Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  D-LINK DIR-615

Hozzászólások

(#1) Patriot87


Patriot87
csendes tag

Sziasztok!

D-link DIR-615

Egy D-link Dir-615 -ös routert szeretnék vásárolni otthoni használatra. Azért nyitom a topicot, hogy megbizonyosodjam róla, megéri-e megvenni, nem feleslegesen veszem-e meg, mit kell még párosítanom mellé a vásárlás során, és nem utolsó sorban, ha másnak is ilyen routere van, illetve ilyet szeretne venni, biztosan neki is segítség!:) Most egy vezetékes routerem van, amit nem én állítottam be, annyit tudok vele, hogy aktív kapcsolatot hozok létre és itt meg is állt a tudomány:D Amiért az új routerre szükségem van, az egy lap-top a két asztali számítógép mellett! Szóval szeretnék feltenni egy pár kérdést és közölni egy-két információt: - megéri-e megvenni, vagy van-e ennél jobb ilyen árban? - mit kell ellenőriznem, hogy megbizonyosodjak róla, hogy mindhárom számítógéppel kompatibilis? Vagy hogyan derítem ki, hogy az asztali számítógépen a hálókártyák megfelelnek-e, esetleg kell vennem újakat?(antennásokat) - a router egy 60 nm2-es lakásban fogja megoldani az internet megosztást, hozzá teszem vasbeton az épületszerkezet. Bár lehet, hogy felesleges info, de azért leírtam ezt is. - meg lehet-e bízni a D-linkben, ha valakinek rossz vagy jó tapasztalatai vannak, azt is szívesen elolvasnám. - végül a [link] Nem nagyon értek még ezekhez a dolgokhoz, ezért is fordultam hozzátok! Ahogy olvasgattam a fórumokat, elég profi megoldásokat is felfedezni véltem. Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget!

[ Módosította: philoxenia ]

(#2) Patriot87 válasza Patriot87 (#1) üzenetére


Patriot87
csendes tag

Most, ahogy nézegetem az ipon.hu oldalát, ahogy nekem kiderült, kell a két asztali gépbe, pci wireless kártya:D

(#3) Patriot87 válasza Patriot87 (#2) üzenetére


Patriot87
csendes tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy a netem DSL, le : 8 Mb/s, fel 512 Kb/s (t-online)

(#4) Patriot87 válasza Patriot87 (#1) üzenetére


Patriot87
csendes tag

Hogy lássátok, engem is érdekel a dolog, nem másra várok:

Itt egy újabb [link]

Ezt érdemesebb megvenni?

(#5) mrsmart válasza Patriot87 (#1) üzenetére


mrsmart
csendes tag

Szia,

@Patriot87: Nekem ilyen routerem van, és teljesen meg vagyok vele elégedve (majdnem). Profin be lehet állítani mindent, de ahogy olvasom, ez Téged kevésbé érdekel...
Ami még fontos lehet számodra, hogy kb. hozzá nem értőnek is be lehet állítani 10 perc alatt, hogy működő neted legyen.

@everyone: nade itt jön az én problémám: Vistát használok, és a laptomom n-es (a router is az). De valamiért csak g-snek ismeri fel :( De ami jobban zavar, hogy csak 2500 KByte/s-el tud másolni, azaz még a g-s szintet sem éri el.

Hol lehet a bibi? Én csak a Vistára tudok gondolni..

Köszi

(#6) floppy131 válasza Patriot87 (#1) üzenetére


floppy131
csendes tag

Hát én inkább a linksys WRT54GL-t ajánlanám neked,DDWRT firmware-vel. :R(magyar menü is van benne) :C

[ Szerkesztve ]

mágnesezett müanyagból minden lehet.....(floppy13@vipmail.hu)

(#7) Nagya21 válasza mrsmart (#5) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Én is a tegnapelőttig szivtam a beállítással a lányom laptopja és a router között(tipikussan voltnet -vannet probléma) :W , de sikerült rájönni mi a bibi: :)
A routerben a wi-fi beállítások g-n-es szabványra voltak állítva, ezt nem szerette a lányom toplapja(előtte probléma mentessen üzemelt egy TP-linkkel, de annak kevés volt a sávszélessége router -laptop 6/14Mb router-számítogép10/6Mb).
Tegnapelőtt átálítottam csak g-re és azóta probléma mentessen üzemel semmi gond nincs. :DD
A hozzáadott pendrive vevő viszont abszolút nem nyavajgott a beállítások végett azon volt végig net.Mostani sávszél 54g beállítással router-laptop14/14Mb, router-számítógép20/14Mb
Szerintem Kit-ben jobban megéri :C
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8) Relisys


Relisys
senior tag

Na halo!

