Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Deluge (Bittorrent kliens) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.
A Deluge egy ingyenes, több-platformos, egyszerű torrent kliens. Legjobb tulajdonsága, hogy a kommunikációt teljes mértékben titkosítja, így a szokásos ISP korlátozás kijátszható vele. De ezen túl minden olyan fontosabb dolog megtalálható benne, ami egy modern klienshez tartozhat, ilyen pl:

- WEB GUI (Webes felület),
- RSS letöltő,
- Sávszélesség ütemező,
- Intelligens sávszélesség kiosztás,
- Fejlett protokoll titkosítás,
- Blokkoló lista támogatás (PeerGuardian, SafePeer…),
- Daemon mód.

Alapja a libtorrent, ami több torrent kliensnek is a motorja. Felületét pedig a GTK biztosítja. A Deluge a legtöbb platformra elérhető, így Windows-os, OS X-es és természetesen Linux-os változata is beszerezhető. A kliens pluginozható, képességeinek nagy részét ezeknek köszönheti.

A jelenlegi legújabb, stabil verzió az 1.1.5, amit letölthettek a hivatalos oldalról:

Hivatalos oldal

Magyar oldal

A Magyar oldalon teljesen lefordítva megtaláljátok a FAQ-ot, ami nagy segítség lehet a programmal most ismerkedőknek. Én már egy ideje használom, és meg vagyok vele elégedve. Ajánlom mindenkinek. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Igazság szerint a topikot azért nyitottam, hogy a programmal kapcsolatos kérdéseket és problémákat megtárgyaljuk - a Bittorrent topikban csak µTorrent-ről beszélnek. :D

Nekem kapásból lenne egy olyan problémám, hogy ugye a Torrent-fáljokat a µTorrent és más kliensek is alapértelmezetté teszik, és megnyitáskor hozzáadják a letöltőlistához, Na most, elméletileg a Deluge is ezt kellene hogy tegye, de mégsem akar nálam sikerülni ez a metódus. Hozzárendeli magát a fájltípushoz, de megnyitáskor nem adódik hozzá a listához. Letölti a fájlt, de nem nyitja meg - vagyis elindítja, de nem csinál vele semmit. Úgy tudok hozzáadni letöltést, hogy megnyitom a letöltött fájlt a Deluge menüjével (Torrent Hozzáadása).

Valakinek valami ötlet, hogy mit kellene beállítani, hogy működjön? :F

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#3) Vistaboy válasza Vistaboy (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megoldottam, nem az .exe-vel kell megnyitni, hanem a deluge.cmd-vel. :DDD

Ja, egy újabb probléma: Az ékezetes karaktert tartalmazó torrent fájlt hogyan tudom megnyitni? Nem csinál vele semmit. A többi tökéletesen működik.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4) #70638848


#70638848
törölt tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Letöltöttem a Deluge 1.1.5-ös verzióját, de angolul van, ebben nem vagyok túl jó. Meg tudná valaki mondani, hogy van-e magyarítása, ha igen, honnan tölthetném le?
Köszönöm előre is!

J.Anka

(#5) #16820480 válasza #70638848 (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

www.deluge.hu

más: az miért lehet, hogy kilépéskor nem jegyzi meg a taskokat, amiket odatettem letölteni? minden indításkor tök üres a letöltési lista. próbáltam leszedni teljesen, de nem nagyon használt eddig. illetve nem is sikerült teljesen, mert az új telepítés után valahogy megvoltak a beállításaim, pedig minden olyan fájlt és könyvtárt töröltem, amihez látszólag köze volt...

(#6) Vistaboy válasza #16820480 (#5) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem is van egy érdekes észrevételem:

Ha letöltés közben kikapcsolod vagy újraindítod a gépet - vagy csak magát a klienst -, akkor újraindítás után minden letöltést leellenőriz (Checking). De ha leállítod (Pause), és úgy lépsz ki, akkor tudja folytatni egyből a letöltést. Seedelésnél ez a hiba (?) nem áll fenn.

Hátha valami trükk kell a te esetedben is. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7) #16820480 válasza Vistaboy (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

egyelőre az a trükk, hogy visszatettem a qbittorrentet :D próbáltam minden mást is. nem akart alapból indításkor csatlakozni a hálózatra sem, meg volt még egy-két baja. igaz, hogy a qb az nem gtk-ban van (igaz a deluge sem, mert python), de legalább tudom használni.

