Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danesz17


danesz17
csendes tag

Itt írom le mikor mi van velem, néha leírom mi van épp a fejemben, egyszerű hétköznapjaimat, meg hasonló dolgok... :W

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#2) danesz17 válasza danesz17 (#1) üzenetére


danesz17
csendes tag

Megnyitottam életem első blogját, ahol az online társadalom előtt sajnáltathatom magam, illetve ha olyanom lesz, egómmal falnak rohantatok néhány arcot :D

Helyzetjelentés:
Ma túl vagyok a prog 1 beadandó elfogadtatásán, bár magam írtam, paráztam, hogy egy fogós kérdéssel kicsinál Tar Peti(a gyaktanár), akit egyébként csípek, jó arcnak tűnik (megjegzés emlékeztető -ha kocsmában látom, tuti meghívom egy sörre-). Hazajöttem, gondoltam tanulok prog 1 pót zh-ra holnpara, amit ha bukok, buktam tárgyat...na ez volt 5 körül, most 23:07 perc van, és az előző zh-kból tanulás az első egerem elé kerülő zh 2. kérdéséig jutott...eddig
Csabi(barát, haver, szobatárs, pákozdi, szaktárs) parázik sulis dolgok miatt, megnyugtattam, mert semmi baj nincs szerintem...

Hangulatjelentés:
Nem volt ma olyan rossz hangulatom, mint mostanában, pedig vannak parák, hm...kezd fogyni a söröm, lehet, hogy behozom unicum nextet...uhhh...csabi lesz elég erős, hogy ellenálljon az alkoholnak??? ;]

...end episode 1...to be continued

[ Szerkesztve ]

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#3) danesz17 válasza danesz17 (#2) üzenetére


danesz17
csendes tag

Csabi gyenge volt... :)

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#4) danesz17 válasza danesz17 (#3) üzenetére


danesz17
csendes tag

Bementem prog 1 pótzh-ra, átnéztem tavalyi zh-kat, hisz abból meglehet csinálni, másoltam másokról, nem tippeltem be semmit se, és 19 pont! Ledobja az agyam az ékszíjat...a csoportból tuti, hogy azon kevesek közé tartozom, akik saját maguk írták beadandójukat, görcsöltem proggal, és megint bebuktam. Ákos haverom se járt jobban, neki lehet, hogy szűrűje múlik ezen a tárgyon...Papesz mondja, ott hagyta terembe kóláját, én me gmondtam neki bra, én 4 kreditet hagytam ott...váááááá! Most jövőre megint küszködhetek prog 1-gyel, 3-jára veszem fel így mostmár 3000 Ft-omba fog kerülni ez a szutyok 4 kredit :S "Kötelezően hozni kellett volna ezt a zh-t" hangzott el sokszor a számból, két slukk cigi között...most mi legyen?
Itthon vagyok, megrottyantottam a nagyot, egy jó kis chilis babot, megkajálok, aztán kiteregetek és berakok + egy adag ruhát és szerintem neki állok progalapra készülni. Az jár az eszembe, mégiscsak megpróbálom a 2.zh-t jól megírni hátha lesz még egy +pontos beadandó, amivel talán összejönne a megajánlott. A másik amiért nyomatni kéne, hogy csabinak és ákosnak is tudjak segíteni megcsinálni progalap zh-t...para hetünk lesz úgy érzem...

Hangulat:
Reggel ugyanazzal a furcsa és fájdalmas érzéssel ébredtem, hogy valami hiányzik...majd egyszer ezt is kifejtem...

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#5) danesz17


danesz17
csendes tag

A progalapozás nem nagyon jött össze, mert jól lakottan elfeküdtem aludni...ébredés nem volt túl jó, azóta fáj is a fejem kicsit...az ágyban mikor felébredek általában még gondolkodok, elmélkedek, emlékképeket pörgetek végig a fejemben ez most se volt máskép...az utóbbi héten sokszor jut eszembe egyik versem egy versszaka:

"Csodálkoztok, hogy eltűnt a mosoly,
Mert nincs már más, csak undor?
Csak undor, fájdalom, ha rátok nézek,
Ti boldogok, ti balga szépek"

ez a versszak jellemzi az emberekhez való hozzáállásom az utóbbi időben, főleg azokhoz, akiknek szerintem jobb életük van, mint nekem...igen, az irigység elég jellemző rám, talán változni kéne?
Nem baj, ezzel az idézettel vigasztalom magam...
"Forma bonum fragile est"

Hm...lassan összedobálom a cuccaim, és elmegyek focizni, mert a foci jó, és talán lesz egy kis sikerélményem a mai napra, ha megjöttem még írok

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#6) danesz17


danesz17
csendes tag

Hm...megjöttem fociról, jó volt, egész jól ment, kezdek beilleszkedni focisok közé, ez elég jó érzéssel tölt el, és emellé még kapk 20 aláírást is ezért a pár alkalom fociért...egész jó :) Hazajöttem és jó infóshoz méltóan azonnal elfoglaltam a helyem a számgépem előtt, elkezdtem nézegetni a szokásos dolgokat, iwiw, msn, youtube és egyebek...van néhány kedvenc videóm, ha már olvasod nézd meg, hátha neked is teccik' valamelyik:
http://youtube.com/watch?v=aYqW8qhT5qQ kovács andrás péter egyik legnagyobb arc :D
nemrég mutatta egy nagyon jó barátom-barátnőm pontosabban, de mindegy, hosszú...
és egyetemistáknak kötelező:
http://youtube.com/watch?v=o28Ts3Tsvag
valamint két régi nyelvtudásból poént űző:
http://youtube.com/watch?v=FrYRY6kx550
http://youtube.com/watch?v=o7dC2Tng0yg&feature=related
Az arhitekt urát ha megnézed, kidob a listába eg olyat, hogy gyurcsány a hazugság ura, na ahhoz írtam egy kommentet, danielbakk néven...
Aztán kicsit magamhoz tértem, és írtam egy iwiw üzenetet egyik csajnak, hogy mi lenne, ha lejönne valamikor bulizni, na meg egy másiknak kívántam boldog szülinapot selymes hangon :D
Bevallom, kicsit fickós vagyok...

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#7) danesz17


danesz17
csendes tag

Elindult a nap...kicsit későn keltem(11), és elég lassan indult a nap is, de a reggeli szarakodás, a jó kis chilis bab ebédre, és két szál cigi életet lehelt belém :D
Elvileg ma lenne dolgom bőven, hisz holnap progalap pót zh-t írok(aminek számomra nincs tétje, de van két nagyon jó szaktársam, akiknek -maybe- szüksége lehet a segítségemre), és emellett lehet, hogy pót zh-zom inflogból(ajjjajjj), aminek viszont 4 kredites tétje van.
Na erre nem tudom, hogy fogok tanulni, keresek a neten valamilyen jegyzeteket, és remélem hogy elég tudást tudok szerezni belőlük, a 6 pont megszerzéséhez.
Kemény hetek, hónapok állnak előttem, melyek meghatározhatják a jövőm...para, mert néha egyszerűen nem érdekel az egész, máshol jár az eszem, máshol a szívem...a múltban, tudom nem jó dolog, meg is próbálom lefoglalni magam, eddig egész jól ment, hisz csak néha jut eszembe, ilyenkor elszívok egy két cigit, ez persze nem rak helyre, de annyi baj legyen :D
Na még kicsit lötyögök, aztán neki állok tanulni...majd még jelentkezem

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#8) danesz17


danesz17
csendes tag

Nem adom fel, most felmegyek tanárhoz, és megpróbálok még egy lehetőséget kérni prog 1 zh-ra.
ha sikerül sikerül, ha nem nem. Ennyi, ha megjöttem írok.

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#9) danesz17 válasza danesz17 (#8) üzenetére


danesz17
csendes tag

Felmentünk Ákossal a pokoli torony legfelsőbb emeletére, ahol kevés keresés után megtaláltuk tanárúr irodáját, itt az alkalom, most bemegyünk...bementünk...kinyiló ajtó és szoba tartalma azonban meggyőzött arról, hogy veszett ügy...na de azért bementünk és megkérdeztük a nagyot, sajnos lehetőség nincs rá, valamint ami engem megygyőzött az az, hogy a többiekkel szemben ez nem lenne fair, ebben nagyon igaza volt, én se akarok olyan lenni, mint néhány szaktársam, akik bemennek elsírják magukat és kapnak 2 ponttal többet a pár szem könnyükért...na mindegy, nem siekrült, de nem adom fel, holnap két zh, úgyhogy a mai napot a tanulásnak szentelem. Fel is készültem tehetségem szerint az éjszakázásra 6 energy drinkkel :D

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#10) danesz17 válasza danesz17 (#9) üzenetére


danesz17
csendes tag

Nah, a tanulás az bizony jól sikerült, fél 5-kor végeztünk vele...az éjszaka nem volt könnyű sztori, az energydrink viszonylag hamar elfogyott, és az a pár szál cigi a hidegben se dobott föl olyan nagyon...a lényeg, amennyire lehetett megtanultuk progalapot és megtanultam inflogot(informatika logikai és algebrai alapjai), illetve ákos még hajnalban tartott egy gyorstalpalót, végül lefeküdtünk, és olyan 5-re már ko szinten aludtam. Telefonom beállítottam fél 8ra, hogy időben felkeljek. Ragyogó napsütésre keltem, és hamar rájöttem, hogy bizony a nap szögének állása és a fényerősség arról tanúskodik, hogy bizony, nem fél 8 van, gyorsan ránézek telóra és jön a szörnyű felismerés 9:04 (inflog zh 8-kor kezdődött)! Gyorsan magamra kaptam a cuccaim, belemarkoltam az íróasztalon lévő papírokba, és elindultam. Szerencsére csak 5 percre lakok az egyetetől, így hamar odaértem, benyitok az ajtón, tanár mint egy gép sárkány, úgy írja a táblára az összefüggéseket, végig nézek a termen, kb 100-150 ember volt bent, és ugye nézték, ki az a hülye, aki ilyenkor jön be, enyha mosollyal az ajkamon integettem a csoportnak, majd kicsit közelebb csoszogtam a táblához, hogy tanár úr észrevegyen, észrevett, majd nézett rám, és várta a nagyot: "őőő...elnézést tanárúr, kicsit elaludtam, fél 5-ig tanultam, pótzh-zni jöttem...". Jófej volt, nem kérdezett, csak gyorsan a kezembe nyomott egy feladatsort, és én már ballagtam is az első sorba, majd miután leültem szembesültem a rámváró feladatsorra, ami nem hasonlított az előző zh-ra(amit anno beadtam kb 10 perc után, asszem elsőként, mert gondoltam gyorsan kiviszem a leemelt A és B feladatsort köv csoportban író haveroknak :D)...hát mit mondjak, nem volt egyszerű, bár pár perc után, a 10. elolvasás után már kezdett hasonlítani azokra a cuccokra, amiket reggel ákos haverom elmagyarázott és ezeknek gőzerővel neki is ugrottam, megírtam aztán már ugye vége is volt az órának. Remélem meglesz 6 pont(ennyi kell a megváltáshoz, az aláíráshoz, a vizsgára bocsátáshoz). Ezután gyorsan hazamentem kinyomtattam néhány példány segédeszközt a progalap zh megírásához, bementünk, először tök örültünk, mert csak egy tanár jött be zh-t íratni, de lefagyott a mosoly az arcunkról, amikor besétált az egyik rossz arcú egyetemi Gestapós gyerek...hú de gonoszan nézett :D
Megkaptuk a feladatot, nem örültem neki túlzottan, hogy sok elágazás volt benne, mert tudtam, hogy nem tudom, hogy kell rendesen meghívni az egymásba ágyazott structokra mutató pointereket és változókat...jackson ábra viszonylag gyorsan megvolt, pár perc alatt rárohasztottam a papírra, közben ákos átcsúsztatta egy kis papíron az ő csoportjának feladatát, paráztam az elején, hogy nehogy feljöjjön tanár és ránézzen a papírra amit firkantok...kicsit se lett volna levágós, hogy a csomagküldő szolgálat jackson ácrája helyett recepttár adatstructúrát rajzolok és program jacksonábrát...de miután magabiztos lettem 3 perc alatt lerajzoltam ákos ábráját, és csak a megfelelő alkalomra vártam, mikor csúsztathatom oda neki. Egy pillanatra nem figyelt se tanár se gestapós úgyhogy átböktem ákoshoz a lapot, innentől már nem volt para, hisz piszkozati lapot lehet használni :D Ekkor neki álltam égetni a c kódot a papromra, néha-néha csak rákukkantottam az előző hajnalban összerakott c kódra, csakhogy "ellenőrizzem" jót írok-e ;)
Mikor hazajöttem gyorsan elküldtem mailben a jövőheti beosztás igényemet céghez, eddig úgy néz ki jövőhéte vasárnap hazaugrok karácsonyra, bár nem szívesen maradok otthon sokáig, 25-én vagy 26-án jövök haza veszprémbe, tanulni is kell, és mellette még melózni sem ártana pár órát, csakhogy kilegyen a hónapban az 50 órám. Holnapra bevállaltam egy 14-20-as műszakot, kispál koncert előtt mondjuk nem jön olyan jól, de remélem nem nagyon égek ki melóhelyen, már hiányzik végre valami jó buli, ahol ismerkedhetek csajokkal...kb 2 hónapja nem voltam egyetlen értelmes buliban sem :S (najó gólyabál jó volt, de akkor nem volt ismerkedős hangulatom, csak 3-4 csajjal dumáltam, ugye máshol járt az eszem ez cigifogyasztásomon is látszott, 3 óra alatt 1 doboz -fájt is a tüdőm hajnalban, mikor lefeküdtem-; na meg gazdinfós buli is tök jó volt, csak ott meg nem volt elég nagy a négyzetméterenkénti csaj koncentráció -hiába, infós szak a miénk-, persze ez nem akadályozott meg abban, hogy végre táncoljak kicsit, már benne volt a bugi a lábamban eléggé).
Hú, eszembe jutott, hogy egyik csaj visszaírt iwiwen, most megyek és megnézem mit írt...bár előre sejtem, hogy zene cd, amit ígértem neki többet szerepel majd a levélben, mint az, hogy lejöjjön és nálam töltsön pár éjszakát...vagy egyet :DDD

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#11) danesz17 válasza danesz17 (#10) üzenetére


danesz17
csendes tag

Hm...azzal kezdte, hogy jó lenne ha már lejönne valamikor :) Remélem én is, hogy lejön, múltkor mikor itt aludtak nálam krisztával két napig egész jól megtaláltuk a közös hangot, és láttam a szemében a csillogást, ha értitek mire gondolok :) Na de mondjuk ez elég régen volt, és nem is voltam tökéletes passzban akkor, épp Rita miatt voltam offon eléggé. Hogy ő is miért jött le hozzám??? Jól megkavartuk a baráti kapcsolatunkat, ami jó volt így 5 éve...:S
Ki is billentett a hangulatomból, hogy 2 év után egy nap alatt felébresztette szívemben a gimis szerelmet.
Na jó, legyen nektek karácsony, két részletet kaptok egyik versemből:
"Tudja már, hisz eljött velem
Sejti már, csókolt engem
Én is tudom, hisz itt van velem
Ő is akarja, enged nekem."

"Mellé fekszem, simogatom,
Arcát, nyakát csókolgatom
Szeret, lassan hozzám bújik,
Átkarolom kezemmel én is.

Ó csodálatos női szív,
Nem becsüljük eléggé,
Mit adhat, tiszta szeretet,
Nem mindenki érdemli meg.

Napsütés, kinyílik szemem,
Karja még itt van mellemen,
Békésen pihen feje,
Mi kell ezenkívül nekem?

Ó, tudta, hisz eljött velem,
Sejtette, megcsókolt engem,
Tudtam, és most itt van velem,
Ő is akarta, engedett nekem."

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#12) danesz17 válasza danesz17 (#11) üzenetére


danesz17
csendes tag

Hm...tegnap óta nem sok minden történt velem, úgy kb éjjel 2-ig folyamatábrákat rajzoltam két volt osztálytárs csajnak, akik pécsen tanulnak matematika szakon, jól esett kicsit proggal foglalkozni, bár a pascal elég messze áll az én c tudásomtól :D Na de a lényeg sikerült valamit papírra égetni, aztán fénykép és már ment is levélben csatolva. Plusz kaptak még tőlem néhány jegyzetet, ami jól jöhet nekik, hogy megértsék a folyamatábra rajzolás rejtelmeit értelmét...értelmét..hm az is van neki? :D:D:D Miután jól végeztem dolgom elfeküdtem aludni, és reggel 9-ig semmi esemény nem szaktotta meg a folyamatot.
Aztán sajnos felkeltem, némi vívódás után rávett csabi, hogy átugorjunk a boltba valami kajáért, úgyhogy kénytelen voltam felkelni...kint aztán elverettem két cigit, amíg csabi megreggelizett, ez általában már csak így megy nálunk :D
Délelőtt nem tudtam kezdeni magammal semmit, egy kicsit befordultam, eszembe jutott egy két dolog, és az most eléggé padlóhoz vert :(
A lány, akiről tegnap írtam, aki miatt kicsit offon voltam...ő jár a fejemben, pedig már tudom hogy vége mindennek...megszakítottam vele minden kapcsolatot, nem hívjuk egymást, nem beszélgetünk, nem írunk egymásnak...azt reméltem ez jó megoldás lesz, hamar elfelejtem és ennyi. Egyszer már megtörtént ez, én többet akartam, és letettem róla, elfelejtettem szépen, ahogy kell, és tök jól elvoltunk, ahogy kellett, mint két barát. Ha most nem lett volna ez a dolog októberben, nem lenne semmi, ugyanúgy meglennénk, mint eddig. Valami nem hétköznapi erő vezérelt engem, és szerintem őt is, hogy ugyanarra az elhatározásra jussunk...találkozzunk...

most mennem kell melózni, de munkahelyről majd folytatom a sztorit, egyszer el kell mondani, így talán jobban értitek mi zajlik bennem
to be continue...

