Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Dark Souls 2 (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Šolaire válasza nem_tom (#2000) üzenetére


Šolaire
veterán

Huntsman corps felől menj. Skeleton lords boss után van.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2002) nem_tom válasza Šolaire (#2001) üzenetére


nem_tom
őstag

Wow! Köszi a térképet! Így már nagyjából képben vagyok. :)

(#2003) Kvelstadt válasza nem_tom (#2002) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Majulában ahol átmentél heide towerbe ott lesz egy csaj és megmondod neki hogy 2000soulért tekerje már át az átjárót mert arra lenne dolgod. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2004) nem_tom válasza Kvelstadt (#2003) üzenetére


nem_tom
őstag

Ja igen azt megtaláltam, csak nem tudtam, hogy amit keresek az arra van. :D

(#2005) Šolaire válasza nem_tom (#2002) üzenetére


Šolaire
veterán

Szivesen. Elég kusza szerintem ez a rész. Most értem a végére de el kellett gondolkodnom hogy merre van amit kérdeztél.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2006) nem_tom válasza Šolaire (#2005) üzenetére


nem_tom
őstag

Ne is mond. Hiába mentem végig annyi mindenen egy csomó dolog van amit már nem tudok visszaidézni. Főleg a nevek a zavarosak, a sztori az már teljesen off az agyamban. A helyszínekkel hellyel-közzel képben vagyok. Na meg az NPC-k... azt se tudom már hánnyal beszéltem eddig és hol. Meg, hogy van e olyan rész amit ott hagytam későbbre mert nem volt nálam Pharros kő vagy illatos ág a szobroknak. :DDD Ez így nem egy végigjátszás lesz. :)

(#2007) Šolaire válasza nem_tom (#2006) üzenetére


Šolaire
veterán

Hát igen,kell a 2 végigjátszás. Történet npc-k nálam oké. A helyszinek hogy következnek na azon gondolkodni kell. Első rész ebben köröket ver rá.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2008) nem_tom válasza Šolaire (#2007) üzenetére


nem_tom
őstag

Főleg amikor az elején beszélnek az NPC -k a különböző helyszínekről... pislogtam mint hal a szatyorban, azt se tudtam miről beszélnek. Kíváncsi leszek majd másodjára mi fog lejönni és mi nem. :)

(#2009) Šolaire válasza nem_tom (#2008) üzenetére


Šolaire
veterán

Sztori nekem tetszett meg az intro vidi szerintem a leghangulatosabb a 3 rész közül. Kell a 2 végigjátszás mert hosszú tartalmas játék.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2010) nem_tom válasza Šolaire (#2001) üzenetére


nem_tom
őstag

Amúgy Dragon Shrine -on hol van óriás lélek? Próbáltam megkeresni, meg utánajárni neten de nem találtam róla semmi infót. A többi négy az már meg van.

SZERK.: Illetve láttam videóról, hogyha megöljük a nagy sárkányt akkor adja, de más mód nincs rá?

[ Szerkesztve ]

(#2011) t256 válasza nem_tom (#2010) üzenetére


t256
őstag

Ha a sárkánytól akarod megszerezni, akkor nincs. Én egyébként életben hagytam. Megelégedtem azzal, hogy oda adta az Ashen Mist Heart-ot.

4 óriás lélekkel simán meg tudtam ölni Vendrick-et. 2-300-at sebeztem rajta így is. Kis gyakorlással perfektre lehet verni.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2012) nem_tom válasza t256 (#2011) üzenetére


nem_tom
őstag

Ja értem. Akkor valszeg meghagyom.

Illetve még az foglalkoztat, hogy mi van azokkal a boss lelkekkel amik ilyen nagyok és láng szerű kinézetük van. Miben másak és mi a jelentőségük?

Ja és honnan tudja az ember, hogy mikortól elérhető a fő boss?

