Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Csövesmod (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Az alábbi linken egy igen érdekes alkatrész található.
A mellékelt szöveg szerint ez az egyszerű csövecske csökkenti a turbulenciát és vele együtt a zajt és megszünteti a venti közepének árnyékoló hatását is. Szóval a borda és a venti ugyanaz mint volt mégis jobban hűt.
Érdekelne a Guruk véleménye mert ugyebár egy ügyeskezű ember otthon is csinálhat ilyesmit, már persze ha nem parasztvakítás az egész.
[L]http://www.thermaltake.com/products/heatsink/ductingMod.htm[/L]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#2) Crion válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Crion
aktív tag

Nem hülyeség ez a kis csövecske, de elég ocsmány lehet 1-2 év után a sok retektől :)

(#3) Bonika válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Bonika
csendes tag

Nem hiszem hogy megszüntetné a venti közepének ''árnyékoló hatását''. Ez a megoldás nem ''osztja el'' egyenletesen a levegőt a bordán. Példaként próbáld ki, hogy mi történik ha belefújsz egy tölcsérbe! A levegő a tölcsér falai mentén fog haladni, így a közepén semmi légáramlás nem lesz (illetve elhanyagolható). Egy égő gyertya segítségével elég jól lehet érzékelni a légáramlást (a tölcséres példánál).

(#4) vernyul


vernyul
tag

En egy Compaq P4-es gepben lattam azt a megoldast hogy a haz hatuljan volt a venti es onnan volt ravezetve a bordara jo megoldas mert hasznalhatsz nagyobb ventit is es tenyleg neszunik az szellomentes ter a borda kozepen ahol a legmozgas a legfontosabb lenne

What kind of Csatahajo?

(#5) ISZOLE válasza Bonika (#3) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Egyrészt nem(egészen) tölcsér, másrészt elég rendesen be van fogva az alja amitől lehet benne egy kis túlnyomás.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#6) Den válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Den
veterán

Elméletileg működhet a dolog, valszeg a zajszintet is csökkenti. Amúgy nem hiszem hogy 1000 forintnál drágább lenne, szal szerintem nem érdemes házilag szenvedni vele.

www.simson4t.hu

(#7) biker válasza Bonika (#3) üzenetére


biker
nagyúr

bimbórépa...

a tölcsérnek a példádban a szűk feléről fújúnk a tágabb felé, itt meg fordítva!!!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Egy kicsit lapoz az ember a szájton kiderül, hogy a Volcano 7 9 11 amihez ajánlják 8X8-as ventivel vagyon szerelve szóval nem tölcsér hanem cső.
Ettől persze még lehet hülyeség, de merre vannak a szakértők?

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#9) Bonika válasza biker (#7) üzenetére


Bonika
csendes tag

Megtanulhatnád a nevemet, kisker! Amúgy meg a példa működik csővel is, nem csak tölcsérrel. Itt is inkább csőről van szó, lévén hogy ránézésre kb. ugyanakkora a műanyag izé keresztmetszete mindkét oldalon.

(#10) bazs


bazs
aktív tag

Elfér vajon a házban?
F?leg kényelmesen elfér?
Ha arányosak az ábrák olyan 1.5* nagyobb(magasabb) lesz így a CPU

Pont most fogyott el...

(#11) Crion


Crion
aktív tag

Épp azért van meghajlitva, hogy a kanyar után egyenesen megy a levegő a procira. Kb 2x akkor igy a venti hatásfoka.

(#12) Not guilty


Not guilty
csendes tag

Ettől egyszerűbb megoldás egy felexibilis cső alkalmazása, és a rögzítése sem túl nagy gond. Beszúrnék egy képet is hogy mire gondolok csak nem tudok képet beszúrni.

''Lesz maj egy kis 'onvágya, de majd megszoktya.''

(#13) Crion válasza Not guilty (#12) üzenetére


Crion
aktív tag

Sejtem mire gondolsz, de ennek az a lényege, hogy amikor a bordán van a cooler, akkor ugye ahol a cooler motorja van, az pont a proci mag felett van, és ezért oda nem igazán fuj levegőt, ebből eredően ott melegebb lesz, pedig pontosan ott kellene legyen a legnagyobb a légáramlat...ezt oldja meg ez a kis hajlitott csövecske.

(#14) Crion


Crion
aktív tag

ha netán valaki látna ilyet bótba, az szójjon, hogy hun, és hogy mit kóstál :)

(#15) biker válasza Bonika (#9) üzenetére


biker
nagyúr

ahha, értem...

tehát a párhuzamos falú csőbe befújt levegőt a nagy Jedi erő a cső falára tapasztja, és nem tud leválni róla...