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#13) danesz17 válasza danesz17 (#12) üzenetére


danesz17
csendes tag

Nah...sikeresen beértem céghez, bár eddig nem sok időm volt netezni, elég sok hívás jött...
Folytatom a sztorit:
Azzal kezdődött, hogy október elején kaptam tőle egy sms-t, hogy mi lenne, ha lejönne hozzám meglátogatni, hisz rég láttuk egymást, jó ötletnek találtam, de azona héten pont nem volt rá idő, szóval hanyagoltuk a dolgot, és el is felejtettem, éltem tovább a kis életemet, és egy másik csajjal foglalkoztam, akit még szeptemberben ismertem meg. A szeptemberben megismert csajt el is hívtam szülinapomra, amit szűk körben lakótársakkal ünnepeltem, azonban szülinapom előtti pénteken történt vmi, amit nem vártam...
péntek este volt, ültem a x-edik söröm mellett és mint egy villámcsapás belém vágott, hogy nekem most fel kell hívnom a Ritát, azonnal felpattantam az asztaltól, haverom meg is ilyedt olyan hirtelen, kiromboltam sörözőből és tárcsáztam. Beszéltünk félórát, majd visszahívott, hogy ne csak az én számlám menjen(imádom a csajt :O uh) és elcsattant a varázskérdés, mi lenne, ha lejönne hozzám szülinapozni, egyből rávágta, hogy persze hogyne...nah itt kezdődött az első bonyodalom, ugyanis már másik csajt is meghívtam, és addig hezitáltam, hogy felhívjam-e, hogy mégse jó, míg aztán kiment a fejemből, így nem kicsit volt szar helyzet, amikor fél 8kor(ekkor már a csaj 1,5 órája várt rám, a többiekkel együtt) betoppantam Ritával...szegény csaj, kb 15 perc után el is ment, kicsit szarul éreztem magam, de ekkor már túl izgatott voltam Rita végett...egész délután beszéltünk, volt mit megbeszélni, (hisz bankettünk óta nem találkoztunk sokszor, egyszer futólag, de akkor is rohannia kellett buszra), nagyon jól éreztem vele magam, estére már egész jól voltunk, és egy kis vodka és incselkedés után már láttam a szemén, hogy furcsán csillog, de nem nyitottam, mert a megérzéseim, már jópárszor becsaptak...házibuliból átmentünk egy helyre, mi ugye lemaradva balalgtunk, ő népdalokat énekelt, én meg csak hallgattam, aztán végül teljesen lemaradtunk, beszélgettünk, elvoltunk, bár többiek folyamatosan hívtak telón, hogy merre vagyunk, úgyhogy utánuk mentünk... vettünk egy sört aztán elmentünk a sétáló utcára, leültünk egy padra, hideg volt, összebújtunk...és egy kis ölelkezés után jött a szokásos for ciklus...csók a nyakra, csók az arcra, csók az ajakra...sokáig elvoltunk, de a végén ő kiborult. Túl messze vagyunk, ő céda, és nem akar engem tönkretenni...hm..fél óra dumálás után végül meggyőzött, hogy jó rendben, akkor hagyjuk az egészet, és átmentünk a többiek után egy másik helyre. Onnan viszonlyag hamar hazamentünk aztán lefeküdtünk aludni, én persze nem nyomultam, de ő kérte, hogy bújjak hozzá, és hogy öleljem át...én tartottam magam ahhoz amihez kellett, nem nyomultam...szegénykém először reszketett, mint a nyárfalevél, talán várta, hogy történjen valami, talán nem...de egy biztos Bobot érezte a hátában, mert bár jellemben kemény vagyok, testem irányításában gyenge...(megj. Miért Bob? Mert ő az, aki hangulaton nagyot dob...haha, hülyegyerek mi?). Hát igen, éjszaka nem sokat aludtunk, csak feküdtünk összebújva, én néha kimentem wc-re(gyerekek, chilis bab csajozás előtt, neee!), jól esett, mikor visszabújhattam mellé, és az is jól esett, amikor ő bújt hozzám...hiába, én tudtam hogy szeretem őt, de nem akartam ennél többet akkor, megbeszéltük nem működne, ennyi...másnap elment, szar volt azért este, hiányérzetem volt, amikor lefeküdtem...na meg még éreztem az illatát az ágyban, kicsit kiégtem...másnap este még lejött a másik csaj, akit elhívtam szülinapra...kérdezte ki volt tegnap, meg mi volt...reflexből jött a válasz, hogy semmi(ugye a kan ösztönök...meghát semmi se volt, aki kan, ezt megérti) de a csaj nem kajálta be...rákérdezett, és együtt aludtatok, na erre már nem jött a válasz reflexszerűen, de mondtam, hogy tényleg semmi nem volt...ő egy régi barát stb...na, ezzel a csajjal akartam felejteni, ő viszont fejre ejett, elhívtam talira, és utolsó pillanatban lefújta, helyette mondta hogy másnap egyik helyen, na mire odaértem egy másik kannal volt el...na mondom, erről ennyit...utána még egyszer találkoztam ritával, volt sulinkban volt buli, és ott volt mindenki osztályból ő is, együtt töltöttük az éjszakár megint, bár korántsem olyan hangulatban, mint szülinapomon...végül én leléptem a buliból, ő még utánam jött, beszéltünk egyet, megint kiborult, és elmondta ugyanazt amit szülinapomon is, lsd. feljebb...+még annyit, hogy ő a régi danit akarja (-a régi dani meghalt, csak az új dani van mondtam) ő nem akarja tönkretenni a barátságunkat(az már tönkrement, már sose lesz a régi-mondtam én)...aztán még egy utolsó búcsú csók, és eljöttem, reggel, mikor hazaértem, még írtam egy levelet neki, amiben elbúcsúztam tőle örökre, szívem szakadt meg, de szükséges lépésnek éreztem, ami majd segít túl lépni rajta...hát bukó, mert nem sikerült, és azóta sokszor kínlódok, részben a hiánya miatt, részben a sok nyitva maradt kérdés miatt, a sok miért miatt: Miért jött le hozzám, ha tudta, hogy úgyis lesz valami(ezt még ő mondta, hogy érezte, hogy lesz valami, és azt is nagyon jól tudta, hogy én gimiben szerettem őt, na ezt is miért csak most mondta?)? Miért éreztem, hogy ő is ugyanannyira benne volt az egészben, mint én? Vagy az egész hazugság volt? Hiba volt megszakítani vele mindent? és ami legjobban őrjít, miért szeretem őt ennyire??? Na ezek kínoznak néha...néha, de akkor nagyon :((( Persze változni nem fog a helyzet, remény nincs, és amúgy is túl büszke vagyok ahhoz, hogy visszafordítsam az egészet. Továbbra is kerülöm őt, és remélem, hogy soha többé nem találkozunk, és soha többé nem keres. Na, dióhéjban ennyi. Ezt a sztorit most az egyszer nyomtam el, többé nem fogom előhozni.
Ez a sztori maga a SZOPÁS! No de ne csüggedjen senki, én se csüggedek, bár nem rohangálok lándzsával vadászni, a kukac be van lógatva és ha valaki ráharap, vagy csak megérzem, hogy rá akar harapni, elcsípem (na persze ha megfelel a minimum elvárásoknak 6/10 min, és ne legyen hülye picsa), ennnnnnnyyyyyyiiiiii ;)

Hihi, lassan végzek melóval, go haza, aztán go kispál koncert expresszóba. Erős késztetést érzek arra, hogy leigyam magam. Az idegi és lelki állapotom megfelelő a kivitelezéshez...remélem holnap délre beérek melóhelyre és nem a wc fölött fogok...őőő...józanodni...)
Jó olvasást, aztán majd még írok...

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#14) danesz17


danesz17
csendes tag

Útközben hazafelé felhívott haver, bepunnyadt ő mégse jön kispálra...na ez lelombozott, elmentem megvacsiztam, és most hogy hazaértem, már nincs kedvem kimenni...egyedül meg főleg nincs. Asszem, hogy az ivászat helyett alszok egyet. Off est-et tartok...viszont bent a cégnél mondta egy haver, hogy holnap depeche mode est lesz expresszóban. ha holnap nem leszek fáradt meló után, akkor elnézek, mert a depechet csípem :D Addig is viszont marad a punnyadás itthon. Na, lassan lefekszek aludni. Jó éjt!

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#15) danesz17


danesz17
csendes tag

Nem tudok aludni. Ezért is ülök hajnalban a gép előtt. Nem tom mi lesz így ma, ha most nem tudok aludni, akkor este 8-9re már hulla leszek és depeche estből se lesz semmi :S
Szerintem visszafekszek aludni, hátha sikerül még pár órát pihentetni az idegrendszerem...meló előtt ez jól jön :D Ja, és lehet, hogy ma már benne leszek az újságban, mert egyik efi(előfizető) közölte, hogy megvannak a kapcsolatai, és bekerül az újságba, hogy milyen mocsok egy cég vagyunk...
(Amin kiakadt, miért 185 forint telefon kártyáról mobilról svájc hívása, és miért 25 a vezetékesről...ja és én internetes hibabejelentő vagyok...eddigi legjobb sztori, fickó felhív, hogy lerobbant szeged és gyula között, és küldjünk már ki valakit. Mondtam, hogy internetes hibabejelentő vagyok, erre ő: értem én, csak küldjetek valakit, mert még ma oda kell érnem, ja mondom, jól van papa küldünk valakit, te meg várj csak (bontás gomb, work code 6#(zaklató kód)) Nem rossz hely a hibabejelentő, vannak fun storyk, de néha egyszerűen beleőrül az ember, mert annyira értetlenek az emberek, és néha buták(na ez még nem lenne olyan nagy baj, de az, hogyha nem tudja mit kell csinálni, miért nem azt csinálja, amit mondok???!!!
Best of efi:
Helpdesk: -hölgyem, a számítógép mellől kellene felhívni minket, valószínűleg beállításbeli probléma lesz, ha onnan hív, segítünk beállítani.
Efi: Rövid a telefon kábel, de megnézem elér-e odáig -2 sec és kapcsolat megszakadt :W

Valamint amin az egyik kollega majdnem agyvérzést kapott, efinek fogalma sem volt róla mi az hogy internet, nem tudta mire jó, megrendelte, bekötötték neki, felhívott minket, és a kollega 20 percig próbálta elmagyarázni csak azt, hogy hova kéne beírni, hogy www.index.hu, persze efi azzal hívott fel, hogy nem megy az internet, amiről azt se tudta mi...:W

Ami még őrjítő, és ők az egyik lebunkóbb fajta emberek:

Efi, aki nem fizetik be a számlát, kikapcsoljuk a netet, na jó akkor befizeti, és még aznap hív minket, hogy miért nem megy a nete, és veled ordibál, meg neked anyázik, mert nem megy a net :W.
Egyszer olyan is volt, aki felhívott, hogy nem megy a net, szokásos dolgok, megnézetem modemen világít-e dsl led, megnézi, nem világít, kérem a vezetékes számát(ez alapján találom meg a rendszerben) megadja, megnézem, és látom, hogy leszerelt szolgáltatás...persze amikor ezt elmondom neki, akkor az én jó kurva anyámat, meg én rohadjak meg, kéri a csoport vezetőt, feljelenti a céget és engem is, elballagtam felettes csoport vezetőhöz, kicsit jobban megnéztük a dolgot, és kiderült, hogy az efi kezdeményezte a leszerelést ügyfélszolgálaton...na, kinek a jó édes anyját? :W)

És az egyetlen alkalom, amikor annyira eldurrant az agyom, hogy majdnem szétkúrtam a headsetem a jó k* anyádozás közepette:
Efi felhív, nem megy a net, eleve ordibál a telefonba, megnézetem a modemet, megnézi, nem működik, jó, felveszem hibára, kérek tőle egy telefonszámot, ahova bevan kötve, erre elkezdi ismételgetni, anyázások közepette, ordibálva a telefonba, hogy nem megy a net, dobja ki a számítógépet? Mondom nem, de amíg nem ad telszámot, nem tudom rögzíteni a rendszerben, és ott anyázott percekig, de a vezetékes számát nem volt hajlandó megadni(fogadjunk, hogy nem is tudta), aztán letette, na erre durrant el aztán végképp az én agyam :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

...Mióta itt dolgozok, rászoktam a cigire, ha nincs meg a cigiszünetem, már meg vagyok őrülve...áldás kiülni a dohányzóba egy szál cigire egy bögre kávé mellett.) Na ez jó hosszú zárójeles mondóka lett...egyébként, hogy milyennek képzeld el a munkám?
kb ilyennek [link]
Annyi, hogy nálam kevesebb a kérem tartsa...(szigorúan fognak minket, visszahallgatják a beszélgetést, és ha kevés a köszönöm, akkor megánuszolnak :D)
Ja meg nekünk tök jó kilátás nyílik a bakonyra és a várra veszprémben (a videóban a plafont nézegetik), ezt mondjuk szeretem, megnyugtat :R . Amin változtatnom kéne: túl jó fej vagyok, és mindig segíteni akarok, a többiek lerázzák az efiket, ha látják, hogy sokáig tartana, én nem...ezért van, hogy sokszor 30-40 perces beszélgetéseim vannak, ami többek között azért rossz, mert legtöbbször pont úgy sikerül a hívás, hogy elviszi a szünetemet (beosztással előre kapom, hogy az óra melyik percében mehetek ki szünetre pl 30-40 vagy 50-0) és néha van, hogy 3-4 órákig nem tudok kimenni, ami ilyen idegi leterheltségnél maga a halál... :(((

Na ennyi egyenlőre, most visszafekszek, hátha elalszom (bazzeg, hogy nekem mennyi mondandóm van?!)

[ Szerkesztve ]

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#16) danesz17


danesz17
csendes tag

Ami még hirtelen eszembe jutott:
megj. emlékeztető(saját magamnak is)-jó dolog a szabadság, de a lefagyás nem. Vegyél fel boxert! A történet csak annyi, hogy tegnap majdnem lefagyott Bob(új olvasó, ha még nem tudánd Bob a péniszem...és miért Bob? Mert ő az, aki a hangulaton nagyot dob. Haha, szokj hozzá, ilyen ökör vagyok :D ), többek között ezért is utálom a telet...

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#17) danesz17


danesz17
csendes tag

Hm...már több mint három órája bent ülök a cégnél...unalmas ez a szombati nap, egy-két hívás óránként egy cigi szünetenként, egy energy drink mindjárt, aztán utána majd jöhet a "ping kaveautomata
küldött|4fogadott|4 veszteség=0"

remélem ez lesz különben ledobja az agyam az ékszíjat. Még 4 óra van hátra...kezdek fáradni, mióta elkezdtem írni ezt a hozzászólást, már két óra eltelt...a neten már mindent megnéztem, online játékok is unalmasak már...talán felnézek youtube-ra és megnézek egy-két videót :S Valaki küldjön priviben valami vicceset, lehetőleg még 8 előtt.
Hm, na jó, akkor agyalok a jövőn...uh jövőhéten inflog vizsga, megváltozott a rendszer tavalyhoz képest...beugró, plusz szóbeli :F Na ennek sem örülünk. Bazz, hogy elmegy az idő...az ember elkezd írni egy hozzászólást 2 óra körül, és majdnem 8 mire befejezi :D

Na ez azért van, mert elvoltam egész délután...munkatársak is elvoltak, szomszéd házat dobálták hógolyóval unalom űzésként, na meg idebent is eldobtak pár hógolyót...mit nem tesz az emberrel, ha leolvad az agya :C

Én meg pont most fogok kimenni utcsó szünetemre, elszívok egy cigarettet aztán még 20 perc és go haza. Jó lesz most már, mert fáradt vagyok.

