Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Én néztem a ASRock B650 LIVEMIXER alaplapot, plusz ez a kártya hozzá(nem tudni mennyi lesz,de olcsó biztosan nem). Akkor inkább már vennék egy ASRock X670E STEEL LEGEND alaplapot. :)

Ok, kapsz vele 2db NVMe helyet, USB portokat és lant!

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) .mf


.mf
veterán

S hol maradnak a DDR4 foglalatok, ASRock? ;]
Ó, hogy régen miket össze nem variáltak...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Heeken


Heeken
tag

DDR1 - DDR2
AGP - PCI-E

Ezen volt aztán minden, mi szem/szájnak ingere :DD

(#4) Televan74 válasza .mf (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Jó kis 939 lapba tehető AM2 kártya!

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Synthwave válasza Televan74 (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De a Socket 754 ÉS Socket 939 foglalatokkal szerelt deszkájuk sem volt gyenge.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Fjoe válasza Synthwave (#5) üzenetére


Fjoe
tag

Csak nem ezekre gondolsz?
[link]
:)

(#7) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nem totál hülyeség, mert bár nagy választék van alaplapokból a piacon, de legtöbbnek megegyezik a konfigurációja a portok kapcsán.

Aki egyszerre szeretne 10 GBit LAN-t, 2. LAN-t, több USB-C-t, + M.2-t annak jó ez a bővítő ahelyett, hogy külön kártyákkal kelljen felbővíteni a gépet.

Azért nem tökéletes a dolog, mert pl bár a kártya ad +2 SATA csatit, az alaplapon alapból csak 2 van a szokásos 4 helyett. Illetve az alaplapon lévő harmadik M.2-t nem lehet együtt használni a harmadik PCI-E csatival, szóval ha szeretnél 5db M.2-t akkor a bővítőkártyát a VGA mellé kell rakni ami rontja a hűtést.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Synthwave válasza Fjoe (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nein, erre.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) kopi72 válasza Heeken (#3) üzenetére


kopi72
aktív tag

foleg a pukkanos/puposodos kondik szepek benne

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#10) Fjoe válasza Synthwave (#8) üzenetére


Fjoe
tag

Úgy látom 2004 nyara nagyon mozgalmas volt az ASRocknál :D

[ Szerkesztve ]

(#11) OgreImre válasza Synthwave (#8) üzenetére


OgreImre
senior tag

a hozzászólásokat is érdemes átfutni :)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#12) Cythyel válasza Synthwave (#8) üzenetére


Cythyel
senior tag

nekem egy K8 Combo-Z-t sikerült leakasztani :DDD 8 kondit cserélnem kellett a procc foglalatoknál, most szépen működik

(#13) fatpingvin válasza Heeken (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

ilyenem a mai napig van, a legutolsó alaplapok egyike ami natív AGP-t tud és emellett van PCIe is. ráadásul Yorkfield Xeonokkal is működik. Érdekes egy konfig volt egy négymagos Xeonnal, 4GB DDR2 rammal, egy Matrox G550 videokártyával, egy SAS HBA-val a PCIe slotban meg a PCI buszon még pár egyéb eszközzel (gigabit Ethernet, firewire meg asszem valami dekóderkártya)

ami a cikket illeti, emelem kalapom az Asrock előtt, nem hittem hogy valaha fogok még bármi érdekeset látni x86-os desktop fronton

már csak az a jókérdés hogy az a köldökzsinór kábel pontosan mit is visz magával, SPI és I2C az még sima dolog, gyakorlatilag bármelyik alaplapon kidrótozható egy tüskesorra.

rendkívül kíváncsi vagyok hogy ez a kártya milyen életjelenségeket fog tudni mutatni egy bármilyen lapban. ez hogy konkrétan egy AMD chipset beszerezhető egy különálló PCIe bővítőkártyán ez rendkívül érdekfeszítő.

ha lenne rá lehetőségem már rendelnék is be egyet azzal a deklarált céllal hogy életre verjem egy Intel alaplapban :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#14) Sanchez638 válasza Synthwave (#8) üzenetére


Sanchez638
addikt

478 & 775 sem volt gyenge.. :D Nekem csak az amd variáns volt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#15) Dragon3000 válasza .mf (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mit érnél a ddr4 foglalattal, amikor a memória vezérlő most már a cpu-ban van és csak ddr5-t kezel? Régen egyszerűbb dolga volt, mert vagy az alaplapon volt még a memória vezérlő, így könnyen tudott olyant kiadni, amin két féle memória foglalat is volt, vagy a cpu-ba integrált vezérlő mindkét típust kezelte.

(#16) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Engem csak az a kérdés kínoz, hogy a 650-es lap, meg a kiegészítő kártya együtt drágább-e, mint egy beszálló/közepes Asrock 670-es deszka?

