Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Cpu kihasználtság: 100% (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Eper23


Eper23
csendes tag


Sziasztok!


Az lenne a problémám, hogy néha nagyon belassul a net, és ilyenkor a cpu-kihasználtság 100%-os. Az explorer használja, de máskor nem szokta ennyire lefagyasztani a gépet. A gép egy szerverhez kapcsolódik, ami felmegy a netre, xp van rajta (azon win98). Mitől lehet?

Köszi,
e/23

(#2) gromble_ziz válasza Eper23 (#1) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

melyik folyamat eszi a CPU-dat???

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#3) eddie303 válasza Eper23 (#1) üzenetére


eddie303
őstag

Sokmindne lehet, fõleg vírus, olyant is láttam, hogy vírusos rezidens antivírus progi... Meg ha Norton AntiVirust használsz, azt is láttam ilyeneket csinálni.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#4) gromble_ziz válasza eddie303 (#3) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

eddie303 olyat láttál már, hogy egy frissen rakott rendszer chello esetnén fél óra alatt bedöglik a net???

XP oprendszer jukak foltozva
tűzfal 2002-es nopron
víruskereső Symantec és a 4-dik ujraindítás után a realtime scannelés nem indult el ...

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#5) Eper23


Eper23
csendes tag



Az a furcsa, hogy mindig más, pl explorer, findfast, iexplorer, stb. Nem tudom,
van-e köze hozzá, de néha megjelenik a wowexec és a ntvdm is, amik a leírás szerint a 16 bites windows alkalmazásokat támogatják, ha jól értettem. Nortont használok.

(#6) moonman válasza Eper23 (#5) üzenetére


moonman
titán

mondjuk ha wow akkor valami 16 bites cucc foghatja a rendszered. nincs valami régi progi felrakva? spyware és vírusirtás erősen ajánlott persze csökkentett módban, hálózat nélkül. és windows update hetente háromszor étkezés után.

(#7) moonman


moonman
titán

iexplorer.exe olyan nincs, az egy ismert vírus. az ie az iexplore.exe

(#8) overclk


overclk
tag

Sziasztok !

Nálam szinte ugyanaz a helyzet...Beindítom a gépet és gondol egyet, és a CPU kihasználtság felugrik 100%-ra. Ilyenkor megnézem a feladatkezelőt, de nem látok olyan folyamatot, ami elvinné a sok CPU időt..:F A rendszerről most csináltam Ghost image-t. Miután egy párszor előfordult ez, image-ből újratettem a rendszert, de néha most is csinálja. Arra gyanakszom, hogy lehet, hogy már az elmentett image is vírusos volt, vagy pedig valami hardverhiba...

Please: Heeelp!! :O

(#9) overclk


overclk
tag

UP

(#10) Eper23 válasza moonman (#6) üzenetére


Eper23
csendes tag



Köszi, ez segített. :)

(#11) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok! Nem tom hogy érkezett-e erre a problémára megoldás de nekem ugyan ez a problémám! Ha valaki tud valami megoldást az most mondja meg! Ugye csak egy snassz vírus okozza!? :F

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#12) wolfman


wolfman
veterán

Ja és hozzáteszem hogy nálam már a Windows installálása is szar lassú volt! Tehát vagy hardveres hiba vagy valamilyen vírus! De formatálás után is van vírus???? :F

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13) tamast2


tamast2
csendes tag

Sziasztok! Frissen telepített XP 3 - as! Telepítés után disc cleaner, töredezettségmentesítés is történt, flash player, minden van. A videók akadoznak a youtube-on és a netem is akadozik, lassú a gép. A CPU használatnál valami ntvdm.exe elfogyasztja az összes CPU-t. Mik azok, mit tehetek ellenük? Leállítottam az összeset, de lassan visszajönnek. Ha mindet leállítottam, akkor 2%-ra esett vissza a CPU használat :) Mitévő legyek?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14) Intruder2k5 válasza tamast2 (#13) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez egy elég kihalt topik, de végül is ez legyen a legkisebb gond, ha már ide írtál.

"NTVDM" can run at start up. Windows NT Virtual DOS Machine (NTVDM) for running 16-bit tasks on the 32-bit OS's (Windows NT, 2K and XP)"

Tehát ez valamiféle virtuális gép, ami régi 16 bites alkalmazások futtatásához szükséges. Esetleg erről nem ugrik be semmi, milyen régi alkalmazást használsz? Ha nem, akkor még akár lehet vírus is...

De lehet, ha mondjuk csökkentett módban átnevezed azt az exe file-t valami egyéb névre, hogy ne találja meg a rendszer, akkor nem fogja terhelni a procit, és emellett hamarabb rájössz majd, hogy mely programod nem működik.

(#15) oriic válasza tamast2 (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

10 éves topiknekró... :Y

Live-Die-Respawn

(#16) tamast2 válasza Intruder2k5 (#14) üzenetére


tamast2
csendes tag

Azt hiszem értem, de nem biztos! :) Hol tudom megkeresni és átnevezni azt a fájl-t? A total commanderben megtalálható? A windows dolgai között lehet? Ha átírom az exe-t valami másra az már elég, igaz? Köszi!

(#17) tamast2 válasza Intruder2k5 (#14) üzenetére


tamast2
csendes tag

Ok, megvan. Átneveztem és nézegetem a task manager-t, hogy jönnek-e még olyasmik, de egyenlőre nem látok semmit és a processzor is 2- 4% között van :) Ha valami nem megy, akkor majd kicserélem valami más programra. Köszi a segítséget

Felesleges fenntartani ezt a topikot, így zárom!

Itt lehet feltenni a témával kapcsolatos kérdéseket!

[ Módosította: Mate ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Cpu kihasználtság: 100% (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.