Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) doser0717 válasza VANESSZA1 (#800) üzenetére


doser0717
aktív tag

Látod, az 'előbb' Te sértődtél be, most talán nekem (és Tom-nak) van erre oka........

Kicsit olyan lenőző szagú ez a hsz., hogy a 'lenézett' játékosok ne vegyenek olyan gépet, mint Te 'a nagy tervező'...... :W

Viszont ugyanezt akkor vissza: Te ugyan miért vettél Qosmio-t (játék&multimedia gép) ez előtt, ha ilyenre van szükséged. :F

Nekem ez előtt G74-em volt, most Precision-om van és nem érzem azt, hogy kevésbé lennék 'jogosult' ilyen gépet használni, mint Te, csak azért mert én a játékos képességét használom ki!
Ezért van az enyémben FirePro kártya, mert az igen jó játékokhoz. Ha Te ilyen nagy tervező mágus vagy, miért nem vetted Quadro 5010M-el, az van leginkább arra optimalizálva.......

Nehogy megítéld már, hogy ki miért milyen célra vehet ilyen gépet............. :W :W :W

i20N, Surriento, GBS 57

(#802) VANESSZA1 válasza doser0717 (#801) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nincs besértődés.
A fórumozás nem erről szól.

Ha visszaolvasol nem azt írtam, hogy "én a nagy tervező" .
Vagy ilyet olvastál???? :Y :Y :Y

Ha már elszámoltatsz, a Qosmiot egyszerű okok miatt vettem: :C
-Excelben, Visioban ,MS Projektben ha dolgozol akkor tsiztában vagy hogy mennyire fontos a kijelző mérete.
Fontos szempont volt az erős hardver.
Időközben más állást kaptam, és oda nem tudom vinni a Qosmiot.

Nem ítéltem meg hogy milyen gépet vegyél, mert nem érdekel !!!
Az hogy mindezt amit leírtam te magadra vetted az a te személyes dolgod, de ha elolvastad nem annak van címezve aki már megvette a gépét . :W :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#803) Tom1939 válasza VANESSZA1 (#802) üzenetére


Tom1939
őstag

Peace emberek!

Játszani teljesen jó a gép. Bár ha csak ez a cél túlzás lehet. Kizárólag erre elég lehet egy lenovo y570-es.

Nálam speciel sok plusz igény volt, és ezért lett M6600. Nekem játékra is jobb mint egy g74 vagy csúcs toshiba.

Notebook review szakfórumán is nagy azok aránya akik többet vagy kevesebbet de játékra is használják.

Tehát ha valakinek van ennyi pénze rá (ami azért rengeteg!) akkor én játékra is ajánlanám.

(#804) KillHates


KillHates
nagyúr

Ehh.... Egymásnak ne essetek! Ez olyasmi, mint az autógyártás; vegyük mondjuk az AUDI-t, van az A8 minden jóval ellátott zászlóshajójuk (jelen esetben az M6600) és van az R8 (AlienWare M18). Minkét autó megy mint az állat, mindkettővel epic nagyot lehet villantani és mindkettő prémium kategóriás. DE van amit tud az egyik és a másik nem (gondolom ebbe nem kell ebbe belemennem) Vanessa csupán azt fejtette ki, hogy nem igazán lesz maradéktalan a piros lámpák kigyorsításainak az élménye egy 2.5 tonnás cirkálóban... Magyarán semmit sem fogsz érezni az erőből, a puha futómű és a süketszobára szigetelt utastér miatt...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#805) VANESSZA1 válasza KillHates (#804) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszi.

Nyilván én nem azt mondtam, hogy nem jó a gép, vagy nem erős, vagy nem éri meg.
Én maximálisan megvagyok vele elégedve eddig. Számomra fantasztikus, és mondom ezt hogy pár hónapja azt se tudtam, hogy létezik ez a típus.
Csak például aki multimédia hangzást, és egyéb finomságokat vár azoknak szólt a hsz. ,hogy ne érje csalódás őket.
Megkockáztatom, hogy ha gamer, multimédia gépet keres valaki akkor talál olcsóbban, de ha kell az a plusz is számára amit a Precision nyújtani tud (és nem is keveset), és hajlandó bizonyos kompromisszumra annak hosszútávra ideális választás lehet.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#806) Oranos válasza VANESSZA1 (#805) üzenetére