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#17) fatpingvin válasza muxi-muxi (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

valszeg igen de ugye itt nem is az a lényeg...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) kriszpontaz válasza Televan74 (#4) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Volt ilyen lapom annak idején, (939Dual-VSTA) csak ezt a kártyát nem lehetett kapni sehol. :( íhy lett AM2-re ugrás alaplapcserével.

[ Szerkesztve ]

(#19) fatpingvin válasza Fjoe (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezen jól látom hogy KÉT AGP slot van?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) FoxiestFox válasza fatpingvin (#19) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csak fizikailag. Az egyik a CPU-t fogadó kártyának kell, a másik valódi AGP.

(#21) fatpingvin válasza FoxiestFox (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

nézd meg jobban az elsőt. nyilván nem a CPU adapter board csatlakozójára gondolok hanem arra a két slotra ami a két oldalán van

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) Pikari válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


Pikari
őstag

Az intel processzorokban a DDR5 mellett van még natív DDR4 vezérlő is [link] . Az AMD procikban már nincs ddr4, de a ddr5 vezérlő visszafele kompatibilissá tehető a ddr4 memóriával némi extra vezérlő logika beiktatásával. [link]

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#23) fatpingvin válasza Pikari (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez egy nagyon szuper kártya csak két probléma van vele amik közös tőről fakadnak: egy ilyen adapter csak egy modult tud kezelni, és egy ilyen kártya esélyesen árban csak addig versenyzett amígy a DDR5 nagyon újnak számított.

ha egy ilyen adapteren lenne KÉT DDR4 slot úgy már lenne értelme, kapacitás szempontjából is.

szerk: figyelmesebben végigolvasva és végignézve a képeket, ez valójában csak egy mechanikai illesztő amin van egy tápáramkör. a DDR4 kompatibilitást valójában maga a memóriavezérlő intézi egy speciális üzemmódban. pedig már reméltem hogy ez is olyan lesz mint a POWER8 procik Centaur chipje vagy azok az egzotikus SDRAM-RDRAM adapterek amin volt egy teljes memóriavezérlő/protokollfordító glue logic chip

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) Pikari válasza fatpingvin (#23) üzenetére


Pikari
őstag

Ő alaplapra kívánta a ddr4 foglalatot, gondolom az kevésbé költségnövelő tényező, mintha csak ezért egy külön pcb kellene.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#25) Pikari válasza fatpingvin (#23) üzenetére


Pikari
őstag

valóban, ez tényleg az intel belső ddr4 memóriavezérlőjét használja. azt hittem, hogy fordítóchip van rajta, és amd-vel is működik, de ezekszerint tévedtem, és csak intellel működik ez a módszer

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#26) FoxiestFox válasza fatpingvin (#21) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tényleg, összekevertem melyik a rendes agp, melyik a furaság.

(#27) Dragon3000 válasza Pikari (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy fatpingvin írta ez csak egy átalakító foglalat, ha a vezérlő nem kezeli a ddr4-et, akkor ezzel sem fogja.

Nem kívántam alaplapra, csak reagáltam, hogy miért nincs ilyen megoldása az asrocknak. Intel oldalon lenne rá lehetőség, de ott se élnek ezzel, mindenki külön alaplappal oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#28) Fjoe válasza fatpingvin (#21) üzenetére


Fjoe
tag

Az elsőnél jól láttad a 2db AGP-t, de ha jól értem, akkor a cpu foglalatokhoz vannak rendelve:

K7Upgrade-880
Slots:
ASRock K8 Bridge Port (Orange-colored): Flexible Socket754 upgrade interface for ASRock 754Bridge card(optional)
- AGP1: AGP8X slot for socketA(462)
- AGP2: AGP8X slot for socket754
- 3 x PCI slots( PCI 2.3 compliance)

(#29) Pikari válasza Dragon3000 (#27) üzenetére


Pikari
őstag

úgy látszik, hogy csak egy kínai vállalatnak van ilyen [link]
aliexpressről vagy hasonló kétes helyekről talán meg lehet rendelni

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#30) Pikari válasza FoxiestFox (#26) üzenetére


Pikari
őstag

Azt egyszer én is összekevertem. Csak én bele is tettem az agp videókártyát, és be is kapcsoltam ;]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#31) FoxiestFox válasza Pikari (#30) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De hát fordított a slot, megfordítottad a kártyát is? :F

(#32) Pikari válasza FoxiestFox (#31) üzenetére


Pikari
őstag

Ami nekem volt, azon nem volt fordított a slot, csak el volt tolva. A számítógépház hivatott volna arra a feladatra, hogy megakadályozza az agp kártya véletlen behelyezését, csakhogy én az asztalon raktam bele a videókártyát.
Az hiszem, ez a modell volt, de már nem vagyok benne biztos: [link]

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#33) yagami01


yagami01
aktív tag

Nem rossz ötlet. Ilyet akár külön is lehetne árulni, több gyártónak is, több lapot támogatva. Biztos lenne akinek már az M.2-es bővítők miatt megérné :)

(#34) FoxiestFox válasza Pikari (#32) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:DDD És az sem tűnt fel, hogy a rossz slotba téve a vga több centire kiáll a lap széléhez képest?
Működött még utána a gép? Remélhetőleg azért gondoltak tervezéskor arra, hogy lesz aki kipróbálja.

