Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petyax


petyax
aktív tag

AIDA-ban van a CPU és CPU Diode hőmérséklete. Nálam alapjáraton kb. egyforma mindkettő érték, ha leterhelem a procit, a dióda hőmérséklete gyorsan felmegy 6-7 fokkal, a CPU lassan követi és idővel beéri. Tehát kb. egy hőm-en lesz mindkettő.
Egy másik Barton-nál meg alapon CPU:41 fok, CPU Diode: 53 fok. Ezen a gépen terhelve a CPU felmegy 50 körül a Diode meg 63-ra.

Igaz, hogy az első gépen Zalman ALCU van, a másodikon vmi. gagyi hűtés.

Most valamelyiken nem méri jól? Vagy mi? :)

(#2) hobizoli válasza petyax (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az kisebbik az a CPU feluleten mert homerseklet, a nagyobbik pedig a magban a hoerzekelo dioda altal, mert ertek. Ez utobbi csak az XP-tol kezdve van az AMD-knel, a regebbi CPU-k miatt van a lapokon meg mindig a feluletet mero is.

A belso dioda altal mert ertek nem mehet 85 fok fole, ez a feluleten merve ~65 fok-nak felel meg.




hobizoli

több drón kell ;P

(#3) petyax válasza hobizoli (#2) üzenetére


petyax
aktív tag

Aha. Köszi!
Akkor nálam, ahol ugye mindkét érték kb. egyforma nem jól méri? Vagy lehetséges, hogyha jó a hűtés, és a ház szellőzése, akkor kb. egyforma a két érték.
Nálam most mindkettő 40 fokos.
Azért gondolom, hogy jól méri, mert ha leterhelem 100%-osan, akkor a dióda gyorsan felmegy 47-48 fokra (kb. 2perc alatt), de a CPU csak kb. 7-8 perc után éri el ezt az értéket.

(#4) Peat;)


Peat;)
veterán

Nekem csak egy érték van az aidaban :F (epox lap, valszeg már a biosban is a mafhőmérsékletet mutatja, mert alapon is 47 fok egy GT2510 pro-val ami 3500-ra szabályoztam a 4300 helyett)

(#5) mr_ricsi válasza Peat;) (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem biztos, az alaplap korától is függ a dolog, nálam az epox 8KHAL+ csak a külsőt méri.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) wassermann


wassermann
addikt

Az öreg ECS K7S5A is csak a proci alatt, a foglalat közepén mér.
(amikor kifejlesztették, nem volt még az AMD Athlon-okban belső
hőmérséklet érzékelés)

(#7) Peat;) válasza mr_ricsi (#5) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem egy 8rda3+-os van, elég új viszonylag. De tök nyóc mert játéknál sem megy 53 fok fölé.

(#8) zsiga667


zsiga667
addikt

Nekem NF7-S v2.0 van, és csak a külsőt méri... :(

(#9) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Az Abit KD7 meri mindkettot



hobizoli

több drón kell ;P

(#10) zsiga667 válasza zsiga667 (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

Bár miután 5 perce tudtam meg, hogy nem jó slotban vannak a ramjaim és ezért nem mentek dualban, inkább kussolok... :B:B:B:D

(#11) petyax válasza zsiga667 (#10) üzenetére


petyax
aktív tag

ezt töltsd le:
aida32pe_385

Van újabb verzió is, amelyikben nekem sem írja ki valamiért, de ebben kiírja a CPU dióda hőmérsékletét is :)

(#12) zsiga667 válasza petyax (#11) üzenetére


zsiga667
addikt

Link? 3.88 EE van fent most, az már nem jó, ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.