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#18) danesz17


danesz17
csendes tag

Ma egy kicsit későn keltem, illetve Csabi keltett 11 után, amikor már mennem kellett melózni...:F Na, de a lényeg, hogy bementem, segítettem annak, akinek tudtam, szünetekben megszokott módon elnyomtam a megváltó cigiket. A mai nap elég unalmasan telt melóhelyen...bár némiképp pozitív az, hogy viszonylag gyorsan eltelt a műszak...
Gyerekek, Traviant játszik valaki? Eléggé ráflesseltem :D

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#19) danesz17


danesz17
csendes tag

Uh, felébredtem...nem sok mindent tudtam eddig itthon csinálni, és nem sokára mehetek dolgozni. Elkezdtem gondolkodni, kinek mit veszek karácsonyra. Még a héten el kéne intézni, nem akarok még vasárnap meló után rohangálni ajándékért...remélem idén is srácokkal megyünk vásárolni, tavaly nagy fless volt, veszprémben is körül néztünk fehérváron is, forraltboroztunk tök jó hangulat volt. Jó lenne idén is. Aztán két ünnep között elég húzós időszak lesz, elvielg megyünk le alföldre keresztapámékhoz disznót vágni(2-t vágunk, hogy délutánra is maradjon hús :D:D:D), én onnan majd még vissza kell vonatoznom egyedül, mert szilvesztert veszprémben töltjük a haverokkal. Bár már ez is kezd kicsit megbillenni :(((
Ha szar lesz a szilveszterem nagyon morcos leszek :W:W:W:W:W:W

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#20) danesz17


danesz17
csendes tag

Hm...tegnap nem írtam, ezt most pótolom. Kb 10-11 körül keltem, csabi nagy nehezen kicsalt a lakásból, pedig rohadt hideg volt odakint. Pénzt vett le, visszafelé beugrottunk a sündibe és cspattunk egy finom ebédet:
A menü:
Paradicsom leves
Holsten szelet krumplipürével
Káposztasali
És egy pohár Zlatttty Blazant
Ezután hazamentünk jóllakottan, hazafelé még a rákokat is megetettem, majd otthon neki álltam takarítani...uh, 40 perc mosogatás(legalább 1 heti mosatlan edény 3 személyre, lehet 2 hete nem volt mosogatva, de mindegy), konyhában összeszedtem minden szemetet, szobában is(70 literes zsákot majdnem megtömtem annyi szemét volt már a konyhában, összehajtogattam és elraktam a ruháimat szekrénybe, felporszívóztam a szobát, konyhát, előszobát, fürdőszobát, majd felmostam mindenhol, (kivéve a szobát). A lakás egész patent lett, bár a tűzhelyre is ráfért volna egy takarítás, ahhoz ma már nem volt erőm...Csabi segíteni akart, de már 2 vizsgát lenyomott, így hullafáradtan elfeküdt és aludt egyet 3. vizsgája előtt.
Ja éshogy mindez miért? Mert úgy volt jön a főbérlő, és hát gondoltam így könnyebben elnézi, hogy a közös már neki szólt, az állítólagos parák miatt velünk kapcsolatban(hangosak vagyunk, ez igaz, mert Szana, lakótársunk nem nagyon tud bírni magával hajnalban, amikor hazajön, valamint, mi szemetelünk(tehát wc gurigát és mindeféle szemetet dobálunk ki az ablakon), ami abszolút nem igaz + a közös ránk akarta varni, hogy a főbejáratot a társasházhoz mi basztuk el, és fizessünk 15000 ft-ot, na ez meg főleg kamu, mondtam is főbérlőnek, ha kéri közös ki ne fizesse. Hm, de gonoszak vagyunk, ugye? Nem vagyunk, csak mindent ránk akarnak verni, de dani bátyja ezt nem fogja annyiban hagyni, ha vénasszony bekavart főbérlőnél tuti felmegyek az arcáért :S

Amúgy este még elmentem fociztam egyet, gólban gazdag meccset nyomattunk, bár védelmünk nem volt tökéletes, de majd legközelebb korrigálunk(megj. erőnlétemen javtanom kellene, megint elkellene kezdenem futni, mert óra focitól kiköpöm a tüdőm :S)
Miután megjöttem átjött Totó haverom és neki álltunk inflogalg vizsgára tanulni(ma írom reggel 8-kor), remélem meglesz, mert kell a kredit :(((

Hangulatjelentés: Nyugaton a helyzet változatlan...

mára ennyi, megyek lefekszek aludni, majd hatkor felkelünk, és újkra átnézzük gyak feladatokat

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#21) danesz17


danesz17
csendes tag

Ma voltam vizsgázni...vittem 14 pontot...szopattak, de nekem megvan az anal I-em... :D
Na, szóval voltam vizsgázni inflogból, reggel fél 8ra odamentünk, hogy legyen fasza helyünk, hogy tudjunk puskázni ha kell...azt hittük olyan lesz a vizsga mitn tavaly, azonban végül nem olyan volt...beugró, 10 kérdés, 15 perc a megoldásra, 5 jó választól volt lehetőség szóbelire, hát a haverok olyan kb 2-3 pontot csináltak, egy csaj 86%-ra írta a zh-t, beugrón 1 pontot ért el szegény :((( Én 4 pontot értem el, ez se volt elég a beugráshoz. 40 emberből kb 6-7 maradt bent szóbelizni. Nem sámi. Na mindegy bebuktam, nem csüggedek, másodikra meglesz szerintem. Aztán elmentünk Totó hjaverommal a városba, megebédelni, előtte még csapattunk egy kávét H épületben (hóvirág eszpresszó), aztán Csabnak megvettem Csernus könyvét, A nőt, délután oda is adtam neki, előkarácsony, örült neki :D Aztán most este kaptam egy üzenetet iwiwen, kicsit kiégtem a szövegtől, úgyhogy átcsaltam csabit a boltba és vettünk pár üveg sört, mert szétzuhantam és innom kellett valamit. Jelenleg ott tartok, hogy elfogy a sör és bedurrantok egy két feles unicum nextet, majd még pár cigi, aztán elfekszek és szarok bele a mai napba. Haverok csaltak ki expresszóba, de engem nem érdekel, én most szét vagyok égve, hagyjon békén mindenki :W

Mindenki bekaphatja, ennyi :W

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#22) danesz17


danesz17
csendes tag

Estefelé kellően ki voltam égve, úgyhogy csabival átmentünk boltba, vettünk pár üveg sört, amit hóban hűtöttünk le, amíg elpöppentettünk pár cigit. Miközben cigiztünk, a távolból egy ismerős alakot vettem észre, Ákos közeledett egy szatyor sörrel(ilyen egy igazi haver :D )Mint mondottam kellően ki voltam égve, így előkerült az unicum next is, majd begyújtotuk a pipát. Ekkor már erősen küszködtem az álmossággal, de még olyan 1-2ig kihúztam valahogy.
Reggel ismerős női hangra ébredtem...Noncsó jött szanához, mert vizsgázni voltak, és főzőcskéztek, pontosabban túrófánkot csináltak nekünk :D A kis tündérek ;) Bazz, arrajöttem rá, hogy ez a noncsó jó nő...bár nem kis munka lenne újra összemelegedni vele,hisz a ritás sztori óta nem foglalkoztam vele, de nem esélytelen. Elvileg szilveszterkor ütközünk, csak meg kell majd írnom neki hol szilveszterezünk. Kezemben a döntés...ezt már szeretem...Csináltamegy tesztet barátikör.com-on, eddig 50%-ot értek el rajta maximum, sokan 40%-ot értek el, pl Szana, lakótársam, és pl Noncsó is...pedig van különbség 2-jük között, hogy szanával együtt lakok, noncsóval meg eddig nem sokszor találkoztam...szana rossz ember ismerő :D
Nem sokára megyünk ebédelni egyet a srácokkal, egy amolyan karácsonyi kajáljunk együtt :D

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#23) danesz17


danesz17
csendes tag

Húúú...megfeledkeztem a blogról: Most pótolom, bár nem hiszem hogy túl sok minden kerül bele, mert elég unalmasan telt az utóbbi pár nap...

Pénteken elmentem beiratni fizkult jegyet A-ba, Totó szokás szerint elaludt és a, még jó hogy hívtam, leadtam az indexem, és elindultam a folyosón, hogy igyak egy kávét, nem tudom mitől, de nagyon megszédültem, és majdnem elborultam(húzta a ballaszt a fejemet? :D ), egész sokáig rosszul voltam, még a kávé és tea után is szédültem kicsit, de kb fél óráig tartott csak. Miután megvolt végre a 2 kredit a leckekönyvben, gondoltam ideje lenne aludni egyet, na ez nem nagyon jött össze...Csabinak sikerült elrángatnia filozófia jegybeiratásra(ugrált a hátamon, behívta szanát, akkor már ketten ugráltak rajtam, lerángatta lam mindkét takaróm, és amikor elkezdett öltöztetni, akkor mondtam, hogy na jó' van akkor megyek, fa**om), mivel már hullafáradt voltam, eléggé frusztrált voltam, és filo jegybeíratás sem ment gördülékenyen...először nem akarta beírni ákosnak a jegyet(jah, vártunk egy órát, mire elkezdte beírni a jegyeket, hál' Istennek mi persze, hogy a végén voltunk.), de legalább miközben írta a jegyeket, ontotta a poénokat a tanár. Ez jó volt. Ja, megkérdezte háy órán voltam...hát 0...kaptam büntetésből egy feladatot, el kell olvasnom Benjamin Hoff: Micimackó és a tao. Letöltöttem netről(na nem azért mert olyan szorgalmas gyerek vagyok, hanem azért, mert érdekel a filozófia, ennyi), és elkezdtem olvasni, 12. oldalig jutottam, majd lefeküdtem aludni, ki fogom olvasni, elhatároztam.
Vizsgán találkoztam Krisztával is, jó rég láttam, hasznos találkozás volt, 4 cranberries cdvel lettem gazdagabb és egy infóval, hogy veszprémben szilvesztereznek(ki tudja talán Bogi is lejön pestről? Jó lenne... ;] ) :D

Szombaton bevállaltam egy 12-20-ig műszakot végnél, így alighogy felkeltem, már mennem is kellett melózni, előtte még beugrottam boltba(gondoltam már eleget pizzáztam cégnél, beújítok, vettem párizsit, pannónia sajtot és zsömlét, mesteri kombináció, ma is azt hoztam :C Boltban hívott volt oszttársam/szobatársam/brother in arms-om Tibi, hogy ugye para volt otthon a netével, és hívott minket(helpdesk), de egy bunkó kollega simán lerázta. Az volt a baja, hogy 4Mbitre fizetett elő, és sebesség mérésre 1Mbit-nél nem volt több, elkértem számát, bejöttem céghez, megnéztem, és felügyeleten 1Mbit volt neki beállítva 4Mbit helyett...felvettem hibára, 40 perc múlva meg is csinálták neki. Ennyit az invitelről, és a helpdeskről, kollegának csak annyi dolga lett volna,hogy átmegy felügyeleti géphez, és megnézi az adatokat, ez kb 1 percbe telik...továbbra is tartom a véleményem, ne rendeljetek inviteltől!
A meló viszonylag unalmasan telt, az egyik kisfőnök bent ült egésznap, így nem nagyon lehetett netezni :W Este felé dumáltam egyet Timcsivel, kb 4 hónapja nem beszéltünk, jó volt végre hallani róla. Na persze szokásos módon, nehezen nyílt meg, először nekem kellett mesélnem, miután elmondtam a sok jó dolgot(megkaptam állást, megy a suli) jött a fekete leves, elmondtam, hogy szüleim válnak, és elmondtam a magánéleti sztorimat is, többek között ritáról beszéltünk...na, röviden sajnáltattam magam...undorító egy szokás ez :D:D:D
Este meló után felhívtak Fecóék(Fecó, Csabi, Pityu), hogy mi van velem, meg mikor megyek haza, ilyenek, és persze megnyugtattak, hogy nem baj, hogy nem vagyok ott, ők megisszák helyettem is, amit kell :) Tündéri haverok, imádom őket :R Na és persze még Noncsóval is beszéltem pár szót, hol szilveszterezik, ilyenek...meghívtam, hogy csatlakozzon hozzánk, ha van kedve, de szerintem nem fog...próba cseresznye...csak nehogy úgy járjak, mint múltkor...

Aztán most itt vagyok cégnél, várom a szünetemet...és várom a meló végét, utána még vár rám a városban egy-két misszió(ajándékvásárlás, jeeeee). Idén is sikerült utolsó napokra halasztani :DD

Nos egyelőre ennyi, a többit majd később

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#24) danesz17


danesz17
csendes tag

Ugye vasárnap hagytam abba, ott, hogy megyek vásárolni...ilyen jó még sose volt, 14:55-ig beszéltem egy efivel(14:30-ig dolgoztam, 14:27-kor csörgött be, kereste egyik kollegát, aki épp szüneten volt, és feltettem neki a legrosszabb kérdést, amit 3 perccel meló vége előtt feltehet az ember: "a kollega épp vonalban van, esetleg én tudok segíteni?" "Tud."...és ez a hívás tartott 14:55-ig :W Meló után még gyorsan eltoltam egy cigit haverokkal dohányzóban "most már mindegy, minden borult" alapon, dumáltam egyik volt sulis társ csajjal, eggyel járt alattam, és amikor elkezdtem melózni cégnél ő már itt volt, csak hát nem akartam odamenni hozzá, mert mondom ő úgyse az a csaj, az nem lehet...hát de igen, lehet, mert ő volt az! Na vele is dumáltam. Kivételesen elég sokan voltunk a dohányzóban, 4-5-en(eddig max 3-an voltunk) egész jó hangulat volt. Nagy nehezen szóval elindultam vásárolni, és meglepődtök, 16:25-kor már otthon voltam! Mindenki kapott 2 ajándékot/kopf ez összesen 8 ajándék, plusz anyum megkért vegyek vmit még pluszba aptyuknak, mert neki már nem lesz ideje, szóval 9 ajándék kb 50 perc alatt! Ezek csomagolása viszont 1 órát vett igénybe...pedig egy csomagba 2 ajándék volt...ezen még javítani kell majd :B Idén feldobtam a csomagolási technikám, raktam rá szalagot, úgyhogy már megy az is, egy pasitól nem is rossz, hogy tud csomagolni(megj. nem is rossz, de ha valaki megcsinálná helyettem az lenne a legjobb, ezt a gondolatot meg is tapsolom :C) Olyan este 9-re értem haza pákozdra kb, kicsit otthon voltam, beszélgettem anyummal, meg többiekkel, majd átmentem Fecó haveromhoz, ott volt Bandika, István, majd kicsivel később Csabi is csatlakozott hozzánk, próbáltuk megvitatni, hogy legyen a szilveszter...több-kevesebb sikerrel. Sajnos ilyen nehéz dolgunk még nem volt buliszervezéssel kapcsolatban :((( A hely van meg 22-től, de hogy 22 előtt mi lesz, hol leszünk, sajnos még nincs meg...Házibulit kéne szervezni, mert minden szilveszterünknek az a legjobb része, de egyszerűen nincs hely, ahol megtarthatnánk :((( Nálunk lehetne, de Csabi nagyon fél, hogy emiatt megütjük a bokánk, szerintem nem nagyon, mert szilveszter napján nehogy már szóljon akárki is, hogy 22 előtt jól érezzük magunkat az albiban :F
Sajnos nem jutottunk biztos megoldásra, de remélem sikerül nálunk megtartani, mert annak nagyon örülnék.
Fecónál jó sokáig elvoltunk, majd idővel azért oszlottunk, kellemes ünnepeket kívánva egymásnak...szerencsére hugi jófej volt, és megágyazott, így nem kellett hajnal 1-2 körül neki állnom, kicsit betintázva :) Másnap elég zűrösen keltem, majd ezt tetézte a szokásos: dologidő van fiam! tehát ment a 24-i rohanás, takarítás, pakolás, fahordás, favágás, fadíszítés...jó és plusz pont 24-e mellett, hogy viszonylagos békében telt, egész nagy nyugalom volt otthon, ami kicsit szokatlan is volt, hisz a szeretet ünnepén mindig szoktak nagy kiborulások lenni nálunk. este jött a karácsony fénypontja számomra, a vacsora :R Jó kis pulykaraguleves sajttal töltött pulykacsöccsel krumplipürével rizibizivel kukoricasalátával. Dani bátya nagyon szeresse az ilyen kajákat. Vacsi után átadtam az ajándékokat, és viszonylagos elégedettséggel töltött el, hogy úgy láttam, mindenkinek tetszett az ajándék, amit kapott :) Öcsi megkapta a Ponyvaregényt eredeti dvd-n(ez minden értelmiségi kannak meg kell legyen otthon, ez a kultúra része :DD), valamint kapott egy 2. világháborús regényt( csakis az ilyen könyvek kötik le), hugi kapott egy közép árkategóriás fülbevalót(kb 3000huf) + egy ékszeres dobozt, anyunak megvettem Vujity Tvrtko Pokoljárás című könyvét és Rúzsa Magdi cd-jét, apu pedig kapott tőlem egy faragott díszdobozt és egy Késői szüretelésű tokaji furmint fehér édes bort(ezt persze együtt elfogyasztottuk vacsoránál :) ) Vacsora után tv-ztünk és játszottunk öcsémékkel. Pókereztünk is, első körben hugom leverte öcsém és engem(pedig mindketten elég jól pókerezünk) kis szünet után második körben viszont megmutattam mi az a póker, először hugi esett ki, majd öcsémet kopasztottam meg 150 chipről headsupon :C.
Másnap délután-estefelé átmentem Fecóhoz, borozni, pókerezni, filmezni, nem akartam sokáig időzni, tudtam, hogy jönnek tesójáék, úgy terveztem, amikor ők jönnek, én megyek, de helyette meginvitáltak vacsira, és hát Teri néninél nincs apelláta, ha megvan terítve enni kell...jól éreztem magam, jó hangulata volt, olyan igazi karácsonyi családi vacsora, és egy kis időre úgy éreztem, én is odatartozom, ez nagyon jó érzés volt. Éjfél körül hazaértem, otthon még tv-ztünk hugival, majd lefeküdtünk aludni. Aztán reggel megint idő előt keltem, kezdődött a nyugalmatlanság, öcsi nem volt hajlandó segíteni, nem hozott be fát tűzre, úgyhogy arra keltem, hogy anyu cipeli a fát, fél perc alatt felöltöztem, anyut beparancsoltam a házba, hogy majd én megcsinálom. Megcsináltam. Apu lelépett haverjaival, sétálni a hegyekben, anyu kiakadt emiatt, ez eléggé lehozta az én hangulatom is, de már úgyse tart soká. Valószínűleg ez volt az utolsó együtt töltött családi karácsony, anyuék válnak :((( ennyi...délután hazajöttem, anyu jól megtömt cuccokkal(mint mindig, hisz anya pici fia megy vissza a messzi egyetemifaluba)

Más: ilyenkor karácsonykor mindig világvége hangulatom van, mint pl most is, magánélet családi problémák, az évben történt fájdalmak, az év végének közeledtével ilyenkor újra fel-fel tépem a régi sebeimet...persze ezt most ennél bővebben nem részletezem, csak megemlítem, mert fontosnak tartom.

Majd csinálok egy kis poén videót, pár mp, de néhányan majd biztos pusztulni fogtok rajta ;)

most viszont jóéjszakát

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#25) danesz17


danesz17
csendes tag

Na ez hosszú lesz, készüljetek...