LOLLLLL


Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Na most még fölhozom egy kicsit aztán elmegyek haza.
Hétfőig csak mond valaki okosat.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#17) Yakooza válasza ISZOLE (#1) üzenetére


Yakooza
csendes tag

Hali!

Én még régebben barkácsoltam magamnak egy ilyen rendszert, és nem értettem, hogy a nagyok miért nem alkalmazzák ezt a technikát. Gondolom ebből rájöttél, hogy én azt tapasztaltam, hogy jobb. Ezt a megoldást, csak azzal tudtam űberelni, hogy nem 1, hanem 2 ventit raktam a csőbe. Első venti kb. 1,5cm-re a bordától, a második pedig kb. 4,5cm-re az első fölött. A ''csövet'' sima ipari nyáklapból ragasztottam, és elég brutális kinézete volt. Csináltam hozzá egy ''távtartót'' is, hogy ne szaggassa le a súly aza alaplapi pöckömet. Jó kis hűtés volt. Csöndes, és megbízható.

Remélem segítettem.

Hali: Yakooza°

(#18) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Szerintem egy kicsit túl van misztifikálva a dolog :-(
Ennél véleményem szerint jóval egyszerěbb a történet. :-)
Amennyiben a hětô közel van a bordákhoz, és ráadásul még azzal párhuzamosan helyezkedik el úgy a hětô által keringtetett levegô a lehetô legrövidebb utat igyekszik megtalálni, azaz egy hurkot ír le a venti körül. Ez egy egyszerě áramlási tulajdonság.
A jelzett megoldással két legyet üthet az ember egy csapásra.
1. A hurok effektus felborul. Ezzel a megoldással a környezô levegôvel jobban tud elegyedni, cserélôdni a felmelegedett levegô, ki tud alakulni egy természetes áramlás a venti körül, azaz nem ugyanazt a levegôt fújja vissza a bordákra, ennek betudhatóan jobban hět a cucc,
2. Valamint azáltal hogy a hětô távolabb kerül a bordáktól a mögötte lévô térben ki tud alakulni egy egyenletesebb áramlás, aminek köszönhetôen valóban csökkenhet a ventillátor keltette árnyékolás. :) :-)
Arra hogy csendesebb üzeměvé válik ezáltal a venti nem tenném fel a fejemet, de az biztos hogy egy hôérzékelôs ventinek jobb hatásfokú hětésnek köszönhetôen elég lehet kisebb fordulatszámon is üzemelnie.
Visszanézve egy kicsit hosszúkásra sikeredett de remélem hogy annál kielégítôbb is... :)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#19) atus válasza ISZOLE (#1) üzenetére


atus
senior tag

A kép szerintem butaságot mutat. Az szép, hogy megszünteti a venti holtterét, de a borda közepén lefele áramló levegőt át is fújja az 1cm vastag talpon?
:t

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#20) biker válasza atus (#19) üzenetére


biker
nagyúr

hát mindenképpen jobb lenne egy 8centis venti, 6centis kimenettel, és akkor a közepén a holttér megszűnne, mert a kersztmetszett csökkenése miatt a levegő torlódik...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) atus válasza biker (#20) üzenetére


atus
senior tag

Akkor viszont visszafogná a ventit, az erőlködne, kifújna a lapátok meg e keret közti résen, és közben jó nagy zajt csapna. Nekem igazából az ábrával van bajom, mert az mutat hülyeséget. A megoldás ettől függetlenül nagyon jó lehet, csak a Thermaltake-től mexokott cukormázzal átitatva tálalják a dolgot, és ez visszatetsző picit.
De amíg ki nem próbáltam, inkább nem mondok ítéletet felette...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#22) guess.who válasza atus (#19) üzenetére


guess.who
senior tag

Ha már azt a topicot említetted: kipróbáltátok azóta a cuccot? Mert oda végül nem került bele semmiféle tapasztalat leírása, de kíváncsi lennék rá, hogy mennyire hasznos, és hogy azóta van-e belőle a kereskedőknél?

(#23) atus válasza guess.who (#22) üzenetére


atus
senior tag

Kaptam tesztpéldányt, de még nem került rá sor. Felvételi miatt nincs 2 szabad percem... (karneválra igen :) Ha még ezen felül hasznos is, akkor főnyeremény!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#24) MaTT válasza atus (#19) üzenetére


MaTT
aktív tag

Hadd vitatkozzak egy kicsit :)
Nem értem, hogy miért lenne rossz az ábra. SZtem azt akarja ábrázolni hogy a borda közepére is eljut a friss lég, onnan meg ugyanúgy mint a széleken a borda oldalán távozik.Miért rekedne meg középen a levegő?
Szerintem..

Keep the rubber side down!!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Csövesmod (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.