Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maxxi


maxxi
csendes tag

Sziasztok.
A lenti konfigurációmhoz szeretnék tanácsot kérni,hogy mivel tudnám csendesíteni HANGOS gépemet.A gyári procihűtő alapon kb:3500 fordulaton megy ami már így is elég hangos de már filmnézés és letöltés közben előfordul a 4-5000 fordulat játék közben garantált az 5000 de akkor már rezeg az egészgép és a proci hőfoka 65fok.Számtek üzletben ajánlottak zalman cuccokat procihűtő:8-13 vga:7+3 a venti ha kell és egy új táp 400wattos codegen 12-es ventivel 7500ft.
Ajánlottak még proci hűtéshez glacialtech iglo-t(25Db) 3000ft-ért de erröl még nem igazán hallottam de 3.2-es prescottig ajánlják.
A kérdéseim:1.Mit tegyek,hogy csndesebb legyen a gépem a 300 wattos tápom őrült meleget nyomki háátul de nem az tűnik hangosnak,elég a 300watt???
2:Glacialtech hűtőröl mit tudtok félek,hogy esetleg az is 5000 fordulaton működik és hangos.
3.Házba csak egy 8 cm-es venti fúja a levegőt a proci felé kifelé semmi mit lehet ezzel kezdeni/erre gondoltam a tápot hátha az kiszívja a meleget a prociról/.
4.Video kártya is elég melegnek tűnik de gondolom nem ettől hangos a gép kell-e erre hűtés????:O:F



ASUS P4P800-E DELUXE ATX,Sapphire Radeon 9800Pro 128MB TD Lite,PQI RAM 512MB DDR PC3200 400MHz,Intel P4 2,8GHz 800MHz 1MB dobozos


[Szerkesztve]

(#2) Amigo78 válasza maxxi (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

htésnek a Zalmant ajánlom vgara viszont Vga silencer jobb választás codegen tápot ne akkor inkább valami minöségibbet glakialtech jo hütö elég jol is hüt de huzásra már gyenge.... ha viszont egy jobban hütö változatát veszed annak hangos a ventije

(#3) maxxi válasza Amigo78 (#2) üzenetére


maxxi
csendes tag

KELL másik táp szerinted
A procit nem akarom huzatni bőven elég.
Vga hűtő áráról tudsz valamit??


[Szerkesztve]

(#4) Amigo78 válasza maxxi (#3) üzenetére


Amigo78
senior tag

hát ha nem szokot behalni a géped meg stabilak a feszek akkor nem ha igen akkor az én javaslatom valami duplaventis cucc

(#5) Amigo78 válasza maxxi (#3) üzenetére


Amigo78
senior tag

ha a régebbi modelt kaponi még az 1 oyan 4-5 között van de az ujabbak se zalman áruak olyan 6-7k közt

(#6) Calogero válasza maxxi (#1) üzenetére


Calogero
addikt

Glacialtech hutok kozul mindig a pro valtozat a hangos
Itt nezzel korul : [L]http://www.glacialtech.hu/[/L]
Ujdonsag : [L]http://www.glacialtech.hu/turbine.htm[/L]

VGA-ra ajanlom a VGA Silencer-t vagy az Ati Silencer-t (az utobbi dragabb)
[L]http://www.herta.hu/termekek/arctic/vgasilencer.htm[/L] ara: 4500Ft

Hazhutonek: [L]http://www.glacialtech.hu/silentblade.htm[/L]

Tapnak nem artana valami minosegi tap pl enermax, zalman, chieftech (ebbol is van mar 12 centis ventivel szerelt valtozat), coolink.

Ui. ja es minimum 350watt

[Szerkesztve]

(#7) maxxi válasza Calogero (#6) üzenetére


maxxi
csendes tag

Ha a pro a hangosabb akkor nekem inkább a csendesebb kellene de elég jól hűtheti-e a 2.8-ast???
Van valakinek ilyen hűtője???
A gyári hűtőm is valahogy így néz ki.

