Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joseppe210


Joseppe210
tag

Nemrégiben hozzám került egy Wyse V10L szerkezet.
Nem nagyon tudtam vele mit kezdeni, de mindenképp lebegett előttem a cél, hogy valamiféle kis fogyasztású házi szervert szeretnék belőle fabrikálni.
A vasról annyit érdemes tudni, hogy nem egy csúcs szerkezet de az otthoni igényeket ki tudja elégíteni.
gondolok itt stream-re, torrentre, netezgetésre. És nem utolsó sorban a fogyasztása győzött meg ami full terhelés mellett 14W!

Specifikációk:

Supported prootocols: Citrix ICA, Microsoft RDP
OS: Wyse Thin OS (vagy amit szeretnél)
CPU: Via C7 Eden – 800MHz
RAM: 256MB DDR2 (bővíthatő 2gb ig.)
LAN: 10/100 Base-T Fast Ethernet twisted pair (RJ-45);
Wi-Fi: Optional USB 802.11b/g adapter
Flash: 128MB (notebook 44pines ide csatolóval szerelve.)
VGA: 2x DVI-I
Max resolution: 1920/1200
USB: 3x 2.0
Serial: 1
Paralel: 1

Azzal szeretnék itt ebben a topikban foglalkozni, hogy milyen lehetőségek rejlenek a gépben.
Elég sokat haladtam már vele a napokban megosztom a tapasztalatokat.

JP210

(#2) Mr.Peter válasza Joseppe210 (#1) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Szia!
Én is most szereztem egy ilyen "dobozt" :)
Vettem hozzá egy 20Gb-os PATA laptop HDD-t, de kábelt egyenlőre még nem sikerült szereznem hozzá.
Első sorban nekem is a kis fogyasztás tetszett meg rajta, nah meg a passzív hűtés ami a hangtalanságot biztosítja.
Ubuntut tervezek rá rakni, azzal és egy külső hdd-vel simán el torrentezne a gép. Hálózati tárolónak is lehetne használni megfelelő programmal, vagy esetleg távoli fájl elérést is lehetne konfigurálni...de ezek egyenlőre csak tervek.
Te hogy állsz a géppel?
(PATA/IDE 2,5ös meghajtóhoz kell külön táp? vagy csak szalagkábel kell hozzá?)

Mr.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#3) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#2) üzenetére


Joseppe210
tag

Üdv. Notebook pata-hoz nem kell külön táp, mert azt a szalagkábelről megkapja. Merevlemez választásnál is érdemes odafigyelni a hangra, nehogy az csessze már el a csendességet. A régi noti hdd-k sajna tudnak elég hangosak lenni.
Nálam már beállt a rendszer. Nagy nehezen sikerült szereznem 44 pines notebook ide kábel. Itt egy kollegától.
Mivel a linuxal még mindig nem vagyok nagy haverságban ezért valamiféle windows-os megoldáson törtem a fejem. A 256Mb ddr 2 ramot lecseréltem 512 re, És került bele egy 160Gb-os Fujitsu siemens 2,5" HDD amit itt szereztem. Sajnos a 128mb os flash az mindenre kevés.
Nálam most egy WIN XP pro ketyeg rajta, Külső merevlemezzel. 0-24 ben.
Idáig hibátlan.
Kérdezz még bátran hátha tudok segíteni.
Üdv

JP210

(#4) Joseppe210


Joseppe210
tag

Azt elfelejtettem még mondani, hogy sikerült elérni, hogy a driverezése is megoldott windows alatt.
Gondolok itt :
HANG
LAN
VGA
STB...

JP210

(#5) Mr.Peter válasza Joseppe210 (#3) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Az hogy megy rajta az Xp kellemes meglepetés :C.
Szerencsére én 512Mb-al vettem így azzal nem kell foglalkoznom.
Nincs más hátra mint a kábel.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#6) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#5) üzenetére


Joseppe210
tag

Akkor mondok még egy kellemes meglepetést. A win 7 is megy rajta :)
Csak én azt rontottam el, hogy amikor feltettem volt hogy a biosban elállítottam valamit és emiatt kék halállal megfagyott szegény idulás közben. Idő közben rájöttem mit sikerült elállatíni. A cpu órajelt levettem 400 mh-z re. És érdekes ezzel is ment még a hetes. Aztán már az xp-t tettem fel.
Előnye a hetesnek az volt hogy nem kellet a driverekkel bajlódni. Szépen megiszert mindent. Xp vel nem volt egyszerű.Ha azt teszel fel akkor szólj és elküldöm a drivereket, és azzal menni fog minden szépen.

