Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d-j


d-j
csendes tag

Sziasztok!
Egy apró, számomra fontos dologra lennék kíváncsi. Nevezetesen az érdkelne, hogy meg tudja-e mondani valaki, a mostanában gyártott Dell asztali gépekben milyen márkájú merevlemez található.
Azt tudom, hogy az IBM elsősorban Western Digital-t használ, érdkelne, hogy a Dell-ekben mi található.
Köszi!

(#2) d-j


d-j
csendes tag

Senki? Azt hittem van valaki aki használ Dell gépet...

(#3) Rover623 válasza d-j (#2) üzenetére


Rover623
félisten

Kis csillag...
1. annyi féle Dell gép van mint a szemét...
2. még kis hazánkban is sok ezer gépet adnak el éves szinten...vállalatoknak...
3. Maxtor, Seagate, Hitachi, Samsung, WD...az olcsó gépekben az ultragagyi változatok...a középkategóriás gépekben a korrektek...a workstation kategóriában pedig a legjobb variánsok...

Valami konkrét és értelmes kérdés...?;]

primus inter pares

(#4) d-j


d-j
csendes tag

Ok. Volt egy kérdésem. Fogalmam sincs miért kell durváskodni. Inkább meg se szólaltál volna, ha nem tudsz korrekt választ adni. Egyébként a legtöbb IBM gépben (mostaniban) én WD winyót láttam, s csak kíváncsi lettem volna a Dell mire adja a fejét.

Ha már itt tartunk szerinted WD vagy Hitachi a jobb választás??? Venni akarok egy winyót ami végre kibír több mint 1-1,5 évet. Nem kell túlságosan nagy, 120-as elég, csa a döglött SATA rendszerwinyómat cserélném le, ami egyébként Maxtor.

(#5) Rover623 válasza d-j (#4) üzenetére


Rover623
félisten

1. durva voltam...:F Én..vazze...?;]
2. a 2. pontban arra szerettem volna utalni (csak nem vágtad), hogy inkább vállalati körökben elterjedt a Dell, mintsem a magánszférában...ergo ne várd soha hogy tülekedni fognak neked itt a PH!-s userek a sok tapasztalattal meg jótanáccsal...
3. ha a 3. pont neked nem elég konkrét, akkor az azért lehet mert az 1. pontban próbáltam arra utalni, hogy kicsit túl általános a kérdésed...:U
4. Hitachi


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#6) steve@prhw válasza d-j (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Viszonylag nagy (Magyarországon k@va nagy) tételben vett a cég dell-eket, ezekben WD 40-esek vannak.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) Rover623 válasza steve@prhw (#6) üzenetére


Rover623
félisten

Nem csodálom...utcai forgalomban eladhatatlanok a WD-k...a Dell tuti áron jut hozzá...:U

primus inter pares

(#8) steve@prhw válasza Rover623 (#7) üzenetére


steve@prhw
őstag

(Annyira azért nem rosszak.. Kb. 8 hónapja indult a csere, azóta 250 gépet cseréltünk dell-re, eddig kettőnél volt vinyógond. Azonban az is tény, hogy 40-es vinyókat már akkoriban sem lett volna egyszerű elsózni.. (És nem lenne túl nagy üzlet 3 év helyszíni garos gépeknél döglődős vinyókat belerakni a gépeknek))

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#9) d-j válasza Rover623 (#5) üzenetére


d-j
csendes tag

OK. Bocs, csak nekem kicsit a ''kiscsillag'' olyan lenézően hatott. :) Bocs ha félreértettél. A válaszodból látom, hogy te Hitachi mellett voksolnál. Nem tudom valyon meg tudod-e nekem mondani a választ, de a nagy kérdésem a következő: amióta a Hitachi átvette az IBM merevlemez gyártó részlegét módosított-e a merevlemezeken vagy még mindig az IBM által kitalált vinyók vannak pofozgatva? Konkrétan az érdekelne, hogy pl. a Hitachi Deskstar 7K250 sorozat már saját Hitachi fejlesztés vagy az IBM-től örökölt dolog?

Egyébként ha a Hitachi és a WD közül az előbbi a jobb választás, miért? Tapasztalatból mondod? (Nem kötözködés akar lenni, csak én tényleg nem tudom melyikre lenne jobb beruházni. Nekem eddig Quantum-jaim voltak a hőskorban majd a Quantum-Maxtor házasság után a tapasztalatok alapján Maxtor-ra adtam a fejem, de sajnos kezdem belátni az utóbbi időben, hogy rosszul tettem.)

