Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stawroncs


Stawroncs
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudna valaki segíteni az ügyben, hogy a vinyómon folyamtosan keletkenek a crcsnél crcsebb fájlok. Már leformáztam Partition Magic Proval, windowssal, hasztalanul. A progik azt mondták nem bad sectoros a vinyó.Aztán visszamásoltam a lementett fájlokat róla, amik között biztos volt crcs, mert több száz fájl révén időm+ kedvem sem volt leelenőrizni a crcseket, no meg azért sem, mert nem tudom hogy kell :) Egy 120 Gb-s Seagate SATA-s vinyóról lenne szó... Ha letöltök valamit crc-s, ha meg nem, akkor idővel az lesz... :O Mit lehetne tenni?

[Szerkesztve]

(#2) rog válasza Stawroncs (#1) üzenetére


rog
addikt

tuning van? mert a túl magas pci ferq is tud ilyesmit produkálni.

(#3) Stawroncs


Stawroncs
csendes tag

Ja, meg az is tök jó lenne, ha vki tudna lőni egy fasza linket vagy csak nagyvonalakban felvázolni, hogy mit kell tudni a crcről, mert sajna nem tudom mi is az pontosan, de jó lenne megtudni

(#4) Zebu válasza Stawroncs (#1) üzenetére


Zebu
addikt

Lehet ide driver gond....... nekem már volt ilyen pont satával!

Az is lehet, hogy a memóriának van baja!

nézz meg egy memtestet!

(#5) Stawroncs


Stawroncs
csendes tag

Nincs tuningolva, habár a procim 2200 XP, de alapból 2400nek ismerte fel, mikor beleraktam

(#6) Flashy


Flashy
veterán

röviden a crc annyi hogy az átvitt vagy eltárolt adatokhoz készít egy ellenőrző számot, amit átvitel végén kiszámol és összehasonlít az átvitt összeggel, ha nem passzol akkor az átvitelben (tárolásban) hiba volt. vázlatosan ennyi. crc error = az átvitt (eltárolt) adat valószínűleg hibás, mert az ellenőrző összeg nem stimmel.

nem kell kötekedni a pontatlanságért, fölösleges lenne most itt előadást tartani a ciklikus kódok tulajdonságairól meg a generátorpolinomokról :D

[Szerkesztve]

(#7) Stawroncs


Stawroncs
csendes tag

Hogy tudnám ezt a drivert frissíteni? Az alaplapom cdjéről szedtem, de már vagy másfél éves az a driver. A Seagate oldalán lehet ilyen?

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nekem egyszer az okozott hasonló hibát, hogy az alaplap nem volt kompatibilis a hálókártyámmal... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#9) L3zl13 válasza Stawroncs (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem a seagate-én, hanem az alaplap gyártójának honlapján keresgélj.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Stawroncs


Stawroncs
csendes tag

Hát, ASUS A7N8X Deluxe alaplapom van, egy éven át semmi baj nem volt vele, most nemrég kezdett el megbolondulni a rendszer... Bocs már a hülye kérdésekért de az a memtest ez egy progi, így is keressem a neten?

(#11) L3zl13 válasza Stawroncs (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

www.memtest.org - memtest+
www.memtest86.com - memtest

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Stawroncs


Stawroncs
csendes tag

Köszi!

(#13) Stawroncs


Stawroncs
csendes tag

Amúgy ki lehet ezt 100%san javítani, mondjuk ha hardverileg ok a gép? Vagy ez nem valószínű?

(#14) Flashy válasza Stawroncs (#13) üzenetére


Flashy
veterán

ha hardverileg oké akkor csak szoftverhiba lehet, azt meg reinstall és megfelelő driver megoldaná. de én nem hiszem hogy szoftver vagy driverhiba. ez valami hardver lesz.

(#15) mongruz válasza Stawroncs (#12) üzenetére


mongruz
csendes tag

Próbáld meg másik gépben a vinyót. Formázd meg, majd nagy méretű (néhányszáz megás) tömörítvéneket másolj rá. Ha a tömörítvényeket tesztelve azok crc-sek lesznek, akkor a vinyó hibázik. Találkoztam már érdekes hibákkal vinyón. Volt, hogy egy szektort teleírtam ffH-val majd visszaolvasva ff f8 ff f8 adatmintát kaptam vissza a szektor olvasásakor(iráskor működő jelkódolás hibás,elektronika hiba),vagy minden 5.ik- 6.ik próbálkozásra láttam a rajtalévő könyvtár tartalmát(cache memó hiba).

[Szerkesztve]

(#16) Stawroncs válasza mongruz (#15) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Az a baj, hogy egy ismerősöm sincs, akinek lenne SATA-s csatólója az alaplapján :-/ A tömörítést meg mondhatni kipróbáltam, mert leformáztam a vinyót nemrég, aztán visszamásoltam az előzőleg lementett fájlokat, plusz letöltöttem az akkori legfrisebb drivereket, amiket akkor fel tudtam rakni, most meg már nem, mert a telepítő azt írja, hogy korrupt a fájl :(

(#17) Zebu


Zebu
addikt

Én inkább a memóriára gyanakszom....

