Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

Via apollo pro-s alaplap a bele helyezett memóriánál 128 MBal kevesebbet lát, 1 db 256os és 1 db 128-as ramnál 256-ot, 256-nál 128-at, de 128nál látja azt ami bent van. Hibázni nem hibázik.

??

while (!sleep) sheep++;

(#2) Egon válasza emvy (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm... Bios-beállítási problémára gyanakszom... Próbáld esetleg a memory hole at... beállítást átállítani (bár elvileg ez nem okozhat gondot, de hátha...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Sidaries válasza emvy (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Valószínűleg kétoldalasak a ramok és a lap csak az egyoldalasokat szereti ebből a fajtából. Próbálj egyoldalast.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) Egon válasza Sidaries (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos, ez a legvalószínűbb..:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) launcser


launcser
senior tag

NA
egyszer már volt téma itt volt egy hozzáérto
az apollo pro elég gagyi csipszet, de memokat ugyanugy tudja mint tx, bx, amd750 st csipszetek, a 256Mbites teknologiát nem vágja
és az ujabb ramok már csak azzal készülnek..
és igy csak a felét látja ha egyoldalas ha 2oldalas
tx-es alaplapba is simán tettem 64Mbites 256os modult..
uj teknologia --> szopás

tütüü

(#6) karib válasza emvy (#1) üzenetére


karib
addikt

Sorrendet variáltad már? Csak két slot van? Ha több, rakd egymástól messzebb, hátha. De lehet pusztán inkompatibilitás a sűrűbb chipekkel, mint előttem mondták.

Department of Redundancy Department

(#7) launcser válasza karib (#6) üzenetére


launcser
senior tag

tuti
én nyáron kb 10 256os ramot 5 féle alaplapban probáltam..
és a kx133, i815ös vonaltol kezdve eszik meg a 256Mbites ramokat
vissza kéne keresni ezt a topikot, valamikor nyáron volt, és eléggé ment az off :)

tütüü

(#8) kajty


kajty
csendes tag

na en vagyok a tulaj es most kifejtem
Az egyoldalas dolog nem mux, mert a regi ramom az ketoldalas, ez meg egy.
A sorrend mindegy neki :0

Harom dolog biztos: a halal, az ado, es az adatvesztes.

(#9) Egon válasza kajty (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Lásd #5.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) launcser válasza Egon (#9) üzenetére


launcser
senior tag

offoljunk már egy kicsit:
sakkkészlet van már? :)
hétvégén lebeszélhessük köv héten vmikor..
vagy esetleg holnap? de akkor csak estefele

tütüü

(#11) Egon válasza launcser (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Héten nem érek rá, és még nincs készlet sem...:( Majd hívlak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) launcser válasza Egon (#11) üzenetére


launcser
senior tag

ok
majd akkor szolsz
csak én is sokszor zééházok :)

tütüü

(#13) Lomos


Lomos
aktív tag

Valoban a 2 oldalas rammal van a gond...nekem is volt a BX chipsettel


ajanlom figyelmetekbe:
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=6566[/L]

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#14) Egon válasza Lomos (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

#8. Legközelebb olvasd végig a topicot (kivéve a mi offunkat, Launcserrel...:D)!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) kajty


kajty
csendes tag

ez 1 (azaz egy) oldalas!

Harom dolog biztos: a halal, az ado, es az adatvesztes.

(#16) launcser válasza kajty (#15) üzenetére


launcser
senior tag

mind1
uj?
mennyire uj
1 éve már csak ilyent lehet nagyjábol kapni..
és én is láttam már hogy ilyent vittek vissza és mondta hogy 128as, pedig 256ot vett..
elado meg nézett.. :)

tütüü

(#17) kajty


kajty
csendes tag

most vettem a heten
zsir uj

Harom dolog biztos: a halal, az ado, es az adatvesztes.

(#18) emvy


emvy
nagyúr

Kajty, honnan van neked 384 ramod? így felvitte az isten a sorsod? :)

while (!sleep) sheep++;

(#19) Lomos


Lomos
aktív tag

En tudtam venni 2 oldalas ramot, direkt kerdeztem, hogy melyik olyan.
A brand 1 oldalas volt (asszem Hynix) a noname pedig 2 oldalas.

sot, mielott nem tudtam ezt az AMP-nel keszsegesen kicsereltek nekem 2 oldalasra...

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#20) kajty


kajty
csendes tag

nincs 384, csak 256 !!!
pedig 6e forint sok lesz aze' a 128-ert

Harom dolog biztos: a halal, az ado, es az adatvesztes.

(#21) launcser


launcser
senior tag

de lomos akkor is
ha 2 oldalas a 256Mbites
akkor is csak 128nak lássa :)
nyáron ezzel szoptam énis
mire kisegitett vki

tütüü

(#22) kajty


kajty
csendes tag

na akkor tisztazzuk vegre hogy mit kell azalatt erteni, hogy egyoldalas/ketoldalas?

Harom dolog biztos: a halal, az ado, es az adatvesztes.

(#23) Sidaries válasza kajty (#22) üzenetére


Sidaries
őstag

Azt, hogy a memóriának csak az egyik vagy mindkét oldalán vannak-e modulok.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#24) MoonFace


MoonFace
csendes tag

Akkor tisztázzunk egy pár dolgot...

A chipset-ek jellemzöje ebböl a szempontból az, hogy hány memóriabankot és bankonként mekkora címtartományt tudnak kezelni. A sokat vitatott i440BX pl. 8 bankot, és bankonként max. 128MB-ot tud kezelni (ezt a bankonként maximum támogatot sor/oszlopcím-bitek száma határozza meg).