Oranos
tag

Szerintem a lényeg az hogy ugyan az M6600 valóban nem gamer gép ahogy mondod, hanem tervezői, ettől függetlenül ott is hozza azt a szintet amivel játszani is lehet komolyabb hardverigényű játékokkal is. A buli ebben az hogy ezt úgy tudja hogy nem is kéne neki:) Mint amikor a Cirkáló S600-as merci lámpától lámpáig is veri a Subaru Imprezát... Erőből tudja, nem optimalizációból. Viszont tervezni meg nem fogsz optimalizáltan a Gamer Notin, ahogy az Imprezával sem fogsz lemenni Spanyolba úgy ahogy egy "utazó" S600-al. Csak úgy hogy kompromisszumot kötsz, pl a végén hátfájással szállsz ki:D

(#807) KillHates válasza Oranos (#806) üzenetére


KillHates
nagyúr

20 éves tapasztalatom szerint a notebook-ok királyai mindig is gamer gépek lesznek; brutális processzorteljesítménnyel és a kompromisszum-mentes grafikai teljesítményükkel. Egy gamer gép bármire befogható kis okossággal a hardverspecifikus szoftvereket is játszva tudják kiszolgálni. De elmenni egy tárgyalásra vagy egy bemutatót tartani egy gamer géppel már teljesen más dolog; akár egy Baumlerhez frottír zoknit venni :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#808) vwpolopg válasza KillHates (#807) üzenetére


vwpolopg
őstag

Elképzeltem a jelenetet akaratlanul is, amint öltönyben talpig elegánsban beállít az ember egy tárgyalásra egy karácsonyfaként világító Alienware-rel...:D Nekem tetszik az Alienware és társai teljesítménye, de ez a sokledes csilivili ilyenolyandizájnlyukascsíkosmintás csicsa hát fúúúúhhh... falnakmegyek tőle... ezerszer inkább egy ilyen letisztult elegáns szépség!

(#809) KillHates válasza vwpolopg (#808) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az AW-k még hagyján (meg azoknak világítás nélkül elég tiszteletparancsoló a külseje) de egy MSI GX sorozat remekbe szabott példányai, vagy az Asus lopakodó dezánnya azért égő tud lenni, a noname gyártók felcsicsázott példányairól ne is beszéljünk...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#810) vwpolopg válasza KillHates (#809) üzenetére


vwpolopg
őstag

Alfa fórumtársnak volt egy eladó XPS 1730M-je, nagyon frankó kis konfig ma is, szuper áron, de az is karácsonyfa volt számomra:D de igazad van amúgy, az MSI meg az Asus tényleg tudnak nagyot alkotni ilyen téren...:D ) noname gamer cuccot még nem láttam:D

(#811) bigmasterg válasza KillHates (#809) üzenetére


bigmasterg
addikt

Tényleg nem csicsás. :))

Ja, hogy világítás nélkül ? :N

[ Szerkesztve ]

(#812) KillHates válasza bigmasterg (#811) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönjük Emese, hogy valahonnét az internet gödre aljáról sikerült előkotorni az egyetlen kotvány AW gép fotóját :D Akkor én is tudok okádék Dell munkaállomást mutatni :P

Volt ilyen gépem, csak lila palmrest-el :B Nagyon szerettem, sokáig hibátlanul működött, csak a dizájn... :U (mondjuk akkor nagyon menő volt :K )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#813) VANESSZA1 válasza vwpolopg (#808) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ilyenre volt már példa, saját szememmel láttam Kiskunfélegyházán egy cégvezető Asus GX.. sorozattal jött be a megbeszélésre.
Hát enyhén nem illett a képbe :W
/ Ilyen szitut akartam elkerülni azzal,hogy a Qosmio-t Precisionra cseréltem./

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#814) VANESSZA1 válasza Oranos (#806) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen. De attól,hogy valamin tudok játszani az még nem gamer. A hozászolásom arra volt hivatott, hogy lehet ajánlani a Precision-t játékra, nem erről van szó, csak azért azt is hozzá kell tenni, hogy mi az amit egy gamer notinál megkap, és a Precisionnál nem, mert nem egy kategória.

De ettől jó vétel lehet, ha hajlandó bizonyos kompromisszumra az ember. (Hangzás, design..stb.)