[ Szerkesztve ]

(#2013) Šolaire válasza nem_tom (#2010) üzenetére


Šolaire
veterán

Én nem öltem meg az Ancient dragont még de ami késik nem múlik :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#2014) Kvelstadt válasza nem_tom (#2012) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Van 3 vagy 4 fő boss lélek akiket le kell győznöd hogy beléphess drangleic kastélyba plusz kell a kongs ring de onnantól már csak rajtad áll hogy mikor kapod ell nashandrát.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#2015) Šolaire válasza nem_tom (#2012) üzenetére


Šolaire
veterán

Fő bossok őket mindenképp le kell győzni hogy menj Nashandrához.
[link]
Kings ring ez megnyit fekete ajtókat wiki írja hol.
[link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2016) nem_tom válasza Šolaire (#2015) üzenetére


nem_tom
őstag

Ja értem. Vagyis majdnem. Találtam egy ötödik öreg lelket is. Brightstone Covetseldora -ban ahol megölöd azt a nagy pók boss-t. Van az a nagy sárkány maradvány. Annak az emlékeibe be lehet lépni és ott az ötödik. A nevére így fejből nem emlékszem. Annak mi a lényege?

(#2017) t256 válasza nem_tom (#2016) üzenetére


t256
őstag

Amit ott találtál az az Ancient Dragon Soul. Orniflex ad érte cserébe egy Curved Dragon Greatsworld-öt.
Ha jól emlékszem 3 Giant Soul van emlékekben. A negyedik dragon Aerie-ben az Ancient Dragon legyőzése után.
Az Ötödik pedig Black Gulch-ban van elrejtve.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2018) Šolaire válasza nem_tom (#2016) üzenetére


Šolaire
veterán

Giant soulok segítségével Vendricket jobban tudod sebezni.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2019) nem_tom válasza Šolaire (#2018) üzenetére


nem_tom
őstag

Ez nem giant soul.

(#2020) Yodamest válasza nem_tom (#2019) üzenetére


Yodamest
addikt

De az is annak számít Vendrick ellen. Ezt az 5-öt kell összeszedni, hogy legyengüljön:
1. Defeat the Ancient Dragon (a difficult and tedious fight)
2. Complete the Memory of Jeigh (you have to do this to complete the game anyway)
3. Complete the Memory of Orro (engage with the fallen giant near the Pursuer's boss room)
4. Complete the Memory of Vammar (engage with the fallen giant near the location of Pate's first appearance)
5. Defeat the two giants in the Black Gulch. They are located in a cave that is reached by dropping down from a specific point (near where the second poisonous snake emerges from a small hole in the wall)

És ha nem akarsz megküzdeni az 1. pontban említett ancient dragonnal, akkor kicselezheted azzal, hogy gyakorlatilag ebből az emlékből megtudod szerezni a lelkét, mintha legyőzted volna.

(#2021) nem_tom válasza Yodamest (#2020) üzenetére


nem_tom
őstag

Ja, hogy annak számít. Értem. Mivel teljesen más az elnevezése és a kinézete is mint az említett óriás lelkeknek ezért azt gondoltam nincs befolyással vendrick ellen. Egyébként levertem ezzel az öttel a kezemben, az óriás sárkányt végül meghagytam. Kimaxolt falchion -al olyan 100 körül sebeztem rajta. Türelem játék volt, de jól megfizette. :)

(#2022) Šolaire


Šolaire
veterán

Nehéz harc volt? Gondolom volt szaladgálás. Én még nem mentem neki.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2023) AllTheBest válasza Šolaire (#2022) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Bár én még nem csaptam le, de azt el tudom mondani, hogy nem nehéz, csak sok türelem kell hozzá. Alapvetően a shield tlejesen felesleges, mert ha eltalál egy ütése, akkor egyből 0 stamina, ilyenkor csap még egyet egyből és meg is haltál. Kevés mozdulata van, talán 3 vagy 4, sokat sebez, de ezen kívül elég lassú is, ha az ember jól tud kitérni, akkor kevés giant soullal is le lehet verni, én mindig a vége felé néztem be és olyankor rip volt, inkább hagytam egy ideig, de ma este én is nekifutok megint :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2024) Šolaire válasza AllTheBest (#2023) üzenetére


Šolaire
veterán

Azt gondoltam hogy gatyára kell vetkőzni :D
A sárkányhoz is kellenek a giant soulok a nagyobb sebzéshez?

