Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gale


gale
csendes tag

Adott egy Maxtor 160GB HDD, rajta 2 db partíció

Az adatmozgatási/másolási sebesség irtó lassú, pl. egy 700 mb avi fájlt 5 perc alatt pakol át egyikről másikra.

Tanácsot kérek!

Szabad hely több mint 10GB van, Asus k8vx lap, 2x512MB RAM

Help!!!

[Szerkesztve]

(#2) Dufresne válasza gale (#1) üzenetére


Dufresne
addikt

Esetleg egy töredezettségmentesítés?
Vagy XP saját IDE driverjének via-sra cserélni, vagy ha a via-s van fenn, akkor vissza XP-re... :F

(#3) föccer válasza gale (#1) üzenetére


föccer
nagyúr

Megnézni, hogy milyren állapotban van a vinyó: [link]

Milyen módban kezeli a Win a meghajót?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4) gale válasza Dufresne (#2) üzenetére


gale
csendes tag

Defrag OK

Ezt az IDE-VIA témát nem értem. Hol keressem ezt a beállítást?

(#5) gale válasza föccer (#3) üzenetére


gale
csendes tag

Köszönöm a tippet. Lefuttatom ezt a HDD monitoring progit és visszajelzek.

A kezelési módot nem tudom. Milyen módok lehetnének egyébként?

(#6) The DJ válasza gale (#5) üzenetére


The DJ
addikt

PIO vagy UDMA

Ha PIO, akkor lehet lassulás.

Vezérlőpult/Rendszer/A bejövő ablakban a Hardver fül/Eszközkezelő/IDE ATA/ATAPI Vezérlők/Elsődleges,Másodlagos csatornára katt és a Speciális beállításoknál a Jelenlegi átviteli üzemmódot nézd meg a vinyódnál.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) Sanya válasza gale (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez olyan 2,3 mega/sec magyarul a vinyód pio4- üzemmódban van. állítsd ád udma-ra a sajátgép jobb klick tulajdonságok, hardver fül eszközkezelő- itt ide/atapi eszközkezelők

az elsődlegesre jobb klick, tulajdonságok, speckó beállítások,

átvitel módja: ha rendelkezésre áll, akkor udma.

ezután restart, és ugyanide menj
ha még mindig pio módot ír ki, akkor távolítsd el ezeket az eszközöket, a vinyót is a merevlemezek alól, és indítsd újra a gépet. újraindítás után még egyszer kéri az újraindítást, tedd meg, és ezután csekkold le megint a másolási sebességet. ha még mindig lassú, akkor nincs fenn az ide vezérlő, vagy pedig vannak rossz sectorok a lemezen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) Dufresne válasza gale (#4) üzenetére


Dufresne
addikt

Alapból ugye az XP a saját driverét használja az IDE csatornákhoz, amin vannak mondjuk a vinyók, meg az optikai meghajtók. Ennek mondjuk alapból így kéne kinéznie: [link], persez az nforce3 az nálad biztos nem lesz.
Ha nem így néz ki, akkor valószínű feltelepítetted a via4in1 driverét, amit adtak az alaplaphoz a CD-n. Ha ez áll fenn, akkor az egyik Ide csatornára, ami ottvan, nyomsz egy illsztőprogram frissítést és ott manuálisan kiválasztod a XP sajátját.
Viszont, ha így néz ki, mint ahogy linkeltem, akkor felrakhatnád a lap mellé adott cd-n lévő chipset drivert.

(#9) Dufresne válasza Sanya (#7) üzenetére


Dufresne
addikt

Na ja, akár ez is lehet a megoldás, ezt kifelejtettem :R

(#10) Gabás válasza gale (#5) üzenetére


Gabás
addikt

hát, kipróbálhatod a javasoltakat, de a két partíció közti adatátvitel elméletileg és gyakorlatilag is kisebb (pontosabban a fele) lesz a külső adatátvitelnél

mondjuk udma-ban az általad adott érték kétszerese (5mb/sec) érhető el.


[Szerkesztve]

(#11) gale válasza Dufresne (#8) üzenetére


gale
csendes tag

Srácok, köszönöm a gyors segítséget, egy csomó új dolgot tanultam most. Szenzációs ez a PH közösség :C Elképzelem, hogy fórumok nélkül mekkora sorok állnának a szervizek előtt!

Most a mh-en vagyok, de hazamegyek és nekiállok a PIO vadászatnak :D

Igen, via4in1 drivert telepítettem anno. Ezt lecserélem az XP sajátra.

(#12) föccer válasza Gabás (#10) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem egészen a fele. A seekwlés is időbe telik, amíg az egyik clusterről átmegy a másikra. 2 vinyó estén <jó esetben> nincs ez az idő, mert sorban, egymás után írja a szektorokat és clustereket.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13) gale


gale
csendes tag

Nem értem, mire jó a PIO, ha lassú és mindenki letiltja?