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#815) doser0717 válasza VANESSZA1 (#814) üzenetére


doser0717
aktív tag

Szerintem design ügyben a gamer gépekkel kell kompromisszumot kötni......;)

i20N, Surriento, GBS 57

(#816) KillHates válasza doser0717 (#815) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így van. :K A hordozható munkaállomásokkal kapcsolatban, a hűtésben, a hangzásban és a bővíthetőségben kellenek a kompromisszumok (bár a fosadék G74-esben még a VGA sem cserélhető :(( )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#817) doser0717 válasza KillHates (#816) üzenetére


doser0717
aktív tag

Design OK.
Hűtés: nálam eddig OK. (csináltam terheléses tesztet)
Bővíthetőség: nekem OK. (vga cserélhető, a 16Gb ram bőven elég, de talán tudja ez a 32Gb-t is kezelni)
Hangzás.: OK. (átlag használatra. Aki hardcore gamer, vagy nagyon élvezetesen akar filmet nézni, annak úgy is van normális 2.0, 5.1 vagy 7.1-es rendszere....) És ennek jobb hangzása van, mint a G74-nek.;)

Anyaghasználata ennek sokkal jobb, mint bármelyik gameré. A supportról már ne is beszéljünk.
Szvsz aki nem vágyik a csilivili karácsonyfákra, azoknak pont annyit ad (vagy többet), mint egy gamer.
Persze most ez is más képet mutat, mert jelenleg ma Mo.-n nem kapható gamer, csak az y570 (én azt nem nevezném gamer gépnek) és az Alienware. Közte semmi.
De ha újra lenne 300eFt környékén G74 a GTX560M-el, akkor más lenne. Így viszont jelen állás szerint ebben az árkategóriában ez a legjobban játszható, legjobb ár/érték arányú 'gamer' laptop.

i20N, Surriento, GBS 57

(#818) Oranos válasza VANESSZA1 (#814) üzenetére


Oranos
tag

De mi tesz akkor egy gépet Gamerré? A konfigban ezek a gépek tudják amit kell. Kijelzőben szerintem jobbak is. A játék fut. Akkor ez miért kompromisszumos? Mert a Gamer notiban minimum harman karbon van? És minek? Minden gémer kb 5.1-es fülest használ. Én személy szerint játékra is ilyen gépet vennék, mert legalább nem sárga-piros meg nem 10 kontroll led világitja ki az arcom:) Nekem egy gépnél nem az számít mire gyártyák és mit cimkéznek rá, hanem hogy mire használható. És egy ilyen precision sokkat több élethelyzetben használható mint bármelyik Gamer gép, ezzel vitatkozni sem vagyok hajlandó senkivel:) Kezdhetném a váz merevségével anyagminőséggel tartóssággal, folyatathatnám az akár 4-5 év garokkal és megfelelő supportal, a visszafogott design-al, a válogatott és minőségi alkatrészekkkel, pl precisionban még nem láttam pixelhibásat...stb.

Vagy attól gamer hogy extravagáns a design? Ez olyan mintha minden sportkocsinak úgy kéne kinéznie mint egy fölmatricázott japán sportkocsi neonnal. Holott tudjuk hogy a Porsche és Ferrari a királyok, nem olyanok..

Szóval nem egy kategória valóban, csak szerintem pont a gamer gépnél kell kompromisszumot kötni, amiért te is eladtad az előzőt. Tárgyaláson például ahogy mondtad is ciki tud lenni. Ellenben Lanpartira ha beállítanék egy M6600-al nem lógnék ki a sorból, sőt..

Szerintem:)

[ Szerkesztve ]

(#819) doser0717 válasza Oranos (#818) üzenetére


doser0717
aktív tag

A sportautók éppen aktuális király a Nissan GT-R My '12. És nincs felmatricázva!;)

Amúgy egy nagy lájk lenne, ha faszbukkoznék.:D (de regisztrálva sem vagyok...) :)

i20N, Surriento, GBS 57

(#820) VANESSZA1 válasza Oranos (#818) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Miért szerinted a Precision gamer????
Szerintem nem.( az más kérdés hogy tudsz rajta játszani)

Akkor tisztánlátás érdekében:
Miért vesz szerinted valaki gamer gépet? (feltéve ha a játék a szempont nála)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#821) doser0717 válasza VANESSZA1 (#820) üzenetére


doser0717
aktív tag

Egyszerűsítsük a kérdést:

Szerinted mi a 'gamer gép' definíciója?

i20N, Surriento, GBS 57

(#822) VANESSZA1 válasza doser0717 (#821) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem nagyon foglalkozom veled.

