Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#51) ^Clown

^Clown
(veterán)

Komoly masina, az egyszer biztos :)

(#52) M3oH válasza Tom1939 (#50) üzenetére

M3oH
(őstag)

Hat a Win7 index csak ilyen sacc/kb :)

(#53) ozat válasza M3oH (#52) üzenetére

ozat
(csendes tag)

Irányadónak jó az.

(#54) doser0717 válasza ozat (#53) üzenetére

doser0717
(aktív tag)

Ahhhha. Kb. annyira, mint ha Budapesten megkérdezi valaki, hogy

- Te, Pécs merre van
- A Duna nyugati oldalán. - szól a válsz.

Na ennyire irányadó kb.! :D

EP3 owner :)

(#55) KillHates válasza vwpolopg (#32) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Hess-hess!

Nem ezeket a robotokat keresik!

AlienWare! Mi más?

(#56) Oranos válasza Tom1939 (#45) üzenetére

Oranos
(tag)

Szerintem sanszos hogy megint Dellt fogsz venni. Én csak itt látok valami innovációt. A Konkurenciánál csak hardverjavulás van, a HP pl ugyan azt az unalmas külsőt hozza már 10 éve:)

(#57) Oranos válasza LaptopSystem (#49) üzenetére

Oranos
(tag)

Az élmény index függ jó néhány dologtól szerintem. Például két azonos gépen két különböző Windows vagy driver-ezettség eltérést szokott okozni. Vagy a DirectX pl. A teljesítmény ráadásul lassulhat minél régebbi a rendszer. Ezek kijönnek az élményindexen, de ezek valós eltérések is. Nekem pl volt olyan, hogy ugyanazon a gépen újkorában futtatott index a vidkarira kihozott 4.6-ot 1évvel később újabb driver-el márcsak 4.4 volt:P Lehet az újratelepítés megoldotta volna. Azt nem mondom hogy az egy pontos teszt, de megközelítőleg azért hihető:)

(#58) LaptopSystem válasza Oranos (#57) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

Ebben van ráció :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#59) Oranos

Oranos
(tag)

Nem ismertek valakit akinek E6500-a van? Lenne hozzá egy gyári akkum potom pénzért:)

(#60) LaptopSystem válasza Oranos (#59) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

nekem van E6400
és E6500 is mit jelent az a potom pénz?
ja és milyen állapotú?

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#61) Oranos válasza LaptopSystem (#60) üzenetére

Oranos
(tag)

itt hírdetem, de neked 10k:)

E6400-hez is van nagy akkum.

[ Szerkesztve ]

(#62) Oranos válasza LaptopSystem (#60) üzenetére

Oranos
(tag)

Zsír új, 0km-es mindegyik..

(#63) LaptopSystem válasza Oranos (#62) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

E6400 hoz is 10K?

[ Szerkesztve ]

(#64) Oranos válasza LaptopSystem (#63) üzenetére

Oranos
(tag)

Igen, arra már nem tudok jobbat mondani. (Az is 15-ről indult:))

(#65) LaptopSystem

LaptopSystem
(őstag)

ok egyet félre tehetsz nekem :K

van egyébként valami híred számomra? :)

(#66) Oranos válasza LaptopSystem (#65) üzenetére

Oranos
(tag)

Rendben:) Amúgy nem szóltak hogy gond lenne, úgyhogy én nyugodt vagyok. ;]

(#67) LaptopSystem válasza Oranos (#66) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

Én is :)

És nagyon várom már!

(#68) Tom1939 válasza LaptopSystem (#65) üzenetére

Tom1939
(senior tag)

Oh igen, a várakozás kínja... Mi is tudjuk már doserral. Nem tartott sokáig, gyorsan ideért a gép. Csak nekünk tűnt éveknek ;]

(#69) Oranos válasza Tom1939 (#68) üzenetére

Oranos
(tag)

Ettől lesz még izgalmasabb az átvétel:)

(#70) LaptopSystem válasza Tom1939 (#68) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

Türelmes vagyok :)
Melegedni mennyire melegszik a gép terhelés mellett?

(#71) Tom1939 válasza LaptopSystem (#70) üzenetére

Tom1939
(senior tag)

Melegszik, de szerintem ahhoz képest amit kap nem nagyon. És terhelés alatt is meglepően halk. A hp 8510p-m jóval melegebb és hangosabb volt.
Szóval szerintem nagyon jó a hűtése.

(#72) LaptopSystem válasza Tom1939 (#71) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

Te mire használod?
Játék munka?

