Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) OddMan


OddMan
őstag

Létezik aránylag olcsó IDE DAT meghajtó, ami képes legalább 50GB-100GB adatot rögzíteni? Otthoni felhasználásra kellene valami nem túl márkás olcsóbb DAT meghajtó.
Rögzítésre a Windows-ba integrált backup progit vagy valamilyen Linux-os progit használnék. :F
Mennyi ideig tartja meg egy DAT kazetta a tartalmát? :U

A DAT kazetták mostanság mennyibe kerülnek? :U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#2) lapa válasza OddMan (#1) üzenetére


lapa
veterán

szerintem a kis DAT kazik csak 20 giga körül tudnak legalábbis amit én láttam. ultrium van ibm logóval de az scsi és inkább a 7 számjegy felé tendál egy külsős meghajtó ára. arra 100/200 gb fér. szerintem vegyél egy vinyót.

(#3) zebrabra


zebrabra
csendes tag

Hello!

Itt vagyok?

(#4) zebrabra


zebrabra
csendes tag

:))
Nincs olcso, de van USB-s DAT 72. Neve mondja hogy 72 GB a tudasa, tomoritve. Valojaban csak 36 GB-tot tud lementeni a kazira. Otthoni hasznalatra hibatlan.

A windowsos backup progi tokeletes hozza.
A kazik adat tarozasara es visszanyeresere 30 evet vallal a HP.
A DAT 72 kazi kb. 4eft mostansag, de hasznalhatsz olcsobb kisebb kapacitasu kazikat is amit meghekelsz hogy olyan legyen mind a DAT 72 kazi.
Van mas megoldas is pl. LTO. De az aszem nagyon draga. Ha erdekel a tema boveben dobj egy emilt.
:R

Itt vagyok?

(#5) Rover623 válasza zebrabra (#4) üzenetére


Rover623
félisten

Neve mondja hogy 72 GB a tudasa, tomoritve. Valojaban csak 36 GB-tot tud lementeni a kazira.
Nem...a hardveres tömörítés ami bele van építve, kb. a felére tudja összetömöríteni az adatokat...mint minden rendes veszteségmentes tömörítési algoritmus!
Ha eleve tömörített jellegű anyagokat pakolsz rá (ZIP, ARJ, RAR vagy pl. PDF) akkor valóban csak 36GB fér rá (rossz esetben még annyi sem, mert egy tömörített anyag újratömörítve akár nagyobb is lehet mint eredetileg;)), ellenben átlagos összetételű anyagokkal ''terhelve'' 36-72GB között lesz a kapacitása...

primus inter pares

(#6) zebrabra válasza Rover623 (#5) üzenetére


zebrabra
csendes tag

Azt mondod teso, amit en is. Ami jol tomoritheto abbol tobb is felfer, akar 72 GB is. Ha meg olyan az adat hogy nem tomoritheto, ki kell kapcsolni a tomoritest. Ez vilagos. Akkor viszont csak 36 GB fer fel. Probaltam egyszeruen es lenyegretoroen irni a temarol, de latom nem kellokepen erthetoen. Bocs.De ez tulragozva. Minden esetre jo kis cucc.

Itt vagyok?

(#7) Rover623 válasza zebrabra (#6) üzenetére


Rover623
félisten

Egyszerűen és lényegretörően írtál, de (nem hozzáértők számára) nem kellően érthetően...:R

primus inter pares

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Akkor vesézzük már ki! Szvsz 4000Ft-ért min.36GB tárhely nem rossz. Na de mennyibe kerül az a ketyere, ami el is olvassa? Valami képet lehetne linkelni? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) zebrabra


zebrabra
csendes tag

http://h18006.www1.hp.com/products/storageworks/dat72usb/index.html

http://h18006.www1.hp.com/products/storageworks/dat72/index.html

Itt vagyok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.