De hogy tisztán lássunk, nem én vagyok a fontos, hogy szerintem mi a Gamer, és mi nem.
A gyártók a Gamer kategóriát mire alakítottak ki?
Mi található szerinted azokban ami ebben nem?

De hogy a gyengébb felfogásúaknak is (mint te) leírjam szerinted mi a bánatnak gyárt egy Dell Precisiont, és AW-t ha mindkettő ugyanazt tudja?
Akkor a te felfogásod szerint mindkettő Gamer?
De ha Doser0717 csak officexp-t használ mindkettőn akkor mindkettő csak Office gép??

A probléma ott van hogy ajánlod mindenkinek, de arra már nem futja, hogy odaírd, hogy igen iszonyat jó gép a Precision, de ezt, és ezt nem tartalmazza, és ha ezekben tudsz kompromisszumot kötni akkor hosszútávra egy nagyon jó géped lehet.

De ha leegyszerűsítjük és a te felfogásodban nézzük tovább, akkor a gyártóknak nem kellene különböző kategóriákat készíteni, elég lenne 2-3 és akkor doser0717 mindegyikre rámondhatná, hogy Office, vagy Multimédia, vagy Gamer gép. :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#823) VANESSZA1 válasza Oranos (#818) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Azt akartam kérdezni, hogy 128GB-s mSATA SSD-t tudok nálad így utólag rendelni a gépbe?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#824) Oranos válasza VANESSZA1 (#820) üzenetére


Oranos
tag

Természetesen nem gamer gép, bár tudsz játszani rajta. Szerintem ezért jobb mint egy gamer gép. Az AW gépek meg főként a bővíthetőségükről és az ehhez tartozó hűtéstől mások, meg más a design.

A Tisztánlátás végett, NEM értem miért vesz valaki "gamer" gépet, szerintem semmi jó nincs benne. Tehát engem nem tudsz meggyőzni:)

Én inkább játszom egy precisionon, vagy ha hordozni akarok egy gépet, azt nézem milyen a súlya meddig bírja az akku ilyesmi. 17-18 colos piros sárga karácsonyfát mert gamer soha nem ajánlottam senkinek hogy az jó mert gamer és az a tuti. Szerintem az átlag felhasználóknak lett valamiféle státuszszimbólum, hogyha meg tud venni egy 300-400k-s videókártyás gépet amiben harman kardon van, akkor a világ legjobb gépéhez jut hozzá! Szerintem ez a tévhit. Az igazán prémium gépek árban is fölöttük kezdődnek, és mindenben fölöttük kezdődnek.

Mondom ezt úgy hogy a Dell alsóbb kategóriájától, Inspiron, olcsóbb XPS-ek ugyanezt gondolom, nem nagy számok. Tehát félre ne érts nem a Dell-t éltetem, egyszerűen csak rakd az előző géped mellé ezt az M6600-ot és indokold meg mitől jobb az, akár játkra. Többet hoz a 3dmark? Jobbak a gombok? Jobban szól a hangszóró bár azt egy gamer sem használja? Vagy miben jobb? Ráadásul nem vetted ezt sokkal drágábban ha jól emlékszem.

(#825) Oranos válasza VANESSZA1 (#823) üzenetére


Oranos
tag

Utólag már nem sajnos, csak horror drágán. Tehát a Lista áron. Olcsóbb ha kiskerből veszel bárhol.

(#826) Oranos válasza doser0717 (#819) üzenetére


Oranos
tag

Az igaz hogy nincs gyárilag, de ahogy egy tuning cég hozzányúl, lesz, ott figyel majd rajta Nismo meg a többi Japán cucc:) Szerintem érted mire gondoltam..

(#827) VANESSZA1 válasza Oranos (#825) üzenetére


VANESSZA1
őstag

És melyik típus ajánlott? Mer mintha említetted volna,hogy a Dell-nél vannak ajánlott hardverek listája.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#828) Oranos válasza VANESSZA1 (#827) üzenetére


Oranos
tag

Típus lista nincs, csak annyit adnak meg hogy a Samsung és az Intel a gyári minőség amit elismernek megfelelőnek.