(#8) Vistaboy válasza #16820480 (#7) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem tudom, miért van ez nálad. Nekem működik rendesen pár apróságtól eltekintve. A nagyobb torrent fájlokkal nem igazán boldogul, és az ékezeteket sem szereti. Mondjuk az ékezetes karaktereket átírva már működik, de az első problémára még nem találtam megoldást.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9) #72653568


#72653568
törölt tag

Helo!
nekem az a probléma áll fenn, h mikor rámegyek,h torrent hozzáadása, akkor nem csinál semmit:/ esetleg vmi 5let? feltettem 1.1.3-től 1.1.5-ig minden verziot, de nem segített:/. sőt 1.1.3 el sem indul, bár lehet h én vok béna, de fura sztem, h az 1.1.4-5 10 mega, míg a 3ast csak 2. ha vki tudna 5letet adni, azt megköszönném. előre is thx

(#10) #72653568 válasza #72653568 (#9) üzenetére


#72653568
törölt tag

a probléma megoldódott. a lényeg, h a torrent fájl elérési utvonalában sem lehet ékezet. remélem jol fog működni a program, mert elég kellemetlen, h 260 kb/s helyett 20-30al jön max:/ szép estét mindenkinek

(#11) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Kijött az 1.1.6.-os verzió, letölthető a hivatalos oldalról (Link az első hsz-ben).

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12) Vistaboy válasza #72653568 (#10) üzenetére


Vistaboy
veterán

A program nálam tökéletesen működik, max. sávszéllel megy a torrent. De maga a kliens önmagában nem elég. Ha nincsenek seederek, akkor ugyanolyan lassan jön, mintha le lenne korlátozva. :)

Az ékezetekre pedig valóban allergiás, ezt már korábban én is tapasztaltam. Valamint a nagyobb .torrent-fájlokat sem képes kezelni. Remélem előbb-utóbb kijavítják, mert néha kellemetlen tud lenni. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13) #16820480


#16820480
törölt tag

na, sikerült megoldani az aktív torrentek el nem mentésének problémáját, úgyhogy visszatértem én is a deluge-ra. bár ahogy elnézem, nem valami nagy az érdeklődés a program iránt...
vagy csak mindnekinek ennyire problémamentesen fut? :))

(#14) #16820480


#16820480
törölt tag

na azért annyira nem problémamentes a dolog: a távol-keleti karaktereket tartalmazó torrenteket nem tudja megnyitni :(((
elég idegesíŧő hiba, és közel annyira használhatatlanná teszi a klienst (számomra), mint az előző probléma.

(#15) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ez mekkora egy sitt. Azt mondják,hogy megváltás nekünk, Chellosoknak. De ez katasztrófa. Feltettem már két verzióját és még csak elindulni sem hajlandó. :W Rákatt, amire csak rálehet és semmi az égvilágon nem történik. Látni egy felvillanó ablakot aztán egy nagy semmi.
Így mit várjak tőle? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16) fradi81


fradi81
veterán

Kipróbáltam, jó lenne ez de most olyat csinált hogy kezdte újraellenőrizni a torrenteket(checking) 1-2 elindult, a többi nem és akármit csinálok nem indulnak el. linuxos 1.1.6 verzió. Kipróbálok egy másikat.

moto g72, Ninebot d28e

(#17) fradi81 válasza fradi81 (#16) üzenetére


fradi81
veterán

ennél csak rosszabbak vannak így marad ez.

moto g72, Ninebot d28e

(#18) V.Stryker válasza V.Stryker (#15) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Senki nem tudja,hogy nálam Win XP Prof SP3-alatt miért nem hajlandó elindulni? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19) fradi81 válasza V.Stryker (#18) üzenetére


fradi81
veterán

linux alatt megy mint a szél :D

moto g72, Ninebot d28e

(#20) Vistaboy válasza V.Stryker (#18) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szia.
Igaz, én nyitottam a topikot, de már nem használom a programot - nem azért, mert nem volt jó, csak időközben áttértem a DIGI-re, és ott nincs rá szükségem, mert nincs lekorlátozva -, szóval annak idején nekem is csak úgy indult el, hogy előtte fel kellett telepíteni egy keretprogramot alája.

Rakd fel a Python-t, majd utána installáld csak a Deluge-t.

Ui.: Ha eddig is így csináltad, és nem jó, akkor nem tudok mit mondani. Nálam ennyit kellett tenni, és működött. Igaz, én Vista alatt próbáltam. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#21) #58977536


#58977536
törölt tag

Sziasztok!
A következő problémával szembesültem a deluge-al.
Korábban a 0.5.9.3 verziót használtam. jó is volt egy darabig de aztán összeakadt egy programmal.
A későbbi verziókkal a problémám hogy feltelepítem, de aztán inaktív az egész felület. Nem tuom a torren a t file-t hozzáadni. Természetesen üzfalat beállítottam.
ebben tud valaki segíteni?

thx

J

(#22) #16820480 válasza #58977536 (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

a config fájllal lesz szerintem valami gáz. péládul a home könyvtárad neve/helye megváltozott, vagy a hozzá kötődő jogosultságok, és most nem tudja írnia a progi. nekem legalábbis ilyenkor csinált hasonlót. vagy kézzel átírod a fájlban a dolgot, vagy egyszerűen törlöd, és utána indítod, hogy generáljon magának tiszta beállításokat.

illetve volt asszem olyan is, hogy valami hibás torrent hozzáadása után halt meg hasonlóan a progi, ilyenkor ki kell törölni kézzel a torrentet, és működni fog.

