Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Csak egy kérdés.... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mzperx


mzperx
aktív tag

Érdekes ibajelenség fordul velem elő mostanság, és nem tudom megfejteni az okát, de hátha más okosabb...

A hibajelenség: ATX-es rendszer, Win XP gép kikapcs start menüből, aztán a gép el is indul a kikapcs útján, de leáll, moncsi kikapcs, aztán újra beindul.... Ha a biosban letiltom a billentyűzetről való indítást, akkor nincs ilyen gond. Mi lehet a disznóság??? A billentyűzet tuti nem.

A Gép: ASUS A7V266-E Raid gyári bios 1004 asszem, XP 1800+ Coolink 111, 2x256 Samsung DDR, Enermax 350W táp, kicsit zsúfolt ház, már levettem az oldalát.... és elég meleg a táp környéke....

HELP.....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#2) mzperx válasza mzperx (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

hmmmm............

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#3) guest


guest
veterán

Pelo vagyok, és nekem is lenne egy kérdésem. Interneten már mindenhol próbálkoztam, de nem találok leírást 3,5 Jack-ről és 5 pólusú DIN szabványú csatlakozókról. Szeretnék egy ilyen DIN csatlakozót átalakítani Jack-ké, az egész egy mikrofonhoz kellene, aminek Jack kimenete van, de a magnónak, amihez kötni szeretném csak a DIN csatlakozója van. Előre is kösz minden ötletet, tanácsot ! Hali !

prohardver vendég

(#4) rog válasza mzperx (#1) üzenetére


rog
addikt

olyat már láttam, hogy valaki ráütött az asztalra és elindult a keyboard-on-os gép :)

(#5) rog válasza guest (#3) üzenetére


rog
addikt

hama 300ft

(#6) mzperx


mzperx
aktív tag

Hmmmm......

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#7) BobMaster válasza mzperx (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

A billentyűről bekacsolásnak ugye csak akkor van értelme, ha a gép nagyon el van dugva, de ugyanakkora erőfeszítést igényel, mint a jól megszokott módszer. Használod egyáltalán, mert ez nekem nem egyértelmű.

Ez a ''gép kikapcs start menüből, aztán a gép el is indul a kikapcs útján, de leáll, moncsi kikapcs, aztán újra beindul.... ''-t nem értem teljesen. Benyom magának egy resetet?

A gyári BIOS nem feltétlenül hibátlan, de az sem kizárt, hogy a billentyűzeteddel nem fér össze. Anno Abit-Altrix együtt el sem indult! Pedig külön-külön tökéletesen mentek.

1. kipróbálni másik típusú billentyűzettel
2. BIOS frissítés

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#8) Dr.Momo válasza guest (#3) üzenetére


Dr.Momo
tag

a szabványos din bekötés a következő:
baloldalról indulva félkör alakban vannak a csatlakozók. Baloldali legszélső: kimenet bal, majd bemenet bal középső: föld, majd bemenet jobb, a jobb szélső tüske: pedig kimenet jobb.
a 3.5 jack: első érintkező bal, második jobb, a leghátsó föld. Az érintkezőknél mérd ki ohm mérővel, hogy melyik melyik.

(#9) mzperx válasza BobMaster (#7) üzenetére


mzperx
aktív tag

Köszi!

két billentyűzettel próbáltam:
Microsoft féle csicsás - hajlított, osztott
Logitech cordless

kb az a sziptóma, amit leírtál, hogy a gép leáll, és mintha reset lenne.... tehát win-be kikapcs, elkezdi a leállítást, gép leáll, aztán magától beindul....

csak pár hete csinálja, és nem tudom, hogy mi a megoldás...

lehet hogy túl meleg van a házban... fene tudja...

a bios frissítést megpróbálom....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Csak egy kérdés.... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.