Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Mana86


Mana86
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha találkozott már valaki az alábbi problémával. Szeretném megúszni a teljes visszaállítást, úgy értem adatok lementését egy másik helyre, HDD-k újra formázását majd minden config újbóli beállítását.

Adott egy DNS 320L (A1) Transmission(1.01), Plex és sshd(3.0) addonokkal. Transmissiont hivatalos oldalról, Plexet az ukrán oldalról szedtem, utóbbiból az utolsó free verzió van fent. A sztorihoz hozzá tartozik, hogy az előző nas szerencsére még garis időszakban letérdelt (szétégett benne a memória) és ki lett cserélve. Én ha jól emlékszem semmit nem csináltam csak áttettem a két HDD-t és ment minden tovább a beállítások importálása után. Szerencsére ebből volt backup. Nem tudom pontosan, hogy az alábbi hibák mióta jelentkeznek, de lehet pont a csere óta.

Szóval a hibajelenségek az alábbiak.
sshd addon azért van fent, hogy winSCP-ből tudjam tallózni és kezelni a NAS-on lévő rendszer fileokat, de egyszerűen nem lép be a megadott felhasználóval. Az addon leírásában benne van, hogy root felhasználónév és üresen hagyott jelszóval tudsz belépni. Ez egyszer már tuti sikerült, talán mikor még az előző NAS-nál próbáltam a kezdetekkor.
Transmission addon-nál nem látok olyat, hogy config csak olyan van, hogy launch. Próbáltam lefrissíteni az ukrán addonos oldalról az 1.11 -es verzióra, de ezzel sem jelenik meg, ráadásul minden torrentem elveszett (erre számítottam, de ssh híján nem tudtam backup-ot csinálni), de be sem tudok lépni mert authentikációt kér. :DD Visszaraktam a gyári 1.01-est, ezzel már legalább megy.
Plex kb. egy éve nem tölti be a filmekhez tartozó tartalmakat. Sem borító, sem leírás, sem semmi. Manuálisan kell minden filmhez borítót beállítanom url alapján, hogy legalább valahogy kinézzen. A keresésnél néha megtalálja a filmet, de hiába nyomok rá, egyszerűen semmit sem hajlandó letölteni róla.

Van valakinek ötlete a teljes rendszer visszaállítás és HDD formázáson kívül?

(#252) drbubo0017 válasza Laca0 (#221) üzenetére


drbubo0017
kezdő

Szia,
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
DLINK DNS-320L-em van itthon. Sokáig használtam fun_pluggal, majd egy felújítás miatt el lett csomagolva. kb. 1,5 év után most vettem elő és szeretném újra beüzemelni. Időközben az egyik benne lévő HDD megadta magát.
Firmware-t frissítettem és látom már elvileg nem kell ügyeskedni, mert különféle add on-ok telepíthetők rá.
Első lépés az lenne, hogy SSH-n eltudjam érni.
Transmissiont felpakoltam az alap elérési út ahova tölteni akar a "/mnt/HD/HD_a2/Transmission" ez nem jó, mert az írja ki nincs hely a lemezen, de ez nem igaz. Olyan helyre akar letölteni ami nem létezik.
Be szeretném állítani, de ehhez az kellene, hogy hozzá tudjak férni ssh val vagy WINSCP-vel.
Open SSH-t feltettem az általad javasolt oldalról de semmi. Connection refused. Ezzel jön vissza. Bejelentkezésig el sem jutok.
Valami még kell hozzá?
Ha ez lekapcsolom és a fimrware SSH-val próbálkozok akkor a bejelentkezésig eljutok, itt viszont azt írja hogy lejárt a jelszó és újítsam meg majd próbálkozzak. Ezt megtettem, de ugyanaz.
Magyarán nem tudok SSH-n hozzáférni a NAS-hoz.
Az OpenSSH lenne a megoldás de nem tudom hogy.
Hátha lenne valami tipped/tippetek.

Ü

(#253) Laca0 válasza drbubo0017 (#252) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem már nincs meg ez a nas, bocs!
Ssh: engedélyezted a web-es menüben az ssh eltérést? Mert mintha azt külön kellene.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#254) zamo


zamo
csendes tag

sziasztok

hogyan lehet bele rakni a második hdd-t
nem fizikailag gondoltam mert az sikerült, hanem utána mit kell beállítani, h lássa is?

köszönöm

(#255) kovika84


kovika84
csendes tag

Üdv 320lw van transmission menyivel kel :W lene hogy töltsön lefele jelenleg 2-7 megabit között ugrál :( 1.1 es transmission vant fent gigás netem van azt nem várom el hogy azt tudja de legalább a 100 netet tudhatná ?

