Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bognor


bognor
csendes tag

Üdv!

Szerintetek bele tudok tenni laptop winchestert ebbe NASba?

(#102) Az-X válasza bognor (#101) üzenetére


Az-X
őstag

Szerintem igen... én is épp erre készülök. Betennék egyet külön torrentezésre, ne pörgesse 0-24-ben a 3Tb-osat. Szerintem a hétvégén belepakolom, aztán beszámolok. Nekem nagyobb kérdés az, hogy tudja e külön alvóba tenni a lemezeket.

:)

(#103) muanyagos007


muanyagos007
csendes tag

Üdv all,

Szintén rendelkezem egy ilyen NAS-al, bár még elég friss az élmény.
Előtte Zyxel NAS-t használtam, minden gond nélkül.

Kérdésem lenne, hogy tablethez hogyan tudom csatlakoztatni?
Ha felteszem a gyári app-ot, ott azt írja, nincs nas csatlakoztatva. Azt sem látom, hogyan lehetne egyáltalán scannelni vele a hálózatot, hogy megtalálja. Eléggé minimál ez az app.

Egyéb lehetőség, hogy a videókhoz hozzáférjek mint a tv-n?

(#104) Az-X válasza muanyagos007 (#103) üzenetére


Az-X
őstag

Milyen tableted van? Én mondjuk nem a gyári appot használom. iPad-en van egy FileExplorer nevű app, nekem bevált. Feleségem androidos tabletjén az ES File Explorert használjuk. Windows-os tableten mehet simán hálózati meghajtó csatolásával.

:)

(#105) muanyagos007


muanyagos007
csendes tag

Király, köszi az ES bejött, megy a dolog.
Egyébként Alcor tablet (Androiddal).

Szép napot.

(#106) Az-X válasza bognor (#101) üzenetére


Az-X
őstag

HDD kerettel nem jó helyre esik a SATA csatlakozó. Simán betettem keret nélkül, szerintem elég stabilan áll így is. Dobálni azért nem szabad. Most kiraktam az udvarra, mert a kis rohadék szobahőmérsékleten már nem indul el :(

:)

(#107) m4tyik4


m4tyik4
csendes tag

Üdv mindenkinek :) az lenne a kérdésem hogy valahogy ki tudom iktatni a 2 GB-os letöltési limitet ha a NAS-ról szeretném letölteni?

(#108) Az-X válasza m4tyik4 (#107) üzenetére


Az-X
őstag

Őőőő... ezt a kérdést egyelőre nem értem. Milyen limitre gondolsz?

:)

(#109) m4tyik4 válasza Az-X (#108) üzenetére


m4tyik4
csendes tag

Jelenleg külföldön tartózkodom, és nincs lehetőségem FTP-re csatlakozni mert egyetemi hálózaton le vannak tiltva a portok, viszont ddns segitsegevel elerem a Nast. Bejelenetkezek es a "my files" menubol szeretnek letolteni filmeket es hasonlokat, de amikor egy 2gb folotti dolgot szeretnek letolteni, a nas kiirja hogy a limit 2gb.

(#110) crazyman11 válasza Az-X (#102) üzenetére


crazyman11
csendes tag

Külön tudja leállítani a diszkeket. Nekem is egy 120GB-s 2,5"-os van az első fiókban, és 2TB-os a másodikban.
Torrentek először a kicsire mennek, sikeres letöltés után egy automatikus script átmásolja (és ki is csomagolja) a nagyra.
A 2TB-os általában állni szokott, mindig hallom, amikor felpörög.

Akku minden laptophoz a legkedvezőbb áron http://www.akku-bolt.hu

(#111) Az-X válasza m4tyik4 (#109) üzenetére


Az-X
őstag

Használj VPN-t egy nyitott porton ;) FTP limittel nem volt dolgom, mert nem használok ftp-t :)

:)

(#112) Az-X válasza crazyman11 (#110) üzenetére


Az-X
őstag

:R :R

:)

(#113) tezsparker13


tezsparker13
tag

Sziasztok!

Ma kaptam meg az első NAS rendszerem (DNS-320L + WD Green 3TB, Toshiba 1TB), viszont nem nagyon vagyok otthon ebben a "szakmában" ezért fordulnék hozzátok.