(#23) #20651520


#20651520
törölt tag

Sziasztok! Segítséget kérnék letöltöttem már a deluge szinte minden verzióját,de csak 1.1.5 indul el egyébként vistám van a probléma az hogy letöltés után a beállítások menübe belépve nem tudok csinálni semmit egyszerűen nem engedi hogy beállítsam a portokat. ha valaki tud légyszi segítsen előre is köszönöm!
ui:ha lehet nagyon egyszerűen írjátok hogy mit kell csinálni mert teljesen kezdő vagyok. :F :F

(#24) lúzer


lúzer
veterán

Sziasztok!

Nagyon elégedett vagyok a deluge klienssel, upc alatt ez megoldotta a sávszél problémáimat.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#25) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Látva a a lelkesedést: Akinek XP, vagy Vista-ja van (32,64) a 0.5.9.0 verzió fut. Sajnos Vista alatt előfordul fagyás. (én ezt használtam, mert a többi verzió el sem indult)
Én jelenleg Win7 64 bit alatt küzdök vele. a 0.5.9.0 verzó elindul ám 4-5 torrentet követően nem hajlandó hozzáadni a tracklistához a torrenteket. :U

"in medias res"

(#26) Csabroncka válasza Csabroncka (#25) üzenetére


Csabroncka
addikt

Fontos, jelen körülmények között, egyedül a DELUGE képes az UPC-net le/fel töltését teljesen kihasználni!! Aki talált másikat az szerencsés, és terjessze :C

A DELUGE 0.5.6-os verzió Win7 64-bit en tökéletsen fut (A deluge-nak 64-biten elsősorban fájlrendszerrel akad némi problémája :F )!

"in medias res"

(#27) lúzer válasza Csabroncka (#26) üzenetére


lúzer
veterán

van sokkal frissebb verzió, már akkor volt mikor ezt írtad
:U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28) HIJ


HIJ
őstag

Ezt a klienst szeretném használni, de egyszerűen nem nyitja meg a torrentet firefoxból. Letölti és nem történik semmi. IE -el nincs ilyen. Találkozott már vki ilyennel?

(#29) fradi81 válasza HIJ (#28) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Nálam is ez van, win7 +google chrome.

moto g72, Ninebot d28e

(#30) fradi81


fradi81
veterán

Itt mit kellene választani?
kép

moto g72, Ninebot d28e

(#31) HIJ válasza fradi81 (#29) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem viszont közbe megoldódott. Egész egyszerűen egy restart után működött. Tök véletlen műve hogy még 1x megpróbáltam egy újraindítás után...

(#32) fradi81 válasza HIJ (#31) üzenetére


fradi81
veterán

Melyik verziót használod?

moto g72, Ninebot d28e

(#33) HIJ válasza fradi81 (#32) üzenetére


HIJ
őstag

A legújabbat (1.3.1) Kicsit mondjuk várni kell mire megnyitja. Ja és Windowsról (x32-x64) beszélek...

[ Szerkesztve ]

(#34) fradi81


fradi81
veterán

Mostmár nálam is működik ahogy kell, sokadik újratelepítés után.

moto g72, Ninebot d28e

(#35) Met


Met
nagyúr

Hello,

Tegnap felraktam a Deluge 1.3.1-et mert az utorrent-el belassult a letöltés (UPC).
Ugyan azt a portot állítottam be mint amit az u használt, tegnap jó volt de ma már zárva van az a port.
Kikapcsoltam a KIS2010-et de úgy se jó, win tűzfala ki van kapcsolva.
Ötlet valakinek hogy mi lehet a baj?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36) Gorneck válasza Met (#35) üzenetére


Gorneck
titán

Ahogy észrevettem központilag lassítanak és nem a torrenten, hanem a teljes sávszélen...nálam deluge fél évig ment, de mivel semmi se változott így visszaraktam az utorrentet...azóta is vannak sávszél ugrálások...hol ilyen hol olyan a net...de a feltöltés legalább fullos...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#37) Met válasza Gorneck (#36) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, mert folytattam a Deluge-al ami az u-ban max 250-el jött és majdnem maxal töltötte le

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38) Gorneck válasza Met (#37) üzenetére


Gorneck
titán

Örülj neki...nálam semmit se ér...vagyis mikor nem megy az utorrent akkor más se... :D

Gorneck#1239

(#39) Met válasza Gorneck (#38) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem csak az tűnt fel, hogy 250 körül volt a max letöltési sebesség.