(#256) Multibit válasza kovika84 (#255) üzenetére


Multibit
veterán

Tudhatná, ha képes lenne rá a hardver.

(#257) ropi23


ropi23
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyen nas-om már egy pár éve. Nekem tökéletesen működik és imádom. Most tervezem egy nagyobb vinyó beszerzését. Néztem a kompatibilitási listát mivel működik együtt de amit én néztem az sajnos nincs közte. (Seagate 8TB hdd-t néztem ki.) Vélemények esetleg vagy másik hdd-t is ajánlhattok helyette!

(#258) localhostadm válasza Multibit (#256) üzenetére


localhostadm
tag

2-7nel tud tobbet boven. Otthon 15os netet vigan kiporgeti. 100ason is volt, 50-60 ott is kijott. Vinyoja valogatja. Teny hogy nem gigabitre valo a hardver, hiaba a gigas kartya. 😂

[ Szerkesztve ]

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#259) localhostadm válasza zamo (#254) üzenetére


localhostadm
tag

Berakod es a menube hozza kell formazni a masikhoz es felepiti a raidet, az igenytol fuggoen. Ha berakod a vinyot es ott nem latszik, akkor mas a gond. Esetleg kompatibilitasi problema.

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#260) Preacher1980


Preacher1980
tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy valaki próbálta-e a játékost wifi-vel router-re kapcsolódni?

Ha igen, akkor milyen USB-s wifi adaptert használt?

A gyártói oldalon nem találtam semmit, lehet nem véletlen.

Előre is köszi.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#261) localhostadm válasza Preacher1980 (#260) üzenetére


localhostadm
tag

Nincs rá opció, elméletileg. Az USB printert fogad és háttér-tárolókat. Egy komolyan linux szaki biztos meg tudná oldani ezt is, de a gyártó nem foglalkozott ezzel az opcióval. Én sem tettem volna. Rontaná a termékem 'minőségét'. :D

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#262) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok, printerszerverként próbálom használni.
De ha lepihen a printer, a NAS elveszti őt: "No USB printer is detected."

Ahhoz, hogy megint lássa újra kell indítanom a NAS-t. :(
Nincs erre valami megoldás?

Bocs, most néztem, az enyém 315-ös, de gondolom, ez is u.úgy működik.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#263) daninet


daninet
veterán

Sziasztok

327L NAS-om van. Win10 elég hektikus a tárhely csatolására valszeg az SMB v1 miatt. Tudjátok, hogy van-e bármi esély ilyen gépre SMB v3 protokoll-t varázsolni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#264) localhostadm válasza daninet (#263) üzenetére


localhostadm
tag

Nem tudom fenn áll e még a gondod, de simán visszakapcsolhatod az SMB1et Win10 alatt és menni fog.

"I try to find in Google before I ask dumb questions!" --> Google a barátod!

(#265) d-link válasza localhostadm (#264) üzenetére


d-link
csendes tag

Nekem ugyan ez volt a gondom, ezért el is felejtettem a win 10-et.

De előtte írtam a D-Link Magyarországi képviseletének, kértem segítséget.
1 hét múlva válaszoltak is, és ua. volt a válasz, h.:
a DNS-320 nem tudja a V2/V3 protokollt, csak a v1-et,
Ezért a win10-ben, mer abban meg már alapból ki van kapcsolva a V1
(hogy miééér?) vissza kell kapcsolni és kész.

Na igen, csak azt nem tudom hogy azt hogy kell.
Rákerestem a neten, vannak s ott össze-vissza kusza leírások.

Kérés:
Leírná valaki pontról - pontra értelmesen, h. hogyan is kell ezt csinálni?

Előre is köszönjük, a többi hasonló gonddal küszködő -
DNS320-as kollégáim nevében is.

(#266) d-link válasza xinis (#233) üzenetére


d-link
csendes tag

Engem is érint a hiba, ezért gondoltam megnézem a képeket.
De-
ez a hibaüzi fogadott:

"404. Ez egy hiba.
A kért URL-cím nem található ezen a szerveren. Ez minden, amit tudunk."