Amit szeretnék elérni: van egy TP-Link WR842ND routerem és egy Samsung UE32EH5300 TV-m.
Szeretném, hogy (legalább a lakásban) egész nap elérhessem a NAS-t laptopról, illetve a TV-vel le tudjam játszani a filmeket. (esetek 90%-ban .mkv-t).

Remélem ezek megoldhatók. Nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#114) muanyagos007


muanyagos007
csendes tag

Sziasztok,

Kérdésem lenne, hogy új appokat hogy lehet felrakni?
Honnan lehet leszedni?
Én nem látok sehol ilyen letöltési, feltelepítési lehetőséget...
vagy csak nem jól nézem?

(#115) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy ilyen NAS-t (320L) és kicsit fura nekem a hálózati lejátszás róla.
Van egy TV-m (samsung) félig okos, de az mkv-t simán viszi USB-ről és samsung share centerből is...

A probléma az, hogy se *.avi se *.mkv file-t nem hajlandó a hárózatról kitallózott NAS-ról lejátszani.
A videó file-t látja, de amikor ela akarom indítani kiírja, hogy nem támogatott formátum.
Van egy PS3 is a házban, ő is látja a hálózaton a NAS-t és rajta megosztott file-okat, de ő alapból ki is írja, hogy nem támogatott formátum..

Valakinek van valamilyen ötlete, hogy mi lehet a baj?
A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm!

Üdv János

(#116) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Látom azért nem olyan nagy a forgalom itt a topic-ban.

Jó hír, hogy sikerült megoldanom a dolgot, meg is osztanám veletek..
[link] Ezen a linken egy reg után le lehet tölteni egy csomó jo kis kiegészítést Dlink NAS-hoz, persze nem csak a 320L-hez.
Ami szükséges a Samsung TV-nek MKV file-ok lejátszásához az a "MiniDLNA".
Le kell tölteni, a NAS addon-ban feltelepíteni majd a ki kell kapcsolni a NAS saját UPnP szolgáltatását.
Érdemes még persze el is indítani a feltelepített "MiniDLNA" szolgáltatást az "Add Ons"-ban...

Eddig lejátszik mindent a TV-m amit idáig nem akart a NAS-ról..

Még egy jó tanács, a linkelt oldalról még érdemes a "Deluge" nevezetű alkalmazást is telepíteni torrent kliensnek. Lehet konfigurálni rendesen a feltöltési arányokat és a szabályokat..

Remélem segítségére voltam annak aki idáig el volt veszve..

Jó szórakozást mindenkinek!

Üdv János

[ Szerkesztve ]

(#117) csaszar338


csaszar338
csendes tag

Kérdésem lenne:
nincs jelenleg asztali gépem, iPaden nem bírom a saját felületén hozzáadni a torrentet HTML ként
valaki?

(#118) hekman válasza lordmiky (#53) üzenetére


hekman
csendes tag

Szia!

Nekem is van XBOX360-am, szeretnéelk kérdezni az alábbiakról:
a PC-n tárolt anyagokat a WMP-ben megosztva látja és le is tudom játszani.
Ha felteszek a hálómra egy NAS-t, mondjuk ezt a Dlinket, akkor azt automatikusan látni fogja az XBOX, vagy kellett valamit gépészkedni hozzá?

Köszi: hekman

(#119) RoyceHUN


RoyceHUN
újonc

Üdv! Végső elkeseredettségemben írok ide, nekem is van egy DNS-320L-em, ami nem akarja az igazságot.

1. Megvettem, belepattintottam egy vinyót, végigzongoráztam a varázsló lépéseit, de akkor nem tudtam megcsinálni a mydlink regisztrációt a távoli eléréshez. Azóta eltelt 2 hónap, belaktam a vinyót. A varázsló újrazongorázásával be tudnám elvileg lőni a távoli elérést, de akkor a varázsló újraformázná a vinyót. azt pedig inkább kihagynám... Sajnos a NAS webes felületén keresztül sem sikerült behúznom az eszközt a mydlink fiókomba, folyton hibaüzenetet kapok. Mit lehetne még megpróbálni, hogyan lehetne hozzárendelni az eszközt akár új, akár létező mydlink fiókhoz?

2. Leszedtem egy Transmission 1.0-ás addont,felraktam, meg tudtam nyitni a webes felületét, tudtam torrentet hozzáadni, de azt írta a kliens hogy a szükséges port nincs nyitva (pedig direkt megcsináltam a port forwardot az adott IP címre). Letöröltem, és [innen] letöltöttem egy újabb Transmissiont (1.15), de ez meg a web UI megnyitásakor ezt a hibaüzenetet dobja: "403: Forbidden, Unauthorized IP Address. Either disable the IP address whitelist or add your address to it. If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries. If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.". Mi a bánatért nem hajlandó működni egyik kliens sem?