(#73) Oranos válasza LaptopSystem (#70) üzenetére

Oranos
(tag)

A tied melegebb lesz, a te vga-d 100w-os Tomé 75w-os mindkettő 40nm. Ráadásul a proci is nagyobb. Szóval majd Tom hőmérsékleteihez érdemes hozzáadni néhány fokot:)

Mondjuk melegedési gondokról még nem hallottam M6600-nál, szóval ki van az találva.

[ Szerkesztve ]

(#74) doser0717 válasza Oranos (#73) üzenetére

doser0717
(aktív tag)

Milyen lesz végül? Nem Firepro 8900-al jön neki is?

(#75) doser0717 válasza LaptopSystem (#70) üzenetére

doser0717
(aktív tag)

A minap csináltam Aida64-el tesztet. 17-18 perc 100%-os terhelés után 79-82 fok. A hűtés folyamatosan halk volt. Meglepően halk.

(#76) Oranos válasza doser0717 (#74) üzenetére

Oranos
(tag)

Sajnos valóban nem lehet IPS-el rendelni az Ati-t, bár a konfigurátor engedi:S Végül Quadro 4000M lesz benne. Aminek az órajele alacsonyabb, de a memóriája cserébe durvább, kíváncsi leszek az általatok mért 3dmark eredményekre. notebookcheck.net szerint a quadro 4000m 5-6%-al jobb eredményt ér el. Persze feláras szóval azt nem mondom hogy játékra jó választás, arra egyszerűbb az Ati. Itt mondjuk az IPS volt a lényeg, ami meg nem játékra lett kitalálva elsődlegesen:)

[ Szerkesztve ]

(#77) doser0717 válasza Oranos (#76) üzenetére

doser0717
(aktív tag)

3dMark egy dolog. Ott sok múlik a procin is.

Én egy olyan 'tesztre' lennék kíváncsi, hogy ugyanazt a játékot ugyanazon a beállításokon futtatunk és közben megy egy FPS mérő. (ha lehet ilyet csinálni)

Aztán ebbe a tesztbe még beszállhatna M3oH a G74-el is. (gtx560M)

Na az már inkább lenne reprezentatív.

(#78) Oranos válasza doser0717 (#75) üzenetére

Oranos
(tag)

80 fok az nem is a melegszik kategória:) az E6400-em quadroval nyáron folyamatosan le steppingelt mert elérte a 100 fokot kb 10 perc játék után. és ehhez képest nincs is teljesítménye..:S

(#79) doser0717 válasza Oranos (#76) üzenetére

doser0717
(aktív tag)

Nem tudom alfa-nak mire kell?!? Én azt hittem Ő is játékos.

(#80) Oranos válasza doser0717 (#77) üzenetére

Oranos
(tag)

Valóban:)

(#81) LaptopSystem válasza Oranos (#76) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

Hány Wattos töltő lesz hozzá?

(#82) LaptopSystem válasza doser0717 (#79) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

Hat első körben játékra terveztem egy komoly gépet
De bele gondoltam abba is hogy nincs is időm játszani :)
Úgy sem használnám ki)de természetesen ki fogom próbálni,hogy viszi a játékokat!

(#83) Oranos válasza LaptopSystem (#81) üzenetére

Oranos
(tag)

szerintem 240w vagy a nagyobbik. Ami kell a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#84) Oranos válasza LaptopSystem (#82) üzenetére

Oranos
(tag)

Ez erőből fog vinni mindent, még egy jó ideig. Max ha nem tud valami effektet, csak kicsit visszább kell venni a full grafeszt:)

(#85) Tom1939 válasza LaptopSystem (#72) üzenetére

Tom1939
(senior tag)

Játék és munka. De a munkámhoz nem kell nagy teljesítmény, az csak a játék miatt van.

A notebookreview fórumai alapján most ez a legjobb 17-es workstation. Mondjuk az egyetlen ellenfél a 8760w. De az M6600-ban külön hűtése van a videókarinak és a procinak. A 8760w-ben nem, és ott legnagyobb proci quadro 5010 mellett olvastam gondokat (leszabályoz). Az M6600-nál nem olvastam ilyet. És ahhoz képest hogy mit tud döbbenetesen csendes.

(#86) M3oH válasza doser0717 (#77) üzenetére

M3oH
(őstag)

En benne vagyok, de az en G74em szerenyebb jatekos :) Bar huvosebb is :P

(#87) doser0717 válasza M3oH (#86) üzenetére

doser0717
(aktív tag)

Pont ez a lényeg. Egy y570-est már nem állítanék bele (bár kíváncsiságból mégis), de azért a g74 az egy felső kategóriás gamer. Valamennyivel biztos 'gyengébb', de 50%-al olcsóbb is (volt) - ameddig lehetett kapni....
Azért nem hiába fogyott az el mindenhonnan!