(#14) föccer válasza gale (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Arra jó, hogy minnél lassabb az adatátvitel, annál nagyobb biztonsággal lehet az adatot továbbítani. Pl ha hosszabb IDE kábelt használsz, akkor nem tudod akkora sebességgel használni a vinyót miintha rövidebb kébeled lenne <interferenciák miatt>. Ha a win úgy ''érzi'' hagy nagy az adatok instabilitása, akkor szokta átállítani a vinyókat PIO módba. Ezzel védve az adatok biztonságát.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15) gale válasza föccer (#14) üzenetére


gale
csendes tag

Aha, ... és lekapcsolás után Windows ismét visszaállíthatja?

(#16) föccer válasza gale (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos nem. Bár ebben nem vagyok biztos, inkább kérdezs meg moommant ebben a topikban :[link]

Úgy tudom, hogy ha vissza lehet állítani, akkor azt manuálisan kell megtenni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) gale


gale
csendes tag

Srácok, betekintettem az elsődleges IDE cstorna beállításra és ezt találtam:

0-s számú eszköz
Átvitel módja: a rendelkezésre áll, akkor DMA
Jelenlegi mód: PIO

1-s számú eszköz
Átvitel módja: a rendelkezésre áll, akkor DMA
Jelenlegi mód: Ultra DMA

Na, most mit tegyek?

(#18) föccer válasza gale (#17) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor megvana bűnös. Az hogy a 0-s eszköz <primari csatorna> PIO módban kezeli a vinyót.

Valahol fentebb már írták, hogy hogyan tudod visszaállítani DMA-ba. Ha elfogadja a DMA-t, és nem veszi vissza a windóz megint pio-ba, akkor menni fog rendesen.
Viszont, ha hiába állítod vissza dma-ba, a a win ismét visszaveszi pio-+ba, akkor a vinyód kezd haldoklani, és sűrgős adatmentés, és vinyó csere jaavallot.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19) Hequila válasza gale (#17) üzenetére


Hequila
őstag

Legegyszerűbb úgy visszaállítani DMA-ra, ha az eszközkezelőből kitörlöd az IDE vezérlőt, és újraindítod a gépet. Újraindításd után automatikusan visszaáll DMA módba.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#20) föccer válasza Hequila (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

A törlés természetesen itt az eszköz eltávolítását jelenti. Mindenképpen ellenőrizd, hogy a ristart után <+ új hardver telepítése után> Milyen módban kezeli a vinyót a Win. Ha dma, akkor nyertél. Ha PIO, akkor vinyó baja lesz.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) gale


gale
csendes tag

A fenti útmutató alapján elvégeztem az IDE eltávolítást, újraindítottam és MŰKÖDIK :DD

Leszámoltam a csúnya PIO-val és most már UDMA-val hasít!!!!!

Srácok, ezer köszönet nektek :R

I love PH!

(#22) fradi81


fradi81
veterán

Hali én is leszedtem, meg felraktam az nvidiás chipset drivert, azóta írtam cd-t és mostmár nem lassú. De mikor indul a win és telepítené az IDE drivert azt írja hogy Az illesztőprogram nem erre a platformra készült. Végülis nem tudja feltelepíteni normálisan.
5let? :)

moto g72, Ninebot d28e

(#23) nor29


nor29
csendes tag

Hi All!

Nekem hasonló a parám, csak nem a PIO miatt. Az en vinyómat DMA-2 re lövi be, és nem akarja változtatni. Megvolt a #7-ben Sanya által említett procedúra vagy 3-szor, de nem lett jobb. Drivereztem is, szal fingom sincs. Ötletek?
(Abit IS7-E2, Maxtor 6y120p0 ata133-8M-7200-dimondplus9, 512 RAM)

(#24) Fauszt válasza nor29 (#23) üzenetére


Fauszt
senior tag

na és az elsődleges vagy a másodlagos ide vezérlőn van a winyód? Van ugyanazon a kábelen a winyó mellett valamilyen másik eszköz? És ha igen akkor az milyen üzemmódban van? Winxp sp2-sed van?

(#25) mr_ricsi válasza nor29 (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Vagy
- nem 80eres IDE-kábelen van a vinyó
- nem a kék színű csatlakozó van az alaplapra dugva
- biosban kézzel lett UDMA2-re állítva
- megsérült a kábel
- alaplaphiba

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) nor29 válasza Fauszt (#24) üzenetére


nor29
csendes tag

SP1, magában van, elsődleges

(#27) nor29 válasza mr_ricsi (#25) üzenetére


nor29
csendes tag

80 eres, kék, a biosban nem lehet kézzel állítani. A kábelt még nem teszteltem, az alaplap meg legyen már jo, novemberben vettem zsir ujan grrrr....

Akkor kábelt cserélek hátha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.