Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csörög a telefon a maxtor vinyómban? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) IgaziFidó


IgaziFidó
csendes tag

Üdv!
Szombat reggel bekapcsolom a gépet, erre bootolás közben elkezd csipogni a vinyóm (Maxtor Diamondmax Plus 9, 80G, 7200Rpm), mintha a telefon csörögne, aztán nagy nehezen a szokásos Maxtor 6Y.... helyett valami Maxtor Calypso-t talált, persze win nem töltődött. Sokadik próbálkozás után vinyó másik gépbe, ott is ugyanez a helyzet. Haverom mondta, hogy az ő Ibm vinyója félnapos fagyasztás után életre kelt, hát én is megpróbáltam, és láss csodát, az első bekapcsoláskor még csipogott, a másodikra beindult, és azóta is megy. Sikerült mindent lementenem róla, és azt hiszem mehetek vinyót venni. A garanciája meg kb. 1 hónapja járt le.
Fidó

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

köszönjük hogy segíthettünk.

(#3) Skót válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


Skót
aktív tag

Hamár nyílt egy ilyen topic akkor írok ide és nem csak a nyíregyibe panaszkodok:(
Egy ugyanilyen vinyó (sata-s) jácotta velem el azt hogy fogta magár és a nyagyobb (70gb-os) partíciórol eltüntetett 60gb adatot, de a partíció maratt...
Vajon mit tehetek ezzel?
Próbáltam egy GetDataBack for NTFS-t de az azt írta hogy Unlicensed és ezért nem tok kimásolni semmit:O:(
Mit tehetek még?


[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#4) _Volkovy_ válasza Skót (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

szerzel hozzá crack-et..

(#5) Mosqu!to válasza Skót (#3) üzenetére


Mosqu!to
addikt

''Vedd meg'' a GDB-t :)
Volkovy: ennek nem itt a helye ;]

[Szerkesztve]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6) Skót válasza Mosqu!to (#5) üzenetére


Skót
aktív tag

kinek van ara mittom én mennyi dollárja?
hát akkor búcsú az adatoktól:O

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#7) Mosqu!to válasza Skót (#6) üzenetére


Mosqu!to
addikt

ehh... ne legyél már ilyen buta... szerinted a '' jel mire való?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#8) Skót válasza Mosqu!to (#7) üzenetére


Skót
aktív tag

khmkhm mél khm khm:))

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#9) Mosqu!to válasza Skót (#8) üzenetére


Mosqu!to
addikt

mail back

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#10) realist válasza Mosqu!to (#5) üzenetére


realist
őstag

skót, nem vesz meg semmit:D

(#11) Skót válasza realist (#10) üzenetére


Skót
aktív tag

hehe:))
Mosqu!to : még nem jött

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#12) Skót válasza Mosqu!to (#9) üzenetére


Skót
aktív tag

És még most sincs itt közel 20 perec elteltével:(:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#13) Skót válasza Mosqu!to (#9) üzenetére


Skót
aktív tag

Átdobnád mégeccer?
Mert valsz nem sikerült a küldés!
Mélcímem az adatoknál!
de az egyszerűség kedvéért :smasher@chello.hu :)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#14) Skót válasza Skót (#13) üzenetére


Skót
aktív tag

még egy kérdés:
Ilyneko amikor visszaállításra várnak adatok!
lehet arrol a vinyóról valamit olvasni?
mm a megmarattak közül 8telepített játék megmaratt és ezért kérdem!
Esetleg a másik partíciójáról?
nem tesz ez kárt a láthatatlan adataimnak?

Mosqu!to: még mindíg nem jött meg a méled...

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#15) Mosqu!to válasza Skót (#14) üzenetére


Mosqu!to
addikt

talán most.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#16) burgatshow válasza Skót (#14) üzenetére


burgatshow
veterán

A vinyót azonnal szedd ki vagy legalább húzd le, keríts egy másik gépet arra tedd fel a _megvett_ GDB-t és a vinyódat dugd fel slave-re majd szépen mentesz!!

Azért ne használd a vinyót, mert ha valami beír abba a szektorba akkor az adatoknak végleg lőttek!

(#17) Skót válasza burgatshow (#16) üzenetére


Skót
aktív tag

az a mókás hogy ez egy satás vinyó és nincs más vinyóm amire akár csak egy win ME felférne...
És mivel satás ezért nem tom slaver-ra tenni legfejjeb azt mondom a gépnek hogy ne erről bútoljon!
Vlószínüsítem hogy nem ír oda semmi mivel ez egy partíció de azért emgfogadom a tanácsod és lehet hogy holnap vinyóvásárral kezdek!