(#829) Oranos


Oranos
tag

Nehogy megálljon itt a topic mert nem értettünk egyet az egyébként Offtopicos "Gamer" gép kérdésben:)

(#830) Tom1939 válasza Oranos (#829) üzenetére


Tom1939
őstag

Szerintem nagy többségben egyetértünk. Van valaki aki nem, de ezt tiszteletben tartjuk. Csak indulatok ne legyenek belőle :)

(#831) bigmasterg válasza VANESSZA1 (#822) üzenetére


bigmasterg
addikt

Miért, miben tud többet egy ugyanolyan hardverrel (cpu,vga,ram) felszerelt gamer gép, az üzleti, vagy munkaállomás társánál ?
Komolyan nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#832) Oranos válasza bigmasterg (#831) üzenetére


Oranos
tag

Én sem:)

(#833) Tom1939 válasza bigmasterg (#831) üzenetére


Tom1939
őstag

Szerintem egyetlen amiben jobb lehet a gamer az a hangrendszere. Mást én sem tudok.
Ja de mégis, ha valaki szereti a csili-vili megjelenést akkor abban is jobb :)

(#834) VANESSZA1 válasza Tom1939 (#833) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem is hagyjuk.
Van akinek ez a Gamer, és látom én egyedül vagyok akinek nem.
Nem oszt nem szoroz.
Részemről téma lezárva :R

Inkább egy másik kérdésem lenne Tom1939:
Melyik videokártya drivert használod?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#835) Tom1939 válasza VANESSZA1 (#834) üzenetére


Tom1939
őstag

Én még az eredetit amivel augusztusban jött. Én úgy félek a driverektől mint a tűztől. Ami mükődik én ahhoz nem nyúlok. És nekem mükődik minden. Plusz pár %-ért soha nem kockáztattam. Ugye nem valami pontos verzió szám érdekel? Ha igen mond meg légy szíves pontosan hol tudom neked leolvasni. A hwinfo szerint a video bios version: 013.011.000.014.039889.

(#836) VANESSZA1 válasza Tom1939 (#835) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igazából a pontos szám nem nagyon érdekel, csak az,hogy a Dell-es verzió, vagy az AMD honlapos verzió az.
Mert az utóbbi az most jött ki, (nem tudom miben másabb,mit optimalizáltak) , a Dell honlapján ha jól emlékszem 2010, vagy 2011-es van.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#837) Tom1939 válasza VANESSZA1 (#836) üzenetére


Tom1939
őstag

Dell-es verzió szerintem, ezzel jött a masina. Atomstabil és gyors.

(#838) VANESSZA1 válasza Tom1939 (#837) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Erre voltam kíváncsi, hogy érdemes-e frissíteni, vagy tökéletes az amivel a gép jött.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#839) Tom1939 válasza VANESSZA1 (#838) üzenetére


Tom1939
őstag

Szerintem nem érdemes frissíteni. Csak akkor ha valami gond van.

(#840) KillHates válasza bigmasterg (#831) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hűtésben, tuningban, hangzásban (ha van 2.1-es rendszer),csicsában :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#841) KillHates válasza VANESSZA1 (#838) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csinálj rendszer-visszaállítási pontot és úgy tesztelheted, sebesség, ventilátor, és opciók ügyében) Sajnos az AMD (ATI) zsugáknál elég fontos a naprakészség. Anno elég nagy szájtépés volt RAGE ügyben az ATI fronton :U :( Kb egy hetet kellett váni az új Catalyst-re mire normálisan játszható volt a játék. Az nVidiánál nem kritikus, mert ők kilóra veszik meg a játékfejlesztőket (icmintúbípléjd) és a játékokat optimalizálják a zöld kockákhoz.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#842) VANESSZA1 válasza KillHates (#841) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Az biztos,hogy jobb a frissebb driver, de nem minden esetben. feltettem ami az ATI honlapján van ( még meg is kérdi melyik notebook gyártó),aztán a tizedét nem tudod beállítani, amit a régebbi Dell honlapról származó tud.
Amit még furcsállok, hogy a Driver Genius Pro miért jelez ennyi elavult drivert a gépen:

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#843) Oranos válasza VANESSZA1 (#834) üzenetére


Oranos
tag

Én nem mondtam hogy az M6600 gamer gép egyszer sem:S

(#844) VANESSZA1 válasza Oranos (#843) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Látom nem hagy nyugodni a téma..:-))

Nem gamer gép. Szerintem mindannyian ebben egyet értünk. (legalább is gondolom)
Abban is, hogy mennek rajta full részletességgel a mai játékok.

