Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Tegnap kissé szétdöngettem a ''szerver'' gépet (új házat kapott a drága, amit utóbb flex-szel méretre kellett igazítani, vasreszelék?), és azóta a címben látható hibaüzenetet kapom, ezzel:
Pentium III CPU at 366MHz, pedig:
BX6
PIII550
384 RAM
LEADTEK TNT2 32MB
LIVE!
TEACW552E
LG GCE8523 B
Adaptec AHA-2940+2 HDD
2 hálókártya (az egyik ISA-s)
A BIOS reset, elem csere, beállítás (manuális is) már megvolt. Előbb-utóbb szét fogom döngetni, de azért remélem, hogy valaki, akinek volt már hasonló tapasztalata, segít. Sok benne a cucc, egyedi kialakítású helyeken, nagy macera szétszerelni.

egyéb állatfajták

(#2) shaft72 válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


shaft72
tag

CPU Soft Menüs? Speed Error Hold nincs bekapcsolva? Mert akkor szokta ezt csinálni.

(#3) kamikaze boci válasza shaft72 (#2) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Soft menüs. A Speed Error Hold-ot csak akkor tudom tiltani, ha manuálisan állítom a szorzót, mivel az opció is csak akkor látszik. Megnéztem, de ez sem használ 8x66 helyett visszaáll 5.5x66-ra, igaz figyelmeztetés nélkül, vagyis nem áll le bootoláskor.

egyéb állatfajták

(#4) shaft72 válasza kamikaze boci (#3) üzenetére


shaft72
tag

Nem 100x5,5-ön kéne mennie?

(#5) kamikaze boci válasza shaft72 (#4) üzenetére


kamikaze boci
őstag

nem sajnos, 533-as ( mindjárt kiszedem)

Szerk.: nem szedem ki mégse, de emlékszem: Katmai, 66-os.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#6) Flashy válasza kamikaze boci (#5) üzenetére


Flashy
veterán

ha 550es és nem celeron, akkor az 5.5-ös szorzó rendben van, csak adnod kell neki valahogy 100-as fsb-t. gondolom azért nem veszi a 8xos szorzót mert lockos.

[Szerkesztve]

(#7) kamikaze boci válasza Flashy (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

De barom vagyok, te jó ég.... 550-es, de van egy 533-as celeronom is itthon, és az járt a fejemben. Este van.:B

Komolyan mondom, két órája szivatom magam, a kardomba dőlök...

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#8) kamikaze boci válasza Flashy (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Köszi, hogy gondolkodtál helyettem:B

egyéb állatfajták

(#9) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Hi!
Esetleg feszültség állítás? Akkor ez egy slotos proci, ugye?

Nekem is van egy 500-as p3-mam, vagy azzal, vagy ezzel volt egyszer ilyen (vagy lehet, hogy a k6 300assal:F) De asszem bios reset megoldotta...

Viszont: a p3-mal az volt, hogy csak néha ment, néha meg nem is postolt, seképsehang... kiderült, hogy rosszul érintkezik a proci a slotban. Betettünk távtartónak egy ki pzs darabot a slotba és királyul ment:DD
Szal lehet, hogy neked is csak rosszul érintkezik.

(#10) kamikaze boci válasza FlasH-BacK (#9) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Nem, tényleg az volta gond, hogy 66-os fsb-re emlékeztem. Még mindig nem hisszem el, hogy ennyire hülye vagyok:D

egyéb állatfajták

(#11) Flashy válasza FlasH-BacK (#9) üzenetére


Flashy
veterán

hu slot1-es procikat már többet ''javítottunk'' kábelkötegelővel. meg kellett keresni hogy melyik irányba billentve működik és odakötegelni vagy odakötni valamihez. és akkor is kontaktos tud lenni, ha megvan a slotlegó minden eleme. de persze általában azok már rég nincsenek meg, más ''szakemberek'' kifelejtették.

(#12) Siendor


Siendor
csendes tag

Az én problémám hasonló:

van egy ABIT NF-7 2.0 (nem S) alaplapom, melyben egészen szombatig jól működött egy Athlon XP 2500+ (Barton), mégpedig 200x10MHz-en (több mint 1 éve!)

Szombaton azonban a már fent említett hibaüzit kaptam.
Az alapórajelen (már az alaplapi defaulton (100x11)) tökéletesen megy a rendszer.

Ha kézzel BÁRMIT beállítok, (akár a 11x166-ot ami a proci defaultja) nem megy.

Kézzel beállítva a 100x11-et SEM MEGY!

Próbáltam BIOS resetet (BIOSból és jumperrel), és elemcserét is.

De semmi...

Ilyenkor mit lehet tenni??

-= by Siendor =-

(#13) Gorneck


Gorneck
titán

Uccsó alkalommal mikor ilyet láttam egy bios mentés elég volt a probléma megoldására...sajna ezt már megtetted szal nincs más ötletem.

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#14) Rez_Grof válasza Siendor (#12) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Egy bios frissítést még megpróbálnék.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15) mr_ricsi válasza Siendor (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Púpos kondi nincs az alaplapodon?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) Siendor válasza mr_ricsi (#15) üzenetére


Siendor
csendes tag

Púpos kondim nincs, egyébként a BIOS-frissítés sem használt.

A legfurább, hogy ha kézzel állítom be a 11x100-at (amin most is megy), akkor nem jó, de ha ő állítja be (mondván hogy tuning miatt nem indul, tehát vegyük minimumra) akkor megy...

-= by Siendor =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.