Pénteken én is vettem egy ilyet. Eddig minden oké volt vele. Többszintes családi házba lakok és minden szinten van rendes jelerősség. Mobilommal is megy rendesen (E71). Set-be vettem, adtak hozzá egy usb wireless vevőt(n szabványút). Egy szóval teljesen meg vagyok vele elégedve. Talán egy dolog van amit hiányolok ami nem más mint a user manual. De végülis neten találtam hozzá. Esetleg akinek van ilyen routere az megtudja nekem mondani hogy a router oldalán levő gomb az mire jó? Ha megnyomom körülötte kéken világit minden, de nincs oda írva hogy mire jó. User manualba se találtam.

(#9) L3zl13 válasza Relisys (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"Esetleg akinek van ilyen routere az megtudja nekem mondani hogy a router oldalán levő gomb az mire jó?"

Talán a WPS? (Wi-Fi Protected Setup)

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Relisys válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Relisys
senior tag

Én nem tudom:) Azért kérdezem:) De kikapcsolni csak úgy tudom hogyha áramtalanítom a routert.

(#11) Relisys


Relisys
senior tag

Hali!

Látom utánam nem sokan írtak ide... Na mindegy.
Megjelent az első hiba:
Miután megszakad az ADSL kapcsolat a router újra kapcsolódik, de még sincs net a gépeken. Ilyenkor be kell lépnem az admin részlegbe és manuálisan kell nyomnom egy disconnectet majd egy connectet. Ezután működik az internet.
Semmi beállítást nem változtattam. Egyszerűen magától kezdődött ez a hiba. Valakinek van ötlete hogy mi tévő legyek?

(#12) kali válasza Relisys (#11) üzenetére


kali
legenda

1. reset, majd konfigurálás
2. firmware frissítése/újrahúzása, majd konfigurálás

(#13) gabesz.1986


gabesz.1986
tag

Hali!
Én is ilyen routert szeretnék vásárolni azt szeretném kérdezni hogy Relisys problémája egyedi vagy másnál is előjön mert nálam is előfordul hogy megszakad a net és nem szeretném minden szakadás után újracsatlakozni a routerrel.

(#14) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok.

Gondoltam ide beírom, hátha tud valaki segíteni. Szeretném beállítani ezen a 615-ös routeren a port forwardot, torrentre. Az előző kisebb d-link-en ez gond nélkül ment, itt viszont megakadtam. Nálam így néz ki a felület. A neten amit találtam leírások, teljesen más felületen mutatják be a dolgot. :F
Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném. :R

Don't Tread On Me

(#15) MPowerPH


MPowerPH
félisten

UPsz, valaki?! :U

Don't Tread On Me

(#16) Nagya21 válasza MPowerPH (#15) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Sajnos ebben nemtok segíteni, ennyire nem mélyedtem bele a Routerbe.
Én nem állítottam semmit, a Diginél, és tökéletesen megy a torrent.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17) New_Man


New_Man
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Dlink Dir-615 routert. Elindítottam a telepítőt,követtem minden utasítást.
A problémám:
csatlakoztattam a pc-t a routerhez,a router jelzi,hogy csatlakoztatva van(világít a led),de a telepítő azt írja,hogy nem látja az eszközt, azaz a pc-t.
Megpróbáltam a laptopommal is,gond nélkül települt azonnal.
Szerintetek mi lehet a gond?A pc-n XP a laptopon win7 van.
Előre is köszi a választ!!

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Vettem egy ilyen jószágot. Erős 5 perc volt beállítani (CD-t ki sem bontottam), DI-524 után. Win7-en!
Nokia E90 is csípi, pörög vele a net. DI-524-el nem volt valami jó meg stabil.
N-es szabványon van (b/g/n). Mindenki szereti. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) gaboca89


gaboca89
csendes tag

sziasztok

nemrég cserélve lett a rúterem egy ilyen típusra, eddig voltak vele gondok, szakadt a net stb. ezzel jol ment a dolog egy ideig, viszont most semmire nem reagál, net persze nincs és a legjobb hogy belülről jön valami kék fény ami eddig nem volt...

