Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JackD


JackD
csendes tag

Üdv!
Adott egy ASUS P4C800-as alaplap, ugyebár i875 chipsettel, plusz egy 800MHz FSB-vel megáldott P4. További résztvevők: 2db tökegyforma PC3200-as Hynix memóriamodul.

Miért lehet az a jelenség, hogy ha csak az egyik memória modul van az alaplapban akkor rendesen működik 400MHz-en az az 1 modul (a BIOS kiírás szerint), igaz ugyan hogy csak single channel üzemmódban, viszont ha a másik modult is beteszem mellé, akkor vált a rendszer dual channelre és lefokozza a memóriákat 320MHz-re...

Miért kezeli a 2 modult vajon együtt 320-on? Természetesen a megfelelő slotba dugtam a modulokat a dual channel miatt.

Szívesen várok öteleteket! :F

(#2) Joey_the_man válasza JackD (#1) üzenetére


Joey_the_man
tag

Nem ismerem ezt az alaplapot, nekem Abit ic-7-em van, nem lehet valamit ott állítani a FSB : CPU aránynál vagy valamit ?? Bár ezt már gondolom csekkelted már...

[Szerkesztve]

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#3) JackD


JackD
csendes tag

Nah. Arra juottam még, hogy ha manuálisra állítom ''Auto''-ról a frekvencia beállításokat a BIOSban akkor ott ki lehet ugyi választani a kívánt CPU FSB-t meg a DDR frekvenciát. Ha ott 400MHz-re állítom a memória sebességét, akkor úgy néz ki, hogy rákényszeríti magát a 400MHz használatára, mivel bootoláskor így már 400MHz, Dual channel van kiírva.
De ez számomra nem túl bíztató jel. Miért nem ismeri fel vajon helyesen a 2 modult egyszerre? Így olyan nem tiszta a dolog, hogy mauálisan kell belőnöm a frekvenciát ahhoz, hogy helyesen működjön.
Valami oka csak van a 320-ra váltásnak..
:F

JackD

(#4) JackD


JackD
csendes tag

A probléma úgy néz ki, megoldódott.
Most már ha visszaállítom ''Auto''-ra a memória sebességet, akkor is 400-asnak ismeri fel induláskor a 2 modult a gép.
Érdekes tulajdonsága ez az alaplapnak. Előbb manuálisan meg kell mutatni neki, hogy milyen a memória, hogy utána fl tudja ismerni magától is. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.