(#10) Rover623 válasza d-j (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Ezt csak a Hitachi tudhatja...mindenesetre remélem hogy saját...az IBM cuccok nem voltak túl megbízhatóak (illetve azok voltak, amíg be nem lépett a képbe Székesfehérvár:DD)...a Hitachi-nak meg komoly SCSI holmijai voltak!
A WD meg jól kezdett, aztán lecsúszott a megbízhatósági skálán...

primus inter pares

(#11) Vitus válasza Rover623 (#7) üzenetére


Vitus
őstag

Érdekes mert a WD messze a legmegbízhatóbb winyó a felmérések szerint. Nem értem nálunk miért nincsenek jobban felkapva. Hozzáteszem nekem sem WD van. :U

''A WD meg jól kezdett, aztán lecsúszott a megbízhatósági skálán...''

Idén is a legmegbízhatóbb volt! Ne írj butaságot...


[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) Rover623 válasza Vitus (#11) üzenetére


Rover623
félisten

Te ''odakint'' élsz...?;]

Engem nem érdekel az ADAC hibastatisztika sem...mivel nálunk futnak azok az autók, amiknek ''odakint'' kellene rontaniuk az átlagot...:DDD

primus inter pares

(#13) spirit007


spirit007
senior tag

Nekem van WD vincsim :)
2 db 850MB-s Caviar (antik darab) és egy 7,5 GB Spartan

(#14) tts válasza Vitus (#11) üzenetére


tts
addikt

nekem egy volt szervízvezető ismerősöm azt mondta, hogy messze a WD a legmegbízhatatlanabb, ezért én pl. ki sem próbáltam

van most is vagy 8 vincsim 5 gépben, Samsung, Seagate, Hitachi vegyesen 20-160-ig de még soha egyik sem ment tönkre

(#15) L3zl13 válasza tts (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Minden létező márkára találhatnék ilyen ismerőst... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#16) d-j válasza Rover623 (#10) üzenetére


d-j
csendes tag

Bizony a WD valamit nagyon elrontott, mert bizony volt a mainál fényesebb is volt a csillaga. Őszintén megmondom még mindig döntésképtelen vagyok a WD és a Hitachi közti választás terén...

Annyi azonban biztos, hogy már használtam korábban WD-ket, s azokkal nem volt gond. A mostaniakat sajnos nem ismerem. A Hitachi-t pláne. Erről a márkáról valahogy mindig az jut az eszembe, hogy az IBM winyók valaha milyen jók voltak, aztán az IBM általi gyártás vége felé meg milyen silányak. Nem tudom valyon a Hitachi-nak mit sikerült kezdenie a valaha szebb napokat is megélt részleggel.

Szerintem a mai napig a leggyengébb pontja egy számítógépnek a winchester. Ez tény. A maiak pedig valahogy egyre rosszabbak és a Maxtorok után már tényleg elment a kedvem az egésztől. Azért gondoltam megkérdem mi található a nagy nevek gépeiben (Dell, IBM, HP ... stb.), mert az talán sugall valamit. Elvégre akármilyen gépek is, én márkásban még nem láttam winyót dögleni. Ettől persze természetes, hogy előfordul ilyen.

Rá kellett jönnöm azonban, hogy manapság a nagy nevek a WD-t előszeretettel építik a snassz asztali gépikbe. Azt, hogy milyen megfontolásból, fogalmam sincs. Lehet, hogy tényleg jók, de az sem lepne meg ha emögött is csak valakik üzleti érdekei állnának.

Azért ha a saját tapasztalataitokkal segítetek nekem eldönteni, hogy mi az ami ha nem is az igazi, de valamelyest a jobb választás merevlemezes egység tekintetében, ezúton is köszönöm.