“Praise The Sun” \[T]/

(#2025) nem_tom válasza Šolaire (#2022) üzenetére


nem_tom
őstag

Amennyire lehet a háta mögött kell maradni. Ha nem vagy profi abban, hogy elugrálj a támadások elől akkor szemtől szemben esélyed sincs. Amúgy annyira nem vészes, csak tényleg türelem kérdése. Az oldalra suhintást csak 1x hajtja végre ha mögötte vagy az pajzzsal is levédheted már ha eltalál egyáltalán. A leütéseinél pedig csak simán elsétálsz oldalra. Azokat pajzzsal nem ajánlott hárítani. :D

(#2026) Šolaire válasza nem_tom (#2025) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi. A lépcsőn álló őrök gondolom nekem fognak esni útban a sárkány felé.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2027) t256 válasza nem_tom (#2025) üzenetére


t256
őstag

Bizony, ha mögötte vagy és oldalra suhint el tud érni, ha rosszul helyezkedsz. Ezt pajzzsal lehet védeni. Ilyenkor a stamina le megy nullára és a karakter keresi az egyensúlyát, nem tudsz mozdulni (staggering). Mire Vendrick odafordul már tudsz mozogni.

NG+ban az összes Giant Soul nálam marad? Ha újra megszerzem őket, tovább gyengül Vendrick?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#2028) AllTheBest válasza Šolaire (#2026) üzenetére


AllTheBest
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2029) vorosmarti válasza Šolaire (#2026) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Ha nem támadod meg őket, akkor a SotFS-ben nem bántanak. A sima verzióban ez úgy tudom h másként volt.

(#2030) Šolaire válasza vorosmarti (#2029) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi :) jó tudni.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2031) nem_tom válasza t256 (#2027) üzenetére


nem_tom
őstag

Egy sima parasztlengősből nekem nem vitte le az összeset, egy kicsi maradt. Kettőt viszont már én se tudtam kiállni. Ezért voltam mögötte mert ilyenkor csak egyet küldött. Bár én rengeteget pakoltam staminára. A lecsapása volt az ami élből meg...... szeretgetett. :D

(#2032) nem_tom


nem_tom
őstag

Miután leverjük Burned Ivory King -t akkor visszalehet oda menni és továbbharcolni azokkal a lovagokkal. Van jelentősége? Illetve a Loyce lelkekkel amiket ott gyűjtettem mit lehet kezdeni? Illetve a DLC -k során gyűjthető koronákkal? Már van kettő, mindegyik megszerzése után kiírta a játék, hogy melegség árad belőle. Ez miért van?

(#2033) Šolaire válasza nem_tom (#2032) üzenetére


Šolaire
veterán

Koronák ha megvannak látogasd meg Vendricket.

“Praise The Sun” \[T]/

(#2034) nem_tom válasza Šolaire (#2033) üzenetére


nem_tom
őstag

Ja tényleg! Ezt el is felejtettem! Köszi!

A többiről amit írtam tudsz valamit?

(#2035) Šolaire válasza nem_tom (#2034) üzenetére


Šolaire
veterán

Ha jól emlékszem vissza tudsz menni az ivory king boss harc helyszinére de nem tudsz harcolni a lovagokkal már. A loyce lelkeket nem tudom hátha más is olvassa.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2036) nem_tom válasza Šolaire (#2035) üzenetére


nem_tom
őstag

De tudok. Lementem és újra elkezdtek jönni a 3 kapuból. Csak aztán inkább elhagytam a helyszínt.