27-én délután egy furcsa érzés fogott el, tanulni kéne...pontosabban Ákos juttatta eszembe. De amint végeztem Ákossal, beszéltem csabival, és mondta, hogy nem megy le vele senki Kispál koncertre Pécsre, visszamondta barátnője, nővére is :W. Tudtam mit követel a haza, és kész voltam megcselekedni azt. Úgyhogy mondtam, lemegyek vele. Még délután próbáltunk elővételben jegyet szerezni, bementem a városba, megkerestem a kávézót, amelyikben elvileg a jegyeket adták, ám ott elég furán nézett rám a pultos csaj. Úgyhogy felhívtam Csabit, hogy biztos jó helyen járok-e...jó helyen jártam, csak közben feltették a kisp honalpra, hogy elfogyott az összes elővételes jegy :((( Gondolkodóba estünk elmenjünk-e. Végül este eldöntöttük, hogy megyünk :C
Az éjjel sajnos nem tudtam aludni, elég nyugtalan voltam, hogy Pécsre kell mennem:(((, de hál' Istennek feleslegesen, mert végül nagyon jól éreztem magam. Pénteken olyan 10 körül keltem, annyi időm volt, hogy gyorsan lefürödtem, összepakoltam a cuccom és már indulhattam is fehérvárra, előtte még annyi időt szakítottam, hogy a túlélő csomagot beszerezzem éjszakára és délutánra(cigi, zsömle, párizsi és pannónia sajt). Helyi járatos busz késett pár percet így 11:56-ra értem állomásra(12:00-kor indult a vonat fehérvárra), és előttem volt egy idősebb hölgy, 20 forint aprót keresett de nem nagyon talált :W, kicsit izgultam, hogy lekésem a vonatot, úgyhogy gyorsan odaraktam egy 20-ast, és mire végre elment már el is felejtettem mit akartam. Őőő...izé...egy vonatjegyet kérek...őőő...fehérvárra...diákot...diák returt...na szóval ennyire szétestem:W. Nagy nehezen feljutottam, és miután kényelembe helyeztem magam rágyújtottam és előkaptam az új könyvet, amit vettem(Daniel Goleman: Társas intelligencia) érdekes könyv, sokat lehet tanulni belőle. Fehérvárra érve elindultam Csabi elé könyvtárhoz a sparnál, ott vettem le pénzt is, készülve az estére. Csabira szerencsére nem sokat kellett várni, együtt beugrottunk spárba és megvettük az útravalót(0,5 l jägermeister 0,5 l unicum next valamint 3 különböző rosé bor :) ). Megvettük a jegyet odavissza, 3xxx Ft, felszálltunk, beflesseltünk jól éreztük magunk, de egy idő után kicsit el kezdtem parázni, mert a vonat olyan dög lassan ment, hogy gyalog legyorsultam volna...na a lényeg nagy nehezeon odaértünk Sárbogárdra, ott kellett átszállnunk pécs felé, azonban fehérváron elfelejtették mondani, hogy IC vonat, tehát kell rá helyjegy, reménykedtem, hogy esetleg még talán pótjegyet kapunk(bár ilyenkor már nem szokott lenni)persze nem kaptunk, megkérdeztük, akkor mi legyen, azt mondták szálljunk fel, aztán majd ott fizetünk egy kis büntit, bepróbálkoztam azért a kedves hölgynél: "előre nem lehetne befizetni a büntetést?" gondoltam egy poén oldja a feszültséget...Az IC-re felpattantunk, ülőhelyet nem találtunk már úgyhogy állva utaztunk végig(nem volt para, borral elviselhetővé tettük az utazást), találkoztunk haverokkal, meg ismerkedtünk új arcokkal :) Egyébként én még IC-t így nem láttam sose, tele fiatalokkal, a legtöbb asztalon piás üvegek, sör, átjárókban cigi, pia, szal elég baráti volt a hangulat ;]
Csabival feszülten vártuk a kallert :) Csabi kicsit se gyanúsan 5 másodpercenként nézett be az ajtó ablakán :D A poén, hogy tök jó fej volt a kaller, persze a bírságot kifizettük azért a jófejséget sem lehet túlzásba vinni(500+390HUF). Volt egy srác meg egy csaj velünk, srác cigizett, jött a kaller,
"- dohányzol? 30000!" srác elnyomta gyorsan és bedobta a kukába
"- tüzet is okozol? 50000!" srác pórbált egy kétségbe esettet, elkezdte megmagyarázni, hog nincs kiírva,.hogy tios a dohányzás, persze esélytelenül, mert mindenhol kint a matrica :) No de sebaj, kaller csak szivatta, semmi komoly.
Vonaton aztán hozzácsapódtunk haverokhoz és ott elkezdtünk végre inni, két bornak csaptunk a seggére a vonaton, én nextből nem sokat gyilkoltam, Csabi jägerből azért karmolt :)
Leszállás után kis útbaigazításokkal, de eljutottunk a sportcsarnokhoz, útközben tájékozódtunk az esélyeinkről(t.i. nem volt még jegyünk), és nem sok bíztatót hallottunk, de mi továbbra is bíztunk. Odaérve, már 6 előt elég sokan álltak a kapuban, mi is beálltunk és vártunk, közben ismerkedtünk, Csabi elemében volt, az alkohol hatására az egyik legjobb fej srác lett :C Várakozás közben jöttek a szokásos infók, még lesz 200-300 jegy, szóval kis remény azért mégiscsak volt :) Amikor elkezdődött az igazi tömegnyomor, rám jött a hugyozhatnék, úgyhogy kimentem a tömegből, elég gyorsan, mert a nép megértő volt eü. problémámmal kapcsolatban(vagy csak nem akarták, hogy lábukra csorgassak? :U ) Gyerekek, nem fogjátok elhinni, de a jegy pont Csabi előtt fogyott el...mikor közölte velem a hírt, egy pillanatra összetörtem. Az nem lehet, hogy ezért jöttünk 200 km-t (sokan, akikkel dumáltunk messzebbről jöttek nekik se volt jegyük, pl Debrecenből örültem is nekik, földijeim :D )
Csabival kicsit kétségbeestünk de Csabi gyorsan kapcsolt és kérdésekkel bombázott szinte mindenkit, akin látszott, hogy van jegye, ennek persze hamar meglett az eredménye, lett jegye, és a végén nekem is szerzett egyet, respect Brada :R.
Bejutottunk, egyből vettem is egy pólót, szerintem ebből hagyományt csinálok majd, mert jó, ha valami nagy kaliberű buliból van valami emléktárgy, és a Kispál és a Borz 20. szülinapi koncert Pécsen mindenképpen nagykaliberű buli :) . Ruhatárba próbáltuk berakni a cuccaink, de inkább eldugtuk egy sarokban, gíy megspóroltunk egy rakás időt a buli végén a cucc összeszedéssel. Lent a pályán startoltunk, az unicum next elfogyasztása után azonban nekem kakukkos óra volt, úgyhogy elvonultam a lelátóra, ahol először feszülten figyeltem, majd lankadtam, majd kicsit elaludtam...Csabi lent elvolt majd a buli végén eltávoztunk, elindultunk afterpartyba a rák café-ba, de amikor megláttam a tömeget a hely előtt egből tudtam, hogy az állomáson vár rám egy csodaszép pad, amin aludhatok a reggeli vonatig :DD Bár végül beültünk a vonatba, ami új volt nekem, hogy fűtötték a kocsit az éjjel kellős közepén is! Ilyenről hallottatok már? Nem baj, zsír volt, örültem neki. Ami viszont para, hogy a hirtelen meleg megtette a hatását...egy nagyobb eü problémám volt, aminek keserű gyümölcsét 11-ig viseltem magamon, amíg haza nem értem...hazafelé úton már nem voltak nagyobb problémák, leszámítva azt, hogy vonatra 2 órát kellett volna várnom, és a helyijáratos busz is késett 20 percet szóval mire hazajutottam már majdnem teljesen átfagytam :((( Na de hazaértem, aztán végül lefeküdtem aludni végre valahára, mert már elég fáradt voltam...este keltem és éjjel már nem sok minden hasznosat csináltam. Viszont reggel a már többször említett furcsa érzéssel keltem, ami most valahogy más volt, mert mondatokban torkollott, elő csak pár mondat párosult az érzéshez és végül eg versszak lett belőle...azonnal felkeltem, bekapcsoltam a gépem, és írni kezdtem. Végül ez lett belőle:

Csak mégegyszer

Szeretném csak mégegyszer ölelni,
Csak mégegyszer közelemben érezni,
Csak érezni csókja édes ízét,
Szívének lángoló szenvedélyét,

Csak érezni bőre hófehér selymét,
Gyönyörű teste minden rezzenését,
Arcomba hulló sűrű hajának tengerét,
Szép szemeinek csillogó fényét.

Szeretnék csak mégegyszer látni,
Csak mégegyszer együtt sétálni,
Beszélni s nyugodtan kávézni,
Várból a csodás tájat bámulni,

Szeretnék a büszkeségtől megválni,
Észt hátrahagyni, szívemre hallgatni,
Csak megkeresni, bátran elé állni,
Bocsánatot kérni és bocsánatot várni.

Szeretnék mégegyszer boldog lenni,
Mégegyszer vele együtt nevetni,
Hiányát s a búcsúcsókot feledni,
S újra, mint rég, naívan szeretni.

Szeretném csak mégegyszer ölelni,
Csak mégegyszer közelemben érezni,
Csak érezni teste izzó melegét,
Összebújva egymás szerelmét.

Csak mégegyszer, aztán jöhetne a halál,
Ennél többet e megtört lélek már nem kíván.

Lehet sírni, lehet nevetni, ez van...

Aztán miután ezzel megvoltam elléptünk Ákossal és Totóval ebédelni, aztán egy kis séta, kistesco és végül hazajöttem. Délután elég sokan hívtak rokonok közül, sokan gondolta rám így szilveszter előtt, főleg mivel összcsaládi banzáj volt keresztapáméknál, amin sajnos nem tudtam részt venni :((( Az elmondások alapján nagyon sokan ott voltak, a csládból szinte mindenki képviselte magát. Sőt, konzultáltam keresztapámmal, elkéri rokonunktól a családfánkat(illetve fénymásoltat egy példányt) és íg fény derülhet egy új infóra a családról, amit eddig kétkedve fogadtam, hogy családunk dracula lányától származik...para mi? Tudjátok mi para még? Hog a családban szinte minden nőnek van egy plusz szemfoga felül jobb vagy bal oldalt(mint pl. hugomnak is). Nagyon kiváncsi vagyok már a pontos családfánkra.

A mai napra zárom soraimat, azthiszem így is elég lesz olvasni...remélem nem voltam túl unalmas ;)

Ja és a helyesírási hibákat most inkább hagyjuk, oksi...

[ Szerkesztve ]

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#26) danesz17


danesz17
csendes tag

Tyűha, jó rég nem írtam...
Rövid leszek ;)

Szilveszter zsír lett, Pityu segített bevásárolni, mondjuk nem tudom hogy cipeltem volna haza egyedül egy rekesz sört meg 2 táska kaját sparból :) Ja, and here is the fun effect:
a barátnője barátnője megkért minket, hogy vegyünk hajfestéket: megadta a keresési kulcsszavakat: palette deluxe márka, a szín pedig: "aranyfényű kasmír karamell", igen, ez egy szín! Persze, hogy nem találtunk, de ez szerintem várható volt :D Végeztünk, hazamentünk, gyorsan beröffentettük a vizipipát és elfeküdtem pihenni kicsit, házibuli előtt.
Először Bandeszék érkeztek hozzám, utána kicsivel később beszállingóztak a többiek is, és jó kis party kerekedett -kultúrált keretek között persze, mert így is lobbizni kellett szomszédoknál-, megittuk ami kell, idén óvatosabb voltam, mert előző házibulikból már voltak problémák, konkrétan az utcsó házibulin amit én rendeztem 1 óra alatt kiütöttem magam, és elfeküdtem aludni...hát ugye mindenkivel megittam a magamért, keverve a vodkát, whyskit, házi barackot, mézes szilva pálinkát, meg bort sört, aztán a vége k.o. lett...másnap vezekeltem, mert egyszerűen képtelen voltam felkelni ágyból, max addig, hogy elmenjek wcre kipakolni a gyomrom tartalmát...még este 6kor is kínlódtam :((( a lényeg, óvatos voltam...Megittuk amit kell, vacsoráztunk is, majd átmentünk egy helyre bulizni, jó buli volt, a szokásos dolgokkal, ivás, csocsó, meg némi tánc. Az utolsó csocsó parti pont éjfél előtt volt, éjfélkor megszólalt a himnusz, azonnal rácsaptam az asztalra, senki tovább semmit, a himnusz himnusz, megálltunk végig hallgattuk(imádom a himnuszunk), majd kicsit ünnepeltünk és visszaálltunk az asztalhoz, 5-5nél hagytuk abba, az utolsó labdát dani bátyja varrta be hosszúba hátulról, ennyi :) A Pityu-Dani páros ismét bizonyította, hogy jobb, mint a Bandi-Feri páros :C Na jó, túlzok, a Bandi-Feri páros nagyon jó, és ha összesített eredményeket nézzük, akkor döntetlen körül állunk :) .
Utána még kis ivászat, még kis táncitánci, aztán olyan fél5 körül elindultunk hazafelé többségi szavazással(Fecó nagyon elemében volt, pörgött a whisky+redbulltól, még táncolt is, pedig ő aztán nem szokott :D)
Kedden még egy ebéd, meg egy film, aztán elmentek haza, estére megjött Csabi és majdnem készültünk szerdai vállgazdra...pontosabban ő készült, én szarházi voltam...
Szerdán bementünk, megírtuk, és meglett "még jó, hogy tegnap nem vettél rá a tanulásra Csabi! Tök felesleges lett volna!" Azért szar alaknak érzem magam, mert Csabi tanult rá egy csomót és nem sokkal lett jobb neki :(((
Csütörtök...punnyadás...egész nap...böáááá
Pénteken bepróbáltunk egy pénzügytant, próbáltunk puskázni, de sasszem figyelt minket, úgyhogy nem jött össze...na mindegy, majd holnap!
Szombat punnyadás...
Vasárnap meló
Hétfőn linalg vizsga, ami elég hányás volt:
Tanár honalpján és minden infóban az volt, hogy jan 7 12:00 A2-es terem. Ott állunk majdnem 100-an, várunk, várunk fél 1-kor átmentünk tanszékre megkérdezni hol lesz vizsga, mikor lesz, mit csináljunk, ők felküldték a bandát egy másik helyre, ami ráadásul másik kamuszon van, elmentek csomóan, mi maradtunk, ők 20 perc múlva visszajöttek és hozták az infót, másik tanárnak szóltak, ő lefénymásolja a lapokat elmegy ebédelni(!) aztán majd jön és megiratja...:W:W:W Én ilyet még nem éltem, de ez a magyar felsőoktatás 2008-ban...ennyi. 1 után állt neki tanár kiosztani, és 12 embernek nem jutott papír, persze ebbe én is belekerültem, miért is ne, szóval még pluszba várnom kellett arra, hogy tanszékről fénymásoltasson egy gyerek. Megírtam a vizsgát, és tuti bebuktam, mert azt a keveset is elfelejtettem az idegtől, amit addig tudtam :(((. Majd jövőre :W.
Ma pedig dolgozok, már 2 óta, és majd csak 24-kor fejezem be. Holnap ismételt pénzügytan vizsga próbálkozás 10-től majd után egy jó kis laza 14-24-es műszak cégnél.

Hát most itt tartunk. Utóbbi napokban elég sok régi osztálytárssal dumáltam, szocializálódok régi osztály felé? Hm...

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#27) danesz17


danesz17
csendes tag

Egy utolsó szarházi vagyok, töketlen, tehetetlen barom, hazug, beképzelt, arrogáns faszfej. Egy lusta nem törődöm dög. Gyűlölöm magam, megis érdemlem, hogy sose legyek boldog vááááááááááááá :W:W:W:W:W:W:W:W:W:W:W:W:W:W:W:W:W:W:W

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#28) danesz17 válasza danesz17 (#27) üzenetére


danesz17
csendes tag

Egyre elviselhetetlenebb a fájdalom, amit reggelenként és esténként érzek, amikor lefekszek :((( Az emlékek állandóan gyötörnek, és sokszor már olyan erős a fájdalom, hogy könnycsepp csurran ki szememből. Ez nem a megszokott sírás, ez néma belső sírás, és csak egy-két könnycsepp a tanúja. Megtanultam ezt, már évekkel ezelőtt, kifelé nem mutatni a mély érzelmeket, nem mutatni a rajtam ejtett sebeket.
Már 7 éve, 7 éve kínlódok. Minden évben ugyanazok a problémák, csak egyre erősebben hatnak rám érzelmileg. Egyre erősebbek, egyre fájdalmasabbak, egyre kínzóbbak. :W
Már 7 éve ugyanaz a probléma megoldatlan, és a körülöttem lévő világ azt hiszi minden rendben. Pedig csöppet sem, csak megtanultam hazudni, elrejteni az érzelmeim, a valódi gondolataim, hogy megvédjem magam attól, hogy a depressziómnak megint gyógyszerezés legyen az eredménye. SOHA többé nem akarok pszichiátert. Nem akarok gyógyszereket, melyek csökkentik a szorongásom, nem akarok gyógyszereket, melyek növelik a kedélyemet, tompítják az elmémet, ezek nem használnak semmit. Rég rájöttem, csak magam segíthetek magamon, mert nincs szó, vígasz, gyógyszer, hozzáértő kezelés, amely ezt a problémát megoldja. Ezen csakis én segíthetek, és higyjétek el, én próbálkozok, próbálkozok, de mindig pofára esek, vagy történik valami szerencsétlen fordulat, ami mindent tönkretesz, amit addig elértem.
Most a legutóbbi pofára esésem kínoz. Amíg lefoglalom magam, nincs gond, de ha egyedül maradok, ha lefekszek az ágyba, ha elszívok egy cigit, előjönnek az emlékek, és ilyenkor, amikor egyedül vagyok, nincs más csak az emlékek, a fájdalom, az üresség, a kín, a bánat, a reménytelenség, a hibák sora, amin márcsak az idő kerekének visszafordítása segítene. Ha tudtam volna, hogy megint ez lesz a vége, sose megyek bele, valahogy megakadályozom, hogy megtörténjen. Hiába, a remény kegyetlen, feltüzeli a szívet, hazudik neki, így az ésszerűség, realitás egyáltalán nem hat rá. Csak bódulat, kábulat, gyerekes izgalom, tűz...csakis ezek jutnak el a szívhez. És amikor rádöbben az igazságra, a szív megszakad, gyötrő fájdalommal teli, harag dúl benne, fáj neki, hogy a remény így megcsaladta őt, fáj neki, hogy az ésszerűség hajtogatja "Ugye megmondtam...". Tombol benne a düh, és egyre kérdezi, miért? MIÉRT volt hát az egész? MIÉRT kellett ez? És végül nem marad más csak a szívben tátongó űr, sebek a szíven, melyek felszakadnak, amint az emlékek előtörnek.
Ez történik, ha lefekszek az ágyba, ha reggel ott felkelek. Előjönnek az emlékek, feltépik a sebet szívemen, és néha, szívem átlátszó vére lelkem tükrén távozik egy-két csepbe sűrítve...

