Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cpu thermal throtling (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, ez mit jelent? Az alaplapi biosban állítható, de a kéziköny nem említi...

I am having fun staying poor.

(#2) MaUser válasza Drizzt (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Hát aminek értelme is lenne a fordításban az kb.:
proci hőkibocsátás elfolytása:) magyarul kevésbé melegszik szvsz.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) twollah válasza Drizzt (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Nézted már az online FAQt ami az Abit oldalán van?

(#4) K3zdo válasza Drizzt (#1) üzenetére


K3zdo
csendes tag

Szoval ha jol tom valami oylat jelent hogy hány százalékkal csökkentse a proci sebességét ha már nagyon fel akar szegény melegedni,de nem vagyok benne biztos.Ne szidjatok ha nem tom jol! :)

(#5) Viktor77 válasza K3zdo (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Jól tudod!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) Overmind


Overmind
aktív tag

Hi all!
Lehet, hogy hülye kérdés, de ez nem huncutkodhat tuningnál? Érdemes/szabad változtani rajta?

(#7) Tompo válasza Overmind (#6) üzenetére


Tompo
aktív tag

Csak ha nagyon melegszik, akkor visszaveszi a procit, de ha lehül akkor megint gyorsul.

(#8) K3zdo válasza Tompo (#7) üzenetére


K3zdo
csendes tag

Viszont mérhető ez a lassulás mhzben vagy csak teljesítményben mig az mhz marad?Pl wcpuid használatánál látom az mhz-t de ha be van fullra terhelve a proc akkor nem változik semmit ez normális?

(#9) Jaq válasza K3zdo (#8) üzenetére


Jaq
tag

Ja, normalis...
Hogy ha vmi visszavesz a teljesitmenybol, az nem jelenti feltetlenul azt, hogy az orajelet csokkenti. Amugy meg kapcsold ki, mert egy jo hutovel nincs miert aggodni, raadasul joval hamarabb vesz vissza, mint amennyit meg a cpu birna, tehat tuninghoz nem epp idealis.

(#10) CsendPenge válasza Drizzt (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ha jól csal az emlékezetem, akkor két opció állítható be: throttle, és shutdown, vagy valami ilyesmi. Szvsz a lényege, hogyha melegszik a proci, akkor mit csináljon a renccer? Gázt (gőzt :D) neki, vagy inkább lőjje le magát. Én asszondtam a procimnak, hogyha melege van, akkor kikapcs.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#11) K3zdo válasza CsendPenge (#10) üzenetére


K3zdo
csendes tag

Szoval kikapcsolni nem tom szo vagyon 1 AbitTh7II-es alaplaprol ugyebár,csak % okat tudok állitani kb 22,5-87,5 ig.Viszont gőzöm nincsen hogy ezt most hova és miért állitsam.... :)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cpu thermal throtling (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.