Válaszokat előre is köszi!

(#120) Janix12 válasza RoyceHUN (#119) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

A kettes pontra tudnék írni..
Elindítottad az alkalmazást?
Mert, hogy alapból, ha felrakod nem működik szerintem...

HDD cserével szenvedtem én is. Átmenteni át lehet a teljes könyvtár tartalmat, de előtte hozzá kell adni, formázni... Torrentek elvesztek, csak a letöltött állomány maradt meg, a telepített progik nem..(miután kivettem az első HDD-t)

Sajnálom, hogy erre nem gondoltak gyárilag..

Üdv János

[ Szerkesztve ]

(#121) Coc@s


Coc@s
őstag

Sziasztok!
Van egy kis gondom a 320L-el.
Mióta az 1.04-re frissítettem - régebben - azt csinálta, hogy áramszünet vagy kikapcsolás után nem akart visszakapcsolni, csak villogott a LED-je. Kis pihentetés után mindig elindult, azonban néhány napja megint nem indult el, és most sem indul.
Próbáltam RESET-elni, sikertelenül.
Elővettem a telepítő CD-jét, de az sem látja.
Találkozott már ilyennel valaki?
Leképzelhető esetleg, hogy az alaplapi elem (akku?) kimerült és ezért csinálja a dolgot?
Egyáltalán hogy lehet szétszedni, hogy hozzá lehessen férni az alaplapjához?
Esetleg az 1.06 FW jobb lenne, ha egyáltalán hajlandó lenne elindulni?

18 éve itt

(#122) Coc@s válasza Az-X (#100) üzenetére


Coc@s
őstag

Hőszenzor:
Nálam is előjött a probléma, de érdekes módon pontosan akkortól, mikor az 1.01-et 1.04-re frissítettem.
Most sem akart elindulni de olvastam a hsz-edet. Elővettem egy sűrített levegő spray-t és jól lefújtam az alaplapot.
Bedugtam és már indult is. :-)
Megpróbálom rátenni az 1.06-ot és meglátom.

18 éve itt

(#123) Coc@s válasza Coc@s (#122) üzenetére


Coc@s
őstag

1.06-al is ugyanez a helyzet. :-(

18 éve itt

(#124) Coc@s válasza Coc@s (#123) üzenetére


Coc@s
őstag

Sőt, 1.07-el is.
Mindenképp hardwer hiba. :(
Most már csak valami tuti megoldás kellene rá.

18 éve itt

(#125) Janix12 válasza Coc@s (#124) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Csak elindulni nem akar?
Ha megy akkor már nem áll le?

Üdv János

(#126) Coc@s válasza Janix12 (#125) üzenetére


Coc@s
őstag

Nam, akkor akár hónapokig is megy hibátlanul, csak ne akarjam újraindítani.

18 éve itt

(#127) poolbig


poolbig
aktív tag

Üdv!

Hol tudnék ehhez a kütyühöz tápegységet venni? (12V - 4A)

thx!

(#128) Janix12 válasza Coc@s (#126) üzenetére


Janix12
aktív tag

Na jó akkor, ha jól értem...:
Sűrített levegővel megfújod -- bekapcsol -- nem áll le...
Nem fújod -- nem kapcsol be..

(#129) Janix12 válasza poolbig (#127) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Ha már nem garanciális vagy a kutya rágta szét akkor: LINK
Amelyik szimpatikus...
Ha garanciális akkor vidd vissza, cserélni fogják...

Üdv János

(#130) Coc@s válasza Janix12 (#128) üzenetére


Coc@s
őstag

Bingó. :C

18 éve itt

(#131) Janix12 válasza Coc@s (#130) üzenetére


Janix12
aktív tag

:R
Szerintem is egyértelmű a hardver hiba..
Ha van még rá gari vidd vissza... Elötte érdemes egy BACKUP-ot csinálni.
A programok megmaradnak a HDD-n... ;)

(#132) Coc@s válasza Janix12 (#131) üzenetére


Coc@s
őstag

3 éves majdnem. :(

18 éve itt

(#133) poolbig válasza Janix12 (#129) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi, de... :)

Így rákerestem én is, de nem értek az adapter csatlakozójának méretezéséhez (5.5x2.5 talán?), szóval nem akarok megvenni egy tápot, amit majd nem tudok beledugni a kütyübe. A D-link honlapján az Aqua.hu, meg az Extreme Digital is partnerként van megjelölve. Írtam az Aqua.hu-nak, ők azt írták vissza, nem tudnak ilyen adaptert beszerezni:
Tisztelt Ügyfelünk!