(#35) Pikari válasza FoxiestFox (#34) üzenetére


Pikari
őstag

Azért nem tűnt fel, mert akkor jött 6-7 db alaplap, köztük ez, és hamar le akartam tesztelni mindet. Hamar egyesével a kezembe vettem őket, 5 másodpercet szántam arra, hogy az esetleges külső sérüléseket szemügyre vegyem (pl van -e rajta felrobbant kondi, stb) aztán raktam őket egyből a tápra, ramot bele, és teszt.

Nem történt semmi, szerencsére. Nem kapcsolt be, csak kattant egyet a táp. Nézegettem, hogy mi történik. Áramtalanítottam, aztán újra. És megint. És újra. Akkor látom, hogy valahogy az az AGP kártya nincs jó helyen :D Szerencsére minden alkalommal leoldott a zárlatvédelem a tápegységben. A videókártyát a megfelelő portba téve már bekapcsolt az alaplap. De sajnos teljesen halott volt, kb 6 db kondenzátor teljesen púpos volt, részben szét volt nyílva. De nem amiatt, hogy rossz helyre raktam a videókártyát, hanem látszott rajta, hogy már egy ideje rohadnak a kondik, az elektrolit rá volt rohadva már az alaplapra alattuk. Úgy döntöttem, hogy nincs értelme kínlódni vele, és elajándékoztam inkább.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#36) .mf válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


.mf
veterán

A humorérzéket az értelmező szótárban a H betűnél keresd ;]
Látom neked nem jött át. Az Asrock régen arról volt híres, hogy néha elég abszurd fából-vaskarika megoldásokat csinált azoknak, akik nem akartak egy teljes upgrade-et, platformváltást egyben lenyomni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) Sonja


Sonja
veterán

Nekem egy 939Dual-SATA2 lapom volt tőlük. Kellemesen tudtam AGP kártyáról PCIe-re váltani. Meg voltam elégedve vele. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#38) atgyuric válasza Televan74 (#4) üzenetére


atgyuric
csendes tag

Anyám örökölte meg ezt az AM2-es deszkámat, 900Ft-ért vettem a proci átalakítót anno :D
Mai napig használja gond nélkül....

(#39) DraXoN válasza kriszpontaz (#18) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Majdnem annyiba került anno a kártya mint egy új alaplap... nekem nem, de osztálytársamnak anno volt ilyen.. inkább eladtuk a régit és vettünk újjat (már AM2-lapot), jobban kijöttünk anyagilag. Talán az ár miatt is, nem sok helyen tartottak bővítőkártyát (bár eleinte volt 1-2 helyen). Mindenesetre érdekes koncepciók voltak :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#40) DraXoN válasza fatpingvin (#19) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A felső az "alaplapi cpu" (chipszethez) tartozó AGP, a sárga slot a CPU-Upgrade kártyáé, ha az használatban van, blokkolja az felső AGP-t, de nem is menne mert akkor úgy is a bővítőkártya kapja meg a dolgokat, az meg az alsó AGP-porthoz volt bedrótozva. (vagyis lejjebb került olyankor a VGA).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#41) fatpingvin válasza DraXoN (#40) üzenetére


fatpingvin
őstag

akkor jól sejtettm hogy nem valami rendhagyó dual-AGP konstrukció :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#42) DraXoN válasza fatpingvin (#41) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem :) nem hiszem, hogy lehetséges lett volna az AGP eléggé direkten drótozott volt.

Anno nekem is volt ilyesmi asrock "hybrid" lapom [link], igaz nem ennyire extrém módon variálható fajta, de jó volt arra, hogy úgy 2 év alatt AGP-ről PCI-re és DDR1-ről DDR2-re váltsak (diák zsebpénzből, sok "lemondással", mert amit ebédre kaptam pénzt inkább félrekatam, és "éheztem" helyette, hogy fél év után legyen erre-arra valami :DDD ).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#43) Synthwave válasza DraXoN (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"és "éheztem" helyette, hogy fél év után legyen erre-arra valami"

Ne aggódj, ahogy a világban haladnak a dolgok, hamarosan nosztalgiázhatunk. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) fatpingvin válasza DraXoN (#42) üzenetére


fatpingvin
őstag

tisztában vagyok vele, ezért is lepett meg. az AGP architekturális okokból kifolyólag csak egy példányban tud szerepelni egy közös memóriateret használó rendszeren.

ééés van egy ugyanilyen lapom :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.