Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DDNS probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lukacsjeno


lukacsjeno
tag

Üdv!

Van egy d-link dir600 routerem, és egy pc. win7 64 bit. ultimate-el.
A DDNS szolgáltatást sehogy nem tudom beállítani. Egyszerűen nem látszódik a pc-m 80-as portja sehogy.
Felraktam egy wamp servert, és azt szeretném távolról is elérni.
Próbáltam a dlink szolgáltatásával (dlinkddns.com) és a noip.com szolgáltatással is.
A routeren beállítottam az DNS részben a dolgokat, le is checkolja, hogy ok a regisztrált ddns domain, beállítottam a portforwardot is, de mégsem látszik kívülről a gépem.
Ugyanezt kipróbáltam a noip szolgáltatásával is, annál felraktam a gépemre az oldalukról letölthető kliensprogramot, amikor megadom benne az adatokat, azt írja ki, hogy státusz ok, de azzal se megy.
Próbáltam pingelni a regisztrált domaint mindkét szolgáltatónál (dlink, és a noip-nél is), de egyszerűen nincs válasz.IP cím alapján is próbáltam, hátha a névfeloldás nem megy valamiért, de úgy se. Több portcsekkolós oldalon is megpróbáltam letesztelni, de a 80-as portomra azt írja, hogy error, és lefordítva a kapott üzenetet "nem látszik".
Már kikapcsoltam a pc-men a win tűzfalat is, és Eset Smart Security 6-ban is a tűzfalat, hátha az fogja meg, de úgysem ment.
Kifogytam at ötletekből. Régen még XP alatt használtam ilyet, amikor még ingyenes volt a dyndns.org, és hiba nélkül ment, de most már fizetős, ezért kerestem más alternatívát. Amúgy szerintem nem a szolgáltatással van gond, mert ahogy írtam mindkét esetben lecsekkolja a státuszt, és ok-ot jelez. Én nagyon a router konfigurálásában gondolom, hogy ott van a hiba, de már nem tudom mit próbáljak még ki. Már DMZ-be is beraktam a belső IP címet, de azt is lesz@...ja.
Ha valakinek van valami épkézláb ötlete, kérem írja meg.
Köszönöm.

Köszönöm.

(#2) club1 válasza lukacsjeno (#1) üzenetére


club1
veterán

És nem találtál DDNS-es vagy routeres topicot???

(#3) lukacsjeno válasza club1 (#2) üzenetére


lukacsjeno
tag

Találtam ahol foglalkoztak vele, de konkrétan az én hibámra nem volt megoldás,
meg volt vagy 3000 bejegyzés, és valamikor időszámítás előtt indult a téma.
Gondoltam csinálok egy újat, mert nincs energiám mindet végigolvasni.
Tényleg ez a legnagyobb baj?

(#4) club1 válasza lukacsjeno (#3) üzenetére


club1
veterán

http://prohardver.hu/allando/alapelvek.html 12. pont.
Nagyjából idesz@rtál egy szemét topicot mert nem akarsz keresőt használni, meg rászánni egy kis időt. Inkább mások szánják rád a szabadidejüket még egyszer, vagy másodjára, vagy harmadjára ugyanazzal a problémával...

(#5) lukacsjeno válasza club1 (#4) üzenetére


lukacsjeno
tag

Konkrétan 1 hete keresem a megoldást a problémámra, és csak legvégső esetben írtam ide, mert már elegem volt a keresgélésből.
De ne mond már nekem, hogy normális az, hogy adott esetben egy 2005-2006-ban indult topikot 3000 feletti bejegyzéssel kellene átnyálaznom.
Amennyit tudtam megtettem, de nem találtam megoldást.
Ezért írtam ide, de nem fogok többet.
És Te meg ne sz@rd ide nekem az ÁSZF-et, mert elolvastam.
Inkább írtál volna megoldást a problémámra, de pont emiatt nem olvasok végig minden topikot,
mert tele van ilyen általad írt haszontalan bejegyzéssel, és kb. 20% az ami a kérdésre vonatkozik.

(#6) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Nem tisztem szidni és mellé állni sem senkinek, de én is ddns problémával küzdök és nincs konkrét topic. Keresőbe beírod, hogy ddns akkor egy zárolt topicot és ezt dobja ki, szal' a hiba lehet, hogy nem az újonc kolléga gépében keresendő...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#7) club1 válasza ZeUS2140 (#6) üzenetére


club1
veterán

Most abszolút igazad van, én sem találtam ddns-es topicot. A topic nyitásának időpontjában (bő egy évvel ezelőtt) viszont volt és a kereső is kidobta. Ezért reagáltam úgy, ahogy. Most csak egy korábban nyitott ddns-es topic van (dinamikus dns néven lehet rákeresni).

(#8) ZeUS2140 válasza club1 (#7) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Mondjuk igazad lehet, mert a dátumot nem néztem :)
Már megtaláltam amit akartam.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#9) Kamisama


Kamisama
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!

Digi betett nekem egy routert az Asus RT N65U routerem elé. Eddig az Asust letöltésre és ftpzésre használtam, ezidáig.

A DDNS-el oldottam meg az FTP-t, de ez most tönkrement.

A Digis router kapja a netet, onnan dinamikus ip-vel (IPoE: Automatic IP) kapom a netet az Asusra.

Mivel a Digis router nem képes letölteni és USB-re és DDNS sincs beleépítve, az asust szeretném továbbra is használni.

Hogyan tudom beállítani, hogy ismét működjön az FTP?

Elég zokni vagyok a témához, le tudnátok írni mi a teendő?

Agyamra megy ez a rohadt gép...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DDNS probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.