Sajnos nem tudunk ilyen tápegységet beszerezni.

Üdvözlettel:
Gyömörey Attila
AQUA Optima Kft. | 1142 Budapest, Komáromi út 39.
T: +36-1-244-2424 | F: +36-1-273-2429
E-mail: info@aqua.hu | Web: www.aqua.hu

Az edigital még nem jelzett vissza. Szóval ha az Aqua nem tud ilyet szerezni, akkor most mi van? :D Olyan különleges ez a tápegység? No, emiatt írtam ide, hátha tényleg olyan különleges mégis. :D
De ezek szerint mégsem, akkor viszont abban segítsetek, hogy jól gondolom-e a csatlakozó típusát (5.5x2.5)?
Köszi

(#134) poolbig


poolbig
aktív tag

Illetve volna még egy kérdés. Vehetek én 12V 5A-es tápot is igaz? A feszültség a fontos, az hogy a táp tud 5A-t leadni, attól még jól el lesz rajta a NAS?

(#135) Janix12 válasza poolbig (#134) üzenetére


Janix12
aktív tag

Jól gondolod, a minimális követelménynek kell meglennie az-az a 4A-nek.
Ha nagyobbat választasz az nem gond.
Én olyan esetben amikor nem kapok gyárit azt szoktam csinálni, hogy átrakom a gyári vezetéket az új tápra.
Persze más az amikor nincs meg a gyári táp...
Le kéne mérni az átmérőt. Nekem nincs tolómérőm...
Gyári speckóban nincs benne??

(#136) poolbig válasza Janix12 (#135) üzenetére


poolbig
aktív tag

A helyzet pontosan az, hogy nincs meg az eredeti táp. Manual-okat és Datasheet-eket átnéztem, abban nincs erről szó sehol, de keresek persze tovább.

[ Szerkesztve ]

(#137) localhostadm


localhostadm
tag

Olyan jellegű gondom lenne, hogy felraktam az 1.07-es frissítést és azóta sima hálózati elérésen keresztül nem tudom mozgatni a NASon lévő fájlokat, amiket letöltött a Transmission. Értelmszerűen sima eltávolítással kiveszem a kliensből és nyitok egy Total Commandert, kivágással áthelyezem a kivánt helyre, max 2-3másodperc és máris a helyén van minden, mérettől függetlenül. Eddig ez működött, most már nem. Viszont ha a NAS webes fájlkezelőjét használom, azzal gond nélkül megy. Nem találok rá lehetőséget, hogy a megosztáshoz tartozó jogosultságokat hogy tudnám állítani. Accokat nem használok, elméletileg full joggal van elérésem mindenre. Ötlete valakinek esetleg?

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#138) poolbig válasza poolbig (#136) üzenetére


poolbig
aktív tag

Jelentem 3.5x1.35-ös a csatlakozó mérete, ha esetleg valakit ez később érinteni fog. :)
Veszek egy bármilyen 12V/4A-es tápot, szereztem ilyen végű dugót, ráforrasztom a táp végére, és kész.
Üdv mindenkinek!

(#139) Janix12 válasza poolbig (#138) üzenetére


Janix12
aktív tag

Majd azért írd meg, hogy minden rendben volt-e és, hogy milyen tápot sikerült mennyiért szerezni..

Üdv János

(#140) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Olyan gondom lenne, hogy a nason filmeket képeket zenéket tárolok amit 2 htpc használ. Viszont a nas procija alapállapotban is 100%-on pörög. A htpc-n kodi van a nason van hozzá mysql adatbázis. Ha nincs bekapcsolva a htpc akkor is ez a helyzet. Mit lehetne megnézni.