:(

(#267) d-link válasza reggi (#245) üzenetére


d-link
csendes tag

Nagy ötlet!
:C
:)

(#268) Sharkweb válasza d-link (#265) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Programok és szolgáltatások--->>>Windows-szolgáltatások be és kikapcsolása. Ott az SMB 1.0
Ha nem sikerült volna még valakinek visszakapcsolni.

(#269) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Üdv urak!

Él még ez a topik? Nemrég vettem egy ilyen masinát.
A Transmission beállítását és használatát el tudná valaki magyarázni nekem "szájbarágósan"?
Win függő vagyok, nem értek semmit abból ami a linuxhoz kapcsolódik.
Találtam leírásokat, de nem értem....

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#270) csonaak


csonaak
friss újonc

Sziasztok,
olyanban kérnék segítséget tőlem hozzánk értőtől, hogy van egy DNS-320L amit az egyik rokonomnak adtam mert én újabbat vettem. eddig nálam tökéletesen működött Transmission letöltés/feltöltés minden. Átvittem hozzá 2 másik vinyot bele formáztam össze dugtam és az 1000mb-et neten 0-4 mega között ingadozva tölt le, se korlátozás se semmi nem lett bekapcsolva. az istenért nem találok megoldást. Valaki estleg?

(#271) d-link válasza bozsozso (#234) üzenetére


d-link
csendes tag

Ha meguntad, illetve sikerült a kinövése miatt 4 lemezesre váltani, akkor én esetleg megvenném tőled, mert ugye h. nekem is ilyen van, és esetlegesen alkatrészpótlás céljából...

(#272) Sygnus83


Sygnus83
csendes tag

Akinek 320l van, be tudja állítani a Google Drive szinkronizálást ?
Mikor kérem a kulcsot ez a hib fogad : "A Google-lal való bejelentkezés ideiglenesen letiltva ennél az alkalmazásnál" :F

(#273) Pubihun


Pubihun
újonc

Sziasztok!

Nem tudom hogy vannak-e még itt aktív userek, de teszek egy próbát, hátha! :D
Van egy DNS-320L NAS-om, és úgy gondolom hogy a venti megadta magát. A rendszer hőmérséklet 54°C, de a venti nem kapcsol be, holott a manuálban ezt írja:
"The cooling fan cools the hard drives and features speed control. When the unit is first powered on, the fans rotate at a low speed and later rotate at a high speed when the temperature inside the unit rises above 49 °C."

Illetve az utóbbi időben csinált olyat is párszor, hogy nagyobb mennyiségű adat másolása közben egyszer csak leállt a NAS. Gondolom ez is amiatt van, hogy nem ment a venti és inkább leállította magát mielőtt túlmelegszik minden.

A kérdésem az, hogy jól gondolom-e azt hogy ez venti csere lesz? Láttam hogy többen is cseréltétek már, melyik ventillátort ajánlanátok leginkább? Van-e valahol valami log fájl, amiben meg tudom nézni hogy tényleg a venti a hibás, vagy esetleg csak nem kap áramot?

Előre is köszönöm ha van még itt valaki aki tud segíteni és az el is lát némi infóval! :D

Üdv, Gábor

(#274) wd.taz válasza Pubihun (#273) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Két lemez van benne? Az enyémben egy lemezzel el se indult soha.
Lehet cserélni a ventit, 40x40x10mm-es kell bele ha jól emlékszek.
Amire figyelni kell, hogy nem a standard lábkisztású az alaplapon lévő csatlakozóaljzat.
Valamelyik két vezetéket meg kell cserélni a ventilátor csatlakozójábanban....

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#275) Pubihun válasza wd.taz (#274) üzenetére


Pubihun
újonc

Szia wd.taz!

Igen, két lemezzel használom, de ha csak egyet hagyok benne, akkor is ugyanez a jelenség. Most első körben azt szerettem volna megtudni, hogy hogyan lehet tesztelni mielőtt kicserélem, hogy valóban a venti adta-e be az unalmast. A kábelkiosztásról olvastam már itt a fórumon, erre is figyelek majd ha cserélem, köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmemet! ;)

Üdv, Pubihun

(#276) csaszar338


csaszar338
csendes tag

sziasztok fórumtársak :R
nem tudom, fogok e itt találni vkit, de van 1 kérdésem:
tévedésből vettem 1sas vezérlős hadd-t, hogy biztos ne haljon meg, adapterrel fel fogja e ismerni a NAS, vagy felejtős :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.