Tudni kell, hogy egy SDRAM slot-ra tipikusan 2 memóriabank van kivezetve, ezért van az, hogy a dokumentációkban szereplö maximális modulméretet csak dualbank-os modulokkal támogatják az alaplapok (a példában említett chipset köré épült alaplapok csak a kétbankos modulokból támogatják a 256MB-osat (128*2), egybankosból csak a 128-ast).

Mostmár csak azt kéne tudni meghatározni, hogy mi a single/dualbank modul. A közhiedelemmel ellentétben ugyanis ennek elméletben semmilyen összefüggése nincs azzal, hogy a memóriamodulnak hány oldalán vannak alkatrészek, csak a ráépített memóriachip-ek típusa és száma a meghatározó. Persze az már más kérdés, hogy csaknem kivétel nélkül dualbankosak a kétoldalas és single-bankosak az egyoldalas modulok, de ennek csak a gyártástechnológián belüli praktikussági okai vannak. Biztosan csak az alapján lehet megállapítani, hogy a modulra épített összes memóriachip adatbusszélességébe hányszor (1/2) fér bele a modul 64 bites külsö busszélessége (egyes BIOS-ok is bankonként írják ki a memóriaméreteket, ez alapján is meghatározható a dolog)...

''A felmerülö problémákra minden jelenlevönek van egy megoldási javaslata - ami nem müködik...''

(#25) Xpod


Xpod
addikt

Próbáld meg másik alaplapban más chipkészlettel, Esetleg egy biosz-frissités segíthet.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#26) Pici


Pici
tag

Nah ezzel én is jártam így! Volt 2x64 MB és vettem egy 256 MB-osat is. Az alaplapom BX6 volt.
Berakom nagy elánnal erre csak 128-at látott a 2 oldalas ramból.
Nálam az volt a probléma hogy gagyi memóriát adtak és az egyik oldalról a bepattintófülecske szépen letörte azt a pici 8 lábú chipet. Így csak egy oldalt látott belőle. De visszavittem és minden gond nélkül adtak másikat.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#27) Debilon


Debilon
addikt

Hello!

Nekem is ez a felét látja című műsor van, csak nekem ABIT ST6-al..
Vettem 256MB noname modult, de csak 128-at látott belőle, akármit csunáltam vele..:))de a ramnak jobban örültem volna..

Nem tudja valaki milyen 256-os ramokkal megy az ST6?

üdv,
Debilon

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#28) The_Tom


The_Tom
senior tag

na, ha mar igy benne vagyunk a nagy felezesben az en problemam:
van egy egyoldalas 128MB-os ram. Berakom regi p1-be lat belole 64MB-ot, de ennyivel megy korrektul. Ram ki BX440-be bele, sipol hogy nincs benne ram, probaltam mind a 3 slotban eredmeny ugyanaz, baraktam (a 128MB) melle 64-et, erre az eredmeny 64MB. Tehat ugy veszi a 128-ra mintha az nem is ram lenne. Na ilyenkor mi van??

Üdv.

Szerintem.

(#29) Bally válasza launcser (#5) üzenetére


Bally
senior tag

Nálad a pont!
Egy ilyen lapban nem fognak menni az új ramok!
Én a gépemben(bx440-es) próbáltam 3 számtechboltban kb. tíz féle ramot, (256-ost), de mindegyikből csak a felét látta! Végül vettem két modult Pesten, mondván biztos jó lesz!
Hát nem úgy lett, azt is csak felének látta, szerencsére haveromnak volt régebbi ramja, cseréltünk, s láss csodát egyből 512Mb!

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#30) Bally válasza Debilon (#27) üzenetére


Bally
senior tag

Pedig abban mennie kéne!
Én akivel cseréltem, annak ST6-ja van, s neki megy benne több féle is!

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#31) launcser válasza Debilon (#27) üzenetére


launcser
senior tag

st6 már ujabb ismeri az ujabb mindneféle ramokat is..
kéne mennie
ha nem akkor kisnyul :)

tütüü

(#32) TommyGun


TommyGun
őstag

Szal nálunk rengeteg ratyi ram van amit ugyanijen hibával hoznak vissza (ET, HQ, KLCC-V, AUG, AMORE,) meg hasonló vackok....szal ezekkel elég sok ilyen problema van de általában a VIA és az ALI chipsettek megbírkóznak velük csak ugye mindenki a TUA cerka mellé veszi...sokszor elmondom a szervizben a fasziknak is hogy árulunk Brand név alatt (Hyunix, Samsung, NEC, IBM, Motorola) ramokat KB 5-600 Ft-al drágább.....de még így is pofátlanul olcsón adjuk de leszarják inkább szopnak vele de spórolnak egy gépen 600 Ft-ot....Ja árulunk KingStonet is az KB 150-160 %-a a Nonaménak de alig viszik ...de nem is hoznak vissza egy darabot sem.....256 SD PC133 KingStone nálunk asszem valahol 7000+Fa körül van......szal nem értem mért rtyit vesznek....persze van olyan hogy a samsungal is csak a fele de ez nagyon ritka.....SZal már megint a magyar szarrágás és spórolok ma többet mint költök picivel többet és nincs több szopás....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#33) Debilon válasza launcser (#31) üzenetére


Debilon
addikt

én is azthittem, hogy mennie kell:)) aztán pofára esés...
amit TommyGun is írt noname valami KLCC-V volta mit adtak nekem, de nem a spórolás miatt vettem, hanem mert csak ez volt.. akkor elméletileg ha veszek egy Hynix-et annak tuti mennie kell vele..
a srác olyasmit mondott nekem, hogy újabb memória, meg másfajta memória szervezés, más technologia, meg P4-es lapokban röcc nélkül megy:))

üdv,
Debilon

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.