De ez a port dolog most bosszant :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40) Met válasza Met (#39) üzenetére


Met
nagyúr

Nos, tegnap nyitottnak látta a portot :)
Kíváncsi vagy ma mit csinál

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41) Brogyi


Brogyi
senior tag

Üdv srácok! Volna egy kezdő kérdésem. Ez a hosszú sor mit is jelent pontosan?
sudo adduser --disabled-password --system --home /var/lib/deluge --gecos "SamRo Deluge server" --group deluge
Azonkívül hogy csinál egy deluge user-t mi a fenét csinál? :R

(#42) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Én ma telepítettem a windows verziót 1.3.6-os verzió
Azért tértem ma erre át, mert az Utorrent nagyon nem akart visszafelé tölteni, pedig aktív volt a kapcsolat.
Idáig jónak tűnik, de majd még írok a tapasztalatokról.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43) zsolt501


zsolt501
nagyúr

No ma kicsit meghajtottam, és bizony jónak tűnik, szépen tartja a feltöltési sebességem maximumát 2,4MB, és olyan torrentek is elindultak, amik idáig csak aludtak, illetve valamiért nem akartak menni.

Szóval a feltöltés tökéletes.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#44) zsolt501


zsolt501
nagyúr

2 hetes használattal elmondhatom, hogy jó a program.
Vannak benne kisebb hibák, de nem idegesítőek, illetve nem korlátozzák a program használhatóságát, illetve nem csal a program.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#45) Pttypang válasza zsolt501 (#44) üzenetére


Pttypang
veterán

A sima utorrent kliensekhez képest használhatóbb/hatékonyabb?
2.2.1.-es utorrent klienst használok most, és gondolkodom, hogy esetleg váltok, de nem nagyon látok esetleges különbségeket :N

Everybody lies.

(#46) zsolt501 válasza Pttypang (#45) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos 2 hónap után törölnöm kellett a Deluge klienst, mert összecsinálta magát, olyannyira, hogy alig bírtam kitakarítani, Most újra utorrent 2.2.1 van a gépen, mert ez legalább nem dob hátast ha sokat kell melóznia.
Volt néhány zavaró dolog a deluge-ben, de azok kezelhetőek voltak, de az hogy maga a kliens program bedöglik az már nem megbocsájtható.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47) Pttypang válasza zsolt501 (#46) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem is 24/7 használatra kellene, úgy ~600giga adatom van kb a 2.2.1 es utorrent kliensben jelenleg a torrentekből, szóval azért nem lenne annyira szórakoztató számomra átpakolgatni egyesével a 350 torrentet, szóval ha tényleg nem jó, akkor inkább maradok a jelenleginél :)
Habár 1-2 hónap után már ez se szeret dolgozni ^^ De akkor általában egy program restart segít :)

Everybody lies.

(#48) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Sziasztok!
Win 8.1 x64-es rendszerem van. Ennél a Deluge proginál be van állítva, h a torrentfileokat hova szedje, de nincs ott. Még is hova teszi ő magától? Sehol nem találtam, van valakinek valami ötlete? Előre is köszi!

(#49) jimmy399


jimmy399
senior tag

Hellósztok.

Letöltöttem a Deluge 1.3.6-ot és telepítettem a Debian alá. Megy szépen, minden happy. Viszont hiába telepítek hozzá plugint hogy valahogy varázsolja már nekem elő a statisztikát, hogy mennyi az össze le/fel töltésem /session/total...

Van valami mód rá, hogy találak erre megoldást? A netet túrtam, Google barátom, de most nem ad alternatívát. :(

--- N/A ---

(#50) ProYeti96


ProYeti96
csendes tag

Sziasztok!
kérdésem a következő, adott egy Raspberry Pi modell B. Ez meg van csinálva otthon, mint "seed szerver", deluge-ot futtatok rajta, megy a web UI is, mindent nagyon jó, letöltés, megy, viszont a feltöltés az vagy nagyon nehezen 1-2 kb/s, vagy semennyi, pedig a leechek vannak több százan is, de nem tölt fel. A portok nyitva vannak, elvileg, de nem akarja az igazságot.. valamint az is kérdés, hogy miért fagy a router tőle?
Előre is köszi :) :)) :)) :))

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz... Kivéve a Medve! A Medve az megöl!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Deluge (Bittorrent kliens) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.