(#2037) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Hát én most kipróbáltam a ds3-t(kikölcsönöztem...) és az biztos, hogy majd meg fogom venni, de azt már most látom, hogy sokkal prögősebb lett az egész mint a 2. furcsa volt, hogy milyen gyorsan lehet kitérni a cspaások elől is pl, meg a bossok is sokkal több kávét ittak mint amennyit szabadott volna :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2038) Yodamest válasza AllTheBest (#2037) üzenetére


Yodamest
addikt

A "kikölcsönzésről" most beugrott, hogy nekem a DS2 volt az első alapvetően singleplayer játék amit megvettem. Annyira megtetszett, hogy ott-akkor megtört bennem valami és tudtam, hogy ezt nekem a lehető legteljesebb módon kell játszanom és az nem a skidrow meg a reloaded :DDD Emlékszem a ledöbbenésre, amikor az eredetit elkezdtem és csak néztem mik azok a firkák a talajon, üzenetek mindenütt, fantomok... gondoltam: hé ilyen nem volt az orosz verzióban :)
Ott új értelmet nyert az, hogy tényleg eredeti valami és azóta sem tekintettem vissza, ha van egy gém amivel játszani akarok akkor meg is veszem. Steamen már valami 230-nál járok, ehhez jön hozzá a origin, uplay, battle.net összesen sztem 300 közeli.

(#2039) Šolaire válasza nem_tom (#2036) üzenetére


Šolaire
veterán

Akkor elnézést rosszul emlékeztem :R
Yodamest:teljesen egyetértek ha valaki akkor a From megérdemli hogy megvegyük a játékaikat. Meg szeretem egy helyen tudni az összeset. Régen lemez párti voltam a steam ezt megváltoztatta azóta lemezmeghajtó csak dísznek van :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#2040) AllTheBest válasza Yodamest (#2038) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Meg is fogom venni, csak jelen pillanatban van 1-2 projektem amikre most komolyabb mennyiségű pénzt kell költenem.
Én is mostanában inkább megveszem a játékokat, jobb érzés játszani vele :) Azért is írtam, hogy csak kikölcsönöztem, mert nem voltam biztos abban, hogy jól fog-e működni ez a prögősebb játékmenet a 3-ban. Most hogy biztos vagyok benne, szerintem 1-2 hónap és meg fogom venni az összes dlc-vel együtt. Bethesda-n kívül ez a másik nagyobb játékkészítő cég aminek érdemes megvenni a játékait :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2041) Yodamest


Yodamest
addikt

Hát skacok ezt meg kell osszam veletek: a közösség kezd rájönni, hogy mennyire jó játék a DS2! Hihetetlen... de ezt így most 2017-ben. :U Olvasgattam kis redditet a DS3- kapcsán meg néztem pár videót és sorra a DS2 ajnározásába botlok mindenütt. Akik utálták és DS1 fanatikusok voltak eddig, sorra térnek át és hirdetik, hogy tévedtek mindvégig, mert bizony a DS2 nagyon sok dologban előrébb jár mint bármelyik másik érsz, ideértve a BB-t vagy a 3. részt is! Sokan a 3 után újra elővették a 2-t és most érzik igazán mennyivel jobb mint a 3 stb. ilyen és ehhez hasonló kommenteket látok. Hiába mindig az előző rész a jobb fórumokon ez úgy látszik aranyszabály. DS 1 idejében a Demon volt az ász, a DS2 idejében a DS1 volt a legkirályabb játék és hihetetlen, de most a DS3 idejében meg a 2-t istenítik...
pl. itt egy videó egy olyantól aki mindig is a DS2 ellen volt, és hoppá megváltozott a véleménye, részletesen el is mondja miért:
https://www.youtube.com/watch?v=JLA4q0vQga8

Ezt le kellett írnom, mert irtó poén, hogy tényleg ez megy: ami régi az egyből jó lesz, ami meg most van az sose elég jó.. nekem szvsz mindig is nagyon tetszett a 2. rész, szal engem nem lep meg ez a nagy változáshullám.