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#29) danesz17


danesz17
csendes tag

Kemény hetet zártam. Ebben a hozzászólásomban közlök néhány megrázó dolgot is, úgyhogy aki ezt nem bírja, kérem, hogy inkább el se olvassa!
Hétfőn informatikai logikai és algebrai alapjai vizsga volt, két napot készültem rá, a beugrón 115-ből a szerencsés 25-ben voltam, de ugye miért is ne, a 14 tételből azt húztam, amihez köpni nyelni nem tudtam, azt a tételt, amit még kint vizsgaelőtt is inkább átlapoztam, a lényeg megbuktam. Tehát csütörtökön így már három vizsgával kéne megküzdenem...kemény, kemény, de nincs idő a síránkozásra, holnap vizsga -mondtam- és lezsíroztunk egy közös készülést egy pár haverral, neki is álltunk este, és csapattuk hajnal 2-ig. Ekkor elhúztam haza aludni. Volt már veletek olyan, hogy hullafáradtak voltatok, és mégse tudtatok aludni? Hát ez volt velem is. Reggel hétkor ébresztettek komák, ideje visszamenni tanulni, vissza is mentem és csináltuk 9:40-ig, akkor összekapartuk magunkat és a cuccainkat és elmentünk vizsgázni. Vizsgán a tanár mindig ugyanazt a feladatsort adja, mindig, kivéve most. Az izzadságcseppek minden arcon végig csorogtak. Néhányunk arcán megjelent a félelem és rettegés...mi lesz szóbelin??? :( Jót, senki se várt "rajzoljon egy demultiplexerből és egy multiplexerből álló kapukapcsolót, csak az alábbi áramköröket használhatja: ..." :O A tanár fülébe betolta a discmant és csuma kakaón nyomatta a kőmetált, és járkált körbe-körbe. Élvezte nézni, ahogy kínlódunk, élvezte a szenvedést, amit az új feladatsor és a soha nem látott feladatok okoztak. És végül, mikor már szorult a hurok, elégedett arccal végignézett rajtunk és kimondta a varázsmondatot: "Kollegák, akinek jó a kettes, hozza az indexét!" Huh, leesett a kő a szívemről 2 kredittel beljebb, márcsak 4 kell a boldogsághoz, hogy ne rúgjanak ki az egyetemről. :) Délután próbáltam segíteteni egy-két szaktársamnak a csütörtöki vizsgára készülni, kisebb-nagyobb sikerrel sajnos kevés volt az idő, és sok gyakorlásra lett volna szükség, hogy gördülékenyen menjen a c programozás, és ha gördülékenyen menne is, még mindig benne van a simon féle csavar a beugró feladatokban "kis módosítás itt, kis módosítás ott, és már meg is van kavarva" így sikerült bebuknom 2 vizsgát ebből a tárgyból :((( Éjjel 2-ig csináltuk a progot, így másnapra maradt az újabb inflog vizsgára készülés :W
Próbáltam lelkiismeretesen készülni, de valahogy nem sikerült, délután lefeküdtem aludni, és csak este keltem fel, így késve ugrottam neki tanulásnak. Amit végül hajnal 3-kor hagytam abba, és megpróbáltam aludni. Vegyes érzelmek és gondolatok kavarogtak bennem: Mi lesz kibukok? Mit fogok csinálni? Hazaköltözök, szégyenben maradok, megalázkodom apám előtt? Nézzem, ahogy önelégülten méreget, és szúrkál a megjegyzéseivel? Ááá, az ki van zárva...több büszkeség van bennem annál! Hát akkor mi legyen? Ha kirúgnak egyetemről, elvesztem a támogatást, a diákhitelt, az állásomat, így nem lesz semmi pénzem :((( Bevallom, megfordult a fejemben, hogy az lesz a legegyszerűbb, ha ezt a holnapi vizsgát all-inként kezelem, tehát feldobtam a 2 beugrós vizsgára az életem...elkezdtem búcsú leveleken gondolkodni: hogy próbáljam enyhíteni azok fájdalmát, akik szeretnek? hogy vehetném le a felelősség terhét azokról, akik úgy hihetik, megakadályozhatták volna? Aztán gondolkodtam hogy kéne...ugrani magasról? Pár másodperc lenne csupán, de az a pár másodperc testesítené kiskori rémálmaim...(kis koromban folyamatosan rémálmok gyötörtek, pontosabban egy rémálom tért vissza folyamatosan, az, hogy zuhanok a magasból. Hol a lépcsőházban, hol pedig az erkélyünkről. Zuhanok, és mielőtt leérnék, riadtan felébredek, legtöbbször izzadtan, gyors szívveréssel, megrémülve...ez kb 6-7 éves koromban kezdődött, még Debrecenben. Később ezek a rémálmok szakaszosan előtörtek, legutóbb pár éve, mikor magam alatt voltam. Másik ötlet, felvágni az ereim, és elvérezni, nem túl gyors halál, de legalább nem rettegnék, mint a zuhanástól. Szépen lassan kifolyna a vérem, először csak fáznék, majd mikor már kifolyt egy jó adag, csökkenne a vérnyomás, kevés vér jutna a fejembe és el veszteném az eszméletem...hát igen, randa munka, de ez olyan művészi...aztán még egy durva módszer, kitörni a sajátnyakam...na de ahhoz meg ki tudja, lehet nem vagyok elég erős...ilyen gondolatok, de közben a másik oldal, hogy fogok örülni, mikor meglesz a progalap, és a szűrő, milyen jó lesz a sörözés a skacokkal, de jó lesz hazamenni, de jó lesz minden...vegyesen felváltva, néha még egy harmadik gondolatkör, de erről most nem beszélek, nincs kedvem. Nem tudtam aludni egész éjjel, csak kínlódtam az ágyban, hullafáradtan, álmosan, és mégis izgatottan, hisz úgy éreztem, ez a csütörtök meghatározó pont lesz az életemben. Innen vagy felfelé ível az életem, vagy le. Nem mindegy. Én nem akartam, még véletlenül se, hogy lefelé íveljen, ha nem sikerül, elpusztulok szégyenemben, és büszkeségem még véletlenül sem engedné, hogy hazaköltözzek. Így a reggel közeledtével márcsak a jó dolgokra gondoltam, és reméltem, hogy szerencsém is lesz végre.
Reggel 6:58-kor épp mikor majdnem álomba merültem, csörgött a telefon, kezdtek hívni az emberek, akiknek szóltam, hogy hívjanak, nehogy elaludjak, felkeltem, felöltöztem, és vártam egyik barátom, akivel együtt vizsgáztunk, hogy elinduljunk, kimentem elszívtam egy cigit, közben jött ő is irányt vettünk az A épület felé, ott már várt egy szaktárshaverom, akivel együtt tanultunk előző napokban, és vele mentünk felkutatni az egyik vizsgáztató tanárt, hogy megkérjük legyen 9kor is egy csoport, mert 8-ra máshol kell vizsgáznunk. Nem volt még bent, mikor kifelé jöttünk az épületből, akkor jött szembe, beszéltünk vele, belement a dologba, mi átmentünk vizsgázni. Miközben próbáltam aludni, eszembe jutott egy ötlet, mivel úgyis ki visszük tanárnak hamarabb, hogy javítsa ki ott, hogy tudjuk kell e jönni szóbelire azt találtam ki, hogy én kiviszem elsőnek, addig a többiek késleltetik a beadást, én kijavíttatom, megjegyzem ahelyes válaszokat és lediktálom nekik. Ígyis lett, gyorsan kivittem, aztán visszamentem és lediktáltam azokat, amikre emlékeztem, hálistennek sikeres volt a buli, beugrottunk, szinte mind(Kivéve Totót és Ákost, sajnos utóbbinak ezen múlott a szűrője :((( ) így máris jól kezdődött a nap. 9-re átmentünk a másik vizsgára, a kifelé szivárgó emberek arcán semmi mosoly, némelyiken düh, sápadtság, mikor megláttam milyen feladatot kaptak, én is megijedtem, mert nehezebb volt mint az előző vizsgák. Kiderült, hogy akiknek segítettem, nem sikerült, ez lehangolt eléggé, mert együtt készültünk :( Aztán beültünk, itt is próbáltam trükközni másik jóbarátomnak, barátnak próbáltam segíteni: kitoltam a monitorom balra, magam jobbrahúzódtam, hogy tudjon másolni. Megkaptuk a feladatot, nem volt nehéz, könnyűt kaptunk, kb 15-20 perc alatt végeztem, és utána lébucoltam, húztam az időt(persze ez szemet szúrhatott a tanárnak is, mert elég sokszor odajött hozzám, a vége felé már a kérdést szegezve hozzám, hogy működik-e már a programom, kész vagyok-e már. 3 perccel vizsga vége előtt, végül aztmondtam kész vagyok, megmutattam neki a programot, nekem sikerült. Felálltam, és ami para, barát is, de úgy, hogy mondta, neki ez nem megy :O Reméltem, hogy sikerült neki segíteni, de végül mégsem. :( Átmentünk másik épületbe, én gyorsan bementem egy másik vizsgára, amiről elfelejtettem időben lejelentkezni, felirattam magam a listára, és lefelé menet találkoztam egy haverral, ő is vizsgára várt, még gyorsan átbeszéltünk pár dolgot, aztán jött barát, odaadtam neki a beemelésre szánt puskáimat és öltönyömet, biztos ami biztos, addig én elmentem és megittam egy kávét Csabival. Olyan dél körül bementem én is vizsgázni, húztam egy tételt: 3-as "Permutációk, ciklusok. Szorzatokra vonatkozó azonosságok. Megfeleltetés leírása leképezéssel stb."
Először nehezen ugrott be a tétel, bár többször átolvastam, nagyjából értettem is, így elkezdtem papírra vetni, amit tudtam. Nem volt sok, de sajnos a zsebembe dugott puskákra nem számíthattam, haver, akivel együtt tanultunk a héten, lebukott, kihívta tanár felelni, és beszivatta egy tök kemény kérdéssel. Majd mikor hallotta, hogy szűrője múlik rajta elintézte a dolgot egy "Sajnos ez nem az én dolgom"-mal. Tanár ki se öltözött, feleltetés közben tömte a búráját, és eléggé flegma is volt. Dehát ugye a szar lefelé csorog...Miután haversrácot kikészítette új célpont után nézett,
- "Jöhet a következő...maga ott, jöjjön!" -mutatott egy csajra, a csaj kimentette magát,
- "őőő izé, még dolgozok rajta" aztán mászkált és mondta neki másik tanár
- "Te Pista, ott azt, a pulóverest!" -gratulálok, nagyszerű ötlet Fecó :C- mondtam magamban
- "Maga ott, a pulóveres..." :W tudtam, hogy rólam van szó, de úgy írtam mint még soha -persze a már meglévő sorokat írtam át háromszor :D:D:D - "Maga, pulcsis...igen, maga! Jöjjön!"
- "Ééééén?"
- "Igen maga, már régóta ül itt..."
- "12 után jöttem?!"
- "De már háromnegyed 1 van!"
- "Pista, csak fél 1 van..."
- "Igen Pista, tényleg csak fél egy van"
Aztán végül békén hagyott, és mikor a másik tanárnál végzett egy srác, szólt, hogy "akkor jöjjön, beszéljük meg" Danika pattant is, aztán gyorsan kimentem, még mielőtt a másik tanár kispéciz magának és lenyel ebédre...
Kimentem, gyorsan megnézte amit leírtam, megállapította, hogy jó, kérdezett még párat, segített is, jó fej volt, nálam megszerezte a plusz pontját. 12:38-kor már kint voltam boldogan, tudván, hogy mostmár végleg megvan a szűrőm. Jó érzés volt, mert jól sikerült a nap. Progalap beugró után a vizsga köztudottan könnyű, így tudtam, 8 kreditet vágok zsebre aznap. Mikor bementem progalapra, és megkaptuk a papírt, már lekonyult a mosoly az arcomról. Kétszer olyan nehéz volt a stuff, mint sejtettem. Paráztam, majd elkezdtem írni, mint egy gép. Csak úgy füstölt a papír a tollam alatt :) Bíztam az ötösömben. Miután végeztem, elballagtam haza, elszívtam egy győzelmi cigit, de nem volt győzelmi hangulatom. Eszembe jutott Ákos, Barbár, másik Ákos, nekik nem sikerült, és a jövőhéttől függ, bent maradnak-e. :O Eszembe jutott Vanda, Laci, akik 3-jára vették fel a progalapot, és csak azért nem sikerült nekik, mert nehezet kaptak, nem volt szerencséjük, és ezért plusz egy évet kell maradniuk :(
Hazamentem ott hívott Csabi, hogy menjünk ki igyunk egy sört, de nem volt pénzem, de mondta hogy meghív, és ez meghozta a kedvem. Meghát olyan rég söröztem már egy igazit. Rámfért, a sör is, és az is, hogy végre nem kellett azon izgulnom, bent maradok-e.
Kimentem utánuk a gesztenyésbe, és neki láttunk sörözni, közben kiderült, hogy Mikit is lehet, hogy kivágják, ez se nyomott sokat a hangulatomon, de láttam, hogy őt nem zavarta a dolog. Reméltem, hogy sikerül neki az analízis vizsgája, és bent marad, de nem sok eély volt rá. Az analból bekeményítettek az idén. Elég keményen, nem volt kecmec, repültek a fejek(köztük az enyém is). Sörözés után hazamentünk, csináltunk egy kis kaját, bekajáltam, és a jól lakottság, a jó kis sörök, és az, hogy nem aludtam előző éjjel megohzták a hatásukat: "Te Miki én most kicsit" magamra húztam a takarót és már horkoltam is hork...hork...hork...hork...hork...Közben lakótársunk szobájában Csabi is elaludt telefonálás közben, szegény Miki, remélem nem volt túl kellemetlen a helyzet :U
Mikor felkeltem már sehol senki csak én. Betoltam egy-két babylon 5 epizódot, hogy hátha újra elcsicsikálok, de nem lett belőle sokminden 4-ig. Másnap reggel felkeltem, bementem beiratni a progalapot, még épp ott találtam tanárt, miközben elvonulóban volt, de megállítottam, gyorsan megnézte hányas lett, és beírta. 4-es :W. Egy szaros 4-es a sok küszködésért, a sok programozásért a sok óra munkáért, váááááá :W
Délután hazamentünk Csabiékkal, végre, jó érzés volt hazamenni, hisz karácsony óta nem voltam otthon. Hiányzott a család, és mivel otthon beszart a gép, csak néha tudtam meg mi van velük, meg otthon. Hazamentem, otthon volt mindenki, apumat kivéve, dumálgattam velük, kivel mi van, sztorizgattam, és hát adtam magam, jó kedvem volt, és ökörködtem, nevettettem hugomékat :D Hiába, ők márcsak ilyennek ismertek engem, szeretem őket :)
Este, míg vártam apum, kicsit gitározgattam, Kimnowaknak azt a számát nyomtam, nem tom ismeritek-e: "Ékszer, a lelkem..." Egész nap az ment a fejemben, úgyhogy jó volt gitárhoz jutni :D utána átmentem Fecóhoz kicsit boroztunk meg elvoltunk :D Kicsit berongyoltak Csabival, bepalinkáztak :D Sajnos az én belem nem bírta, kicsit kikészítettem a héten. Kevés kaja, sok kávé...(inflog tételek így mentek: KávéTételCigiKávéTételCigi...) De majd rendbehozom valahogy magam a héten. Sok alvás meg normális étrend, ez a terv :K
Most itt vagyok bent cégnél, nem sokára végzek a melóval, nem ártana, mert kajás vagyok és fáradt. Még jóhogy vettem egy plusz doboz cigit, mert meghaltam volna...;)