Mosqu!to:még most se jött pedig megincsak egy 20 perecet vártam legalább...
Megpróbálnád a Smasher@vipmail.hu-ra küldeni?
hátha a chello hülyült meg...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#18) drpele válasza IgaziFidó (#1) üzenetére


drpele
senior tag

Nekem kb. 2 hónapja bedöglött egy Hitachi 180 Gxp winyóm aminek szintén lejárt a garija a halála előtt 1 hónappal. Na mondom f@sza... Lementettem róla az összes adatom utána végleg megadta magát.
Lévén vesztenivalóm nincs megpróbáltam a hitachi supportot, mit ajánlanak ilyen esetben. Kértek tőlem egy szla másolatot, a válaszmailben pedig kaptam tőlük egy RMA numbert amivel visszaküldhettem Hollandiába a winyót. Garancia lejárta után kicserélték a döglöttet egy vadi újra...
Lehet, hogy csak mákom volt, de szvsz 1 próbát megér...

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#19) Dave™ válasza drpele (#18) üzenetére


Dave™
nagyúr

nem pite. Maxtorék sztem max kiröhögnének... Nincs akkora kapacitása a postának, hogy elbírja a visszaküldött winyókat;]

(#20) Skót válasza burgatshow (#16) üzenetére


Skót
aktív tag

Ha már így vinyókról tárgyalunk akkor az mitől lehet hogy van egy vinyó(ugyancsak maxtor 2b020h1110511 számmal)amit ha beteszek (vagy bárki más) a gépembe akkor a biosz/windows látja sőt még ha másolni akarok rá azt is elkezdi majd leáll a másolás és a fájl olvashatatlan lesz és a fájlnévben odanemillő krix-kraxok jelennek meg!
Erre esetleg egy megoldást?
egyszerű elektronikacsere?
vagy a feje bolondult meg?
Ezen kivételesen semmi fontos adatom nincs de jó lenne életre kelteni mert ugye 20gb az mégiscsak 20gb:))

Mosqu!to :
Még mindíg semmi
Valahol hiba van a rendszerben mert a méled nagyon nem akar megérkezni...:(

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#21) drpele válasza drpele (#18) üzenetére


drpele
senior tag

Jah igen, két dolog kimaradt az irományomból:
1.)A winyó már a hitachi warranty-check-je szerint sem volt garis.
2.)Az első mailben elküldtem nekik azt a hibakódot amit a HGST drive fitness tool adott. Bár ez a kód lehet, hogy valami gyári hibára utalt és azért volt a csere.


[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#22) Skót válasza burgatshow (#16) üzenetére


Skót
aktív tag

Másik kérdés is felmerült!
Ha kikapcsolom a gépet ezek az adatok nem vesznek el?
Lévén hogy így is a ''levegőben lógnak''

Mosqu!to : Méled megjött válasz ment

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#23) Flashy válasza Skót (#22) üzenetére


Flashy
veterán

olvass utána a winchesterek működésének valahol

(#24) Skót válasza Flashy (#23) üzenetére


Skót
aktív tag

:))

jó, tudom nem túl szakszerű meg nem is értek hozzájuk dehát így tudtam megfogalmazni mit gondolok!
Meg azt azért tudom hogy mágneses elven megy a dolog de most hogy így hipphopp csak eltűnt !menet közben! a vinyóról jónéány cucc az is bennem van hogy végleg eltűnhetnek ha kikapcsoloma gépet (nagyon valószínű hogy alaptalan félelem de azért rákérdeztem)
Hamár benéztél tudnál mondani egy jó forrást ahol utánaolvashatok a vinyók működésének?:)
mosmár kezd érdekelni miért szálhatott el a vinyómról a cucc és hátha megértem
ha többet tudok az adattárolók lelki világáról:)


[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#25) naga válasza Skót (#20) üzenetére


naga
senior tag

engedj rá egy powermax vagy diag-ot, ezt a maxtor honlapjáról tudod leszedni egy full teszt után általában kiderül, hogy menthető-e vagy sem.

(#26) Skót


Skót
aktív tag

UP

Még mindíg várok megoldási lehetőségeket!

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#27) burgatshow válasza Skót (#22) üzenetére


burgatshow
veterán

Hogy egyszerűen válaszoljak a mágnes fogja az adatod! :D

Ergo ha lehúzod nem vesznek el, mert nem elektro mágnes van bennük!

Vagy amikor a hosszabítót lekapcsolod az olyan mintha lehúznád a vinyót! :D

(#28) Skót válasza burgatshow (#27) üzenetére


Skót
aktív tag

Hellóka mindenkinek!
Nos a vinyó lehúzva és egy másik vinyóról vagyogatok, de sajna nem találtam sehol olyan normális progit amivel vissza tudnám nyomni!
Esetleg ha valaki ajánl valamit akkor itt (vagy emailban:P ) hozzátehetné hogy esetleg honnan szedhető le!

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csörög a telefon a maxtor vinyómban? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.