Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link 900ap+ help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) piko


piko
csendes tag

Sziasztok! Van egy Dlink 900Ap-m! Szeretnék rácsatlakozni egy Linksys Ap-ra amin kersztül jön net. Pontosan milyen beállitásokat kell végeznem a Dlinkemen hogy tudjam használni a netet egy laptopom + egy aztali gépen. A laptopba egy wlan kártya van. Ha esteleg valaki tud magyar leirást az is jó.
A két gép között a hálót sikerült összehozni.
A két AP között a távolság kb 150m.

elöre is köszi.

(#2) steve@prhw válasza piko (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nem tartom valószínűnek, hogy különböző gyártmányú AP-k között működni fog, sajna... Ne legyen igazam, de úgy tudom, hogy az AP-AP kapcsolat nincs szabványosítva, vagyis gyártófüggő a dolog...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) piko válasza steve@prhw (#2) üzenetére


piko
csendes tag

A beállitásokról tudsz valamit? Megvan nekem az alapértelmezett átjáró Ip, másodlagos DNS kiszolgáló IP ezeket hl kell belöni a AP-ban. Mire kell állitanom Acces pointra, kliensre, multipoint bridgre,stb.

(#4) piko válasza steve@prhw (#2) üzenetére


piko
csendes tag

A két AP automatikusan megtalálja egymást? Vagy honnan fogom tudni hogy elértem a másikat?

(#5) steve@prhw válasza piko (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

Igazából a WLAN szabvány 2 topológiát fogalmaz meg:

I: Infrastucture mode (azaz csillag topológia)
II: AD-HOC mode (azaz háló topológia)

1. Access Point mód: Infrastructure mód, és az AP áll a csillagpont közepén, és ő egy hálózati híd a vezetékes és wireless hálózatok között

2. Point To Point Wireless Bridge: AD-HOC mód, ilyenkor két AP ad-hoc módon összekapcsolóik egymással, és mindkét AP hálózati hídként működik a wireless és vezetékes hálózatok között.

3. Point To MultiPoint Wireless Bridge: AD-HOC mód, ilyenkor kettőnél több AP kapcsolódik össze ad-hoc módon egymással, és mindegyik hálózati hídként üzemel a wireless és vezetékes hálózatok között.

4. Wireless Client: Infrasturctura mód, csak itt az AP-d nem a csillagpont közepe, hanem ő is egy kliens, ami egy másik AP-hoz kapcsolódik. Az AP-d itt is hálózati híd a wireless és vezetékes hálózat között.


Ezt úgy másoltam egy ap-s topicból, sajna konkrét gyakorlati tapasztalatom nincs... Hülyeséget meg nem akarok írni...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#6) Taltosparipa


Taltosparipa
tag

Belepsz a webes konfigba ha meg az alapertelmezett akkor 192.168.0.50 majd admin / ures
- advanced ful
- mode
- Wireless Client mod
- Site Survey (latni kene az osszes ap-t)
- kijelolod azt akihez csatlakozni kivansz
- Connect

Ha nem egy PC-hez csatlakozol akkor Brigde modot kell kivalasztani. Ha megvan a leiras abban minden megtalalhato ha nincs irany a dlink oldala es letoltod.

(#7) piko válasza Taltosparipa (#6) üzenetére


piko
csendes tag

Köszke. Ha rácsatlakozok. utána kell megadnom az Ipket internet átjáró stb.. Már ezt különben próbáltam de nem talált semmit lehet hogy a távolság?

(#8) piko válasza Taltosparipa (#6) üzenetére


piko
csendes tag

Nem sikerült megtalálnom a ésik AP-t MAC addressnek meg kell adni valamit? nem lehet az a gond hogy az enyém dlink a msik linksys márkájú? Házilag hogyan lehetne antennát késziteni?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  D-link 900ap+ help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.