(#8) Calogero válasza maxxi (#7) üzenetére


Calogero
addikt

GlacialTech Igloo 4360 Light
Ventilátor sebessége (RPM): 1900
Ventilátor levegő szállítása (CFM): 29.2
Zajszint (dBA): 20
Támogatott processzorok: P4 S478 3.0GHz

GlacialTech Igloo 4360
Ventilátor sebessége (RPM): 2400
Ventilátor levegő szállítása (CFM): 35.04
Zajszint (dBA): 26
Támogatott processzorok: P4 S478 3.2GHz

GlacialTech Turbine 4500 (ÚJDONSÁG)
Ventilátor sebessége (RPM): 1900
Ventilátor levegő szállítása (CFM): 29.20
Zajszint (dBA): 20
Támogatott processzorok: P4 Prescott 3.4GHz

Ezek eleg lesznek, foleg a Turbine,de lehet akarmilyen bikahutesed a procin ha nem szellozik a haz jol akkor nem ernek semmit.

(#9) maxxi válasza Calogero (#8) üzenetére


maxxi
csendes tag

ház hűtésre mit szokás berakni mert a hátlapon egy 8 cm-es hely van és slussz mitöl lehet jobb szellőzés a házba.A 12 cm-es táp megoldás sokat segít????

(#10) Magnat válasza maxxi (#9) üzenetére


Magnat
veterán

Hátra egy jó 8 centis, ami kifelé tolja a meleget, előre egy jó 8 centis, ami beszívja a hideget.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11) maxxi válasza Magnat (#10) üzenetére


maxxi
csendes tag

Előre csak a ház legalsó részére tudok rakni ventit azis jó
Milyen a jó és a rossz venti???

(#12) Magnat válasza maxxi (#11) üzenetére


Magnat
veterán

Jaja, oda is jó. Minél halkabb legyen és minél több levegőt szállítson ... [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=100780&start=60 [/L] - ennek a topiknak a vége felé ütköztettük az érveinket Gerlaip-pel. Árat is találsz ott meg mindent.

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13) maxxi


maxxi
csendes tag

megvettem az iglo4360-as hűtőt most tesztelem videó konvertálás közben 60-fok eddig a prescott 2.8-am megfelelő ez???
hány fok káros a procinak???

(#14) Amigo78 válasza maxxi (#13) üzenetére


Amigo78
senior tag

az sztem sok

(#15) maxxi válasza Amigo78 (#14) üzenetére


maxxi
csendes tag

A teljesítmény 65-70%-on van és sok?
Eddig a gyári hűtés 5000 fordulaton volt 50 és 60 közt mostpedig szép csendes 2400 fordulaton tudom a zalman biztos jobb vétel de most eggyenlőre lemerült a kassza és csak erre futotta de legalább nem kell fülvédő.


[Szerkesztve]

(#16) Wildmage válasza maxxi (#13) üzenetére


Wildmage
senior tag

Ha afölé nem megy, akkor még elmegy, de szerintem nem ártana kicsit megfabrikálni a házadat. Nekem is csak egy sima feel v házam van, de ki lett vágatva az oldalán egy 12 centis és egy 8 centis ventihely. Így összesen 1 12es venti fújja be a proci+chipset+vga egy részére a friss levegőt és 2db 8 centis pedig viszi kifelé a meleget + a táp. Így max 50 fokra megy fel a proci legnagyobb melegben is. (3.0nw@3.52)

(#17) gerlaip


gerlaip
addikt

Ha mégjobb házhűtést akarsz, és van kedved barkácsolni, vágd ki a gép tetjét, és tegyél oda egy ksifordulatú 8cm-est, ami kiszívja a meleg levegőt a házból.

lámavakond

(#18) maxxi válasza gerlaip (#17) üzenetére


maxxi
csendes tag

Egy tápon gondolkodok amiben egy 12cm-es ventillátor van az talán sokat segít,vagy nem??

(#19) gerlaip válasza maxxi (#18) üzenetére


gerlaip
addikt

Érdemes kipróbálni.

lámavakond

(#20) gro0ms


gro0ms
aktív tag

1 méterről 16 DBa :DDD 2.8P4@3.2, IC7, GF4ti4200, SAMSUNG sata, CM STACKER :DD A néma csend .. :t

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#21) Msanko


Msanko
tag

Miért nem gondolkodsz vízűtésben?
Igaz egy kicsit drágább de töléletes néma csend!
Nézz körül a hardwareoc-n az ő rendszerük ha jól emlékszem 40k körül van
és állitólag jó. De itt a PH-n is hirdetnek(hirdettek?) vizet szerintem megéri

(#22) gro0ms válasza maxxi (#1) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Nos, ami biztos: nem csak egy tápnak kellene kitolnia a meleget. :) Pakolj a házadba halk 12 vagy 8 centis ventiket, és határozz meg egy légáramlást, amit mindig betartasz...