Memetestet mindeképp. Csinál majd egy floppyt amit nem tudsz olvasni, de bootolj be róla és az le is fut. Lesz 1-2 óra.......

(#18) Zebu válasza Stawroncs (#16) üzenetére


Zebu
addikt

jah szedd le az asustól a legfrissebb drivereket. vagy a chipkészlet gyártótól

De figyi az oprendszer hogy megy rá ha szarakodik? vagy nem ez a boot vinyód? vagy csak én nem figyeltem ?:DD

(#19) Stawroncs válasza Zebu (#17) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Már fut... 86%, nincs hiba... 1-2 óra? 20 perce megy... Be kellett volna állítani valamit a configban? memtest86+ megy, vagy a sima kellett volna? :F
Van egy 80as+egy 120as is, az 120assal vannak a gondok nem tudok így dvdt rippelni :O :O

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#20) Flashy válasza Stawroncs (#19) üzenetére


Flashy
veterán

mindegy melyik. hagyd végig legalább 1 pass-nyit. azt szokták mondani hogy ha egy éjjel alatt nem talál hibát akkor jó, de szerintem ha gyakori hibád lenne az hamar előjönne.

(#21) Stawroncs válasza Flashy (#20) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Aha... több menet lesz akkor? Aszittem, hogy Pass 99%-> hogy az már ''passed'' :DDD

(#22) Zebu válasza Stawroncs (#21) üzenetére


Zebu
addikt

Nem nem az még nem!

Figyi, próbáld meg a vinyót esetleg egy serillel átalakítóval ha senkinél sincs sata, hogy működik-e. Ki tudja?
Vagy a serillel átalakító csak abittal működik? Eddig csak abit lapnál láttam......

(#23) Zebu


Zebu
addikt

Biztos vagyok benne, hogy nem vinyó hiba lesz. Vagy SATA controller, esetleg bios upgrade és legújabb chipkészlet driver. Nem lehet merevlemez baj...

Mármint ha a memória kiesik úgy értem. Eléggé memó gyanús.

De akkor sem trivi. 2 vinyód van és az egyik teljesen jó IDE, másolsz ide-oda :DD fú de jó volt. a SATA meg döglik? Hm am I right? Mert akkor nem memó lesz.

[Szerkesztve]

(#24) Stawroncs válasza Zebu (#22) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Öööö...most pedig már megy a 2. pass...reboot, vagy had menjen le? megpróbálok egy átalakítót szerezni akkor, majd az öcsém gépén megnézem mit bír.

Ja, mindkettő SATA-s.

[Szerkesztve]

(#25) L3zl13 válasza Zebu (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Serilel neki nem jó. Az arra van, hogy PATA-s vinyót használj SATA csatin. Nem pedig SATA-s vinyóhoz PATA-s csatin.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Stawroncs válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Az gáz. De vannak olyan rack-ek, nem amelyik pont fordítva alakítja át, nem?

(#27) Flashy válasza Stawroncs (#24) üzenetére


Flashy
veterán

végtelen ciklusban megy, fent számolja hogy hányszor ment végig. szerintem ha 1x végigment hibák nélkül, akkor a memóriát kizárhatjuk, ennyi idő alatt ilyen gyakori hiba kijött volna. IDEkábelt kéne cserélni.

(#28) L3zl13 válasza Stawroncs (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudok ilyenről.

Aki hülye, haljon meg!

(#29) L3zl13 válasza Flashy (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

SATA vinyó, hiába cserél IDE kábelt. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#30) Zebu válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Zebu
addikt

ja tényleg, de hülye vagyok :C:C:C

(#31) Stawroncs válasza L3zl13 (#28) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Talán akartam is venni ilyet, vagy csak álmodtam? :DD Teljesen mindegy... Szegény kis vinyóm+rajta az a sok cucc :O Mindenesetre a memtest elsőre hiba nélkül lement fél óra alatt (2X 512/333 Inferion RAMon Dualba). Vagy 1-2 óráig kellett volna tartania?

(#32) Stawroncs válasza L3zl13 (#28) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Talán akartam is venni ilyet, vagy csak álmodtam? :DD Teljesen mindegy... Szegény kis vinyóm+rajta az a sok cucc :O Mindenesetre a memtest elsőre hiba nélkül lement fél óra alatt (2X 512/333 Inferion RAMon Dualba). Vagy 1-2 óráig kellett volna tartania?

(#33) Zebu válasza Flashy (#27) üzenetére


Zebu
addikt

Jah memória akkor kiesett.

Tehát 2 Sata és az egyikkel semmi baj sincs?