tudja valaki hogy mi lehet ez??
köszi

(#20) Nagya21 válasza gaboca89 (#19) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nem nyomtad meg véletlenül az oldalán a gombot(autómata valami gomb)????
Ha nem jutsz dülőre, próbáld meg máshol másik gépen ha ott sem jó akkor gari.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#21) gaboca89 válasza Nagya21 (#20) üzenetére


gaboca89
csendes tag

semmi reagálás, resetet is nyomtam vagy félpercig és semmi... meguntam, ez kb a 3. ruter ami nem müxik rendesen, vettem egy belkin-t :D

(#22) Ryan21


Ryan21
csendes tag

Sziasztok !
Nekem is ilyen routerem van , pc -mre van rákötve win xp sp3 rendszerrel , laptopom meg vezeték nélkül kapcsolódik rá és azon meg vista van. Mikor letöltök akár gépen akár laptopon időközönként megszakad a net. Szerintem a Routerrel van a baj. Ha szerintetek is akkor mit tehetnék ez ügyben h működjön rendesen a dolog ?

Előre is köszönöm !

(#23) fiat312 válasza MPowerPH (#14) üzenetére


fiat312
csendes tag

Hi, sikerült megoldani a problémádat?
ip címet msold be, nevet nem kell megadni ill bármi01 is lehet akár, a torrent beállításokban a kapcsolatoknál egy fix portot állíts be, pl 11327, ne random változtassa, s a portoknál is ezt írd be 11327~11327, trafic type any.
remélem sikerrel jársz

(#24) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

A DDMT2 (Metin2 klón) játék nem akar elindulni. A következő hiba fogad indítás után: Run_path_empty . Biztos, hogy a router a ludas, mert mobil internettel működik. A logban a következő olvasható:

KÉP

Van-e valakinek valami ötlete, hogy mit kellene állítani? Előre is kösz! ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) UserX válasza UserX (#24) üzenetére


UserX
őstag

Firmware frissítés 2.27-re+gyári beállítások visszaállítása után újrakonfigurálás úgy néz ki (kopp-kopp) megoldotta.

(#26) UserX válasza UserX (#25) üzenetére


UserX
őstag

Most megint nem jó :( :F
Szóval ha van valakinek tippje a #24-re jelezze!

(#27) UserX válasza UserX (#26) üzenetére


UserX
őstag

Nem akarom teleszemetelni a topikot, de a COMODO SECURE DNS kavart be, a probléma megoldva :K .

(#28) Lezhawer válasza Relisys (#8) üzenetére


Lezhawer
csendes tag

Úristen....az ukrán atomsilokat működtet. :Y

(#29) Ed07


Ed07
csendes tag

Sziasztok! Nekem is ilyen routerem van nagyon jól muzsikál! Először is szeretném megkérdezni hogy a 2008 nov 22-ei firmware-nél van e újabb vagy magyarítás hozzá? Másodszor ami sokkal fontosabb lenne be lehet e állítani a routeren hogy ki mennyi sávszélességet kapjon? Le tudom e korlátozni? Ha meg tudom tenni akkor hol kell csinálni? Előre is köszi a segítséget.

(#30) AtaWrc válasza Ed07 (#29) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Ez a legutolsó hozzá: DIR615_revD_v4.12_EUB01.bin 3.0 MB 2010.10.19. 15:20:00.

(#31) SzakiD


SzakiD
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes szitum, amire tapasztalt és segitőkész forumozót keresnék. A helyzet az hogy van egy Dlink DIR-615 wifi ami ha minden igaz 300 mbps-es tudna sugározni. A másik oldalon pedig egy TP-link TL-WN821N usb adapter ami 300 mbps-el tudna fogadni. Most ennek a fogadása 54 mbps, és nem értem hogy mi lehet a gond. Van egy másik TP-linkes usb adapterem az 150 mbps és annyin is megy. Nem tudok rájönni a 300-as miért csak 54-el megy. Valaki tud ebben segiteni ???? Köszönöm!

(#32) Nagya21 válasza SzakiD (#31) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
És a D-link-en a beállításoknál N-es szabványt választottál, mert ha nem akkor nem is fog 300-al menni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#33) danzig27


danzig27
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék. A frissítések között találtam egy olyat, hogy Bx illetve Dx. Ez mit jelent pontosan?

Köszi

(#34) quixoticsnd


quixoticsnd
csendes tag

Üdv.