De zárom is soraimat, majd még írok

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#30) danesz17


danesz17
csendes tag

Több mint 8 órája a pokolban. Nem sok hívás, de annál fárasztóbbak...Fáradt vagyok, éhes vagyok, fáj a fejem, elfogyott a cigim, és még 2 órát ki kell bírnom itt bent a cégnél. Nem könnyű feladat, de vállaltam, és megcsinálom. Szarul alakítottam a hetem, kedd szerda 14-24-es műszakot vállaltam, de már bánom. Regisztrációs hét van, ami a veszprémi egyetemen azt jelenti, hogy inni kell, mert lehet, és mert hagyomány...a hivatalos neve: "regfest" ;] Na, ha lecseng ez a két műszak, a héten olyan lájtot csinálok, hogy ihajj. :))
Addig meg kibírom valahogy :) Ha holnap(szerdán) nem lennék rottyon a műszak végére, két buliban kéne jelen lennem, hogy melyikre mentem, majd holnapután közre adom és mesélek. Már elégé hiányzik egy jó buli, mert szilveszter óta semmi, szal ideje lenne már :K
Ma lejött Bogi vpbe, és persze nem értem rá egésznap, de lefoglalták magukat mára, és elvileg majd holnap délelőtt meglátogatnak, na az szép lesz...Danika a szétaludt búrájával, a hányás szoba közepén, ajjjjajjjj Majd kihozzuk a maximumot. ;)

Rámférne egy kis alvás, most megpróbálok, és remélem nem csörög majd be a telefon, mert az morcossá tenne... :W

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#31) danesz17 válasza danesz17 (#30) üzenetére


danesz17
csendes tag

Hol is kezdjem? Hát igen, megpróbáltam aludni, de amint elaludtam volna csörgött a telefon :D Hát igen...
Kedden rottyon voltam, szerdán rottyon voltam, nem jutottam el egy buliba se. Eléggé fáradt voltam, és hogy őszinte legyek, kibaszottul elment a kedvem a bulitól. Másnap felkeltem, bekapcsolom gépet, nézem az emaileket, és mi van? Szivatnak cégnél, újra lekell vizsgáznom mindenből :W Hogy mindig szarik valamit a kutya :W
Hétvégére hazamentem, jó volt újra otthon, a családal és a barátokkal. Délután dumáltam otthoniakkal, megcsináltam a számgépet, megebédeltem, aztán felmentem Fecóhoz, mert nem nagyon láttam a búráját mostanában. Szombaton kiugrottunk egy kicsit pókerezni, meg sörözni...vasárnap meg még mielőtt visszajöttem volna vpbe, kimentem meccsre Fecóval, utána meg gyorsan kiírta nekem a trianon sorazatot, 12 óra, még nem nagyon volt időm megnézni...majd sort kerítünk rá ;)
Hétfőn sikerült felhúznom magam az otthoni problémákon, főleg a tehetetlenségemen, mert nem tudok rajtuk változtatni semmit :((( Ezt a telefonom bánta, kicsit széttörtem :(((
Kedden elmentem focizni este, 5 perc futás után majd szétszakadt a tüdőm, és alig kaptam levegőt. Meghoztam a döntést, az utolsó doboz cigimet még elszívom és aztán vége. Foci után kimente Viktorral és Gáborral egy sörre Gesztenyésbe, aztán onnan még hazajöttem és kimentem Miki szülinapját egy sörrel(vagy kettővel) megünnepelni. Jó volt a hangulat, de aztán egy váratlan esemény történt...nem részletezem ezt sem, de ezután még megittam a söröm, aztán elhúztam a penetrába...igen, ez vagyok én :W
Szerdán kimentünk expresszóba, itthon alapoztunk, aztán átmentünk telekibe onnan DC és végül mentünk expresszóba, mire kiértünk, már egész jól voltam, többiek is ezt mondták...Elszívtam dcben az utolsó szál cigimiet a dobozból, ezzel végeztem(expresszóban viszont emlékszem, hogy Totó megkínált, és biza nem mondtam nemet...na, ennyit az akaraterőmről...mikor már majdnem széthullottam, eljöttünk haza, de mikor lefeküdtem igen keményen forgott a világ velem..."boxultak a majmok a fejemben" ahogy egy régi jó barátom mondotta vala.
Csütrötökön(tegnap) meg bementem céghez dolgozni 4-re, és csak fél6-kor derült ki, hogy nem is kéne ott lennem, mondom bazz, mégegy ekkora suta paraszt mint én nincs a világon.
Ezenkívül mi volt még? Aham meg is van, elolvastam Csabi blogját, jó, hogy részegen írt bele, így legalább most megtudtam, mit gondol, és mi az amit nem mond őszintén a szemembe. Zavarja pár dolog, meg is értem, többnyire igaz, amit mondott, de tudjátok hogy van ez: "fáj az igazság". Rájöttem, hogy Csabival nem teljesen őszinte a barátságunk, de szerintem ez így helyes. Ha őszintén megmondanánk egymásnak minden dolgot, ami zavar minket a másikban, az csak mérgezné a barátságunk, és ellenszenvet keltene. Épp ezért, én inkább megtartom magamnak az ilyeneket. Mint már mondtam oly sokszor, inkább hazudok, csakhogy fenntartsam a békémet és nyugalmamat. Az igazság csekély ár melyet már oly sokszor feláldoztam az önzőségem oltárán. Akinek ez nem tetszik, beveheti. "Az élet tett ilyenné". Ezt is de sokan hallották már tőlem, és mikor mondom, már kezdek is nevetni, és inkább mint egy viccet vagy kifogást, úgy tűntetem fel, pedig halálkomolyan gondolom. Íme egy újabb hazugság, és a hazugságoknak száma sok. Ha jobban végig gondolom, nagyon ritkán van olyan, hogy nem hazudok, és még ritkábban van olyan, hogy leveszem a maszkom. Évente néhány alkalommal, és többnyire akkor is megbánom. Jobb a maszk, amit mindenki szeret. Ami azt mondja, amit hallani akarnak. Ezért is van az, hogy egész jól tudok vígasztalni is, azt mondom, amit hallaniuk kell, hogy erőt kapjanak, hogy megtegyék azokat a lépéseket, amikkel rendbejönnek. Hm, asszem megvan miért nem tudom magam vigasztalni, ha van vmi olyan para...azért nem megy, mert magamnak nem tudok olyan nyilvánvalóan hazudni a komoly dolgokban. Most, hogy olvasom a könyvet, egyre inkábbrájövök, milyen vagyok. Természetes képességem van a kapcsolatteremtéshez, hogy ráhangolódjak a másik emberre. Könnyen beletudom helyezni magam a pillanatnyi állapotába, érzem amit ő, és ezért tudom, azt mondani, amit hallani akar. Most azon gondolkozom, kitöröljem-e amit most írtam, hisz ezzel most sebezhetővé tettem magam, de tudjátok mit, legyen ez az őszinteség órája, és úgyis csak néhányan olvassák olyanok, akik ismernek, így a névtelenségbe burkolva könnyebben kotyogok ki ilyen dolgokat :D

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#32) danesz17


danesz17
csendes tag

Rég nem írtam a blogba, most próbálom pótolni. (röviden, amennyire lehet).

Terjedelmes hónap volt(vagy kettő, mer' most hirtelen nem tudom mikor írtam utoljára):
Fontosabb események(amik egyáltalán eszembe jutnak):
-Jó barátomnak szülinapja volt, és barátnőjével szerveztünk neki egy szülinapi partyt. Megleptünk a gyereket rendesen :D
Terv lényege, csütörtökön általában barátnőjénél alszik, mivel akkor mennek haza a csaj lakótársai..öhöm...Ő átmegy, addigra a szűkkörű csapat ott van és megörvendezteti. És most elmondom hogy zajlott a dolog...
-Délután el kellett menni megvenni a buli kellékeit, mivel mostanában nem nagyon mozdultam ki, valamit ki kellett találnom, hogy miért megyek el délután. De a "dolgom van" duma nem nagyon jött be:F, mert elkezdett kérdezősködni, úgyhogy a végén az jött ki, hogy én most kávézni megyek egyik csajjal, aki tetszik nekem, és be akarom fürkészni(mondjuk azt a csajt, még be fogom fürkészni úgyis, rajta van a "csak azért is:W" listán megj.-a listán lévő csajokat csak azért is fel fogom szedni, mert olyan helyzet miatt nem kaptam el őket, ami sérti az önbecsülésemet és legfőképpen az egómat -megj. vége).
-Na elmentünk, megvettünk mindent felcuccoltunk az albiba, eljött a kérdéses idő, hogy na átmegy, de nem volt egyszerű, mert többiek szóltak msn-en hogy tartsam fel, mert még nem érkezett meg az 1-es csapat. "Köszi szépen, mivel tartsam fel?" mondtam magamban, hát sok hülye és egyértelmű kérdésbe mentem bele, majd végül mondták, hogy mehet, akkor elindult, elkezdtem öltözni, erre hallom visszafordult, cuccok le, megint elment én is elindultam utána, nem akartam lemaradni a tortázásról...
-megyek, benyitok a csaj ajtóján, erre a csaj köntösben, éppen ölelkeznek, én széttárom a karjaim, mert azt vártam, hogy már mindenki ott lesz...erre ő megkérdezi, "te mi a faszt keresel itt?" nézek a barátnőjére azzal a "hol vannak a többiek?" nézéssel, és ekkor kijön az egyik haver a tortával, meglepődött a haver(mert először azt hitte gruppen lesz, aztán nem szeretjük a zacsi pacsit), de itt még nem volt vége a bulinak és meglepetéseknek...
-fél óra múlva jött a 2-es csapat, pesti haverok, az otthoni keménymag egy része) erre megintcsak szétesett haver, és végül még egy...
-3-as csapat is jött egyik legjobb haver szaktársa a kettőből, akiről elhitettük, hogy nem jön mert leszarja az arcát :D
A buli maga nekem tetszett, megittuk amit kell, haverokat is láttam, akikkel régen találkoztam és rohadtul hiányoltam a búrájukat, de kibaszott sokat dolgoztam a hónapban, nem tudtam hazamenni. Elmentünk padlásba, ott viszont kevés volt a csaj/négyzetméter, szóval ezt próbáltam ellensúlyozni véralkohol szint növelésével, ami sikerült is :D Olyan negyed 6 körül szólt Fecó haverom, hogy most induljunk haza, mert 2 perc és vége van :D Elmentünk haza, és elfeküdtünk, aludtunk, hát mit mondjak a másnap igencsak vontatottan ment, olyan 5-6 felé kezdtünk kijárni dohányozni, addig max a wc-ig és dvd lejátszóig mentünk csak el :DDD Este még kinéztünk kocsmába, de nem volt semmi érdekes esemény azonkívül, hogy kebaszott szarul voltam(úgy hasított a búrám, mint állat egésznap köszönhetően az előző esti vilmos, whisky, jäger, pezsgő, bor és sör kombinációnak köszönhetően)
Szombaton küldött Varga koma egy sms-t, hogy délbe lenéz hozzánk, vártunk 1-ig, aztán elhúztunk kajáért, mert ki voltunk tikkadva, megyünk kistecsóba, odaérünk, erre nem zárva van(márc. 15 bebaszott), úgyhogy sétálhattunk éjjelnapalibaés ott kajáltunk jó drágáért, megjegyzem...mire visszaértünk, már Varga koma berámolta a búráját hozzánk, és kényelembe helyezte magát, kis kajálás után megtömtük a pipát, és megnéztük a ponyvaregényt, majd kihesszeltünk társasház elé a padra, és magunkba szítuk a napenergiát, mert tök jó idő volt egész nap. Film után összekatuk magunk és elmentünk kávézni egyet mielőtt elmegyünk haza. Megittuk a kávét elmentünk a buszmegállóba siettünk, mert 17:10-kor indult a busz, odaérünk óra 8-ra, sofőr sehol, mondom akkor egy cigi megj.-nem sikerült leszoknom, 6 napig bírtam, a 6. napon 3 óra alatt eltoltam egy dobozzal- megj. vége. Jön a sofőr, "gyerekek, el ne oltsátok, csak nyugodtan" mondom jah, papa, okés...eltoltuk megyek, hogy veszek jegyet, mondom "fehérvárig kérek egy diákot" "oda nem tudok adni, mert ott nem áll meg a busz, a fehérvári a 15-ösről megy, jah, ment , mert 12 van" gyorsan átskerázunk, bukó, mondom bazzzz ne már, de igen...vártunk 35 percet öbvetkezőre, fehérváron lekéstük a csatalkozást, jó nem gond, beültünk sörözni marximba, hangulatos hely, másra emlékeztem, de tök jó volt. este 9-re haza is értünk...

folytköv. mert lejárt a műszakom, majd otthonról

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#33) danesz17


danesz17
csendes tag

Előző esti írásomban szokatlanul sok a nyelvtani és gépelési hiba, de spongya rá

Tegnap megdumáltuk a jó barát szülinapját, ezenkívül nem sok minden jó volt a hónapban...
Tehát jöjjön a feketeleves, családi problémák szüntelen áradata szakadt rám, amiket próbálok a magam módján, megoldani, csakhogy olyan bonyolultak, és olyan mélyen gyökereznek, hogy nem tudom, megbírkózok-e velük. Csak néhány példa: faterom muterom szerint félre lép, muter válni akar, viszont fater nem(érthető, hisz nem akarja bukni a fele vagyonát)...Öcsém, és hugom semmit se csinál otthon, nem segítenek, így muterom nem elég, hogy 2 állása van és mindig dolgozik, mikor hazajön itthon is munka van dögivel, mert ugye hugi és öcsi és apu nem örül, ha nincs kaja az asztalon, ha nincs kimosva a ruha, és persze azért a lakás is legyen rendben...cserébe viszont, ha anyu kér valamit tőlük, és olyat csinál, ami huginak vagy öcsinek nem tetszik, fenyegetőznek, hogy elmondják faternak, hogy hugomnak 200 ezer HUF tartozása van sulija felé...Nehéz feldolgozni a dolgot számomra, de most ez van. Anyum szinte halálra gürizi magát, és mellette faterom is, tesómék is morzsolják az idegeit, sokszor már az összeroppanás határán van. 2 hete kb. beszélgettünk a problémákról, és azt mondja keres egy harmadik állást...:W:W:W "mi van? mit akarsz? eszedbe ne jusson, már így se bírod!" mondtam én, és előadtam, hogy jó, akkor megoldjuk ezt a problémát is. Mivel muterom nem tudja fizetni a tartozást (mivel fater belehajszolta egy rakás hitelbe, lakáshitel, autóhitel, mosógép, tudja tököm mennyiféle, a lényeg, hogy nem elég, hogy szinte minden pénzét levonják, cserébe fater elkobozta a bankkártyáját is, így nem tud pénzt se kivenni...) ezért úgy döntöttem, majd én visszafizetem a hitelt, előzetes kalkulációim szerint, havi 20-30 ezer forinttal tudnám fizetni, ami olyan 8-9 hónap lenne, talán ha a nyáron majd többet tudok dolgozni, hamarabb is meglehet, de ugye nem tudom előre milyen kiadásaim lesznek, főleg nyári hónapokba, mikor kiürül az albérlet...na mindegy, meghúzzuk a nadrág szíjat, és kifizetjük, remélem ezzel muteromról leveszek egy kis terhet, és így öcséméket meg tudja majd regulázni...de adig még sok víz lefolyik a dunán...:(((
Persze próbálok hatni tesókra, de a szép szó már nem sokat hat, és nem szeretném megütni őket megj. kiskoromban igen gyakran vezettem le a frusztrációmat öcséméken, sokszor, ha felhúztak nem tudtam uralkodni magamon, és bizony eljárt a kezem, de ezen már túl vagyok, és így is mocskosul szégyellem magam emiatt, lelkiismeret furdalásom van, és sokat szenvdenék, ha ismét megütném valamelyiküket. A régi énemnek próbálok hátat fordítani, sok olyan dolgot tettem, amire nem vagyok büszke és a puszta említésük és fájdalmas...próbálok változni, mindig próbálok jobb ember lenni...na persze ez nem sikerült idáig megj. vége :O
Más dolog, a cégnél is vannak problémák, a folyamatos ellenőrzések, teszt írások, sokszor őrületbe kergetnek...másodpercre pontosan ki van számolva minden: átlagos hívás idő max 3 perc, átlagos utómunka(amikor befejezek egy hibajegyet, esetleg kérdezősködök, intézem efi ügyét) max 15 másodperc, átlagos csengetési idő(, amíg fel nem veszem telefont) max 2 másodperc lehet, ezenkívül visszahallgatják a hívásainkat, és ha valami nem felel meg az előírásoknak, máris jön a lebaszás(kevésszer mondod, hogy köszönöm, és ilyen szintű dolgok)...váááá :W

Ezenkívül sulival is vannak gondok, erősen visszaesett az érdeklődésem a suli iránt, spt inkább a teljes érdektelenségbe fordult...nem tanulok, nem járok be órákra, ami aggasztó, hisz akkor ismét egy kőkemény vizsgaidőszak elé fogok nézni...

