Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

Hozzászólások

(#968) m3gyo válasza RockHaRD (#965) üzenetére


m3gyo
csendes tag

Nem hinném, hogy a játék lényege a végtelen futás lenne. Másrészt nem véletlenül találta ki a Bohémian is azt, hogy respawnolni fognak a lootok. Így megoldható az állandó turizmus vagy legalább csökkenthető.

Most ha nem kifosztott üres bázisokat/reptereket/rendőrségeket/garázsokat/boltokat akarsz végiglátogatni kénytelen vagy ugrálni, mert a loot 2-4 óra között jelenik meg újra, addig maximum a rohadt paradicsomokat szedegetheted, meg a bakancsokat. A lootokon is lehetne valamit állítani, mert bakancsból/fejfedőből a szükségesnél 8-10* több spwanol le. Eshetne inkább konzerv, üditő vagy bármi ami tényleg használható lenne.

Ráadásul egy csomó épületbe nettó értelmetlen bemenni, mert semmit nem fogsz találni maximum egy polót vagy egy konzervet/üdítőt/haszontalan vackot (kalapács, fogo, ragasztószalag, stb...) de legtöbbször semmit. Ezen is lehetne valami javítani. Emelje fel a kezét például aki talált bármit is városszéli, rönkházban vagy emeletes bérházban. Én ott még soha semmit, pedig eleinte mindig benéztem mindenhova, most már csak célirányosan.

A játék lényeg szerintem a túlélés, na de a zombik egy balta/kapa feltalálása után már csak nettó idegesítőek de teljesen veszélytelenek. Számuk csekély voltából következően meg aztán végkép.

A "jó" felszerelésre, meg azért van szükséged, mivel amíg te egy kapával/baltával esetleg egy sörétessel próbálsz túlélni, addig mások sks, mozin, m4, vagy egy ak birtokában kéjes vigyorral puffantanak le. Ráadásul kérdés nélkül. Eddig egyetlen egy emberrel találkoztam akivel egyáltalán meg lehetett próbálni kommunikálni a többi kérdés nélkül támadt. Megjegyzem abban a kommunikációban sem volt köszönet, mert annak ellenére, hogy hagytuk volna elmenni ránk támadt.

Segítőkész vagy egyáltalán békés játékossal még nem találkoztam sehol. Tehát mivel loot egyáltalán csak úgy lehetséges, hogy vagy ugrálsz szerverek között, vagy elveszed attól akinek vagy (ergó megölöd a cuccaiért). Tehát az ugrálás még mindig a békésebb dolog. A játék pedig igen túlélő játék de itt jelenleg nem a zombikat meg az egyéb sorscsapásokat kell túlélned, hanem a többi játékos vérszomját, ahhoz pedig a kapánál/baltánál több kell. Természetesen nem kell mindent teljesen kiugrálva megszerezni annak tényleg nincs sok értelme, de egy alap felszerelési szintet így érdemes beszerezni. Elegendő kaját, egy értelmes fegyvert, valamennyi ruhát, valamennyi töltényt némi kötszert és egy jó zsákot. A többit ráérsz már nem ugrálva megszerezni, így már van esélyed a túlélésre.

Ez később változni fog, mert több lesz a zombi, jönnek a betegségek esőtől megfázás, járművek, sátrak, barikádok, respawnoló loot, kitudja még mi. De egyelőre még az ugrabugra szerintem megkerülhetetlen.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.