Szedj ki mindent a házadból és gondolkozz el azon, hogyan jut végig a levegő a házadban. Előről hátra, hátulól előre, fentről le..stb. Ha ez megvan, mozgass meg picit minden részt a házban, hátha vmi erősen rezonál. Gumialátét nagyon jó hatással van az ilyenekre :))

Nekem a proccomon jelenleg nincs venti, csak a passzív borda, és hagyon, hogy a 450es CM táp kifújja belőle a levegőt, ami már visz is ki az alatta levő 12centis ultrahalk venti :))

Fontos, hogy a proccra egy jó (lehetőleg réz) hűtést tegyél, ami elég halk, de később úgyis le lehet szabályozni

A vidkarira én is a ZM80D-HPt vagy a 80C-HPt ajánlom, az előbb dual heatpipeos, az utóbbi szimpla, egy heatpipeval van megáldva. Nagy különbség azonban a kettő között nincs.

Na akkor jöjjön a jobb része :) Kösd a ventiket szépen 5Vre, a hűtéshez valószínüleg elég lesz (jó procchűtés 5Vn is elvisz mindent), zalman vidkarihoz egy OP1 ajánlott (ez is 5V). Előlapi szabályozó panel nem kötelező, de nagyon hasznos.

A jelenlegi házadba minden ventit külön hallgass meg, és nagyság szerint rakd sorba egy képzeletbeli listán. Néztem a konfigod, nekem is hasonló, és néma csend... :) Bár ebbe én sokat küöltöttem hűtésre. A legjobb most ár/teljesítmény/hangban, amit láttam egy coolermaster venti, minössze 13DBa zajt produkál (5V-n persze) ami iszonyatosan alacsony. Egy márkás tápot nézz, ha már tápozol, főleg egy ilyen konfigra. 12centi minimum :) Sok szerencsét!

Szerk: értelmetlenségek javítbva, bocs, siettem :(

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#23) Magnat


Magnat
veterán

A PS köztudottan jobban melexik, mint a NW, tehát ha rendesen volt fingatva, akkor sztem nem sok a 60 fok, de attól biztos nem lesz baja, ha beteszel még 1-2 rendszerventit, az max 2-3k huf összesen.

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24) gro0ms válasza maxxi (#13) üzenetére


gro0ms
aktív tag

60-fok: iszonyat. na ezért nem fogok igloo-t venni :(((

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#25) maxxi válasza Msanko (#21) üzenetére


maxxi
csendes tag

Vízhűtésel nincs kedvem bíbelődni,tök kezdő vagyok a gépem csak azért ilyen''erős'' mert sulinetre vettem és 3 évig ez marad.
A pénzem pedig elfogyott,tudom kb,hogy mit kellene vennem csak bíztam benn,hogy esetleg van olcsóbb megoldás egyenlőre az iglo úgytűnik megteszi aztán majd jön a tápcsere,vga hűtő,cpu./áprilisba jön az adóvisszatérítés addig remélem kibírja.
Néztem a Vga-t iszonyú forró nem lehet abból baj?Hogylehet így forgalomba helyezni egy eszközt 65e.ft-ért hogy utánna vegyek még 10e forintért hűtőt.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#26) maxxi válasza gro0ms (#24) üzenetére


maxxi
csendes tag

neked milyen procid van??

(#27) gro0ms válasza maxxi (#26) üzenetére


gro0ms
aktív tag

2.8NW

Ja és IC7em, ami felmér 10 fokot :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#28) Magnat válasza gro0ms (#24) üzenetére


Magnat
veterán

Neked PS van vagy NW? Hány fok?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29) maxxi válasza gro0ms (#27) üzenetére


maxxi
csendes tag

Lehet,hogy inkább a prescottot kellene szapulni mint az igloo-t.
Hány fokos a nortwood és mivel hűtöd??:(

(#30) gro0ms válasza Magnat (#28) üzenetére


gro0ms
aktív tag

NW. NW. NW. ;)

Hűhahűha... Most a winbond asztmondja hogy van 46fok :O (akkor az úgy 38-39 fok lehet... Idle.) Tökjó :) Keményen ha 100%on megy, akkor sincs nagy baj, winb szerinti 55nél még nem nagyon ment feljebb...

