Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonman


moonman
titán

keresek olyan programot, amely a szabványos sárga csekket képes pozicionálva helyesen kitölteni. minden ötlet érdekel, előre is kösz.

valami ilyesmire gondolok: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#2) Rez_Grof válasza moonman (#1) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem C++ban simán lehet egy ilyet irni. Ha van programozó haverod szerintem megcsinálja.

Vagy ha más nincs akkor wordben kiméréd, hogy mit hova osztán hagy szóljon körlevélnek.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#3) moonman válasza Rez_Grof (#2) üzenetére


moonman
titán

word-öt már próbáltuk, nem jó, mert egyrészt OCR kéne, hogy legyen, másrészt az összeg szöveggel mező elválasztásánál akadnak gondjai.
a leprogramoztatására már gondoltunk, de annál gyorsabban kéne :)
(értsd: mire a programozóink megmozdulnak...)

(#4) zaba válasza moonman (#1) üzenetére


zaba
tag

Aszittem beállsz leo di c-nek a kapj el ha tuccból

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#5) moonman válasza zaba (#4) üzenetére


moonman
titán

mér csekkel mire megyek? :U

(#6) ollie válasza moonman (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nem lehet megcsinálni, csak ha van rá hivatalos engedélyed a nemtommilyen felügyelettől (Pénzfelügyelet?). Én íram ilyen szoftvert még évekkel ezelőtt írtam a Magyar Postának Pres nyelven (egy nyomtató specifikus nyelv), és benne voltam az engedélyeztetési folyamatban is. Rengeteg időbe és pénzbe kerül. A csekken rajta van pl a nyomtató cég kódja is, azt meg csak akkor kapsz, ha már van rá engedélyed. Magát az OCR fontkészletet sem adják ingyen (az engedélyt a használatra).

***

(#7) b.bone válasza moonman (#1) üzenetére


b.bone
senior tag

egy párat szeretnél csinálni, vagy rendesen üzemszerűen?

mindegyikre ugyan azt kell, vagy mindegyik más névre, (címre stb-re) szólna?

mert ha üzemszerűen, akkor szerdán utána tudok járni a munkahelyemen. (bár úgyemlékszem az a program is úgy lett leprogramoztatva)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#8) b.bone válasza ollie (#6) üzenetére


b.bone
senior tag

igen ez sem mellékes. a posta sokat ugat, hogy pontosan milyen legyen a csekk.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#9) moonman


moonman
titán

engedély természetesen van, hisz cég vagyunk :) kaptunk mintát meg mindent, csak elő kéne állítani.
rendszeresen, nagyüzemben, többféle címzettnek, többféle formátumban.

[Szerkesztve]

(#10) ollie válasza moonman (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jah bocs, most néztem meg, hogy ti nem a fehér mezőbe akartok nyomtatni. Ez esetben tök mindegy az OCR, mert pl az összegnek is kell szerepelnie a fehér mezőben (legalúl), és ha ott nincs, akkor a többi részén technikailag tök mindegy, hogy kézzel vagy géppel van írva, mert nem fogják feldolgozni géppel (nem is tudják). A lenti részre meg csak negedéllyel lehet nyomtatni, de akkor az egész csekket nektek kéne nyomtatni.

***

(#11) moonman válasza ollie (#10) üzenetére


moonman
titán

az OCR-es számsor megvan az alján, nekünk a címzettet, közleményt, összeget kell kitölteni.

(#12) ollie válasza b.bone (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A csekk formátuma nem a postától függ, és az engedélyt sem ő adja (pont hogy a postának írtam ilyen szoftvert, és nekik is kellett engedélyt kérni). De annak idején mi egy teljesen biankó csekkre (tehát az alsú OCR sorok sem voltak) nyomtattunk nagyüzemben.

***

(#13) ollie válasza moonman (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha értem, viszont ebben az esetben nem kell szabályos OCR-nek lennie, mert ugyanúgy kezelik, mitn a kézzel írottat (hiszen a legalsó OCR sor nem lesz teljesen kiöltve).

***

(#14) moonman válasza ollie (#13) üzenetére


moonman
titán

a pozicionálással viszont így sem boldogulunk. :(

(#15) ollie válasza moonman (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért, mi a gond? Próbáltátok üres papírra és rétenni a csekkre leellenőrizni? Egyébként egy csekk magassága pontosan 4 coll (inch), és ezért nem fér 3 db egy A/4-es lapra belőle (3 csekk magassága 304,8 mm, egy A/4-es lapé meg 297 mm) A szélessége viszont pont akkora mint egy A/4-es lapé.

***

(#16) moonman válasza ollie (#15) üzenetére


moonman
titán

úgy néz ki, hogy a hivatalos levél aljára van perforálva a csekk, a teljes lap A4-es. nekünk egy körlevelet kell nyomtatni és alulra egyúttal kitölteni a csekket. de majd szkennelek egyet, addig várjunk.

(#17) ollie válasza moonman (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha, biztos, hogy A/4-es a lap? Találkoztam ilyenekkel is szép számmal, és általában ezek is 12 coll magasságúak, tehát hosszabbak, mint az A/4 formátum.

***

(#18) ollie válasza moonman (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyébként meg ha nem leporellóra nyomtatsz, soah nem lesz teljesen pontos, akár több mm eltérés is lehet az egyes nyomtatások között, mivel a papír mindig mozog egy kicsit a nyomtatóban. Mi annak idején hatalmas leporelló tömbökre nyomtattunk nagytelejsítményú nyomtatóval, aztén egy nagyteljesítményű borítékológép vágta szét és borítékolta a végeredményt. Szóval bele kell törődni, hogy nem lesz ez annyira pontos.

***

(#19) moonman


moonman
titán

a lap A4-es, tudom a csekkes lapok magasabbak, de ez A4-es, szal a levélrésze kisebb, mint a szokásos.
igen, teljesen pontos sose lesz, de azért közelíteni szeretnénk a tökéleteshez :)
majd jövök az ábrával.

eddigieket is kösz mindenkinek.

(#20) moonman


moonman
titán

megoldódott a probléma, egy cég csinál nekünk ilyen programot, illetve a meglévő ügyviteli szoftverbe integrálja jól.

köszi mindenkinek.

(#21) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Azota sem sikerult senkinek valami sablont készitenie, ill. talalnia?:))

(#22) core1113


core1113
csendes tag

Szervusztok!

Van valakinek esetleg Wordben szerkesztett csekk mintája körlevélhez? Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.