(#88) M3oH válasza doser0717 (#87) üzenetére

M3oH
(őstag)

Mond a helyet es az idot, ott leszek es kiallok en ellenetek :)

(#89) doser0717 válasza M3oH (#88) üzenetére

doser0717
(aktív tag)

Nem megy ez online?:)

(#90) LaptopSystem válasza M3oH (#88) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

nem soká én is beszállok :K

(#91) doser0717 válasza LaptopSystem (#90) üzenetére

doser0717
(aktív tag)

Csakis akkor! Mert ugye neked más lesz a video karid. És kíváncsi vagyok, hogy akkor játékokban kijön e az a 4-5-6%?!? :)

(#92) LaptopSystem válasza doser0717 (#91) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

Szerintem minimális lesz a különbség :K

Qvadro kártyák sajnos nem kifejezetten játékra való kártyák!

(#93) KillHates válasza doser0717 (#75) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Én a gyanúsan halk jelzőt használnám... :U
Azért ez a 80 fok elég sok :U Ha a mag nem is degradálódik, de a BGA-zásnak nem tesz jót... Főleg, hogy már mindenhol az ROHS a követelmény. Lehet, hogy egy újrapasztázást megér valami jóféle SilMORE GP50-el. Az nekem kerek 10 fokot számított:

megterhelve

AlienWare! Mi más?

(#94) LaptopSystem válasza KillHates (#93) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

ez igen szép eredmény :K

végül megtartod a laptopot?

(#95) KillHates válasza M3oH (#86) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Főleg ha megtuningolod a hűtését ;] ;] ;]

Nem röhög az 1GB-os ramon! :(( Beszart az egyik és addig ez is több a semminél :D :DDD

[ Szerkesztve ]

AlienWare! Mi más?

(#96) KillHates válasza LaptopSystem (#94) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Igen, a kutyának sem kellett, meg a szokásos PH-s dolgok; számítsak be levehető ajtós turmixgépet, rotációs kapát, kissé bomló állapotban lévő nagymamát....
Szétszedtem és összeraktam rendesen. Meg belegurult egy 2670QM :B Blogot lehetne írni az ASUS szerviz hozzáállásáról. Ha nem tudnám, hogyan mennek ezek a dolgok akkor azt mondanám, hogy a szerviz egy kalap xar, de így azt mondom, hogy ÁNUSZ cég egy nagy foshalom :((

AlienWare! Mi más?

(#97) LaptopSystem válasza KillHates (#96) üzenetére

LaptopSystem
(őstag)

akkor gratula hozzá :K

ezzel a procival azért már ütősebb mint az I5-el :K

mennyiben mutatkozik ez meg játéknál?

(#98) KillHates válasza LaptopSystem (#97) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Köszönöm. :R
ÖÖÖöööö... nekem csak a Portal2 van fent. :B Azon nem vettem észre semmi változást. :U

AlienWare! Mi más?

(#99) doser0717 válasza KillHates (#93) üzenetére

doser0717
(aktív tag)

Te mivel tolod (gtx560m?)?

Ha megfő, szólok hogy jöjjenek és cseréljék. :) Lehet egy 5 hetes gépet nem kellene szétszedni pasztázni! Hacsak nem garanciában....

(#100) KillHates válasza doser0717 (#99) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

G74S-el.

Hát igen, a DELL a legjobb moDELL!!! :D

Sajnos egy a "Ha megfő, szólok hogy jöjjenek és cseréljék" nem működik az Asus-nál. Ott simán rád verik, hogy te tetted tönkre, mert játszani mertél a gamer notin :D
A márkaszervizben azt mondták, ha ŐK! cserélik ki a procit, akkor is ugrik a garancia a gépről :Y Kicsit tamáskodtam nekik, hogy akkor miért is van szükség a márkaszervizre, erre még nekik állt feljebb és jól kioktattak, hogy miért nem vettem egyből i7-est (bagatell 105 ezerrel drágábban :U ) ha nekem arra van szükségem :W Persze az nem releváns, hogy a gyári 2630QM-nél erősebb OEM procit fele ennyiért be tudtam szerezni.
Na, ekkor xartam le az egészet, túrtam szét a gépet és cseréltem ki a felét, meg a külföldi fórumokon említett hűtés tuningokat is megcsináltam.

AlienWare! Mi más?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.