Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  D és e felcserélődik. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Helló!

Frissen készültem el egy win98se-s rendszerrel, mindenből fönn van a szükséges driver/utility, de semmi fölösleg. A vinyó a C, a cd a D, majd ezek után a pendrive az E.
Ez tök jó, de egy idő után a CD eltűnik és a Pendrive lesz a D. Ez a pendrive több más gépben gond nélkül megy a saját driverével (vagy az oprendszer tudja alapból kezelni Linux, WinXP), rendesen, E -ként.
Mi lehet a gond? Miért tűnik el a CD, ha nincs benne korong?

-Duron
-Mercury Via KM400 alaplap
-Win98SE HUN
-Samsung 52X Cd-rom

A vinyó és a CD egy 80 eres ide kábelen van primaryként, helyes végein a kábelnek. Jumperek is okék.
Köszi az ötleteket.



[Szerkesztve]

(#2) Zoltán


Zoltán
őstag

fel

(#3) XFranc válasza Zoltán (#1) üzenetére


XFranc
csendes tag

Ahoj,

volt nekem is hasonló gondom, csak Toshiba DVD olvasóval. A probléma okára sajna nem jöttem rá, de mikor lecseréltem a tápom egy erősebbre, ez a gond megoldódott...(a régi tápom csak 250Ws volt, a mostani 400Wssal (QTech) nincs vele gond)

(#4) Zoltán válasza XFranc (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi a tippet, de biztos nem ez a gond, mert egy Prohardveren és chip magazinban is tesztgyőztes Coolink táp van a gépben, 300W-os, és szinte alig van valami a gépben, kártya pl. egy se! (minden integrált)

Egyébként neked ez a prombléma okozott más kárt is, vagy csak zavaró volt? Arra gondolok, hogy nekem teljesen összeomlott a rendszer, és nem tudom, hogy ezzel van-e összefüggésben.

[Szerkesztve]

(#5) L3zl13 válasza Zoltán (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Próbáld meg nem az automatikus kiosztást alkalmazni a CD-nek, hanem tedd valahova ''hátrébb''.

X Y vagy hasonló.
Akkor a pendrive lesz a D, és remélhetőleg nem fog időnként helyet cserélni a kettő.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#6) XFranc válasza Zoltán (#4) üzenetére


XFranc
csendes tag

Ahoj,

igazság szerint csak zavaró volt...kellemetlen volt, hogy 2-3óra használat után egyszer csak sehol se dvd, csak az emuk+cdvéső. Mondjuk azért is mérgelt a holmi, mivel egy Pio105ös olvasót cseréltem le egy Toshiba1802re és a Pio105tel semmi baj sem volt :((

Szóval a rendszer élt, a Vezérlőpultban is látszódott az eszköz, egyedül a Win98SE-vel vesztette el a kapcsolatot.

És a betűjeleim pedig beállítottak voltak, nem pedig automatikusan kiosztottak.

(#7) mr_ricsi válasza XFranc (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a Vezérlőpultban is látszódott az eszköz, egyedül a Win98SE-vel vesztette el a kapcsolatot.''
Valószínűleg ki volt tágulva az egyik pöcök a tápcsatlakozón, és az egyik tápot nem kapta meg rendesen a Toshiba.
Amikor kicserélted a tápot, annak újak voltak a csatlakozói, és azóta működik is.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8) XFranc válasza mr_ricsi (#7) üzenetére


XFranc
csendes tag

Ahoj,

''Valószínűleg ki volt tágulva az egyik pöcök a tápcsatlakozón, és az egyik tápot nem kapta meg rendesen a Toshiba.
Amikor kicserélted a tápot, annak újak voltak a csatlakozói, és azóta működik is.''

Amit mondtál azt nem kérdőjelezem meg, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor a gépemet összeraktam, akkor dugtam be azt a tápcsatit a Pio105ös olvasóba, közel 2 évre rá (most) vettem a Toshibát lehúztam a tápot és rádugtam erre, szóval ráncigálva nem volt a csati, hogy kitáguljon.

Mindenesetre ez egy őj megvilágításba helyezte Zoltán számára is a dologot, mert lehet hogy neki is a tápcsatija van kitágulva.

Mondjuk megnézném még azonban azt is, hogy a pendrive nélkül hogy muzsikál a ketyere, szóval ha nem dugsz rá pend.t akkor is felejti-e cdt?

(#9) Zoltán


Zoltán
őstag

Megnéztem alaposan a csatlakozókat és rendben vannak. Meg jobban megfigyelve a problémát, csak akkor jelentkezik, ha boot előtt már bent figyel a gépben a pendrive. És akkor se tűnik el a CD, csak ''hátrébbcsúszik'', tehát ''E'' lesz, a pendrive meg''D''. Szerintem ez azért lehet, mert a boot során hamarabb érzékeli a gyors (2.0) -ás pendrive-ot mint a CD-t. Ez hihető szerintetek? Win98se az oprendszer. Más win98se -s gépeken ugyanezzel a pendrive-al nem volt ez a problem, de azok az alaplapok csak 1.1 -es usb -t tudtak. Ez meg ''túl'' gyors, így előbb érzékeli? Szerintetek?

(#10) ollie válasza Zoltán (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, ez teljesen normális működés. A windows a meghajtók betűinek kiosztásában mindig előre teszi a vinyókat. Na most a pendrive-ok és memóriakártyák is ugyanúgy működnek az oprendszer szempontjából, mint a vinyók, szóval ezek is a CD/DVD drive-ok elé kerülnek. Az állandó váltásokat csak úgy tudod elkerülni, ha a CD/DVD drive-oknak egy állandó betűt osztasz ki, ami nagyobb mint a mostani. Tehát ha azt mondod, hogy mindig E: legyen, akkor ott is fog maradni. Gyanúm szerint beállíthatsz neki állandó D: -t is, próbáld ki.

***

(#11) ollie válasza ollie (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na szóval a lényeg, hogy a meghajtó betűjelek kiosztása így történik:

1. floppy drive A: és B:
2. vinyók C: és minden más partíció ez után jön
3. pendrive-ok, memóriakártya olvasók
4. CD/DVD ROM/RW drive-ok

Tehát értelemszerűen, ha nincs a gépben pendrive, akkor a vinyó után közvetlenűl kap betűjelet a CD drive. Ha bekapcsolás után beledugsz egy pendrive-ot, akkor nem fogja átrendezni a már kioszott betűjeleket, ezért a pendrive a CD drive után lesz.De ha be van dugva a pendrive a gépbe bekapcsolásnál, akkor nyílván már akkor kap betűjelet, szóval a CD drive elé kerül.
Ezeket lehet elkerülni, ha kiosztasz egy állandó betűjelet midnen eszköznek.

***

(#12) Zoltán válasza ollie (#11) üzenetére


Zoltán
őstag

De ha erről van szó akkor miért van, hogy több másik win98se -s gépen ugyanez a pendrive mindig a cd -k után van?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  D és e felcserélődik. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.