(#34) Flashy válasza L3zl13 (#29) üzenetére


Flashy
veterán

ja télleg akkor cseréljen inkább SATA kábelt :D de valamit csináljon, mert karácsonyig itt ülünk a fórum előtt különben :)

(#35) Stawroncs


Stawroncs
csendes tag

Ha cserélek SATA kábelt, és úgy is szar marad, akkor lőttek a vinyómnak? Hogy tudom kiszűrni a crcs fájlokat? SFV-vel? Csak mert van vagy 40 GB rajta, amiből azért jó lenne menteni a menthetőt...

[Szerkesztve]

(#36) Zebu válasza Stawroncs (#35) üzenetére


Zebu
addikt

CRC-s fileokat? Szerintem sehogy..... vagy van rá mód?

(#37) Zebu


Zebu
addikt

Hejjjjjjjjj nem lehet hogy a windózod szar módban hajtja?

Nekem anno az idés vinyómmal volt ilyen (Seagate) Ata100 volt a max az a dög beállított ata133mat és szinte minden CRC suxx lett.

Kérdés az adatmentéssel kapcsolatban, hogy az adatokhoz hozzányúltál-e. Mert ha nem vinyó gond, amiben szinte biztos vagyok, akkor azoknak nem lesz bajuk. Nem?

(#38) Stawroncs válasza Zebu (#36) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Végülis...úgyis itt a nyári szünet, ráérek+minden :DD

(#39) L3zl13 válasza Stawroncs (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

sfv-fel tudod szűrni, csak időigényes.
Készítesz róla sfv-t, másolás után meg leellenőrzöd. Pl win/total commander ben.

Aki hülye, haljon meg!

(#40) Dzsekó válasza Stawroncs (#16) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szia!

Most vettem egy 200GB-os SATA-s vinyót. Mindenféle bajok voltak vele, amíg nem frissítettem a SATA vezérlő driverét. Ráadásul olyan hibák, hogy a tunernél a felvétel lefagyott. Oka: a 200-as vinyóra vesz fel a tuner.
Nem gyanakodtam, mert 3 vinyóm van.
És SATA drivert a chipset gyártó (VIA) honlapjáról szedtem le.
Üdv:
Dzsekó

[Szerkesztve]

(#41) Stawroncs válasza Zebu (#37) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Nem nagyon piszkálgattam őket, talán mikor lemásoltam, formáztam aztán vissza az egész. Mikor leformáztam az összes FAT táblám össze-vissza volt felosztva a partíciókon, más-más clustermérettel, volt 1-2 NTFS-es partíció is, azt rendberaktam, aztán visszamásoltam a fájlokat. Most minden FAT32es, 8k clusterekkel, ha jól emléxem..

(#42) Zebu válasza L3zl13 (#39) üzenetére


Zebu
addikt

Jah de mi van akkor ha már alapból necces az állomány?

(#43) L3zl13 válasza Zebu (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt nem tudod kiszűrni, csak a tovább romlást.

Aki hülye, haljon meg!

(#44) Zebu válasza Stawroncs (#41) üzenetére


Zebu
addikt

Figyi ha már akkor instabil volt a működés akkor már most hibásan vannak tárolva az adataid. nem?

(#45) Zebu válasza L3zl13 (#43) üzenetére


Zebu
addikt

Jah azt vágom...

Csak mint olvashattuk ha már azon a gépen másolta ide-oda ahol gázos volt akkor 99%, hogy rossz szinte minden

(#46) Stawroncs válasza Dzsekó (#40) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

Én is most szedtem le az ASUS honlapjáról a legfrisebb drivert, viszont nekem a tunerem nem vesz fel szarul, nem fagyott le soha, még ha arra a partícióra is vettem fel. Az avi-k, zip-ek, installexe-k mennek tönkre leginkább, mpg-be veszek fel, azzal még nem volt bajom.

(#47) Zebu válasza Stawroncs (#46) üzenetére


Zebu
addikt

Akkor mivel volt a baj???

Na tisztázzuk mert tök nem értem.
2 vinyó van a gépben mindkettő SATA 80 és 120 ha jól emlékszem :)

Az egyik szar a másik nem és egyszerre berakod az egyik ok a másik nem vagy hogy van ez? Homályosíts már fel pontosan! :F:F

[Szerkesztve]

(#48) Stawroncs válasza Zebu (#45) üzenetére


Stawroncs
csendes tag

De ha néha áthúzok 1-2 avit öcsémtől (persze a legszarabb partícióra, mér is ne), 1x-2x meg lehet nézni, de aztán jöhet a DivFix, mert nem játsza le később, úgy hogy hozzá sem nyúlok.

(#49) Zebu válasza Stawroncs (#48) üzenetére


Zebu
addikt

Ahamm és néha bepixelesedik, szétesnek a színek meg minden, de működik!

Ah SATA vezérlő baj lesz!
A drivert prószáltad már????

(#50) L3zl13 válasza Stawroncs (#46) üzenetére


L3zl13
nagyúr

mpeg-en azért nem látod, hogy szar, mert kevésbé érzékeny a bithibákra.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.