Nekem is van egy ilyen típusú routerem és egy problémám is: egy TP-LINK 150Mbps Wireless Lite N usb-s adaptert használok hozzá, amivel működik, DE nem úgy ahogy kéne. A lényeg utp kábellel simán jön a 60-80Mbit lefele, szóval a modem leadja rendesen. viszont a wifiről akárhol (teszteltem saját wifis laptopokkal is) max 15Mbps a letőltési sebesség. a feltöltési sebességgel nincs gond az a wifin és kábelen is annyi amennyinek kell lennie az előfizetésem szerint 10Mbps. sokszor a feltőltésem gyorsabb mint a letöltés. Próbálkoztam több dologgal, de egyenlőre nem jártam sikerrel, lehet hogy rossz a készülék? ötletek?

köszi

http://shutterstock.com/g/quixotic

(#35) Nagya21 válasza quixoticsnd (#34) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nem rossz a készülék, hanem az usb kulcs tud ennyit. :O :O :O
A készülék wi-fin lazán tudja (saját usb kulcsával) a 25Mbps-t. :C :C :C
Éppen az általad leirtak miatt cseréltem le a tp-linket d-linkre(szigoruan kitt-ben).
Ja igen és nekem át van állítva csak G-s szabványra (mert ha vegyes akkor a lányom laptopján nincs internet)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#36) Risard válasza Nagya21 (#35) üzenetére


Risard
aktív tag

Beállításban tudnátok segíteni hogy router beállításnál mit érdemes s hogyan beállítani!!!!!!Segítséget előre is köszi!
Risard

(#37) Nagya21 válasza Risard (#36) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Minden beállítását úgy használom, ahogy a gyárban beállították :F
Annyit csináltam csak, hogy a szigoruan g szabványra raktam a sebességet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#38) Risard válasza Nagya21 (#37) üzenetére


Risard
aktív tag

Mert akkor gyorsabb az adatátvitel?

(#39) Nagya21 válasza Risard (#38) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem nem , a g-s szabvány lassabb az N-es nél, de ha nem g-t használok, akkor a lányom notiján nincs net.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#40) Risard válasza Nagya21 (#39) üzenetére


Risard
aktív tag

Tehát jó ha g/n en van!S a kérdés hogy mi a legújabb firm hozzás s honnét lehet leszedni mert a dlink oldalról nem igen jön le!

(#41) vzoltan


vzoltan
aktív tag

Lassan 3eves a topic es csak ennyi hsz?

En a heten kapom meg ezt a routert, remelem dd-wrt.com os frissites utan nem lesz semmi gondom vele.

(#42) Nagya21 válasza Risard (#40) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Pedig ott wan a legujabb firmware, csak ne a magyaron keresd.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#43) vzoltan


vzoltan
aktív tag

na megjott a ruter. fel is raktam ra a dd-wrt-s firmware-t

ha N only-ra rakom a wifit, akkor se a mobilom se az ipadek nem csatlakoznak. latjak az ssid.-t de nem hajlandoak csatlakozni, pedig az ipad es a mobil is N-kepes.

Mi lehet a bibi?

(#44) vzoltan


vzoltan
aktív tag

Na csak megoldodott

nem ertem amugy miert de csak ebben a titkositasban tudnak a mobil eszkozeim az N onlyra csatlakozni:

WPA2 Personal
TKIP+AES

ha valaki igy jarna mint en, akkor ezzel menni fog.

(#45) Risard válasza Nagya21 (#42) üzenetére


Risard
aktív tag

De az én routerem d3 as verzió!Angol oldalon látom hogy a H1 hez van a legújabb firm azt rá lehet rakni a d3 asra is?

(#46) forzamilan


forzamilan
csendes tag

Helló!

Én most vettem egy ilyen masinát.
Annyi kérdésem lenne hogy hány dBi-elesek az antennák?
Előre is köszi a választ!

Üdv.

(#47) Nagya21 válasza forzamilan (#46) üzenetére


Nagya21
addikt

Hal!!
A két külső 2dBi-s, a belső három aztat nemtom.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#48) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Hol kapom meg a legolcsóbban ezt a d-link kit-et? Igazából használt is jó lenne,ha nincs sehol.Előre is köszi a segítséget.

(#49) retroid


retroid
senior tag

Hali

Lenne pár kérdésem

Telóm csak a saját routeremet nem látja ami DIR-615 az összes szomszédosat igen(kb 10et)

Mit tudok csinálni hogy lássa?

Channel 13 ba van jelenleg a routerem WEP védelemmel van ellátva

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#50) Nagya21 válasza retroid (#49) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Kapcsold ki a vegyes hálozatot(csak egy tipp)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  D-LINK DIR-615
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.