És persze magánélet: az éhségem a nők iránt olyan szintet ölt, hogy a nap szinte teljes részét kitölti...még a legfurább helyzetekben is azon jár az eszem, hogy Bobot mennyire megkéne fürdetni egy jó meleg...őőő izé, kádban... :((( Még mindig túl sokszor rágódok olyan dolgokon, amiken már nem tudok(akarok) változtatni...egy konkrét csajon szoktam néha, hálistennek, csak néha jut eszembe ilyenkor 10-15 másodperc alatt végig pörög rajtam minden érzelem és emlék amit- , egy hangos sóhaj, esetleg egy ordítás, fújtatás, valami cucc földhöz vágása, egy jó erős ütés a falba, asztalba, gépbe, lábba, egy jól célzott rúgás, egy jó mély slukk a cigiből, erős korty a rövidből vagy sörből, ujj/köröm rágás, kemény ráharapás a fogakra, - kísér...és utána egy jó kis igazi burnout szám scorpions-still loving you, placebo-centrefolds-you don't care about us-special needs-follow the cops back home, shiny toy guns-you are the one, yonderboi-were you thinking of me-badly broken butterflies, és persze számok, amiket tőle kaptam, the calling-whereever you go, hoku-perfect day, james blunt-you're beautiful, robbie williams-eternity...mondhatnám, hogy túl vagyok rajta, de nem tudok csak így hátat fordítani 5 évnyi barátságnak, 3 évnyi szerelemnek, édes csókoknak, selymes hajának, gyönyörű szemének, bársony bőrének, hosszú combjának, puha formás fenekének, szép keblének, és a boldogságnak...olyan ő mint a drog, vágyok utána, hiányzik, kell nekem, nem tudok nélküle élni.:((( Aki egy kicsit is érezte, amit én, tudja miről beszélek.
De a drogról le lehet szokni, nem könnyű, de lehetséges, és én próbálkozok, erősen...
Mostanában frusztrációm kezd agresszióba torkolni...néha durva vagyok olyanokkal is, akiket egyébként szeretek...ez is aggasztó...ha végeztem melóval(3 perc múlva) elmegyek és kicsit kiszellőztetem a fejem, mert a mai blogbejegyzésem után úgy érzem nem fog ártani...

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#34) danesz17


danesz17
csendes tag

Híj Csabi, de jó hogy itt hagytad a vizipipát megtömve, most olyan jól esik így meló és két sör után, hogy Mikivel eltolhatjuk ;)

[ Szerkesztve ]

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#35) danesz17


danesz17
csendes tag

Jó rég nem írtam már blogomra, nem volt kedvem hangulatom, meg hát lusta vagyok :D

Fontos események:
05.01. Tavaszi kispályás labdarugó bajnokság Pákozd 2008
Paraméterek:
nevezés 7:00-7:30
kezdés 8:00
csapatnév: Rock'n'Roll Nigggereeeek(Ez egy pákozd b-középes bekiálltásból jött)
start kit: két rekesz sör, 7 tökös csávó+ 1 kőkemény kapus(aki 5-6 feles után tud csak igazán védeni), kb. 20 csapat.

Nagyon nagy volt, erre vártam már ősz óta, és most végre sikerült összehozni egy jó csapatot! Csak a foci kedvéért redukáltam a dohányzást, eljártam futni, focizni, vettem egy labdát is, és elhatároztam, hogy nem fogok inni se foci előtt, hogy kipihent és fitt legyek a nagy napra. Szép tervek, de ebből lóf**z se lett :D Futni futottam, de csak hébe-hóba, a heti egy focit is kihagytam párszor, és a dohányzásról se tudtam sokáig leszokni, egy hétig bírtam, hogy 1-3-5 szálat szívtam el egy nap, de ez nem nagy eredmény szerintem. Az ivásban se akadályozott semmi...Na lényeg, ami lényeg csütörtökön reggel felkeltünk jó korán, Fecót nagy nehezen tudtuk csak kiszedni az ágyból unokatesómmal, aztán együtt kinéztünk, neveztünk és kicsit beültünk a helyi kultúrális központba, egyesek lehajtottak egy üdcsit, vagy egy sört, mi fecóval egy kis szíverősítő pálinkát, aztán leballagtunk a pályára, és fociztunk egy nagyot. A sorsolás jól sikerült, kifogtuk a legerősebb csoportot, a legerősebbet említem csak, Fradi csapatnévvel néhány jól szituált szimpatikus zöld fehér mezbe öltöztetett kopasz szétgyúrt gyerek. A kapusuk az egyik Fehérvári szórakozóhely kidobója, kétszer akkora mint én, unokaöcsém aki majdnem 2 méter magas és majdnem 100 kg úgy pattant le róla mint ahogy elpöckölünk egy legyet...megjegyzem ezért kapott is két percet, mert a bíró is látta, hogy a kapus a labdát nem is nézte mikor kirohant :C Végül azért tovább jutottunk a csoportból, és a szlovák testvérfalunk csapata ellen kikaptunk...lehet hogy a kapust csapta meg tizenx feles + y sör? Vagy nekünk ártott meg a sör? Vagy a gulyás után nehezebben fut az ember? Vagy a kőkemény csoportmérkőzések vettek ki belőlünk sokat és az ellenfél, aki egésznap csak tingli-tangli meccseket játszott jó erőben maradt? Ez mind nem számít, a hangulat jó volt, nem voltunk bénák se, a sörözés is megvolt és egy jó napot töltöttünk a haverokkal/barátokkal :K Ősszel ismét csatarendbe állunk, Hajrá Pákozd!!! :R

Mostanában sokszor járok ki pákozd meccsekre, amiket igencsak élvezek a b-közép társaságában, mindig pusztulásig röhögjük magunkat és tök jó hangulat van :D Na meg már régóta várom, mikor lesz valami tömegverekedés, hogy kicsit levezessem a feszültségem és kapjak egy-két maflást :DD

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#36) danesz17


danesz17
csendes tag

Most pedig VEN van, amiből eddig nem sokat láttam...olyan mintha félévközi buli lenne, kimegyünk, iszunk, táncolunk csak kicsit több ember van. Alapvetően ez a VEN szar. Legalább valami zenekarokat szervezhettek volna, amire megéri elmenni, és ne legyen hétköznapi a rendezvény. A csapatvideókat mondjuk megnézem, mert állítólag nagyon jók lettek...elmentem megnézni a nagy sátorba, csak nem sokat láttam belőle, csak a nagy fejeket, úgyhogy inkább beálltam a pulthoz és feleseztem, vezérmondatom: "letöltöm és majd otthon a nyugiban megnézem". Kedden mentem először, olyan 1-ig minden oké volt, de aztán elmentem haza wc-re meg inni, csakhogy bealudtam...kb fél 3kor keltem, arra, hogy valakit iszonyatos módon reszelnek a szomszédszobába...na az a 3 perc nem sok vizet zavart, de utána elkezdtek Elvisék is cigánykodni a ketrecben, na azt már nem bírtam, felkeltem és go vissza. Szembe találkoztam először Csabival, Mikivel , ők nem jöttek felesezni, utána Viktor, Gábor, Peti, ők se, aztán Zoli, Sanyi ők se jöttek, végül megtaláltam Petyuszt, aki feláldozta magát és lehúzott velem egy feles hubit, ami viszont meleg volt és úgy megforgatta a gyomrunk, hogy majdnem Vuk-os lett a buli...utána haza is mentünk aludni :D

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#37) danesz17


danesz17
csendes tag

A VEN-nek vége. Amilyen szarnak indult, a végére egész tűrhető volt, csütörtökön és szombaton reggelig táncolós, részeges buli volt(mint évközben), de jó volt táncolni no.
Bánnám ha kihagytam volna a VEN-t, de sokkal értelmesebben kellett volna eltöltenem az időt és a pénzemet...elcsesztem egy csomó pénzt, és ráadásul tanulni se tanultam, így ez a hét egy rakás kaki volt. Elcsesztem a mikró zh-mat, digszámról elaludtam, az egyetlen esélyes a diszk. mat. lesz. Ma reggel megnéztem a leckekönyvem neptunon és amikor megláttam, megtudtam volna ütni magam. Nem véletlen mert így elbalfaszkodni egy félévet!!! :W:W:W
De nem érdekel, rákoncentrálok a maradék pár tárgyamra(amiben remélem benne lesz az anal 1 és linalg is. Linalgból elvileg egy esélyem lesz gyakivt megcsinálni, nagyon ki kell deríteni hol mikor lesz, és rá is kell gyúrni iszonyat módon, mert para lesz a végén).

Aztán meg ezenkívül a héten kicsit nagyon kiégtem. Vasárnap óta a szokásos életkedvtelenség szúrós, morcos hangulat, legjobb barátokba belerugós időszakom jött elő...bocs csabi. Egyszerűen dühít, ha valami nő téma kerül elő. Ha valami olyan, hogy siker, akkor dühös vagyok, ha valami sorstársszerű para sztori van, akkor meg az élettől is elmegy a kedvem. A héten olyan haverokról derült ki, hogy sorstársak, akikről első, de még második ránézésre se mondtam volna meg, hogy hasonló gondokkal küzenek(küzdtek), mint én. Lehet, hogy én ösztönösen ráérzek erre és eleve az ilyen emberek társaságát kedvelem...vagy csak szeretek kombinálni. A lényeg, nehéz túl lépni egy-két csajon. Én az efféle ördögi körös önkiégetős dologban profi vagyok :((( Egyik barátommal dumáltuk ven alatt, ő már kicsitt ittas volt, hogy az életben vannak olyan dolgok, amit az ember csak néhányszor él át, most nem fogom tudni jól megfogalmazni, de megpróbálom: "nincs annál jobb érzés, mint amikor reggel felkelsz, és ő még mellkasodon hozzádbújva alszik" Ezt eddig összesen egy csajnál éreztem, de remélem még fogom érezni. Vele már biztos nem, őt próbálom kitörölni az életemből, az emlékeimből. Annyira utálom, hogy bár magam körül szinte már mindent eltűntettem, ami rá emlékeztet(kivéve a tablóképét, amit még tőle kaptam régen és az igazolvány tokomban van) letöröltem msn-ről, kitöröltem a telefonomból, iwiwen sincs már fent, képeit elraktam a legalsó fiók legaljának legvégébe, a könyvet amit tőle kaptam szintúgy, és amikor hazamegyek, ott mosolyog ráma képe, ahogy egymásba karolunk. :O Ilyenkor, ha nem figyel senki lefordítom a képet, hogy ne is lássam, mert fááááááj :O :O :O

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#38) danesz17


danesz17
csendes tag

Ismét egy műszak a cégnél...a tegnapi napom úgy telt el, hogy semmit se csináltam...tényleg szinte semmit, csak gép előtt kockultam. A nap egyetlen termése egy dal, amihez már majdnem megtaláltam a dallamot is, ma próbálgattam gitáron, egész jól megy, már van egy alapdallam, ami viszont igazából nem illik ütemben, és ritmusban a szöveghez, tehát, lehet, hogy majd ehhez írni kell egy külön szöveget... Nah egy szó mint száz, itt a szöveg:
"Játék"

Csend és semmi, üres szoba,
Csak én maradtam, vigasztalan,
Csend és semmi, se hang se fény,
Elment végleg, és itt hagyott.

Sötét minden, nap hol ragyogsz?
Üres a polc, csak én vagyok,
Egy színes játék, mit hébe-hóba
Levesz a polcról, használ és élvezi

Játék a szívem,
Játsz még, míg el nem töröd,
Játék a polcon,
Játsz még, játsz velem mégegyszer

Megunt ismét, polcra rakott,
Jöhet a magány, kínszenvedés.
Várlak téged, nem is tudod,
Szeretlek még, tiéd a szívem.

Egyedül várok, míg mással játszol,
Tudod, hogy fáj, nem érdekel.
Meghal szívem, nem vagy enyém,
Végy le a polcról, és játszunk megint.

Játék a szívem,
Játsz még, míg el nem töröd,
Játék a polcon,
Játsz még, játsz velem mégegyszer

Játék, a szívem,
Játsz még, míg el nem eltöröd,
Játék a polcon,
Vége, ott marad örökre...

2008.05.19"

Az a jó, hogy a logoszférában, nincs kritika, :C Csak mert az nagyon nem szeressük :D

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#39) danesz17


danesz17
csendes tag

Hogy én milyen egy mocskos burnout gyerek vagyok háhá :D:D:D Hát tisztelet mindenkinek a környezetemben, aki ezt elviseli :R Habár a dal nem éppen túl boldog, én egész feldobódtam tőle, és teljesen ráálltam a zeneszerzés projectre, persze, a meló azért közbeszólt...megjegyzem, hogy a mai napon elbalfaszkodtam és elnéztem a beosztásomat, és egya órával hamarabb jöttem be, mint kelett volna :((( , szerencsére egyik kolleg bevállalta, hogy 1 órával hamarabb megy haza :R és így legalább pénzt kapok a hülyeségemért...illetve bocsi, tök jó fej vagyok, hogy 1 órával előbb hazamehetett, hoppáré, az egó, ugye? :K

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#40) danesz17


danesz17
csendes tag

Mostanában azon flesselek, hogy reggel, mikor felkelek lefőzök egy teát, várok kicsit, amíg hül, aztán kimegyek a szemben lévő házak közti parkba, leülök egy padra, zenét hallgatok, és amíg elfogy a tea, ott üldegélek, cigizek, lájtolok, elmélkedek, nézegetem az embereket, akik elmennek, egy csaj is kiszokott járni, ő mondjuk vagy tanulni vagy cigizni. Egész jól néz ki, úgy intéztem, mikor végeztem felé vezessen az utam :)
A mai nap igazán jó. Ironizáltam. Szar. Reggel kicsit morcosan keltem. Ezt E. Csaba büntetlen előéletű szobatársam is észrevette, mert megdobáltam a párnáimmal...Csináltunk egy teát. Kimentünk a padra teázni. Átmentünk a boltba. Elment haza. Én elindultam dolgozni 15:30-kor, 50-re be is értem és kiderült, hogy 4 órával hamarabb bementem dolgozni. :W Picsbe. Felajánlotta kollega, hogy dolgozzak helyette, de mondtam, hogy kösz, nem...haza mentem, mondom csoffadok, alszok egyet gyorsan, erre csörög a telefon, hogy jöjjek be 7-re melózni, mert s.o.s. kell ember. És most itt vagyok. Jah, egyik csaj ismerősöm meg meg se ismert. Ez biza sérti az önérzetemet, mert amíg fordítva volt a dolog, addig azt mondtam, hogy oké.:(((

Előbb hívott egy zaklatott zaklató hölgy, akinek fenékig érő fekete haja van, nagy kék szeme, nagy ajka, és 18 éves. Szexet szeretett volna, de tájékoztattam, hogy ez csak a hibabejelentő...és hogy látatlanba nem megyek bele ilyenbe, küldjön képet :DD Ugyanmár gyerekek, ki az aki egy ilyennek bedőlne? Mégha tényleg akarna is valamit, kehés a dolog, mert miért pont telefonon keres? Annyira aranyos hangja volt, és annyira nem tudok bunkó lenni a csajokkal(nála is csak néha hallatszott, ahogy beleröhögök a telefonba), hogy percekig beszéltünk, és mire sikerült leráznom... :U aztán 3-at próbálkozott, mire ismét engem dobott be a gép, megkérdezte, nem-e gondoltam meg magam...neeeeem...loooool :DDD Próbálta elkérni a mobilszámom, de ááá ;]

Tegnap Cs-vel elmentünk kávézni, és mivel kicsit ki volt, ezért kértünk a kávé mellé egy hubit, aztán mégegyet és mégegyet és mégegyet és mégegyet...miután ez megvolt gyorsan mentünk Tanulmányi Osztályra leadni az indexem(ezt még azt hiszem februárban kellett volna, de valahogy nem jött össze, nem találtam az indexem, mert ott volt a cd-tok tetején az íróasztalon szemelőtt, hogy sokszor eszembe jusson, hogy jujj már le kellett volna adnom...) Leadtam, hálistennek Mónikával jóban vagyok, így nem kellett fizetni a késésért, és még vizsgára bocsátható pecsétet is kaptam bele :P
Valamelyik nap, mikor bejöttem dolgozni, az asztalon ránéztem a naptárra, és a csütörtökön ragadt a szemem. Hogy a rohadjak meg. Mert hülye vagyok, és mert könnyen be tudnak palizni. Mert nem bírom tartani magam amikor kellene, és tönkretesznek a női szeszélyek. :W Gyenge vagyok, és mindig pofára esek, vagy két szék közé.

Holnap végre megyek haza, rég látott Fecó haveromat meglátogatom, megiszunk pár sört, dumálgatunk aztán kimegyünk és pókerezünk. Már alig várom.