(#17) tts válasza L3zl13 (#15) üzenetére


tts
addikt

ez is lehet :C

(#18) tts válasza d-j (#16) üzenetére


tts
addikt

vajon

(#19) L3zl13 válasza d-j (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Gyakran a nagy márkáknál is szarból építik a várat.
Úgyhogy az, hogy egy gyártó beszállítója valamelyik nagy brandnek nem jelent semmit... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#20) Rover623 válasza d-j (#16) üzenetére


Rover623
félisten

Akkor egy gyakorlati példa:
A legnagyobb számban Sea és Maxtor HDD-ket adunk el...olcsón lehet hozzájutni...
Ha komolyabb kell: Hitachi vagy Samsung...
Ha még komolyabb: valami SCSI...ezek azért minden gyártónál válogatva vannak...
Ha vérre megy: ajánlunk hozzá komoly backup rendszert...;]

primus inter pares

(#21) d-j válasza Rover623 (#20) üzenetére


d-j
csendes tag

OK sssrácc! Veszem a lényeget. :)
Megadom az esélyt a Hitachi-nak! Remélem ic ö biginning of ö bjutiful friendship lesz. Samsung-ra azért nem adnám a fejem. Rendben, biztos jók mert tesztekben is látszik, csak azt nem értem, hogy ahány ismerősöm vett ilyet (különbözö helyekről) miért purcantak ki fél éven belül, van olyan eset, amikor már a csereként kapott is. :Y

Én tehát óckodom a Samsung-tól (amúgy sincs itthon semmi ebből a márkából), de a Hitachi-ban még bízom egy kicsit.

Azért a legjobb még is csak az lenne ha kreálnának már végre valami olyan wincsit, ami nem mozgó alkatrészekből van, hanem egy bazi nagy, bazi gyors flash memória. Abból biztos vennék egy turbós Corsair-t vagy Kingston-t.

(#22) Balage20 válasza d-j (#1) üzenetére


Balage20
csendes tag

Hi!
Én most vettem Dell gépet egy Latitude D810 -et ebben 80GB-os Hitachi van!

Dell Latitude D810 (Intel 915 chipset, Pentium-M Dothan 2.13Ghz 2MB/533FSB, 1GB DDR2 RAM 533 MHz Dual chanell, WUXGA LCD (1920x1200), Radeon X600 128 MB, 8x DVD+-RW, 80 GB HDD, intel wifi b/g, bluetooth)

(#23) Rover623 válasza Balage20 (#22) üzenetére


Rover623
félisten

Az jó...valszeg nem fogsz csalódni benne...:C
Az igaz hogy d-j asztali rendszerek után érdeklődött...:U

primus inter pares

(#24) d-j válasza Balage20 (#22) üzenetére


d-j
csendes tag

Köszi, hogy rávilágítottál. Persze ebből nem tudni, hogy minden hordozható Dell gépben Hitachi van-e, de biztos nem váltogatják sűrűn a márkákat. (Bár ki tudja.)

(#25) Balage20 válasza Rover623 (#23) üzenetére


Balage20
csendes tag

Viszont nekem csak Notebookom van Dell-ből! De nem hiszem hogy nagyon váltogatná a típusokat a Dell. Amelyik nekik jobban bejön, amelyiknél kevesebb a meghibásodás azt használják!

Dell Latitude D810 (Intel 915 chipset, Pentium-M Dothan 2.13Ghz 2MB/533FSB, 1GB DDR2 RAM 533 MHz Dual chanell, WUXGA LCD (1920x1200), Radeon X600 128 MB, 8x DVD+-RW, 80 GB HDD, intel wifi b/g, bluetooth)

(#26) Rover623 válasza d-j (#24) üzenetére


Rover623
félisten

Mivel jól felnyomtátok az agyvizemet, bogarásztam egy kicsit az archivumomat... száztizenvalahány Dell gép statisztikája az elmúlt 10 évből (csak az IDE):

Optiplex GX50, WDC WD200EB-75CPF0
Optiplex GX50, Maxtor 2B020H1
Optiplex GX150, Maxtor 2B020H1
Optiplex GX150, WDC WD200EB-75CPF0
Optiplex GX150, WDC WD200BB-75CLB0
Optiplex GX240, Seagate ST340016A
Optiplex GX240, WDC WD200EB-75CPF0
Optiplex GX240, MAXTOR 6L040L2
Optiplex GX240, Seagate ST320011A
Optiplex GX260, WDC WD200EB-75CPF0
Optiplex Gs 5200L, QUANTUM FIREBALLlct08 08 (tuti kinyúlt benne a régi)
Optiplex Gs 5200L, QUANTUM FIREBALL_TM1080A
Optiplex XM, WDC AC2540F
Optiplex XL , QUANTUM FIREBALL_TM1080A
Optiplex E1, WDC AC24300L
Optiplex Gn, Maxtor 82160D2
Optiplex (valami P133-as), WDC AC11000H