Azért vonok le mindig a winb.-ből, mert felmér, ezt még a jókis IC7 topikban tanultam :DDD

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#31) gro0ms válasza maxxi (#29) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Coolermaster 6heaptipeos undorító heatsink-kel, ami cirka egy kiló, é pont úgy áll az alaplapomon, hogy a jókis (szintén CM) táp átfúj rajta... hehe :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#32) Magnat válasza gro0ms (#30) üzenetére


Magnat
veterán

Jóvanna, lemaradtam a kérdéssel 8 másodpercet ... :)
Nálam is ezek az értékek vannak, igaz. van fent hűtő és nincs túlhúzva ... cpu voltage mennyi nálad?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#33) maxxi válasza gro0ms (#30) üzenetére


maxxi
csendes tag

Jó neked de még mindig nem montad,hogy mivel hűtöd.:C
Bocsi én is lemaradtam

[Szerkesztve]

(#34) gro0ms válasza Magnat (#32) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Alapfesz. Atyai tanácsra nem növeltem.

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#35) gro0ms válasza maxxi (#33) üzenetére


gro0ms
aktív tag

''Coolermaster 6heaptipeos undorító heatsink-kel''

[L]http://www.coolermaster.com/index.php?LT=english&Language_s=2&url_place=product&p_serial=KHC-V81&other_title=+KHC-V81+Hyper%206[/L]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#36) Magnat válasza gro0ms (#34) üzenetére


Magnat
veterán

OK, de az mennyi? Csak mert haverom Biostar lapja 1.4-et állít be a 3.0 NW-nek, az én Asus p4p800 se gd-m meg 1.6-ot.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#37) Msanko válasza maxxi (#25) üzenetére


Msanko
tag

Igen érthető azért a víz tényleg drágább.
Csak azért mertem javasolni mert én alig egy hete lettem kész a saját vízhűtésemmel és nagyon megérte a munkát. Igaz mindent magamnak csináltam csak a radiátort és a pumpát vettem. De nálam is pont úgy kezdődött mint nálad hangos vegyünk halkabbat aztán még halkabbat szerencsére én harmadik körben a viz mellett döntöttem

(#38) maxxi válasza gro0ms (#35) üzenetére


maxxi
csendes tag

Mennyiért vesztegetik?????

(#39) gro0ms válasza maxxi (#38) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Őszíntén szólva, én nagyonb olcsón jutok hozzá. Pontosan 12240ftért... Egyszóval: iszonyatosan drága. De van mellé egy ultrahalk venti is, amit nem használok, de szép a polcon :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#40) gro0ms válasza Magnat (#36) üzenetére


gro0ms
aktív tag

1.55 :)

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#41) gro0ms válasza Msanko (#37) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Wow. Víz... sajnát. Tartályt miből csináltál? Unokabratyó csinált 3mmes savállóból... vicces volt.. :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#42) Msanko válasza gro0ms (#41) üzenetére


Msanko
tag

Én ''rutinosan'':) vettem 400Ft ért füszer tartót nagy 1L-est az oldalát kifúrtam esztergáltam bele csonkot és már kész is nem szép de jó

(#43) gro0ms válasza Msanko (#42) üzenetére


gro0ms
aktív tag

:DD :C

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#44) gro0ms válasza maxxi (#29) üzenetére


gro0ms
aktív tag

De van a nagyon halk Coolermaster az például csak 5k.. Boltban nemtdom mennyi, de ha akarod, el tudok hozni egyet.

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#45) Magnat


Magnat
veterán

Kíváncsi leszek, hogy fog szerepelni majd az új Zalman ... no meg az árára is.
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=9314[/L]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#46) gro0ms válasza Magnat (#45) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Iszonyat nagy az új ZM.... Biztos kurrva nehéz is lesz... De nhát ha a megszokott zalman minőségét hozza, akkor megint megvan az év hűtése... :DDD

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#47) Magnat válasza gro0ms (#46) üzenetére


Magnat
veterán

91 deka a legbrutálabb verzsön :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48) gro0ms válasza Magnat (#47) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Nemsemmi. Akkora mint a CM tornya. Iszonyat. :B :))

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#49) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Magnat, mail ment :))

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#50) Magnat válasza gro0ms (#49) üzenetére


Magnat
veterán

Válasz ment ... :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.