(#2042) Šolaire válasza Yodamest (#2041) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem mindig az a kedvenc részem amivel épp játszok :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2043) nem_tom válasza Yodamest (#2041) üzenetére


nem_tom
őstag

Meg tudom érteni, szerintem is sok szempontból nagyszerű játék lett. Bizonyos szempontokból jobb is mint a DS 1, bár összességében akkor is az eddig a kedvencem. A többivel még nincs tapasztalatom. Mire a 3-hoz lesz magyarítás, már emlékezni se fog senki erre a játéksorozatra. :D

(#2044) Yodamest válasza nem_tom (#2043) üzenetére


Yodamest
addikt

Magyarításról annyit, hogy pont tegnap raktam újra az 1-2. részt, hogy megszabaduljak tőle. Jó volt, érthetőbb volt vele mindkét rész, de ennyi elég is volt belőle. Anélkül nekem átláthatóbb a játék, könnyebb wikizni, ismerem a neveket és egységes így a 3. résszel. Nincsenek item sorrend elcsúszások a nevek miatt, most egy példa.: az 1-ben az undead merchantnál a nyílpuska bolt lőszer is nyílvesszőnek volt írva és emiatt nem sorban voltak nála, hogy íjhoz 3 féle lőszer aztán nyílpuskához 3 féle, hanem így: nyíl, nyíl, nyílpuska "nyílvessző", nyíl, vessző, vessző. Angolul meg szépen egymás alatt vannak, hogy arrow, arrow, arrow, bolt, bolt, bolt. Most ez egy apróság (engem zavart mondjuk eléggé), de ehhez hasonló dolgok miatt nekem 1 végigvitelre volt jó a magyarítás. Mondjuk én értem az angolt is szal nálam inkább csak kényelmi funkció volt, mintsem elengedhetetlen a story megértése szempontjából.

(#2045) BOBAKILL válasza Yodamest (#2044) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Én magyarul akarom végigtolni az első kettőt, bár én is angolul szoktam meg mindennek a nevét. Igazából elég lenne a tárgyleirásokat lefordítani meg a párbeszédeket, a többi maradhatna angol. Pl a Balder oldalas kard elég bénán hangzik. :D
Persze nagy respekt a fordítónak, jó munkát végzett.

[ Szerkesztve ]

(#2046) Šolaire


Šolaire
veterán

Akit érdekel frissült a 2. rész honosítása.
[link]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2047) nem_tom válasza Šolaire (#2046) üzenetére


nem_tom
őstag

Érdekes, nálam a helyiség nevek és minden más is full magyar. Csak a főmenü, meg a You Died felirat nem. Innen szedtem le, de ha jobban megnézem a készítők ugyan azok.

(#2048) Šolaire válasza nem_tom (#2047) üzenetére


Šolaire
veterán

Valakinél hibátlan a textúra magyarítás de pár embernek mint például nekem kifagyott tőle a játék ezért én azt kihagytam. Nekem a felirat meg a tárgyleírás a lényeg. Én nem is piszkálom most még 2 dlc van hátra :)

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#2049) Yodamest


Yodamest
addikt

fú skacok behugyoztam :DD
Most akadtam erre a vidire, Lobos hard módban nyomja a darklurkert :) fejét érdemes figyelni majd, látszik, hogy nem tudja feldoldozni ami történt.
https://www.youtube.com/watch?v=0bUQzVyGA6A

(#2050) Šolaire válasza Yodamest (#2049) üzenetére


Šolaire
veterán

Csodálkozok hogy a korsóját nem csapta bele a monitorba :)

“Praise The Sun” \[T]/

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Dark Souls 2 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.