433TE, Seagate ST157A
320, QUANTUM LP52A
325, QUANTUM LP120A
325N, Conner CP2064

Dimension 8200, WDC WD200BB-75CLB0
Dimension 4300, Maxtor 2B020H1

Latitude C840, Hitachi DK23DA-20
Latitude C810, Hitachi DK23CA-20
Latitude C800, IBM IC25N010ATDA04-0
Latitude C600, IBM-DJSA-210
Latitude C450, FUJITSU MHH2048AT
Latitude CP, IBM-DTCA-23240

Inspiron 8200, Hitachi DK23DA-30
Inspiron 8100, IBM IC25N020ATDA04-0
Inspiron 8100, Hitachi DK23CA-20
Inspiron 8100, IBM IC25N030ATDA04-0
Inspiron 8000, IBM IC25N020ATDA04-0
Inspiron 7000, FUJITSU MHC2040AT
Inspiron 4100, IBM-DJSA-205
Inspiron 4100, IBM IC25N010ATDA04-0
Inspiron 2500, IBM IC25N010ATDA04-0

Ezek után olyan ''tuti'' dolgokat, hogy ''WD van bennük...'', ''Hitachi van bennük...'' csakis hasonló tények alapján állítson bárki is...;]

primus inter pares

(#27) Printszkrín válasza d-j (#21) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nyugodtan vehetsz Samsung-ot is.
Ma vettem még egyet a főnököm gépébe. (nem kis felelősség)
Én már mást nem is veszek, mert jó és kész.
3db SP0411N
2db SP0812C (sata)
Van még Maxtor 6Y080P0 na ezt kellet garban cserélni
Hitachi HDS728080PLAT20 ez meg kerreg, kattog,
hogy a szívbajt hozza rám. De hajtott a kíváncsiság, és kellett.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#28) d-j válasza Rover623 (#26) üzenetére


d-j
csendes tag

:))

(#29) d-j válasza Printszkrín (#27) üzenetére


d-j
csendes tag

Nem tudom, nekem a Samsung valahogy az LG-vel van egy szinten. Olyan olcsó, botladozó márka. De ne legyen igazam. Azért köszi.

(#30) tts válasza d-j (#29) üzenetére


tts
addikt

nem olcsóbb a többinél, nem botladozó, hanem világcég, nincs LG vinyó, ...

amúgy háztartási elektronikában és sem veszek semmi koreait - hülye szokás, de ez van

(#31) d-j válasza tts (#30) üzenetére


d-j
csendes tag

Számomra is világos, hogy nincs LG winyó. (Kétszeres hála istennek.)
De attól még, hogy világcég a Samsung, szerintem a gyengék közé tartozik.

Már csak arra nem tudok rájönni, hogy milyen okból van kis hazánkban kevés WD winyó. Rossz a kereskedői hálózat, vagy csak egyszerűen sz*rok. :F

(#32) tts válasza d-j (#31) üzenetére


tts
addikt

Ez jó kérdés, mindenesetre szerintem pl. a Raptor nagy slágernek indult, de olyan árakon 36/72 MB vincsikért, amikor 250-300 MB -nál jár a többi...

(#33) Obi-1 válasza Vitus (#11) üzenetére


Obi-1
őstag

Én is úgy tudom, hogy nagyon jó a Western Digital. Volt 1, 4 és 40 gigás változatom is, de a 40 gigás sivító hangja miatt Seagate 80-as üzemel most.

Only a Sith deals in absolutes.

(#34) Vitus válasza Obi-1 (#33) üzenetére


Vitus
őstag

Nem is olyan régen volt egy műsor amiben a winyókról volt szó és ott mondták, hogy a WD-nek legjobb a statja meghibásodás terén már évek óta. De mivel annyira nem érdekel a téma így nem vitatkozom. :) Nekem maxtorjaim sem mentek tönkre most is az van meg hitachi-k is azok is jók. :) Nem kell mindig ki be kapcsolgatni a gépet. :) Én Hétfőn bekapcsolom és hétvégekörül meg ki. :))

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#35) d-j válasza Vitus (#34) üzenetére


d-j
csendes tag

A Maxtor-jaidhoz képest halkabbak a Hitachi-k, vagy nem tűnik fel?
Melyik melegszik jobban? Nekem a Maxtor-ok bizony eléggé szeretnek átforrósodni.

