Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balint


Balint
tag

Hello!

Találtam egy jó kis tesztet, ahol megmérkőzik egymással az AMD760, Sis745, Ali Magic, Via KT266A, és KT333!

http://www.tbreak.com/hard/mobo/msi_kt3ultra/page1.html

Szerintem érdemes megkukkantani!
A kt333 még úgy is lenyom minden mást, ha 266on megy a memória...

A felhasznált delikvensek MSI KT3,Abit KR7A, ECS K7S6A, stb...

Az MSI nagyon meggyőzően szerepelt.

Bálint

(#2) Balint


Balint
tag

Rögtön ki is egészítem a dolgot...

http://www.tbreak.com/hard/mobo/asus_a7v333/page1.html

Az ASUS megmérkőzik az MSIvel... és láss csodát, az MSI elveri rajta a port! Bár nem nagyon, de mégis...
Igaz, írják, hogy az ASUS lap nem teljesen végleges változat...

(#3) Lancelot


Lancelot
csendes tag

Én egy ilyen kis édessel rendelkezem valamint egy 1900+ XP vel, tényleg meggyőző a vas.

"Nem a részvétel hanem a győzelem a fontos..." Anonimus

(#4) guest


guest
veterán

Ne hasonlítgassunk egy 20000,- egy 30000,- és egy 40000,- ft lapot egymáshoz!!!! Legalább is szerintem nem korrekt így!!!

prohardver vendég

(#5) Gero


Gero
tag

Nekem meg nem jön be a link :((

cramstuff.com

(#6) rog válasza Gero (#5) üzenetére


rog
addikt

itt se.

(#7) guest


guest
veterán

szerintem se nagyon korrekt egy 20.000 ftos k7s6a-t hasonlítani egy 30-35e forintos MSI kt333-as laphoz. Ha az ár/telj. mutatót nézzük, kb. kétszer jobb az ECS lapja! Valakinek egyszer ajánlottam az ECS K7S5A-t, mint alternatívát, erre ő azt mondta, hogy a boltban röhögtek egyet, mert annál van sokkal jobb 60e-ért, ja én meg mondom annyiért én is tudok jót mondani! szerintem a különbség nem ér meg 20-30 ezer forintot (5-10%)

prohardver vendég

(#8) Balint


Balint
tag

Na, mondhatom szép... találok jó kis review-t, aztán meg behal a szerver... Remélem feltámad hamarosan.
Pedig elég jó kis tesztnek tűnt.

tegnap a www.msi.com.tw-t nem tudtam elérni, ma már jó...

Egyébként a Magicompnál
MSI KT3-333 Ultra DDR, ATX, Socket A 21 600 27 000
Igaz, hogy ez nem a raid-es, de gondolom hasonlóan teljesít. és ezt már van értelme összehasonlítani a K7S6Aval, meg a KR7Aval is...
mindenki eldönti, hogy az árak ismeretében neki melyik éri meg legjobban.
Van akinek számít pár % teljesítmény, meg MHz-enkénti FSB állítási lehetőség, meg 6 csatornás integrált audió, meg proci hővédelem, meg ilyenek.

Egyébként valóban jó lenne egy ECS lapok egymás ellen típusú teszt, amire nevezhet a K7S5A, K7S6A, K7VTA2, K7VTA3...

De ugyanígy jó lenne MSI 745 vs KT3 stb...

Balint

(#9) Balint


Balint
tag

Na! Újra működik a link amit az elején írtam!
Szerintem érdemes megnézni!

(#10) guest


guest
veterán

A SiS735-ös chipsettel szerelt ECS K7S5A alaplappal a fő probléma, hogy nem mindig stabil. Valószínűleg a chipset hibájából, különben nyilván több cég is csinálna vele alaplapot, hiszen különben tényleg nagyon olcsó és elég gyors. A SiS745-ös chipset, a javítás, alighanem stabilabb (így az ECS K7S6A is), ugyanakkor DDR333-as memória sebesség és 266-os FSB mellett még lassúbb, mintha a RAM is DDR266-on menne. Szóval úgy néz ki, a nagyobb stabilitás ára az alacsonyabb sebesség volt.

Az AMD760 és különösen az Ali Magic chipsetek nincsenek is versenyben az újabb VIA chipsetekkel. Az nVIDIA nForce 420-D és 415-D van versenyben, de ezek is alulmaradnak a KT333-mal szemben, lényegesen magasabb áruk ellenére is. És egy hónapon belül jön a KT400, úgyhogy szerintem hamarosan szögre akaszthatja a cipőjét mindenki a Socket-A fronton. A VIA győztesként, figyelmét más procik támogatása felé fordítva, a többiek meg a futottak még kategóriában.

A P4 házatáján sajnos az nVIDIA egyáltalán nem indulhat, az AMD önszántából nem indul(:-), az ALI kis versenyző, így lényegében maradnak az Intel, a VIA és a SiS megoldásai. Az Intel tudna jó 2-csatornás DDR SDRAM-os chipsetet csinálni, de egyelőre csak szerverekhez szánja. A SiS RDRAM-os chipsettel próbálkozik, és ha 1 éven belül számottevő mennyiséget tudnak gyártani, akkor lehet sikerük vele. Sajnos a SiS-re nem jellemző ez a gyorsaság, az RDRAM napjai pedig meg vannak számlálva (a jelenlegi felállásban).
A VIA továbbra sem rendelkezik licensszel, de ettől függetlenül a P4x333-as chipset nagyon gyors (és olcsó). Az áttörést a P4x600 hozza majd, 2-csatornás DDR SDRAM támogatása miatt (AGP 8x és hasonlók triviálisak). Szerintem le fogja mosni a piacot, ugyanis az Intel DDR SDRAM-os chipsetjei nem tudják állni a versenyt még a P4x333-mal sem, és az RDRAM-osak is csak a 2-csatornás felépítésük miatt...

prohardver vendég

(#11) rog válasza guest (#10) üzenetére


rog
addikt

igazábol a sis745-ös ecs instabilabb mint a sis735,
de ennek is a memória az oka..
ja és kár hogy olyan kevés cég gyártya azt a lapot :)) (cool)

a sis7x5 chipkészlet helyett mondjunk már chip-et! köszi

(#12) Balint válasza rog (#11) üzenetére


Balint
tag

A Magicompban sokáig árulták 20800+áfa áron az msi kt3 ultrát... múlt hét kedden bementem, hogy vegyek olyat, hát éppen nem volt a boltban... azt mondja, majd csütörtökön...
Két nap múlva nézem az árlistát, hát már 3000Fttal többe kerül!!!
Olyan mérges lettem, hogy inkább vettem MSI 745 Ultrát kevesebb mint 17000+áfáért...
de eddig nem tűnt fel hogy a sis 745 instabil lenne benne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.