(#141) Coc@s


Coc@s
őstag

Korábban már rákérdeztem, még egy próbát teszek, hátha valaki figyelmét aki tudná elkerülte a kérdés.
Szóval a lényeg, hogy sajna nálam is előjött az a hiba, hogy táp megszűnés után nem indul újra.
Fórumokon valamilyen alaplapon lévő (?) hőmérséklet érzékelő hibáját írják. Én megnézném az alaplapon lévő köndikat "szemre", hátha esetleg ilyen hiba is lehet, mint PC-s alaplapoknál is szokásos.
És a kérdés:
Tudja valaki, hogy lehet roncsolásmentesen szétszedni a dobozt? Hogy férek hozzá az alján lévő alaplaphoz?
Sajna neten nem találtam a 320L-re vonatkozó leírást, videót.

18 éve itt

(#142) bozsozso válasza Coc@s (#141) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Az alján leszeded a kis gumi talpkat és ott van alatta a csavar.

(#143) Coc@s válasza bozsozso (#142) üzenetére


Coc@s
őstag

Köszi! :R
Tudtam, tudtam, csak nem sejtettem. :D

Éreztem, hogy más nem lehet, de addig nem akartam leszedni őket. Jártam már úgy, hogy kiszedtem ilyeneket potyára, ráadásul még jól szét is szakadoztak, mert annyira erősen voltak odaragadva.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#144) simihifi(H)


simihifi(H)
csendes tag

Sziasztok!

8hónapja használom a 320l-t hibátlanul. Aztán két napja elkezdett fura dolgokat művelni. Néha nem elérhető.
Nem tudtam belépni a webes felületen, mert ahogy beléptem egyből timeout lett.
Gondoltam csinálok egy gyári visszaállítást. Ezután már nem lehet rá semmit telepíteni. Mert a böngésző a fájl feltöltése közben "lap nem elérhető" üzenettel megáll. Próbáltam több op rendszerről több böngészővel.

Aztán akartam FW-t frissíteni, de annál is ez van. Elindul a feltöltés aztán ennyi. A lap nem megjeleníthető. Frissítem az oldalt és mintha semmit nem csináltam volna. Régi FW marad.

Volt valakinek hasonló? mit tegyek?

Köszi előre is!

(#145) Janix12 válasza simihifi(H) (#144) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

Nálam volt hasonló, de kiderült, hogy a routerem volt rossz. Plusz panelban lakom ahol rengeteg a wifi eszköz és bezavarnak a kapcsolatba.
Ha a PC-d wifi-n keresztül kapcsolódik a routerhez akkor kösd össze kábellel.
Nekem mióta kábellel van összekötve a PC a hálózattal nem jelentkezett ez a gond.
Remélem segítettem.

Üdv János

(#146) simihifi(H) válasza Janix12 (#145) üzenetére


simihifi(H)
csendes tag

Köszi ennyi volt a gond. Wifin nem ment rá. Kábelen elsőre:)

(#147) Janix12 válasza simihifi(H) (#146) üzenetére


Janix12
aktív tag

:R
Örülök, hogy megoldódott...

(#148) tusi74


tusi74
őstag

Nekem is van ilyen NAS-om, eddig nem is volt vele gond, de pár hete előfordul, hogy "adatbázis hibával" eldobja a felcsatolt winyókat, majd meg sem találja újra, aztán hálózat javítással megjavul. Windows 10-em van.

Elkezdtem nézegetni egy kicsit a webes felületet, és a logban ilyet találtam:
CIFS: Authentication for user [******@yahoo.com] has FAILED (az én e-amil címem). És nagyon sűrűn próbálja. Mi próbál bejelentkezni? Hogy tudnám kiiktatni ezeket?

Mert arra gondoltam, hogy ez a sok login zavar össze valamit.

(#149) Coc@s


Coc@s
őstag

Úgy hozta az élet - bár eredetileg nem akartam okos-tv-t - , hogy vettem egy LG okostv-t.
Viszont ha már van, akkor miért is ne nézhetnék filmet pl. a NAS-ról.
Kérdésem, hogy mi kell ehhez a 320L-en, hogy működjön a dolog.
(Jelenleg csak az alap webes felületen maceráltam még a NAS-t, de ha parancssoros dolog kell, attól sem riadok vissza, ha van hozzá kellő segítség vagy szamárvezető. :K )

18 éve itt

(#150) Janix12 válasza Coc@s (#149) üzenetére


Janix12
aktív tag

Szia!

[link]
Írtam erről korábban, hasznos lehet.
Ha nem boldogulsz írd meg hol feneklett meg a dolog..

Üdv János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.