De mint korábban leírtam attól, hogy egy netbookon tudsz office programokkal dolgozni attól nem lesz office gép.
Ugyanúgy ahogy az általános gép amin még elfut mondjuk a MOH3 attól még ez sem Gamer gép.
A gamer gépek élvezik azt a különleges exkluzív megjelenést ami lehet hogy tetszik, lehet hogy nem.(akár karácsonyfa akár nem)
Továbbá a gép hardverelemei arra a magas terhelésre vannak optimalizálva, hogy ha te 5 órán keresztül nyomod akkor se égjen rá a tenyered.
És ezeket természetesen csökkentett módban is tudod használni(lásd az MSI, Toshiba beállításai)
Mindamellett a kijelző megjelenése (függetlenül a magánvéleményektől hogy ki mit szeret) mind tükröződő bevonatot kapnak a részletesség, az élmény fokozás érdekében.
Továbbá a cégek nem véletlenül röppentek rá erre a kategóriára, hisz sok ember hajlandó erre az exkluzivitásra áldozni.Legyen az akinek a külső, a terhelhetőség , vagy a kijelző tetszik.
Nem mellékes a hangzás kiépítése egy ilyen gépeknél (Dynaudio, Harman/Kardon, Bose)
Ezek az élményfokozás faktorát hivatottak növelni.
Én pl azért vettem anno a Qosmiot, mert nagy gép kellett.
-A nagy kijelző volt a első szempont (Excelben nagyon fontos számomra, hogy minél több sort, oszlopot lássak)
-A második szempont az erős hardver( nem volt tervben ez a gyors váltás)
-A harmadik a tároló kapacitás
-A negyedik pedig egy jó gyártó, és megbízható hazai garanciális háttér.
Az hogy ez gamer vagy nem gamer kategória akkor nem érdekelt, mert nem hordozásra lett véve.

Tehát ami megkülönbözteti a Gamer gépet az az exkluzivitás, az élményfaktor fokozás.
Ettől Gamer egy Gamer gép.Függetlenül attól hogy ez kinek tetszik kinek nem.
És az,hogy most jó áron hozzátudtunk jutni 6600-hoz ez nagyon jó, de gondoljunk bele ha 980-az kellett volna leszurkolni érte, hányan okoskodnának Gamer ügyben?
Nem lenne ez a topic se.

Ez más kategória, de ugyanúgy ahogy meg tudsz nézni egy netbook-on egy filmet attól nem lesz Multimédia, csak egy jó alternatíva.

Tehát aki akar nyugodtan vegyen ilyen gépet, mert én ajánlom( eddig úgy érzem a legjobb gépem), de azt az exklusívitást amit a Gamer tartalmaz nem kapja meg.Döntse el mindenki hogy szüksége van-e azokra, mert ha nem egy ilyen géppel nagyon is meg lesz elégedve.(és most ha nem haragszol nem sorolnám fel hogy miben nagyon erős az M6600,hisz te is tudod) :R

Talán le is zárhatjuk a témát, nem ?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#845) KillHates válasza VANESSZA1 (#842) üzenetére


KillHates
nagyúr

A DriverGenius mindig azt mondja hogy elavultak a drivereid, addig amíg ő men frissíti be. Gondolom, ha az adatbázisában egy régebbi driver van fent, akkor is azt jelzi, hogy elavultak a drivereid.
Én hagyom a fenébe a VGA driverén kívül mindent csak az AsusLive-al frissítek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#846) KillHates válasza VANESSZA1 (#844) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tökéletesem fogalmaztad meg :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#847) VANESSZA1 válasza KillHates (#845) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én se hiszek neki, csak furcsáltam, hogy a legfrissebb adatbázissal az összes Chipset Drivert frissítené .. :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#848) VANESSZA1 válasza KillHates (#846) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszönöm. :R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#849) LaptopSystem

Gondoltam beköszönök :K

szépen halad a fórum :K

van itt már minden!

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#850) VANESSZA1 válasza LaptopSystem (#849) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Hát már majdnem át kellet írassuk a fórumnevet "Gamer vagy nem Gamer"-re :DD
De örülünk hogy vagy.
Hogy muzsikál a géped?

A gyári Samsung mSATA a 830-as széria? Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.