Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Tegnap vettem egy Dell Optiplex Gx115 SFF gépet (ram, proci, hdd nelkul), a boltban ki is lett probalva, bios/postscreen lathato volt.

Itthon 3 SDram volt, mind3 noname, egy 32, egy 64, es egy 256-os. Masik gepben, ami egy VIA chipsetes Celeron900, vigan megy mind3.

3 rambol 2-nel pittyeg a bios a Dell-nel (neten rakeresve a hibauzre azt irja hogy nincs ram, vagy nem ismerte fel), a 3. (a 64-es 133mhz-s)-nal viszont semmi pittyeges, felporognek a periferiak, viszont megsem jut el a booting, monitor sem poccen be.

pIII-1000 procija mukodik a masik gepben, monitor mukodik, winyo mukodig, ramok mint irtam mukodnek masik gepben, es a boltban meg a gep is postolt, igaz nem az en ramjaimmal.

i815 elvileg haklis hogy milyen SD-t kap, vagy utkozben halhatott meg a gep annak ellenere hogy ugy vigyaztam mint a szemem fenyere??

(#2) Rover623 válasza n0_gAboR (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Brand gépek háklisak...;]
Főleg az idősebbje...de megbízhatóak...:C
A 815 elvileg nem érzékeny (a 440BX kellemetlenebb volt ebből a szempontból)...az hogy a VIA-ban megy, nem csoda: a VIA igénytelen igavonó, cserébe a 815 jóval gyorsabb...
Keríts legalább egy működő SDRAM-ot (133MHz-eset, mert a leírtak alapján úgy tűnik a procid FSB-je 133MHz és a Dell tuti szinkronban indít alapon) és frissíts benne BIOS-t, azzal talán toleránsabb lesz!
Szerintem nem is lehet lejjebb venni a RAM frekiket mint 1:1, tehát csak 133-as memcsikkel érdemes kísérletezni...;)

primus inter pares

(#3) n0_gAboR válasza Rover623 (#2) üzenetére


n0_gAboR
őstag

nah kiderult hogy a 64-es memoria sem volt fasza....ugyan nem pityegett a gep, de a hatuljan van 4 led, mindegyik 2 szinben tud pompazni, ezek a diagnosztikai ledek, (ez mar a sokadig dolog a kisgepen, amitol lehidalok...nem gondoltam volna h ennyire igenyes egy brand gep, foleg hogy tele van egyedi hw elemekkel). szoval a ledekbol kiderult hogy a gep ugyan felismerte a ramot, de nem tudta kezelni:(

milyen ram kell ebbe a gépbe??

(#4) n0_gAboR válasza Rover623 (#2) üzenetére


n0_gAboR
őstag

64-es es 256-os is 133-as SD, és 2oldalas mind2 (en ugy olvastam ezeket jobban szeretik a regi gepek)

(#5) Rover623 válasza n0_gAboR (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Pl. ilyen:[link]...
6+ÁFA körül van...
A 256-os pedig 12+Á...
Ezek tutira műxenek benne.

primus inter pares

(#6) n0_gAboR válasza Rover623 (#5) üzenetére


n0_gAboR
őstag

12+áfa :):) nevetsegesen draga.
keresek valami normalis arut...max felhivom a boltot ahol vettem hogy ok mivel hajtották.

(#7) Rover623 válasza n0_gAboR (#6) üzenetére


Rover623
félisten

Hja kérem, az antikvitás nem olcsó dolog...:P

primus inter pares

(#8) neduddki válasza Rover623 (#2) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

99-ben volt szerencsem dell-es bx-es asztalikhoz... 2db 450-es p2 meg 1 db 300Cerka...
fonokseg kitananta hogy memori abovites... hat mit ne mongyak szivinfakrtust kaptak mikro megkaptak az arjanlatot a humansofftotl:- ))) de hijjab is toltam bele mindnefe vackot azokal az istenenk se ment:- ((( ne is lett memoriabovites....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) Retropoint


Retropoint
tag

foglalkozom ilyen gépekkel [link], de még ilyen problémám nem volt... bár az is igaz, hogy kétoldalas ramokkal még sosem próbáltam ezeket csak márkásabb ( Infenion, Kingston ) SD-vel..

Ha kell valami alkatrész keress meg, hátha tudok segíteni.

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#10) Rover623 válasza Retropoint (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Én is foglalkozom ilyen (régebbi) gépekkel [linket szándékosan nem adok;]], és sok ilyen problémám volt...és csak márkásabb (pl. Kingston) RAM-okkal lehet megnyugtatóan és biztosan megoldani...a többi lutri...;)
Járkálhat bontókba, próbálkozhat jó sokat...:C
Fognak neki örülni...:DDD

primus inter pares

(#11) Retropoint válasza Rover623 (#10) üzenetére


Retropoint
tag

nekem is csak véletlenül csúszott be a link :D

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#12) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

koszi a segitseget!

megprobalok akkor markasabb modulokat felhajtani...faternak meg a via-s 900cerkaval elmuzsikalnak majd a gagyibb darabok is.

(#13) Retropoint válasza n0_gAboR (#12) üzenetére


Retropoint
tag

kérlek

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.