JP210

(#7) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#5) üzenetére


Joseppe210
tag

Amúgy kábelből nem tudom létezik e 80 eres mint anno a Pata volt.
Az lenne az igazi. Én is csak 44 pines 40 erest találtam, és egy ezres volt. Állítóleg e-bayen érdemes keresni, mert az enyém is onnan eredt.

JP210

(#8) Mr.Peter válasza Joseppe210 (#7) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Nah, kerestem kábelt de én is csak 1000HUF körülit találtam...,de két db IDE 40pin -> IDE 44pin kábelből összemókoltam egy 44-44 es kábelt. Telepítettem egy Ubuntut-t de nem akar indulni. Boot után kiírja, hogy a képernyő beállítások nem jók. Van egy csomó lehetőség, de egyikkel se működik. :F
Most megpróbálom felrakni az Xp-t. Akkor eltudnád küldeni a drivereket?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#9) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#8) üzenetére


Joseppe210
tag

Pórbálom de a g mail nem angyon engedi pill

JP210

(#10) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Végül Windows Xp Home Edition-t raktam fel, a drivereket sikerült felraknom.
Amint lesz szabadidőm én is írok majd ide tapasztalataimról, stb.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#11) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#10) üzenetére


Joseppe210
tag

Rendben. Várom. Én még erősen gondolkodom rajta, hogy 512 helyett beleteszek 1giga memóriát. Úgy érzem az még elkelne. Neked mekkora táp van hozzá?

JP210

(#12) Mr.Peter válasza Joseppe210 (#11) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Külön vettem hozzá egy 12V 4A-es tápot innen mert azt nem kaptam hozzá a vásárláskor.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#13) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#12) üzenetére


Joseppe210
tag

Értem. Nekem 3A 12V van. Egy lenovo noti töltő

JP210

(#14) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Nah, kiderült, hogy miért nem voltam elégedett se az Xp-vel,se a különböző linuxokkal.
Amatőr módon nem néztem meg a biosban a szorzót. A gép vissza volt fogva, és csak 400Mhz-n ment, ezért volt olyan nyögvenyelős.
Most egy Xp és egy Linux Lucid Puppy van a gépen. Az xpvel viszont gondom van megint. Az svchost.exe folyamatosan megy és 100%on használja a procit. Utána néztem, a legtöbb helyen azt írják h vírus, meg hogy frissítéssel elmúlik... de nekem Sp3 alapból a rendszer, mindent frissítettem már, vírust is irtottam 2 progival és csak 100on megy továbbra is. :(

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#15) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#14) üzenetére


Joseppe210
tag

Sajnos a windows ilyen. De nem vírus ne aggódj,
Csináld végig a következőt és elmúlik.

JP210

(#16) Joseppe210 válasza Joseppe210 (#15) üzenetére


Joseppe210
tag

Amúgy az svchost a win-update ért felelős.

JP210

(#17) Mr.Peter válasza Joseppe210 (#16) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

:DDD ezt már megcsináltam, és sajnos nem segített. :(

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#18) Mr.Peter válasza Mr.Peter (#17) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

nah jó, simán letiltottam a frissítéseket, és így most szépen megy a rendszer. Majd hetente 1X kézzel frissítem.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#19) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#18) üzenetére


Joseppe210
tag

Mindenképpen érdemes letiltani a frissíéseket. Nem sok értelme van. Persze attól függ mire kell a masina.

JP210

(#20) Fecogame válasza Joseppe210 (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

Hogyan oldottátok meg az oprendszert? Hova és milyen rendszert telepítettetek?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21) Mr.Peter válasza Fecogame (#20) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Szia!
Eltávolítottam a 128Mb-os flash meghajtót, és a helyére egy régi típusú IDE csatis lemezmeghajtót raktam, majd usb-ről telepítettem XP-t, meg Egy Linux Lucid Puppyt. A Puppyhoz eddig nem volt sok türelmem, egy sima programtelepítés is nagyon sok időmet vette el, mivel nem nagyon értek a linuxhoz. De egyébként az jóval gyorsabb mint az XP.
Arra figyelj mindenképp, hogy a BIOSban állítsd be a 8X szorzó, nekem 4X-esn volt és így csak 400Mhz-n ment, és ezzel szívtam egy csomó ideig.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#22) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#21) üzenetére


Joseppe210
tag

Így van. Külső meghajtó. Flash kicserélése normál hdd-re. Én még 7 est is tettem, fel és ami a legszebb úgy hogy 4x volt a szorzó. Aztán rájöttem, beállítottam 8x-ra és megreccsent a masina... Lehet ha úgy telepítem akkor jobb lett volna. Linuxhoz nem érte, pedig állítólag, jobb.
Fecogame ha kell 2,5 IDE hdd szólj. egy 10Gb-osom van. Rendszernek bőven elég. Úgyis külső meghajtót teszel rá gondolom. Amúgy nekem a kábel volt egy kicsit buktató. Aztán szereztem :) itt a pron.