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#41) danesz17


danesz17
csendes tag

Pénteken délután hívott Fecó haverom, hogy ráérek-e szombaton egy magyarország-görögország válogatott meccsre...hát hogy a p....ba ne! :DD Sikerült szereznie két jegyet, mert a bkv-nál osztogatták. :)

Délután hazamentem, beszéltem az otthoniakkal, hugommal is, mert olyat csinált, hogy 1 hónapig nem ment be suliba, lógott :F Az osztálytársaival és tanáraival problémája van, folyamatosan cikizik, mert nem plázalány, márpedig a fodrász szakmában ez amolyan elvárt dolog. Böaaaa :((( Csodálkoztam, hogy nem lett belőle fegyelmije, felvilágosított, hogy olyan szerződést írt alá a sulival, hogy nem rúghatják ki, valami ügyvéddel lett megnézetve a szerződés, mert egyik oszttársát is ki akarták rúgni. Mondom oké, de attól még nagyon be kéne járnia. Hugom szerintem lesz..ja, én mit mondok. Mindenkit lesz.r otthon, mindenre van valami jó kifogása...Megindult a lejtőn, aminek a végén iszonyú kínlódások lesznek. Remélem, a nyári munka majd meghozza az eszét, valami gyárba próbálom meg beszervezni, hogy kicsit érezze, milyen az, ha az embernek csak 8 általánosa van, csak gyári melót kap. Remélem a munka fejleszti az elméjét egy kicsit, és komolyabban veszi a dolgokat. Öcsémmel is gondok vannak, de ő még hallgat rám(úgy gondolom:F), de ő is eléggé tönkre van menve. Az otthoni rossz helyzet, a veszekedések szüleim között, szüleim és tesómék között tönkreteszik a családot. Anyum már olyan rossz állapotban van, hogy fáj nézni. Felőrli a folyamatos munka, a házassága, és öcsémék nevelésének kudarca, lassan beleroskad és én csak nézni tudom. :( Pénzhiányban is küszköd, mert apum az egész fizetését elveszi, és kajára is csak kb olyan 1000-2000 forintokat ad egy napra...ez manapság, szinte semmire se elég, én ha főzök egy bolognait, 1400 Ft körül áll meg, és ez még csak egy ember étkezése, nem pedig 4! Próbálok neki segíteni, de nem nagyon akarja elfogadni a pénzemet. Hugomék ugyanígy. Öcsémnek kellenének nadrágok, hugimnak cipő, de faterom nem törődik vele, nem is értem miért?! Tőlem nem fogadják el. Hogy segítsek így??? :O
Miután kellően kiégtem, átmentem Ferihez, ittunk kicsit, majd kimentünk presszóba pókerezni, és megsétáltatni Johny-t(a gyengébbek kedvéért: Johny Walker whisky-t ittunk). Nem ment a póker, csak az ivás. Másnap délelőtt átugrottam Ferihez, hogy megdumáljuk, hogy jutunk fel pestre, mert nem volt egyszerű a dolog és előző este nem tudtunk dűlőre jutni. Végül ez lett: kimentünk inni presszóba, onnan Bandi barátunk vitt be minket fehérvárra (ő a portugál-magyar u21 meccsre ment ami Sóstói Stadionban került megrendezésre), ahol buszra szálltunk, pesten petőfi hídnál fel a 6-osra, Blahán le a metróba, és Stadionok megállónál fel. A Puskás felé vettünk egy-egy magyarország sálat, 1500 Ft-ért jó beruházás volt, mert sajnos egy délután alatt csak egy kopott zászlót sikerült szereznünk. bejutottun a stadionba, és kerestük a helyünk, ebben nem egy biztonsági őr segítségét kértük, végül a fedett részen kötöttünk ki, ahol nem éreztük túl jól magunk, az öltönyös arcok között...szívünk szerint ott tomboltunk volna a b-közép között és együtt énekeltük volna a himnuszt, a ria-ria-hungáriát, a hajrá-magyarországot, együtt szidtuk volna a partjelzőt, a bírót(akik nem kicsit alakították az eredményt, ami végül így is szép lett, 3:2)...dehát nem engedtek be minket oda. A másik, ami tönkretett minket kicsit, hogy nem kapható szeszesital, a stadion területén, és elvileg dohányozni sem szabad, utóbbi leszartuk, de a sör problémát nem tudtuk megoldani. Pedig mindenhol Borsodi felirat, Agárdi pálinkafőző reklám, borsodi doboznak öltözött arcok voltak, minden a sörre emlkeztetett. Életem első élő válogatott meccsén voltam, és nagyszerű élmény volt. Eldöntöttem, hogy mostantól járni fogok, ha lesz ingyenjegy, ha nem. Egyszerűen megér 4k HUF-ot egy válogatott meccs. :K
A meccs nagyszerű volt, mert nyertünk a puskásba is, és a sóstói stadionban is, kb a felénél mondták be, hogy az u21 1-0-ra nyert a prtugálok ellen és így kijutottak a saját korosztály eb-re :D A fiaink nagyon szép játékot csináltak a az eb bajnok görögök ellen, ha tét meccseken is így játszanánk nem lenne semmi gond...
Este épp elértük a buszt hazafelé, leszálltunk a kocsmánál, és még sétáltunk egyet Johnyval, aztán olyan éjfél körül megfáradva hazamentünk. Másnap kimentünk a pákozd-iszkaszentgyörgy meccsre, ahol mint aktív b-közép tagok, szurkolásunkkal bíztattuk a mieinket :D Jól esett, hogy az ifi meccs és nagy meccs után is kijöttek a játékosok és megköszönték a szurkolást, "köszi srácok, kiszurkoltátok őket!" Az ifi 5-0-ra, a nagy csapat 2-0-ra verte az ellent. A meccs után meginvitáltak minket a csapat bográcsos babgulyásos kajálására, ami igencsak jól esett, mert már megfáradtunk a whisky-től és a sörtől. Este már csak arra volt időm, hogy felkapjam a táskámat, és elinduljak a busszra. Kicsit fáradt voltam és ittas, izzadt és büdös, élmény volt velem utazni. Veszprémben azért még megálltam egy vacsira a megdóba, de nem esett túl jól az étel. Este megpróbáltam aludni, de negyed 5-kor felkeltem, és nem tudtam visszaaludni, úgyhogy most már olyan vagyok mint a mosott sz.r, nem győzök kávézni...

Elég rosszul érzem magam, és úgy látszik, erre van egy automechanizmus az agyamban, mert ilyenkor beindul a nosztalgiázós önkiégetés folyamata. Nem tudok szabadulni a fájdalmas emlékeimtől, akárhogy görcsölök és próbálkozok. A legjobban akkor érzem magam, ha sok ember vesz körül, megvannak az emberi kapcsolatok, de mostanában nincs ilyesmi, kerülöm az embereket, csak ha muszály, akkor lépek kapcsolatba velük. El vagyok a kis sajátságos magányos világomba, nem érzem, hogy szükségem lenne bárkire is. Mostanában csakis hozzám hasonlók társaságát keresem, de belőlük kevés van...lúzer vagyok, és most cigiszünet. Megjöttem, de ma már nem folytatom. Így is sokat írtam, többet mint kellett volna.

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#42) danesz17


danesz17
csendes tag

Megismerkedtem egy csajjal múlt héten, jó fej, tetszett az msn képe is, úgyhogy kértem egy egész alakosat is...rápörögtem, elkezdtem vele ismerkedni, és úgy 2. vagy 3. nap kiderült, hogy 30 éves :Y ...Gyerekek, amilyen szövegeket elnyomtam, kegyetlen, és úgy leperegtek róla, hogy nem értettem...pontosabban látszott, hogy tetszik neki, és ő is írt olyanokat, hogy teljesen beindultam, úgyhogy hétvégén rákérdeztem, miért nem hatnak a szövegek. Na igen, 9 év az sok szerinte, és félne egy kapcsolatban velem, hogy lecserélném egy fiatalabbra. Erre őszintén megírtam neki, hogy ez a félelme jogos -mikor megkérdeztem, hogy na miért nem hatnak a szövegek, már úgy gondoltam, hogy nem görcsölök tovább, úgyhogy ez nem volt balfasz lépés tőlem-. Viszont ahogy később beszéltünk, egyre inkább megingott a drágám és végül már ő mondta, hogy veszélyes vagyok rá nézve :K Az a baj, hogy én tudom, hogy komoly kapcsolat nem működne, távolság és kor különbség miatt, a kalandba viszont benne lennék, felizgat a hódítás, bűvölés, a csábítás...nekem az a 9 év egy kaland szempontjából nem számít, ha tetszik a nő...másrészről nem lenne kicsit gonosz dolog, egy kalandba csábítani, holott egy normális kapcsolatra lenne szüksége? Mindegy, úgyse lesz belőle semmi, mert egy idő után lankad a lelkesedés, és ha nincs lelkesedés, nem megy a buli...

Jövőhéten megyek haza alföldre, 2 ballagásra is megyünk, egyik pénteken, másik szombaton lesz. Úgy tervezem, ha lesz pia benyomok pénteken is és szombaton is, úgy istenesen, hisz ünneplünk, nem? Unokatesómékat már időtlen idők óta nem láttam jó lesz végre újra együtt :DDD

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#43) danesz17


danesz17
csendes tag

Márpedig ő időt kért, nem akar elhamarkodni semmit...

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#44) danesz17


danesz17
csendes tag

Sokáig nem írtam, pedig történt velem rengeteg dolog...de most csak néhány fontosabb dologról esik majd szó.

A nő, akiről meséltem, aki időt kért, úgy néz ki belém habarodott...és valamiért rossz érzésem van...úgy érzem...tudom, hogy ez hosszú távon nem fog működni, és ő egyre jobban szeret, én annál jobban rossznak érzem az egészet. Ez átbaszás, nem tudom miért, de ez engem zavar...pedig mi nekünk férfiaknak emiatt egyáltalán nem kéne paráznunk. Ez csak kaland lesz szerintem, de ő ezt se bánja. Az első találkozás nem jött össze, mert költözött az albijából, akkor csalódtam benne kicsit, és kicsit visszavetette a lángot is bennem. Ennek már hónapja. Két hete pénteken leszeretett volna jönni hozzám pár napra, de dolgoztam, ezért lemondtam. Múlt héten nagyon elhanyagoltam szegényt, és ezen a héten hétfőn volt egy beszélgetésünk, amiben kifejtettem félelmeimet egy esetleges kapcsolat kapcsán...
- távolság
- múltbéli csalódások, rövid kaland kapcsolatok, illetve, hogy lehet ez is az lesz...("lehet"...szinte biztos vagyok benne, mert szarházi vagyok, és egy kapcsolatban totál bizonytalan.
Így az eheti talit is lemondtam, ő kifejtette, hogy szeret engem, és vár rám, de harcolni nem tud az érzéseim ellen. Na ettől még szemetebbnek éreztem magam. A héten így még jobban elhanyagoltam, mivel a 80%-ban őszinte kitárulkozás után általában a kapcsolat elhidegülése szokott következni...de...
ma beszélgettünk ismét, és még mindig van nála esélyem, nem is kicsit...még mindig várja a találkozást...
És amit nem mondtam neki, hogy szemétnek érzem magam, mert közben más csajokat is hajkurászok :((( Arról beszélünk, de jó lenne találkozni, és van esélye kettőnk között valaminek kialakulni, és holnap viszem az egyik inviteles csajt balcsira...de görény vagyok :W Gondoltam egyet. Holnap lefújom a balcsit, és megyek haza Pákozdra. Rég nem voltam már otthon, és hiányzik a család meg a Fecó cimbi. Ha felzúzok hozzá biztos megrugdal amiért ilyen sokáig csoffadtam vpben... :DDD
Na de térjünk vissza az előzőekre, nem terelek. Erkölcsi aggályaim vannak azzal kapcsolatban, amit csinálok Lizyvel, Vivivel és Emivel...Az tény, hogy Lizynél állok a legjobban, és Vivinél...de nem szemétség ez? Az. De mégis csinálom, és így a bűn még rosszabb. Tudom, hogy Vivi is, Lizy is csupán egy kaland lenne számomra, egyikkel se tudom elképzelni hosszú távra a kapcsolatot. Egy csajjal se...

Másik dolog, beköltöztek az újak, a régi lakótársak pedig elköltöztek. A váltás jól jött, Totóékkal jobban érzem magam, mint a többiekkel. Sokkal szociálisabbak vagyunk, mint a többiekkel voltam. Persze kivétel Csabi. Ami még jobb, az albit rendben tartjuk. Fel van osztva hogy mikor ki a soros a takarításban. Persze így is előfordul, hogy van mosogatni való, vagy morzsa, szemét a konyhában, de fel takarítjuk, és nem kerülgetjük hetekig...Ezenkívül, most csak az enyém a szoba. Ez egyrészt jó, másrészt kicsit unalmas, de ősszel majd beköltözik valaki mellém. Új arc. Nem szeretem az új arcokat. A barátlistám betelt, úgyhogy nem nagyon keresek új ismerősöket. Pwersze akaratlanul is új barátokat szerzek, főleg a cégnél, ami mondjuk hasznomra válhat még később.

Totó egy nagyon jó ötlettel állt elő. Ha végeztünk, 2-3 évet lehúzunk valahol, összedobunk valamennyi tőkét, és belefogunk egy közös üzletbe, pannon egyetemes ismerősökkel. Sokrétű a pannon egyetem, és sok ismerősünk van, szinte minden munkakörre találnánk valakit. Saját cég indítása, ne pedig a rohadt mókuskerék pörgetése...jól hangzik, meglátjuk mi lesz. ez még a jövő zenéje, de nagyon jó ötletnek tartom. Saját lábon állni jó. Akkor nem függsz szinte senkitől. Kb. ilyen a majdnem szabadság íze.

Akkor mára ennyi.

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#45) danesz17


danesz17
csendes tag

Hi everybody sunshine muzik in dá air. Úgy nz ki betelik az albi, volt gimis koli szobatársam jön vpbe tanulni, és mivel nem vették fel koliba, úgyhogy ő jön hozzám lakni szobába. Totóék is maradnak, úgyhogy mégse új arcokkal kell lakni. Lehet jó lett volna, ha csabi is bejelenti, hogy na mégis maradna, de ő már sajna megtalálta a köv félévi albiját. Mikszáth...messzire van, vagy a régi cimbikkel akar újra együtt lakni, vagy koncentrálni akar a tanulásra és ezért kell neki a távolság. Na majd megdumáljuk.

A blogomat a freeblogon folytatom tovább: [link] Majd lehet ide is írok néha, de itt hiányolom, hogy nem szól be senki. Majd talán ott belerondítanak a világomba, és beszólnak páran. Vagy megdícsérnek de erre csekély az esély :DDD

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

(#46) danesz17


danesz17
csendes tag

Prodigy - Omen

A szám hangulata egész jó képet fest arról, ami most bennem játszódik le.

Még mindig 24-e hatása alatt állok. Olyan mintha egy egész lavinát indított volna el, pedig a hótenger jól el volt a hegycsúcson ebben biztos vagyok. Jó ideig semmi jele nem volt, hogy omlás lesz. Nem volt hirtelen felmelegedés köztünk, de az a pár másodperc ott az állomáson úgy látszik felért egy robbantással a hegyoldalban. Igazán úgy viselkedtem, mint egy felnőtt. Sértődötten hátat fordítani és vissza se nézni...annyira jellemző rám. Az emlékek és érzelmek hirtelen sodortak el, és ahogy megpróbálom magam kiásni, minden csak emlékeztet rá. Olyan ez, mintha a hó alatt ásva találnál egy "Vigyázz lavina veszély!" táblát. "Ó kösz bazdmeg!" -mondaná rá bárki, kevésbé nyugodt hangon. 30-ig kattogott rajta az agyam. 30-án végre jól éreztem magam este. Jó sokat ittam, de még ígyis eszembe jutott néha. Másodpercek töredékéről beszélünk, de így is meglepő, hogy egy-egy bevillanó kép milyen erős érzelmi impulzusokkal látja el az embert. Egy-egy ilyen impulzus percekre, fél órákra képes minden másról elterelni a figyelmem. 31-én kőkemény másnapossággal küszködtem, a lakásavató buli minden bizonnyal jóra sikerült. A wc-vel közelebbi kapcsolatba kerültem. Főleg úgy, hogy egész délelőtt ölelgettem. A sok-sok káros anyag az összes lehetséges módon távozott belőlem...Miután ez megtörtént, csak vegetálni tudtam egész nap. Este 6-ig a legnagyobb változás az állapotomban annyi volt, hogy egyik ágyról a másikra feküdtem. Aztán ha már ott voltam, némi étel elfogyasztása után elmentünk szilveszterezni. Sokáig csak az őszilevet tudtam bevállalni, de később egy sörrel rendbe jött a gyomrom és onnantól már whisky-colák is csúsztak. Elég fáradt voltam, és ez látszott is rajtam. A külső szemlélők számára nem voltam valami megnyerő jelenség. Több napos borostás (már-már szakállas) voltam, mert a lakásavatóra hirtelen kellett készülnöm, csak zuhira és fog mosásra volt időm...Erősebben fogalmazva úgy néztem ki, mint egy rakás másnapos szar :DDD

A buli nem volt annyira jó, mint vártuk. Engem érdekelt volna az ismerkedés, de nem nagyon éreztem magam otthonosan. A felhozatal se volt túl erős, de az, hogy a csajok szinte mind hozták a nyelüket, már-már sok volt. Hittem én...Beszélgettem egy csajjal, vigyáztam rá, amíg a cimbora kikéri az italát, általánosakat kérdezgettem, merre lakik, hány éves, mi jót csinál, hol tanul stb. Azt mondja pécsen tanul. Jól megnéztem, öltözködés, hajviselet, fülbevaló, és próbáltam elképzelni az addigi viselkedése alapján, milyen lehet: "Biztos nem vagy PMMK-s, szerintem bölcsész karon vagy." Nyilván a töri szak jutott eszembe először és lám, igazam volt. Egy szilveszteri buliban ahol van 300 idegen ember, nyilván pont egy olyan csajjal kezdek el beszélgetni, aki ő rá emlékeztet. Próbáltam megőrizni a hidegvérem, de belül tomboltam. Az erőltetett mosoly egyre jobban megy. Már egész hihetően hat, így a többieknek fel se tűnt mi van velem. A "fáradt vagyok" kifejezést ezért szeretem. Minden helyzetben elsüthető, és általában ne firtatják tovább, mi bajod. Miután a helyet elkezdték bezárni továbbálltunk. Kis viszontagságokkal, de hazajutottunk jó barátom új lakásába és elheveredtünk. Meglepő, de amikor felkeltem, nem voltam másnapos. Este végül aztán hazamentem, este 11-re értem haza, leültem msn-ezni és elkezdtem beszélgetni egyik kecskeméti haverommal. Addig nem is volt gond, amíg meg nem kérdeztem, hol szilveszterezett. Általában szegeden, nyárlőrincen, kecskeméten szokott, ritkán veszprémben. De most pont azt az 1500 fős világvége lévén lévő falut választották a haverjaival, ahol ő is lakik. Na erre aztán eldurrant az agyam. Ilyen Isten nincs, mondtam magamban. Ez az ország ennyire kicsi nekem. Az ilyen dolgok pedig csak erősítenek ebben.

Még mindig a hótenger alatt vagyok, és nem látom a napfényt, kurvára nem látom. :(((

Most pedig a bejegyzés végén, ajánlom hallgasd meg a számot. Talán érted, miért ad jó képet az érzéseimről.

[link]

Ezt pedig neked küldöm, mosolygós pécsi Angyal, imádlak /irónikus hangvételben/:

[link]

"Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur" "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.