Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Csodálatos fagyás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dev0


dev0
csendes tag

Hali!

Az lenne a baj h lefagy a gép és nem tudom miért.
Így néz ki egy ilyen fagyás:

Az az ATI-s üzenet azért van ott mert kiszedtem a videókártyát, így az alaplapon lévő integrált cuccról megy most. Azért szedtem ki a vidkarit h azt kizárjam mint hibaforrás. Na hát ki lett zárva mert így is szar.
Egy ilyen csodálatos fagyás után csak a reset segít, ilyenkor vagy be se kapcsol a monitor vagy egy ilyen jön be:

És itt megáll.

Na gondoltam lehet szar a Vista vagy valami driver vagy fasztudja, beraktam egy Windows XP Mini PE nevezetű boot CD-t, hátha avval is lefagy és akkor nem a rendszer a rossz.
Hát lefagyott:

Reset után a következő csodálatos, szinte művészi kép fogadott:

Semmi más, megnyomtam resetet, és pár másodperc múlva a mikor bekapcsolt a monitor ennyi jött be.

Memóriára gyanakszok, de talán proci is szar lehet. Meg mi az h benyomo a bekapcsoló gombot, hallom h felpörög a SATA vinyó, és így ennyi. Monitor sokszor be se kapcsol, semmi sípolás vagy prüttyögés.
Táp 300-asról 400-asra lett cserélve 1 hónapja kb. Mert már akkor is szarakodott de nem ilyen sűrűn. Aeeól nincs pontos kórtörténetem mert nem enyém a gép. Viszont én raktam össze és én is telepítettem és akkor még 300-as táp volt benne és órák hosszat játszottam UT3-at 2 napon keresztül és semmi baja nem volt. Aztán elkezdődtek a problémák az ismerősnél pár hétre rá. Az h újraindulgatott. Akkor a szervízbe vagy nemtomhol raktak be neki egy nagyobb tápot. Már akkor sejtettem h semmi értelme mert mondom nekem is bírta full terhelésen.

DVD írót is lehúztam ugyanúgy szar.
Ha a vinyó lenne a szar akkor legalább addig eljutna bootoláskor h kiírja h nem jó a vinyó, vagy ilyesmi. Nem?
Vidkarit már kiiktattam mint mondottam.
Más nincs a gépben.

Memória vagy proci lehet a szar. 2db 1GB-s 800-as kingmax van benne.
Meg egy 6000+ -os proci de azt a képen látjátok is.

Memóriákkal bűvészkedtem, csak egyiket csak másikat, csak egyik slot csak másik slot. Aztán egyik variációval bírta egy csomó ideig. Akkor azt hittem h szar volt az a modul. Aztán csak a másikat használtam de aztán avval is produkált egy ilyet. Lehet valamelyik slot rossz. Alaplap: Gigabyte GA-M61SME-S2

Na szóval az egyik memóriára gyanakszom csak már összekevertem a variációkat h most melyik volt jó melyik slotban és az a baj h egy ilyen kifagyás után kb 10-20 percig be se lehet kapcsolni a gépet mert egyszerűen a monitor se kapcsolódik be meg semmi. Aztán gondoltam addig megírom ezt az üzit, lehet a képek láttán azt mondjátok h ez biztos processzor probélma.

Remélem érthető és nem volt túl terjengős.
Köszi aki tud segíteni.

(#2) joi29 válasza dev0 (#1) üzenetére


joi29
őstag

-Ezért kár volt...mindegy az Azonnali VGA-s kérdések órájában
vagy az Azonnali alaplapos kérdések órájában biztosan segitenek.
-Egyébként szerintem is valamilyen memória hiba okozza a bibit.

[ Szerkesztve ]

(#3) ANT válasza dev0 (#1) üzenetére


ANT
őstag

Másrészt jobb lenne, ha nem óriásplakát méretben nyomnád a képeket.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4) BioNiCMaN válasza dev0 (#1) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Elsőre aztbmondtam volna, hogy a VGA memóriája adta meg magát, de azt mondod, hogy a VGA-t kiszedted és az alaplapival is ezt csinálja, szóval akkor nem az. :F

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5) Thrawn


Thrawn
félisten

Köszönjük a linkeket, ezt zártam.

dev0: Ekkora képeket linkként rakj be ha kérhetem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Csodálatos fagyás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.