(#36) Vitus válasza d-j (#35) üzenetére


Vitus
őstag

Hitachi sokkal halkabb hőfokra egyformák 28-34 között vannak. A maxtorom sata-s és állati hangos ilyen igazi kerregőgép mint a régi mfm-es winyók. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#37) d-j válasza Vitus (#36) üzenetére


d-j
csendes tag

Az én 160-as Maxtorom az őrületbe kerget a hangjával.
Venni is fogok helyette egy Hitát.

(#38) Printszkrín válasza d-j (#35) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hitachi nekem kevésbé melegszik. Inkább ezt vedd ne a Maxtort.
Majd meglátod ha egymás mellé teszed őket, másolsz egyikről a
másikra, majd vissza, hogy a Maxtor jobban melegszik. Szerintem
mindkettő hangosabb a Samsung-nál, de a Maxtor melegebb is.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#39) Obi-1 válasza Vitus (#34) üzenetére


Obi-1
őstag

American quality, ha jól tudom.

Only a Sith deals in absolutes.

(#40) BosX válasza d-j (#29) üzenetére


BosX
aktív tag

Szvsz ma már nem lehet rámondani egy elektronikai/számtech márkára/cégre egyértelműen, hogy gyagyi/minőségi cuccokat csinál, inkább a termékcsoportokat kell nézni. Pl. ez a Samsungnál ez úgy néz ki, hogy a mobiltelefonoknál szinte csak a prémium kategóriára koncentrál, a winyóknál és a TFT monitoroknál pedig szvsz erős középátlag. De pl házimozit,audio/video dolgokat nem vennék samsungból, ebben még mindig jobbak a japánok... Ugyanígy le lehetne írni a többi nagy gyártót, de ezek nagyjából közismertek is.

A Dell meg szerintem szériában veszi a vinyókat, amikor éppen a legjobb ajánlatot adja az egyik nagy winyógyártó, attól vásárolnak, mint ahogy a stat is mutatja fentebb. Na ez az ami pl. a prociknál hiányzik Delléknél...


mentality, tradition, history. these things never change.

(#41) Rover623 válasza BosX (#40) üzenetére


Rover623
félisten

''A Dell meg szerintem szériában veszi a vinyókat, amikor éppen a legjobb ajánlatot adja az egyik nagy winyógyártó, attól vásárolnak, mint ahogy a stat is mutatja fentebb. Na ez az ami pl. a prociknál hiányzik Delléknél...''

Csak nem arra gondolsz, hogy akkor AMD-t ''kellene'' venniük...:U
Ne legyél benne biztos hogy az Intel nekik drágább...;]

primus inter pares

(#42) sbazsi


sbazsi
veterán

Nekem egy hp desktop van, ebben seagate vinyo van.
Bővebben: link

(#43) Rover623 válasza sbazsi (#42) üzenetére


Rover623
félisten

És az Acer notiban...?;]
Könyörgöm: mi köze ennek a témához...?:F

primus inter pares

(#44) sbazsi válasza Rover623 (#43) üzenetére


sbazsi
veterán

Fikázás előtt olvasgathatnál egy keveset...
Bővebben: link
De kiemelem neked.

Azért gondoltam megkérdem mi található a nagy nevek gépeiben (Dell, IBM, HP ... stb.), mert az talán sugall valamit.

Vagy keress mást akit fikázhatsz. Esetleg javaslom a papírzsebkendőt.
:P

Ha valóban kíváncsi vagy, megnézem milyen van a notebookban.:D


szerk: offra tettem. :))


[Szerkesztve]

(#45) Rover623 válasza sbazsi (#44) üzenetére


Rover623
félisten

A topic címe egyértelmű...
Az indító hsz. egyértelmű...
Szerintem...:DDD

P.S.:
''off topic'' plz...:U
Köszi!

mod: a tippem Hitachi...:D

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#46) sbazsi válasza Rover623 (#45) üzenetére


sbazsi
veterán

Akkor most nyissak egy topicot, hogy megválaszoljam d-j kérdését???:F

(#47) BosX válasza Rover623 (#41) üzenetére


BosX
aktív tag

Persze, megéri a deal a Dellnek és az Intelnek is, de feldobná a kínálatot néhány AMD proccos dell gép:)

mentality, tradition, history. these things never change.

(#48) Rover623 válasza BosX (#47) üzenetére


Rover623
félisten

Ez igaz, csak az a baj, hogy a Dell-nek rengeteg a vállalati ügyfele...azoknál meg be van betonozva az Intel...

primus inter pares

(#49) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Érdekes, hogy épp most akadtam rá erre a topicra, meg annak az utolsó témájára :) Egész időszerű :D

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.