[ Szerkesztve ]

JP210

(#23) Fecogame válasza Joseppe210 (#22) üzenetére


Fecogame
veterán

Jelenleg 2 megoldás van, ami eszembe jutott:

1., SD kártyára telepítés

Mehetne rá linux, amihez nem értek, illetve XP, de azt meg nem engedi rátelepíteni.

2., Külső HDD-re telepítés.

Így ugyan gyors lenne, de akkor nagyban függne tőle, plusz akkor minek van a belső 128MB-os flash memória? :D

Illetve most egy ilyen megoldás is az eszembe jutott. Kérdés, hogy így HDD-nek vagy memóriakártyának ismerné-e fel a telepítő.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) Joseppe210 válasza Fecogame (#23) üzenetére


Joseppe210
tag

Elég sokat kínlódtam a külső eszközre való telepítéssel. Hidd el az nem jó. Mindenféle olyan hibák jöttek elő amiket nem tudtam megmagyarázni. Elvileg lehet külső eszközre tenni xp-t gyakorlatban nem ment. Persze lehet, hogy csak rossz verzióval próbálkoztam és lassú lesz mert azért az ide jóval gyorsabb mint egy usb2.0 Ezért intéztem bele hdd-t. A flash pedig win ce re van. Ugyanis ez egy vékony kilens. Ne felejtsük el, hogy az appokat a kapcsolódott szerverről futtatta anno. Csak az op rendszert futtatta a flash ről. És sajna a win ce0.6 ma már nem egy igazán jó cucc. Amúgy a megoldásodat néztem jó lehet, de kábelt akkor is szerezned kell! APA-APA nem megy össze.

[ Szerkesztve ]

JP210

(#25) Mr.Peter válasza Joseppe210 (#24) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Én is próbálkoztam külső lemezre. és nekem se ment :B , a memóriakártyára való telepítést pedig a sebesség miatt nem ajánlom, másrészt ki tudja, hogy hány I/O után adja meg magát egy memóriakártya.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#26) Fecogame


Fecogame
veterán

Ti hova kötöttétek a winyót? Ezen a gépen van kettő ide csatlakozás, de a winyó itt nem fog elférni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27) Mr.Peter válasza Fecogame (#26) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Csak 1 IDE csatlakozó van. A flash meghajtó helyén. Nem a szokásos 40pines ide, hanem 44pines laptop ide. A másik 2 soros csatlakozónak tűnő csati nem tudom hogy mi. Még nem raktam sehova a vinyót, csak úgy lóg a gép mellett. :B

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#28) Joseppe210 válasza Fecogame (#26) üzenetére


Joseppe210
tag

Flash helyén van a 44 pin ide. A másik nem ide.

JP210

(#29) Fecogame


Fecogame
veterán

Érdekes egy kütyü ez. USB-ről szerettem volna bootolni. Készítettem hozzá egy pendrive-t, notin működik is ( bootol ), ezen a gépen viszont vagy nem ismeri fel a BIOS, vagy nem bootol róla ( kéri, hogy rakjak be neki egy valós rendszerindító lemezt, majd nyomjak entert ).

Na ilyenkor mi van? Tegnap még működött ( mindössze egyszer ) az USB-ről bootlás, azóta semmi. :(

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#30) Mr.Peter válasza Fecogame (#29) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Milyen rendszert próbáltál, és USB ZIP ként, vagy HDD-ként próbáltad bootolni?
Sok helyen olvastam, hogy usb zip ként lehet pendrive-ról bootolni... egy régi 512Mb-os tényleg úgy működött, de új 8Gb-os cumóval HDD-ként ment csak nekem.
Biosban gondolom jártál már, ha nem a jelszó: Fireport

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#31) Fecogame válasza Mr.Peter (#30) üzenetére


Fecogame
veterán

Norton Ghost, YUMI-val multibootos rendszereket, egyik sem indult. Egyedül a wyse frimware tool által kreált usb pendriveról volt hajlandó bootolni.

