Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone

Hozzászólások

(#257) bugylee


bugylee
tag

Állok a kisházban az ablaknál és az ACOG-on keresztül jó 200 méterről pásztázom az udvar egy részét. Lassan megy az idő. Egy szitakötő repdes előttem, azt nézegetem. Időnként kipislantok oldalra de nem történik semmi. Elmajszolok egy narancsot és várok.

Eső lesz, már gyűlnek a felhők. Lassan elhallgatnak a madarak, egy nyúl ugrál a mezőn az erdő felé azt figyelem, közben az eső is megered. Hallgatom a kopogását és csak bambulok. Hirtelen felbukkan egy zombi az udvar sarka felé futva - server hopper érkezett. Nem látom, a kerítés túloldalán van csak a zombi hörgését hallani. Aztán csönd lesz. A fegyvert átállítom egyes lövésre és célba veszem a barakk ajtaját, míg a szemem sarkából az udvar szegletét figyelem. Eltart egy darabig mire előjön a hopper, épp a barakk felé tart. SKS a hátán, M4 a kezében. Az első lövés akkor éri, mikor egy pillanatra megáll kinyítni az ajtót. A második mikor beesik a házba. Még figyelem esetleg megmozdul e, aztán a biztonság kedvéért lövök rá mégegyszer. Le kéne menni betenni az ajtót.

Végül úgy döntök maradok. Ólomlábakon jár az idő, majdnem elalszom. Hogy felfrissüljek iszok néhány kortyot a kulacsomból. Mikor ismét felemelem a fegyvert megpillantok két maszkos alakot de már késő, bementek a börtönépületbe. Pont most kellett, hogy igyak? Miért nem mentem le betenni a barakk ajtaját? Most ott fekszik a hulla messziről tudatva: vigyázat, veszély! Majd látom, hogy megindulnak a barakk felé. Gondolom már kiszúrták korábban, vagy az is lehet, hogy régebb óta itt ólálkodtak, legalábbis nem nagyon zavarja őket. A gázmaszkos legugol a halott mellett, a hokimaszkos az ajtóból fedezi és az udvart figyeli. Ő az arcába kapja, a társa mindenhova.

Mit csináljak? Le kellene mennem becsukni az ajtót, nem lesz ez így jó. Tanakodok egy darabig, az eső közben eláll, a nap újra kisüt majd elindulok. Már közel járok mikor megpillantok egy bukósisakos piros iskolatáskás embert az udvar felé közeledni. Lehasalok egy rozsdás tartály mellett és onnan figyelem. Fegyvere nincs csak egy balta. Annyira gyanútlanul szaladgál, hogy megsajnálom. Odaér a három hullához és megtorpan, látszik rajta, hogy tanakodik de azért bemegy. A gáztank mellől átmegyek a műhely mellé és onnan figyelem tovább de ő még mindig bent van. Lelogolt? Nem kellett volna átjönni mert nem látom rendesen, a nap pont elvakít. Végre kijön, megvárom míg végez a másik két épületben és elsiet pár méterre mellettem.

Felkelek, az ajtót becsukom és elindulok vissza az ablakomhoz. Útközben mégegyszer megcélzom a bambim aztán hagyom, hadd siessen tovább a végzete elé. Visszatérvén ismét a vidéket pásztázom és azon tűnődöm, hogy a nap minden playerre egyformán mosolyog, ha a szerencse nem is...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  DayZ Standalone
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.