy nem privat link lesz :K

Destiny 2 Raid | EUROPEAN DEAD ZONE!

Itt a Gameplay is!

[ Szerkesztve ]

(#295) Ellia válasza #45997568 (#294) üzenetére


Ellia
addikt

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem tetszik, de ugye a FoV-ot lehet állítani?

(#296) pzstm válasza #45997568 (#294) üzenetére


pzstm
titán

ez raid? :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#297) #45997568 válasza pzstm (#296) üzenetére


#45997568
törölt tag

Passz, erre azt mondjak am ugye a raid az 6 fos, szoval valoszinuleg ezek meg nem azok, varunk tovabbi linkeket... :(((

En nem jatszottam az elso resszel, szoval nekem minden uj itt.

Van ilyen Gameplay is.

[ Szerkesztve ]

(#298) i@lex válasza #45997568 (#297) üzenetére


i@lex
őstag

Ez nem raid, ez sima public event.

A chris plays gyerek meg csak clickbaitezik, ez az egyetlen strike ami a bétában elérhető volt konzolon, ez lesz gondolom PC-én is.

[ Szerkesztve ]

(#299) BladePocok válasza i@lex (#298) üzenetére


BladePocok
tag

Pontosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.