HDD-ként próbáltam, ott a listában néha felismerte a pendrivet. Ha felismerte, akkor sem bootolt róla, hanem kihagyta, ellenben notebookon működött.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32) Mr.Peter válasza Fecogame (#31) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Azt sajnos nem ismerem.
Én különböző linuxokhoz az Universal-USB-Installer-1.9.3.3-at használom, Xp-hez ezt, win7-hez meg a windows által kiadott progit.

Szerk: Ahogy nézem ez a Yumi nagyon hasonlít az Universal USB Installerre. :U

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#33) Fecogame válasza Mr.Peter (#32) üzenetére


Fecogame
veterán

UnetBootin-el végülis sikerült, semmi mással nem volt hajlandó bootolni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#34) Fecogame


Fecogame
veterán

Lehet összefüggés aközött, hogy leformáztam a flash meghajtót, majd újraindítás után a Wyse logónál megáll a boot folyamat? Így a Biosba se tudok belépni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#35) Fecogame válasza Fecogame (#34) üzenetére


Fecogame
veterán

A megoldás a flash modul eltávolítása volt a rendszerből. Így már működik. :K

Egyébként Nas4Free-t tettem a gépre, eddig tökéletesen végzi a dolgát.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#36) Mr.Peter válasza Fecogame (#35) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Mennyire felhasználóbarát ez a Nas4Free? Nehezebb mint mondjuk egy linux használata? És végül mire telepítetted a rendszert?

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#37) Fecogame válasza Mr.Peter (#36) üzenetére


Fecogame
veterán

Dehogy. Webes felületen kezelhető az egész, külső HDD-re telepítettem. A install kb. 3 billentyűlenyomást jelent.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#38) Mr.Peter válasza Fecogame (#37) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Na akkor azt is meglesem majd, hogy mi jót tud :K

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#39) Fecogame


Fecogame
veterán

1 amperos tápegységgel is működik a gép? Próbáltátok már? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40) Mr.Peter válasza Fecogame (#39) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

olyanom nincsen... de szerintem az már nagyon kevés neki.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#41) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#40) üzenetére


Joseppe210
tag

Csak bekapcsol és azonnal ki! 2A illik neki minimum. Egy külső dvd-írónak a tápjával próbáltam azzal már ment, mert 2A tud. De eléggé melegedett.Azért 1A az csak ~12W
a gyártó 14-et mond rá(HDD) nélkül. Nekem egy 12V 3A ~36W lenovo tápom van hozzá és éppen langyosodik 0-24 ben (HDD vel)
Ajánlom figyelmedbe a led-szalag tápokat 12V 4A kapocstápok és eléggé olcsók. Szép stabilak

[ Szerkesztve ]

JP210

(#42) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Én innen vettem 3A-es tápot elég olcsón.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#43) Mr.Peter válasza Fecogame (#33) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Te melyik verziót raktad fel végül FreeNAS-ból? Mindig azt írja ki nekem, hogy mrb fájl hiányzik. :F

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#44) Fecogame válasza Mr.Peter (#43) üzenetére


Fecogame
veterán

8.3-asat, de szerintem akkor nálad valami más lesz a hiba. Hol jön elő ez az üzenet? Pendriveról telepíted?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#45) Mr.Peter válasza Fecogame (#44) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Pendrive boot, ott dobja ki.

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#46) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Megpróbáltam a 8.3-t is az UnetBootinnal, de ugyan az a hiba. :F ötlet?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#47) Joseppe210 válasza Mr.Peter (#46) üzenetére


Joseppe210
tag

Látom mindenképpen szakítani akartok az xp-s megoldással. Kíváncsi vagyok, hogy halad a dolog. Nekem egész jól megy az xp-s cucc, csak a táv vezérlést kellene valami módon megoldanom.

JP210

(#48) Mr.Peter válasza Joseppe210 (#47) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

:DDD Nekem jó volt az XP amíg egyik nap úgy nem gondolta, hogy mivel nem aktiváltam ezért nem enged be többet, és mivel nem eredeti ezért nem igazán tudtam aktiválni semmilyen kóddal.
Távelérésre én Radmin 3.4-et használtam. Hsználható lanon keresztül is, és neten keresztül is. Telepíteni kell a WYSE-ra a server programot, a másik gépre meg a view részét. Nekem nagyon bejött. :K
Azért próbálnám kipróbálni a nas-t, mert ha újra kell raknom az Xp-t akkor előtte játszom egy kicsit már.

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#49) Fecogame válasza Mr.Peter (#48) üzenetére


Fecogame
veterán

XP-t miről, hogyan telepíted? Pendrive? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#50) Joseppe210 válasza Fecogame (#49) üzenetére


Joseppe210
tag

USB-ről. Kűlső DVD íróval.

JP210

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.